Nieprawidłowe dobranie odżywek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-12, 14:05   #1
Paulocher
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 2

Nieprawidłowe dobranie odżywek


Hej! Mnie to zastanawia: jak zachowają się włosy niskoporowate po nałożeniu odżywki dla wysokoporów, a jak wysokoporowate po odżywce dla niskoporów?
Wiadomo, nie każdy włos polubi się z każdym ze składników, ale czy jest jakaś ogólna zasada co się będzie działo przy doborze środków do złej porowatości?
Paulocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:59   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nieprawidłowe dobranie odżywek

Pomijając równowagę PEH: większość niskoporów po odżywkach dedykowanych dla włosów o wyższej porowatości będzie obciążona, oklapnięta, zestrączkowana.
Większość wysokoporów po zbyt lekkich odżywkach do niskoporów będzie się puszyć, może być problem z wygładzeniem.
Ale nie ma zero-jedynkowej zależności.
Na przykład moje niskopory całkiem polubiły się z odżywką emolientową Bianą z HCT, która należy do bardzo ciężkich i dedykowanych do wysokoporów - oczywiśnie nie co mycia, bo wtedy za bardzo mi obciąża, ale raz na jakiś czas, po mocnym myciu czy chelatowaniu albo jako ekspresowa odżywka na kilka sekund wczesania (bo przetrzymana też obciąża) jest fajna. Sprawdza mi się też jako maska całonocna zamiast olejowania.
Całkiem dobrze dogadują się też z odżywka flylight do średnioporów chociaż nie jest to taki hit jak ten dedykowany do niskoporów.
Z kolei proteinowy anwen (chyba magnolia) do średnioporów zostawiał mi je strasznie sztywne i tępe.
Są też odżywki do niskoporów, z którymi moje włosy się nie dogadują, więc nie ma reguły. To tylko wskazówka producenta, a nie wytyczne których trzeba się trzymać.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-20, 02:37   #3
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Nieprawidłowe dobranie odżywek

Od siebie dodam, że długo miałam włosy wysokoporowate, i wtedy odżywki i maski dla niskoporów dawały efekt... jak gdybym niczego nie użyła. Musiałam nakładać na włosy dosłownie całe garście takich odżywek (grube warstwy) i na długo, żeby mieć jako-taki efekt.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-20 03:37:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.