Dręcząca sprawa... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 19:57   #1
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629

Dręcząca sprawa...


Męczy mnie ostatnio pewna sprawa...Trzy lata temu straciłam okres w wyniku odchudzania. Obecnie walczę z obsesją. Ważę 47kg przy 168cm wzrostu. Jem regularnie i uważam że zdrowo, ale nie miesiączkuję. 2 lata brałam Cyclo Progynova i krwawiłam regularnie ale 2 miesiące temu odstawiłam hormony i okres znów znikł. Czy istnieje takie prawdopodobieństwo że jeżeli mogę mieć jeszcze dzieci to teraz albo wcale? Mam 20 lat...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:59   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Dręcząca sprawa...

Twój problem bierze się przede wszystkim z niedowagi .47 kilo przy 168 wzrostu to bardzo mało zważywszy na wiek.Zmień odżywianie i konieczna jest wizyta u lekarza .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 07:58   #3
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dręcząca sprawa...

jestem pod opieka endokrynologa ale w sumie to faszerowala mnie te 2 lata tymi hormonami teraz w czerwcu mi odstawila i kazala przyjsc we wrzesniu. a ja cale wakacje mam "bezokresowe". nie wiem co robic...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 06:49   #4
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83
Dot.: Dręcząca sprawa...

To raczej problem z hormonami, ale może niech w tej sprawie wypowie się fachowiec. Jęsli Cię to choć trochę uspokoi to powiem Ci że Twoja waga nie ma raczej aż takiego wpływu na to co Cię dręczy. Ja też mam podobne proporcje 168cm/48kg i mam dwójkę zdrowych, kochanych dzieci. Wcześniej też tyle ważyłam.
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 07:42   #5
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dręcząca sprawa...

No wlasnie wczesniej tez tyle wazylas. ja wazylam 66kg i schudlam 9 kg w 2 miesiace a potem coraz mniej i mniej...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:27   #6
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Dręcząca sprawa...

Moim zdaniem musisz jeszcze trochę przytyć. Koleżanka miała podobny problem, odchudzała się i przez to straciła okres, kilka razy była szpikowana hormonami co niewiele dało tylko to że z powrotem wróciła do wyjściowej wagi, z czasem okres sam wrócił, ale to chyba ze dwa lata trwało.

O posiadanie dzieci bym się nie martwiła, jesteś jeszcze młoda, zdążysz się wyleczyć i urodzić całą gromadkę pociech.

W trakcie brania hormonów krwawienie wywołuje zmniejszenie się ich poziomu podczas 7 dniowej przerwy w braniu, ten lek który brałaś działa jak tabletki antykoncepcyjne więc mimo krwawienia w trakcie brania go nie miałaś owulacji.

Po zaprzestaniu brania tabletek na pojawienie się okresu można czekać trzy miesiące do pół roku, a w twoim przypadku występuje jeszcze niedowaga. Dlatego uzbroiła bym się w cierpliwość bo w twoim przypadku nawet to pół roku to może być za mało, dlatego też nie dziwię się że lekarka kazała przyjść we wrześniu.

Dlaczego uważasz że istnieje takie prawdopodobieństwo że jeżeli możesz mieć jeszcze dzieci to teraz albo wcale?
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 07:34   #7
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dręcząca sprawa...

nie wiem...pomyslalam ze moje jajniki beda z czasem jakby "obumierac" skoro nie działaja jak powinny i nie mam owulacji i jezeli jeszcze dzialaja to wkrotce przestana...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 07:57   #8
a.k
Raczkowanie
 
Avatar a.k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastwood
Wiadomości: 72
GG do a.k
Dot.: Dręcząca sprawa...

Witam.Ja bym jednak stawiala na Twoja wage.Kilka lata temu ja tez sie odchudzalam.Wazylam 60kg(168cm)i schudlam 10kg,a nawet wiecej.Tylko w moim przypadku ja jeszcze bralam tabletki antykoncepcyjne.I tu sie zaczal problem.Kidy schudlam wiecej(ponizej 50kg) i odstawilam tabletki okres znikl.Oj dlugo sie z tym borykalam,az wreszcie poszlam do ginekologa i przepisal mi tabletki doustne na wywolanie miesiaczki.Kidy bralam te leki wszystko bylo oki,byl okres,Przestalam brac okresu nie bylo i tak dalej.Jakos traf chcial ze przytylam do 53kg i znowu zaczelam brac tabletki na wywolanie no i mam teraz bez problemu.Tak mi sie wydaje ze to wina niedowagi.Bynajmniej tak u mnie zaobserwowalam.
pozdrawiam i glowa do gory
__________________
daleko,a zarazem blisko
a.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 21:16   #9
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Dręcząca sprawa...

mavika raczej nie obawiała bym się że jajniki obumrą ponieważ chwilowo nie działają. Wiele kobiet latami bierze pigułki, a wtedy jajniki również nie działają, a gdy przestają brać to owulacja wraca i zachodzą w ciążę. Poza tym nie słyszałam jeszcze o takim przypadku żeby jajniki same z siebie bez poważnej przyczyny (takiej jak rak itp.) przestawały działać.
To że okres znika z powodu niedowagi jest uwarunkowane biologicznie, gdy organizm ma za mało zapasów kalorii i prawdopodobieństwo donoszenia ciąży staje się minimalne to okres znika żeby się nie obciążać dodatkowo.
Tak że głowa do góry, postaraj się przytyć choć pięć kilo, cierpliwie czekaj a okres wróci.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 08:48   #10
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dręcząca sprawa...

Boję się że będę musiała dużo przytyć a tego nie chcę! Myście że 50kg wystarczy?
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 09:19   #11
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Dręcząca sprawa...

na pewno musisz isć do ginekologa z powrotem.Natomaist trudno tu powiedziec kiedy miesiączka powróci.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-24, 08:04   #12
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dręcząca sprawa...

moja mama straszy mnie ze juz nie bede mogla miec dzieci i ze zna taki przypadek...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.