Picie drożdzy-Pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 21:04   #1
Intoksynator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24

Picie drożdzy-Pytania


Witam ,
1.Który rodzaj drożdzy jest najlepszy ? piwne czy piekarskie a moze jeszcze inne ?
2.jak długo je pić?
3.jakies skutki uboczne?
4.Czy maseczka z drozdzy tez pomaga ?
5.w jaki sposób przygotować taką maseczke ?

Dodam ze czytałem o tym na róznych stronach jednak nie mam jakoś zaufania , wole dowiedzieć sie takich rzeczy z forum.
Intoksynator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 21:15   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Intoksynator Pokaż wiadomość
Witam ,
1.Który rodzaj drożdzy jest najlepszy ? piwne czy piekarskie a moze jeszcze inne ?
2.jak długo je pić?
3.jakies skutki uboczne?
4.Czy maseczka z drozdzy tez pomaga ?
5.w jaki sposób przygotować taką maseczke ?

Dodam ze czytałem o tym na róznych stronach jednak nie mam jakoś zaufania , wole dowiedzieć sie takich rzeczy z forum.
Chodzi Ci o poprawę stanu skóry? Daj sobie spokój, szkoda czasu No chyba, że nienagannie i zdrowo się odżywiasz, wtedy taka kuracja mogłaby wspomóc dodatkowo organizm. A tak to polecam zacząć od zera, wyeliminować niezdrowe jedzenie, wprowadzić zdrowe. Gwarantuję Ci, że w ciągu 3 tygodni zobaczysz pierwsze pozytywne efekty i żadne tego typu pomysły nie przyjdą Ci już do głowy
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 21:22   #3
Intoksynator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o poprawę stanu skóry? Daj sobie spokój, szkoda czasu No chyba, że nienagannie i zdrowo się odżywiasz, wtedy taka kuracja mogłaby wspomóc dodatkowo organizm. A tak to polecam zacząć od zera, wyeliminować niezdrowe jedzenie, wprowadzić zdrowe. Gwarantuję Ci, że w ciągu 3 tygodni zobaczysz pierwsze pozytywne efekty i żadne tego typu pomysły nie przyjdą Ci już do głowy


od 2-3miesięcy nie jem nic niezdrowego , zyje tylko na wodzie niegazowanej , warzywach,owocach,produkt ach mlecznych,rybach,jajka,se rki tawarogowe itd itd

czytałem również na temat drożdzy i zawierają bardzo duze ilości witamin i substancji które dobrze wpływają na skóre więc czemu by nie spróbowac ? moze sie uda

Edytowane przez Intoksynator
Czas edycji: 2014-04-24 o 21:23
Intoksynator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 22:19   #4
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Intoksynator Pokaż wiadomość
od 2-3miesięcy nie jem nic niezdrowego , zyje tylko na wodzie niegazowanej , warzywach,owocach,produkt ach mlecznych,rybach,jajka,se rki tawarogowe itd itd

czytałem również na temat drożdzy i zawierają bardzo duze ilości witamin i substancji które dobrze wpływają na skóre więc czemu by nie spróbowac ? moze sie uda
Na nabiał uważaj i produkty białomączne Lepiej je zastąpić pełnoziarnistym pieczywem i zdrowa kaszą, jaglaną, gryczaną.

Jasne, spróbować w tej sytuacji jak najbardziej można.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 06:36   #5
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Intoksynator Pokaż wiadomość
od 2-3miesięcy nie jem nic niezdrowego , zyje tylko na wodzie niegazowanej , warzywach,owocach,produkt ach mlecznych,rybach,jajka,se rki tawarogowe itd itd

czytałem również na temat drożdzy i zawierają bardzo duze ilości witamin i substancji które dobrze wpływają na skóre więc czemu by nie spróbowac ? moze sie uda
Równie dobrze możesz wylądować z potwornym wysypem. Ja tak miałam. Po dwóch miesiącach nie przeszło i dałam sobie spokój.

Masz trądzik, idź do dermatologa i niech ci coś dobrego przepisze. Nie znam nikogo kto wyleczył trądzik odpowiednią dietą - trądzik nie jest spowodowany niedoborem witamin i minerałów, więc dlaczego miałyby one go wyleczyć?
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 07:49   #6
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Równie dobrze możesz wylądować z potwornym wysypem. Ja tak miałam. Po dwóch miesiącach nie przeszło i dałam sobie spokój.

Masz trądzik, idź do dermatologa i niech ci coś dobrego przepisze. Nie znam nikogo kto wyleczył trądzik odpowiednią dietą - trądzik nie jest spowodowany niedoborem witamin i minerałów, więc dlaczego miałyby one go wyleczyć?
Jeśli trądzik jest hormonalny, dieta może wyrównać hormony Czasem stan skóry zależy też od pracy jelit i wątroby, a tu dieta ma największe znaczenie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-25 o 07:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 11:25   #7
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli trądzik jest hormonalny, dieta może wyrównać hormony Czasem stan skóry zależy też od pracy jelit i wątroby, a tu dieta ma największe znaczenie.
No właśnie, z tego co wiem mało na to dowodów naukowych. Niektórzy lekarze faktycznie zalecają unikanie cukrów przy trądziku. Ale umówmy się, węglowodany są wszędzie. W polecanym przez Ciebie pełnoziarnistym pieczywie jest tyle samo węglowodanów co w jasnym (spójrz na http://dietamm.com/indeks-glikemiczny - chleb pełnoziarnisty jeśli nie wierzysz) - z tego punktu widzenia nie ma większego znaczenia, czy chłopak będzie jadł to czy to. Kasze są pełne węglowodanów.

Oczywiście, lepiej odżywiać się zdrowiej i dostarczać organizmowi witamin niż ich nie dostarczać. U mnie wystarczy, że mam gorętszy okres w pracy, odżywiam się przez tydzień gotowymi śmiecowcami i automatycznie mam zajady. Ale na trądzik ma to niewielki wpływ. Chyba, że ma się alergię. Z mlekiem sprawa jest inna: mleko obecnie produkowane w sposób przemysłowy zawiera mnóstwo hormonów, więc ono faktycznie może pogarszać sytuację, chociaż ja osobiście takiej zależności nie zauważyłam (pijąc je tylko czasami, do kawy i jedząc trochę serów).

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-25 o 11:48
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 12:36   #8
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
No właśnie, z tego co wiem mało na to dowodów naukowych. Niektórzy lekarze faktycznie zalecają unikanie cukrów przy trądziku. Ale umówmy się, węglowodany są wszędzie. W polecanym przez Ciebie pełnoziarnistym pieczywie jest tyle samo węglowodanów co w jasnym (spójrz na http://dietamm.com/indeks-glikemiczny - chleb pełnoziarnisty jeśli nie wierzysz) - z tego punktu widzenia nie ma większego znaczenia, czy chłopak będzie jadł to czy to. Kasze są pełne węglowodanów.

Oczywiście, lepiej odżywiać się zdrowiej i dostarczać organizmowi witamin niż ich nie dostarczać. U mnie wystarczy, że mam gorętszy okres w pracy, odżywiam się przez tydzień gotowymi śmiecowcami i automatycznie mam zajady. Ale na trądzik ma to niewielki wpływ. Chyba, że ma się alergię. Z mlekiem sprawa jest inna: mleko obecnie produkowane w sposób przemysłowy zawiera mnóstwo hormonów, więc ono faktycznie może pogarszać sytuację, chociaż ja osobiście takiej zależności nie zauważyłam (pijąc je tylko czasami, do kawy i jedząc trochę serów).

Różnica jest ogromna. Owszem mąka pełnoziarnista ma nawet więcej węglowodanów niż biała, ale przy tym ma mnóstwo odżywczych wartości, dlatego nie trzeba jej spożywać w dużych ilościach, w dodatku jest wolniej trawiona i organizm traci sporo energii, aby te cukry spalić, przy okazji dłużej czujemy sytość. To jest ukryte dno. Podobnie jest z kaszą. To są zdrowe węglowodany i jeszcze należy pamiętać, że ludziom cukier jest potrzebny. Pierwszym smakiem, jaki człowiek poznaje jest smak słodki, w mleku matki

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-25 o 12:39
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:46   #9
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Różnica jest ogromna. Owszem mąka pełnoziarnista ma nawet więcej węglowodanów niż biała, ale przy tym ma mnóstwo odżywczych wartości, dlatego nie trzeba jej spożywać w dużych ilościach, w dodatku jest wolniej trawiona i organizm traci sporo energii, aby te cukry spalić, przy okazji dłużej czujemy sytość. To jest ukryte dno. Podobnie jest z kaszą. To są zdrowe węglowodany i jeszcze należy pamiętać, że ludziom cukier jest potrzebny. Pierwszym smakiem, jaki człowiek poznaje jest smak słodki, w mleku matki
Indeks glikemiczny, który Ci zalinkowałam, mierzy właśnie uwalnianie cukrów ("poziom glukozy we krwi po ich spożyciu"). Indeks glikemiczny chleba pełnoziarnistego oraz kaszy jest taki sam/ nieznacznie niższy od białej mąki. Mylisz się więc.

Tego, że mąka pełnoziarnista jest zdrowsza nigdy nie poddawałam w wątpliwość - przeczytaj raz jeszcze moje komentarze. Pisałam tylko, że na trądzik wpływu to nie ma: nikt nie wyleczy trądziku jak zmieni chleb biały na razowy. Już bardziej jak z chleba i innych węglowodanów zupełnie zrezygnuje, chociaż to akurat: nie jest zbyt zdrowe, to raz, we współczesnej medycynie związek węglowodany-> trądzik jest przynajmniej bardzo niepewny, to dwa. Te naiwne podkreślanie, masz trądzik, pewnie odżywiasz się śmieciami to straszna bzdura, niestety dosyć rozprzestrzeniona na forum. Przypomina trochę wiarę, że jak ktoś ma trądzik to widocznie się nie myje, bo przecież jakby się mył, trądziku by nie miał.

Bardzo bym chciała, żeby te teorie były prawdziwe, bo zwykle odżywiam się super zdrowo, bardzo naturalnie, więc gdyby były prawdziwe cerę miałabym idealną. Niestety, zarówno współczesna medycyna jak i moje wieloletnie doświadczenia potwierdzają, że te ogólniki: pełnoziarniste pieczywo, zdrowe odżywianie = brak trądziku to bzdura.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-25 o 13:04
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:06   #10
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Indeks glikemiczny, który Ci zalinkowałam, mierzy właśnie uwalnianie cukrów ("poziom glukozy we krwi po ich spożyciu"). Indeks glikemiczny chleba pełnoziarnistego oraz kaszy jest taki sam/ nieznacznie niższy od białej mąki. Mylisz się więc.

Tego, że mąka pełnoziarnista jest zdrowsza nigdy nie poddawałam w wątpliwość - przeczytaj raz jeszcze moje komentarze. Pisałam tylko, że na trądzik wpływu to nie ma: nikt nie wyleczy trądziku jak zmieni chleb biały na razowy. Już bardziej jak z chleba i innych węglowodanów zupełnie zrezygnuje, chociaż to akurat: nie jest zbyt zdrowe, to raz, we współczesnej medycynie związek węglowodany-> trądzik jest przynajmniej bardzo niepewny, to dwa. Te naiwne podkreślanie, masz trądzik, pewnie odżywiasz się śmieciami to straszna bzdura, niestety dosyć rozprzestrzeniona na forum. Przypomina trochę wiarę, że jak ktoś ma trądzik to widocznie się nie myje.
Nie nie mylę się, tak jak pisałam, wszystko zależy od spożywanych ilości oraz odpowiednio połączonych dodatków

Są tacy, którzy wyleczyli trądzik po zmianie żywienia, jestem tego przykładem Pewnie nie u wszystkich to działa i jeszcze trzeba wiedzieć, co jeść, ale to kolejny temat do dyskusji. Znam też osoby, które wyleczyły się z zespołu policystycznych jajników przez zmianę odżywiania Tak jak pisałam, zależy od przyczyny, jeśli to trądzik hormonalny lub na tle alergicznym, dieta może zdziałać cuda.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:13   #11
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie nie mylę się, tak jak pisałam, wszystko zależy od spożywanych ilości oraz odpowiednio połączonych dodatków

Są tacy, którzy wyleczyli trądzik po zmianie żywienia, jestem tego przykładem Pewnie nie u wszystkich to działa i jeszcze trzeba wiedzieć, co jeść, ale to kolejny temat do dyskusji. Znam też osoby, które wyleczyły się z zespołu policystycznych jajników przez zmianę odżywiania Tak jak pisałam, zależy od przyczyny, jeśli to trądzik hormonalny lub na tle alergicznym, dieta może zdziałać cuda.
Podaj mi jedno poważne źródło medyczne (polecam pubmed), które pisze, że zamiana chleba na razowy (vel. złych węglowodanów na zdrowsze) przyczynia się do wyleczenia trądziku.

W Twoim przypadku rolę mogło odgrywać tyle czynników, że po prostu naiwnością było by dyskutować o tym, czy przyczyną była zamiana tego nieszczęsnego chleba.

W innym wątku pisałaś, że to wyeliminowanie olejów znacznie polepszyło ci stan cery (w to jestem w stanie uwierzyć, bo pokrywa się to z tym co podaje każdy podręcznik dermatologii). No więc właśnie, przyczyn może być mnóstwo: oleje, dieta, lekarstwa, starzenie się po prostu. Podaj źródła jak jakieś masz (z tym, że tak piszę, nigdy nie zaprzeczałam znaczeniu wartości glik., tylko zamianie złych na dobre węglowodany, np. białego chleba na razowy).

Ja również sama "wyleczyłam" sobie szalenie problematyczną cerę (trądzik "dorosły", zaskórnikowy ale również bardzo płytko unaczyniona cera, skłonna do podrażnień, z miejscami atopowymi i seborrhea), jest obecnie ładniejsza niż kiedykolwiek - nie lubię o tym pisać, bo nie lubię zapeszać, no i przy trądziku trudno mówić o ostatecznym "wyleczeniu" - ale nie, pieczywo nie miało z tym nic wspólnego, już bardziej te oleje oraz oczywiście inne rzeczy.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-25 o 14:20
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 15:16   #12
Intoksynator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

chciałbym zwrócic uwage ze to nie jest temat w którym sprzeczamy sie na temat tego jaki chleb jest lepszy , chleb to chleb

czy ktoś mógłby mi wytlumaczyc jakie proporcje tych drozdzy , jak długo pic itp ?

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na nabiał uważaj i produkty białomączne Lepiej je zastąpić pełnoziarnistym pieczywem i zdrowa kaszą, jaglaną, gryczaną.

Jasne, spróbować w tej sytuacji jak najbardziej można.
mogłabyś rozwinąć dlaczego ?

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Równie dobrze możesz wylądować z potwornym wysypem. Ja tak miałam. Po dwóch miesiącach nie przeszło i dałam sobie spokój.

Masz trądzik, idź do dermatologa i niech ci coś dobrego przepisze. Nie znam nikogo kto wyleczył trądzik odpowiednią dietą - trądzik nie jest spowodowany niedoborem witamin i minerałów, więc dlaczego miałyby one go wyleczyć?
byłem u 2 dermatologów i dla mnie to bylo wyrzucenie kasy w błoto dlatego nie chodze i nigdy do nich juz nie pojde , wole domowe sposoby
Intoksynator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 17:55   #13
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Picie drożdzy-Pytania

Cytat:
Napisane przez Intoksynator Pokaż wiadomość
mogłabyś rozwinąć dlaczego ?
Uwaga ta tyczy się głównie mleka, ale także wszystkich produktów przetworzonych z mleka z masowej produkcji. Mleko u wielu ludzi jest tzw ukrytym alergenem, niekoniecznie uczula samo z siebie, ale może powodować nadreaktywność organizmu na inne produkty. Mleko powszechnie dostępne w sklepach, pasteryzowane w kartonach ma niewiele wspólnego z mlekiem, to bezwartościowa woda, która pochodzi częściowo od krów karmionych antybiotykami zapobiegającymi chorobom tych zwierząt, hormonami dla ich większej wydajności i pestycydami dla szybszego wzrostu ich pożywienia. Nieco lepiej sprawa się ma z mlekiem takim które można kupić np w woreczku, pełnotłustym, niepasteryzowanym, jest ono bardziej odżywcze, ale jednocześnie tak naprawdę to z tej samej beczki. Poza tym należy zwrócić uwagę, że człowiek jest jedynym ssakiem, które spożywa mleko innego ssaka oraz, że w przyrodzie żadne osobniki dorosłe innych ssaków nie żywią się mlekiem Mleko jest zbędne dorosłym ludziom. Zaprzestanie spożywania mleka i jego produktów u wielu ludzi skutkuje w poprawę kondycji skóry, radykalną.

Osobiście nie unikam przetworów z mleka, które są wartościowe dla mojego zdrowia i lekkostrawne, np jogurt naturalny, kefir czy twaróg ze względu na ich dobry wplyw na przewód pokarmowy. Kupuję jednak prawdziwe produkty, bez jakichś durnych domieszek poprawiających smak i trwałość. Najczęściej kupuję produkty Plątnicy, albo żywność Bio z Lidla i Rossamanna. nie jadam tego jednak w nadmiarze, 2 razy w tygodniu mniej więcej. Mleko też piję niewielkie ilości do kawy, ale jeśli potrzebuję więcej, to używam mleka roślinnego, np sojowego, ryżowego, owaisanego, albo migdałowego.

Są jednak tacy ludzie, którzy całkowicie rezygnują z nabiału, np kulturyści i sportowcy sportów siłowych i sztuk walk, gdzie liczy się u nich masa mięśniowa.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-04-25 o 18:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 18:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.