Pytania co do cery naczynkowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-19, 17:12   #1
neymar210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9

Pytania co do cery naczynkowej


Cześć niedawno byłem u dermatologa i dowiedziałem się ze mam cere naczynkowa. Na policzkach mam pajaczki(zawsze). Wiem ze się tego nie pozbede mogę tylko. Chciałbym tylko dowiedzieć się kilku rzeczy o pielęgnacji cery.
Po pierwsze chciałbym wiedzieć czy mogę myć twarz woda z butelki?
Po drugie kupiłem żel micelarny do mycia twarzy oillan i nawilzajacy krem lagodzacy reaktywnosc tej samej firmy. Czy mam myć twarz jakimś innym zelem przed nalozeniem tego z oillan i kiedy uzywac tego kremu? Pozdrawiam
neymar210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 22:01   #2
neymar210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Przepraszam ale nie odpowiadacie bo nie wiecie cz może tu zawsze trzeba tak długo czekać na odpowiedzi ?
neymar210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:01   #3
kejt0707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Oczywiście, że możesz pozbyć się pajączków. Od tego są lasery. Po kilku różnych zabiegach mogę polecić laser Diolite- sprawdź, gdzie w Twoim mieście go mają. Co do kosmetyków, to rozumiem, że jesteś mężczyzną, więc myj twarz żelem wieczorem i krem nakładaj też wieczorem, jeśli masz potrzebę, to również rano (ale wiem, że niektórzy faceci tego nie lubią, bo się świecą). Generalnie cera naczynkowa woli oczyszczanie wacikiem i płynem micelarnym, a nie spłukiwanie wodą, ale nie każdemu to wystarcza. Ja używam żelu do cery naczynkowej i wody kranu, ale potem tonik i woda termalna.
kejt0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 11:12   #4
neymar210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Jeszcze jedno pytanie co nakłada się pierwsze żel micelarny czy krem?
neymar210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 14:27   #5
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Cytat:
Napisane przez neymar210 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie co nakłada się pierwsze żel micelarny czy krem?
A co to za zel micelarny??
Plyn micelarny sluzy do oczyszczania cery np. z makijazu. Pozniej myje sie twarz zelem/pianka, czy kremem do mycia twarzy i po tym wszystkim przecierasz twarz tonikiem zeby przywrocic jej naturalne PH. Na to krem.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:46   #6
neymar210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Na opakowaniu jest napisane: dermatologiczny zel micelarny do mycia twarzy. Czy w związku z tym iż używam wspomnianego zelu a takze kremu jest mi jeszcze potrzebny tonik?
neymar210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 16:54   #7
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Cytat:
Napisane przez neymar210 Pokaż wiadomość
Na opakowaniu jest napisane: dermatologiczny zel micelarny do mycia twarzy. Czy w związku z tym iż używam wspomnianego zelu a takze kremu jest mi jeszcze potrzebny tonik?
Wiesz co, nie odbierz tego jako atak, ale piszesz ze byles u dermatologa, a zadajesz calkiem podstawowe pytania... czy dermatolog nie wytlumaczyl Ci co i jak? Wyglada na to, cie zdiagnozowal i tyle.
Wracajac do twojego pytania, zalezy od Ciebie. Znam sosoby, ktore nie uzywaja toniku i maja sie dobrze. Ja od zawsze uzywam toniku.

Co do zelu micelarnego jest to pewnie produkt w formie zelu - do mycia twarzy. Czasami takie kosmetyki od razu tonizuja, byloby to napisane na opakowaniu wiec przeczytaj.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 17:11   #8
neymar210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Dermatolog powiedzial ze musze kupic krem do cery naczynkowej i uzywac kremow z filtrem uv.
Na opakowaniu jest napisane: przywraca fizjologiczna rownowage skory czy to znaczy ze tonizuje?
neymar210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 08:07   #9
kejt0707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Ten żel to przede wszystkim musisz spłukać, nie mylę się? Jak jest napisane na opakowaniu? Jak spłuczesz wodą, to ja bym dała tonik, żeby przywrócić właściwe ph, ja daję tonik i potem wodę termalną jeszcze.
kejt0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 14:28   #10
neymar210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania co do cery naczynkowej

Cytat:
Napisane przez kejt0707 Pokaż wiadomość
Ten żel to przede wszystkim musisz spłukać, nie mylę się? Jak jest napisane na opakowaniu? Jak spłuczesz wodą, to ja bym dała tonik, żeby przywrócić właściwe ph, ja daję tonik i potem wodę termalną jeszcze.
Stosowanie: naniesc niewielka ilosc zelu na platek kosmetyczny. Kulistymi ruchami rozprowadzic preparat na skorze. Nadmiar usunac platkiem bez uzycia wody lub bezposrednio woda.
Wnioskuje ze nie trzeba splukiwac woda. nakladac zatem tonik!
neymar210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 15:28:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.