Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-02, 17:17   #301
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
O, ciekawe! Nie wiem, czy byłaś w tej firmie, gry to wprowadzali, ale zastanawiam się, jakie były reakcje pracowników. Wiesz coś o tym?
I druga rzecz - czy deklaracja o niepaleniu jest jakoś sprawdzana? Czy jest tak, że jawnie widać, kto wychodzi palić i nie jest to żadną tajemnicą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie, funkcjonuje to już lata. Chyba liczą na uczciwość pracowników bo jednak zatrudniając się, podpisuje sie deklarację czy będzie korzystało się z przerwy na palenie czy też preferuje się dodatek pieniężny Większość jednak wybiera kasę i faktycznie nie widać ludzi oblegających budynek na zewnątrz (u nas są to 3 miejsca więc widać wszystko). Wiem, że dwie osoby z biurowca palą, wychodzą i nie mają płacone. Pracownicy produkcyjni podobnie - to będzie naprawdę kilka osób. Kasa bardzo motywuje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W środę idę pierwszy raz w życiu do dentysty na wyrwanie zęba ( górna szóstka).

Czy po ustaniu znieczulenia mocno boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam wyrwana górna szóstkę i w porównaniu z ósemka było naprawdę lajtowo. Musiałam parę dni po uważać i plukac ale generalnie szybko minęło i po tygodniu już nie pamiętałam (a miałam szwy). Ból był mniejszy niż przy zwykłym bólu zęba, bardziej taki gryzący. Ale naprawdę całkiem spoko, sam zabieg nic nie bolał. Gdy czułam że znieczulenie schodzi i zaczyna trochę boleć - wzięłam tabletkę. Rano już nie bolało w sumie nic. Trzymam kciuki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 17:22   #302
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Różnie, czasami mniej, czasami bardziej (miałam usuwane trzy 8, jedną 9 i jedną 6), ale nigdy aż tak, żeby nie dało się wytrzymać.

Najbardziej bolał suchy zębodół, jak dzień po wyrwaniu poszłam na siłownię
Ogólnie z tym zębem miałam tyle przygód i bólu, wydanych pieniędzy, że odliczam godziny do pozbycia się go 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 17:42   #303
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Palili i tak bo i tak w tej firmie rzadko wychodzi się o czasie więc jak już wiedzieli że i tak będą siedzieć 9-10h to co za różnica
Jeśli takie są sytuacje z częstymi nadgodzinami to w sumie nie jest to tak odczuwalne niż w miejscu, gdzie po wybiciu 16:00 ludzie wstają i wychodzą
Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Niestety nie, funkcjonuje to już lata. Chyba liczą na uczciwość pracowników bo jednak zatrudniając się, podpisuje sie deklarację czy będzie korzystało się z przerwy na palenie czy też preferuje się dodatek pieniężny Większość jednak wybiera kasę i faktycznie nie widać ludzi oblegających budynek na zewnątrz (u nas są to 3 miejsca więc widać wszystko). Wiem, że dwie osoby z biurowca palą, wychodzą i nie mają płacone. Pracownicy produkcyjni podobnie - to będzie naprawdę kilka osób. Kasa bardzo motywuje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Mam wyrwana górna szóstkę i w porównaniu z ósemka było naprawdę lajtowo. Musiałam parę dni po uważać i plukac ale generalnie szybko minęło i po tygodniu już nie pamiętałam (a miałam szwy). Ból był mniejszy niż przy zwykłym bólu zęba, bardziej taki gryzący. Ale naprawdę całkiem spoko, sam zabieg nic nie bolał. Gdy czułam że znieczulenie schodzi i zaczyna trochę boleć - wzięłam tabletkę. Rano już nie bolało w sumie nic. Trzymam kciuki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dzięki za odpowiedź brzmi całkiem ciekawie i... uczciwie. Ciekawe, dlaczego jest to dość mało popularny benefit wśród firm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:11   #304
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Ciekawe czy są też benefity za nie jedzenie i rzadsze sikanie. To też zajmuje kupę czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:15   #305
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy są też benefity za nie jedzenie i rzadsze sikanie. To też zajmuje kupę czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są już benefity za niechorowanie i brak absencji w pracy, więc nic mnie nie zdziwi 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:20   #306
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Co za bzdura...serio ktoś to liczy? Ja nie widzę problemów, że ktoś wychodzi na fajkę - jeśli robi swoje, to niech wychodzi. Ja nie palę, ale to do sklepu skoczę, to na kawę, po wodę, czasem nawet idę do toalety posiedzieć 5-10 minut jak poczuje potrzebę chwili spokoju i separacji od innych (bo mam np. Stresujący dzień).
Ja współczuje takich kołchozów gdzie liczy się każda minuta. Wyjątkiem jest faktycznie chocby praca na produkcji, ale jakąś biurowa, to serio nie ogarniam. No chyba, że ktoś ewidentnie by przeginał i nie byłoby go w ciągu dnia 2 godziny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:23   #307
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W środę idę pierwszy raz w życiu do dentysty na wyrwanie zęba ( górna szóstka).

Czy po ustaniu znieczulenia mocno boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam wyrywane ósemki i nic nie bolało. Nie brałam żadnych dodatkowych leków. Tylko przez kilka dni trzeba było gryźć druga stroną, żeby nie urazić rany.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Są już benefity za niechorowanie i brak absencji w pracy, więc nic mnie nie zdziwi 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Premie za frekwencje są absurdalne i powinny być zakazane. Potem ludzie przyłażą chorzy i zarażają współpracowników albo klientów.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-02, 18:30   #308
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

U mnie nie ma takich benefitów i dobrze. Na produkcji jest to rozwiązane tak, ze oprócz przerwy obiadowej są 2 przerwy na kawę/ fajkę/ cokolwiek, do łazienki normalnie się chodzi w razie potrzeby.
Tez nie lubie premii za frekwencję i ostatnio właśnie zgłaszałam to, ze ludzie przez to przychodzą chorzy a później cały dział wymiata.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:32   #309
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89547425]Co za bzdura...serio ktoś to liczy? Ja nie widzę problemów, że ktoś wychodzi na fajkę - jeśli robi swoje, to niech wychodzi. Ja nie palę, ale to do sklepu skoczę, to na kawę, po wodę, czasem nawet idę do toalety posiedzieć 5-10 minut jak poczuje potrzebę chwili spokoju i separacji od innych (bo mam np. Stresujący dzień).
Ja współczuje takich kołchozów gdzie liczy się każda minuta. Wyjątkiem jest faktycznie chocby praca na produkcji, ale jakąś biurowa, to serio nie ogarniam. No chyba, że ktoś ewidentnie by przeginał i nie byłoby go w ciągu dnia 2 godziny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
u mnie w pracy nie zauważyłam żeby ktoś palił więc nie wiem jak się to odbija na pracy, ale jak czasem widzę co niektóre osoby ile przepalą w ciągu dnia to sorry ale nie chciałabym pracować z taką osobą bo co chwilę by jej pewnie nie było
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:40   #310
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
u mnie w pracy nie zauważyłam żeby ktoś palił więc nie wiem jak się to odbija na pracy, ale jak czasem widzę co niektóre osoby ile przepalą w ciągu dnia to sorry ale nie chciałabym pracować z taką osobą bo co chwilę by jej pewnie nie było
Pracowałam i pracuje z palaczami i niczego takiego nie widzę. A jakby ktoś chodził co 20 minut na 10 minut na papierosa, to od tego jest przełożony aby porozmawiać z delikwentem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 18:49   #311
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Raty gratis to już raczej standard, natomiast "rata gratis" to już raczej ściema, bo i w euro RTV i w media expert jedna rata gratis jest tylko wtedy, kiedy wykupisz jakieś ubezpieczenie na sprzęt
Nie. Ja mam normalnie dwie raty gratis, a ubezpieczenia nie mam.

Ja to widzę tak, że te dwie raty to tak naprawdę promocja.

W stylu sklep chce coś sprzedać za 1800, a wisi jako za 2000. I jeśli weźmiesz an 20 rat, no to te dwie raty gratis to właśnie ten upust.

A jeszcze mogą zrobić drożej na sklepie.

Przynajmniej tak to widzę.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy są też benefity za nie jedzenie i rzadsze sikanie. To też zajmuje kupę czasu.
Może jednak nie porównujmy prawdziwych potrzeb fizjologicznych do palenia?

Moim zdaniem premia albo dodatkowy dzień urlopu za niepalenie to uczciwy układ.

Nie za zasadzie karania za palenie, odliczanie z przerwy itd. Ale mały benefit za to, że jednak nie palisz jest moim zdaniem ok.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-02, 18:57   #312
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Powodzenia.


Wiem, jakie to uczucie, kiedy niespecjalnie masz wyjście, tylko musisz się wziąć za swoje zdrowie, a nie masz na to w ogóle siły psychicznej.



Jeśli poprawi się twój stan to zgadzam się z dziewczynami, fizjoterapia czyni cuda.

---------- Dopisano o 05:56 ---------- Poprzedni post napisano o 05:00 ----------

Love Silk


Kupował ktoś na tej stronie?


Chcę kupić sobie gumki do włosów, ale wszystko jest przecenione (w ten taki sposób, że chcą sprzedać produkt za 100zł, więc wystawiają za 200zł i robią przecenę na 50% na zawsze) i pachnie przekrętem.


W sensie nawet jeśli nie są przekrętem, to mnie to mocno zniechęca. Czy to jest prawdziwa, godna zaufania firma?


EDIT. Chętnie przyjmę wszystkie propozycje na jedwabne/nieniszczące włosów gumki, najlepiej jak najcieńsze i jak najmniejsze. Staram się zapuścić, znowu straciłam z 5cm długości, bo były uszkodzone i dwa lata zapuszczania diabli wzięli.


Potrzebuję do warkoczy na treningi, więc nie może to być taka dorodna kobyła, invisibobble też są za duże. Do tej pory używałam małych recepturek, ale to już raczej odpada.
Love silk czy lovli silk? Z lovlisilk zamawiałam i wszystko jest okej, taki marketing muszą mieć ze tak jadą na kodach promocyjnych. Gumki jedwabne kupowałam z sofluffy i polecam

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 19:34   #313
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89547425]Co za bzdura...serio ktoś to liczy? Ja nie widzę problemów, że ktoś wychodzi na fajkę - jeśli robi swoje, to niech wychodzi. Ja nie palę, ale to do sklepu skoczę, to na kawę, po wodę, czasem nawet idę do toalety posiedzieć 5-10 minut jak poczuje potrzebę chwili spokoju i separacji od innych (bo mam np. Stresujący dzień).
Ja współczuje takich kołchozów gdzie liczy się każda minuta. Wyjątkiem jest faktycznie chocby praca na produkcji, ale jakąś biurowa, to serio nie ogarniam. No chyba, że ktoś ewidentnie by przeginał i nie byłoby go w ciągu dnia 2 godziny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie na produkcji to była plaga a niestety linii nie można było wyłączyć (ktoś wskakiwal na zastępstwo, ludzi nie było coraz dluzej, zastępujący sie skarżył itp w koło macieju). Więc jest dodatek- palący sporadycznie olali (palą na swoich 3 przerwach), niepalacy się cieszą, bo mają dodatkowo kasę. Absolutnie to nie kołchoz ( raczej z tych top pracodawców w moim regionie, z dużą ilością przeróżnych benefitów). Myślę, że palacz jest w stanie ogarnąć swoje palenie na 3 przerwach w ciągu 8 h, mimo wszystko

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 20:02   #314
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No niestety jak chce się imprezować to to kosztuje. Jak ktoś narzeka,że mu za drogo to lepiej nie iść. Mam wrażenie,że niektórzy chcieliby za darmo się najeść,napic i jeszcze gdzieś jechać

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
No jeśli tyle się płaci to chce się tym nacieszyć i porobić na co mam ochote a nie tylko uszczęśliwić pmke.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W środę idę pierwszy raz w życiu do dentysty na wyrwanie zęba ( górna szóstka).

Czy po ustaniu znieczulenia mocno boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie bolało tydzień, ale chirurg szczękowy namęczył się trochę z zębem bo nie chciał wyjść więc pewnie podrażnił mi inne zęby najlepiej na mnie działał ketonal sprint bo inaczej nawet nie sama szczęka mnie bolała a promieniowało na bol glowy migrenowy

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 20:56   #315
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Bonus finansowy dla pracowników niepalących (w czasie pracy) - co o tym myślicie? Spotkałyście się z tego typu benefitem u jakiegoś pracodawcy?
Chodzi o miejsca pracy, gdzie pracuje się w ustalonych godzinach, ale nie ma żadnego czasowego "odbijania się" kartą podczas wyjścia na przerwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracuję przy komputerze, zgodnie z przepisami na każdą godzinę pracy przysługuje 5 minut przerwy. Osobiście jest mi obojętne czy ktoś w tym czasie pójdzie na fajkę czy po prostu przejdzie się pogadać z kolegą z innego działu ale dodatek za niepalenie chętnie bym przygarnęła [1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89547425]Co za bzdura...serio ktoś to liczy? Ja nie widzę problemów, że ktoś wychodzi na fajkę - jeśli robi swoje, to niech wychodzi. Ja nie palę, ale to do sklepu skoczę, to na kawę, po wodę, czasem nawet idę do toalety posiedzieć 5-10 minut jak poczuje potrzebę chwili spokoju i separacji od innych (bo mam np. Stresujący dzień).
Ja współczuje takich kołchozów gdzie liczy się każda minuta. Wyjątkiem jest faktycznie chocby praca na produkcji, ale jakąś biurowa, to serio nie ogarniam. No chyba, że ktoś ewidentnie by przeginał i nie byłoby go w ciągu dnia 2 godziny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie w pracy zdarzały się przypadki mocnego nadużywania przysługujących przerw, np. zamiast pójść raz na posiłek (mamy 30 minut wliczone w 8h pracy) to chodził po dwa razy bo i na śniadanie i na obiad, kilka razy po kawę po drodze gadając z każdym kto miał chwilę. Plus oczywiście do toalety co chwilę, bo jak pijesz to sikasz. I potem bez problemu się 2h w ciągu dnia zbierały, a zaległości rosły. Na szczęście udało się z tym zrobić porządek, bo już krew nas zalewała jak trzeba było za kogoś nadrabiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 21:35   #316
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W środę idę pierwszy raz w życiu do dentysty na wyrwanie zęba ( górna szóstka).

Czy po ustaniu znieczulenia mocno boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy od człowieka. Mnie 8 bolały, mojego męża nie. Mi się babralo tydzień a jemu zagoiło się jak na psie. 2 dni i śladu nie było.
Radzę nie pić nic ciepłego, nie jeść cieplych/gorących posiłków, nie pić kawy, która podnosi ciśnienie. Nie ćwiczyć, biegać itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89547359]Nie, trzeba tylko pilnować żeby skrzep nie wypadł.

Słuchaj lekarza, nie pij i nie jedz po zabiegu.[/QUOTE]Poprosić najlepiej o założenie szwów, problem babrania zniknie. Za pierwszym razem nie wiedziałam i to była tragedia, myślałam że wyląduje na pogotowiu, tak mi krew leciała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-02, 23:23   #317
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie w pracy zdarzały się przypadki mocnego nadużywania przysługujących przerw, np. zamiast pójść raz na posiłek (mamy 30 minut wliczone w 8h pracy) to chodził po dwa razy bo i na śniadanie i na obiad
nie wiem ile ta osoba spędzała czasu podczas posiłków, ale ja nie chciałabym pracować w miejscu w którym mogłabym tylko raz coś zjeść, robię sobie 2 a czasem nawet 3 przerwy na posiłek (jak idę na 7 to jest dla mnie za wcześnie żeby cokolwiek w siebie wcisnąć przed wyjściem z domu) ale ja też nie spędzam niewiadomo ile czasu, zjem kanapkę i wracam do pracy, nigdzie nie wychodzę
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 06:18   #318
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dziewczyny, napiszcie mi proszę dokładnie gdzie i w co trzeba kliknąć, aby Wizaż nie przysyłał mi maili z informacją, że pojawiły się nowe posty w wątkach, w których uczestniczyłam. Szukałam gdzie to może być, coś próbowałam zaznaczać i odznaczać, a maile jak przychodziły, tak przychodzą dalej
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 07:51   #319
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
nie wiem ile ta osoba spędzała czasu podczas posiłków, ale ja nie chciałabym pracować w miejscu w którym mogłabym tylko raz coś zjeść, robię sobie 2 a czasem nawet 3 przerwy na posiłek (jak idę na 7 to jest dla mnie za wcześnie żeby cokolwiek w siebie wcisnąć przed wyjściem z domu) ale ja też nie spędzam niewiadomo ile czasu, zjem kanapkę i wracam do pracy, nigdzie nie wychodzę
No to nie pracuj, nikt ci nie każe.
Są miejsca w których jest jedna przerwa i koniec, bo takie są zasady tam obowiązujące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-03, 08:04   #320
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
nie wiem ile ta osoba spędzała czasu podczas posiłków, ale ja nie chciałabym pracować w miejscu w którym mogłabym tylko raz coś zjeść, robię sobie 2 a czasem nawet 3 przerwy na posiłek (jak idę na 7 to jest dla mnie za wcześnie żeby cokolwiek w siebie wcisnąć przed wyjściem z domu) ale ja też nie spędzam niewiadomo ile czasu, zjem kanapkę i wracam do pracy, nigdzie nie wychodzę
Możesz sobie robić tyle przerw ile chcesz, pod warunkiem że suma tych przerw na posiłek to 30 minut. Nikt nie patrzy krzywo na to że najpierw zjesz sobie kanapkę powiedzmy w 10 minut a potem spędzisz 20 minut po południu jedząc obiad.
Problem był w tym że ta osoba jadła 3 posiłki w ciągu pracy i na każdy przeznaczała 15 - 30 minut w zależności od tego czy akurat przysiadł się ktoś na ploteczki. Także problem był nie tyle w samych posiłkach co w dodatkowych aktywnościach z nimi związanych. Jak czasem się zdarzy że ktoś się zasiedzi to nie ma tragedii, gorzej jak ktoś sobie z takiego zachowania robi normę. I serio z tego wszystkiego potrafiły się zebrać 2h ściemniania dziennie.
Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, napiszcie mi proszę dokładnie gdzie i w co trzeba kliknąć, aby Wizaż nie przysyłał mi maili z informacją, że pojawiły się nowe posty w wątkach, w których uczestniczyłam. Szukałam gdzie to może być, coś próbowałam zaznaczać i odznaczać, a maile jak przychodziły, tak przychodzą dalej
Przede wszystkim zrobisz to tylko przez przeglądarkę, w aplikacji się nie da. Wchodzisz na swoje konto w zakładkę subskrypcje, tam masz oznaczone jak często przychodzą powiadomienia. Trzeba zaznaczyć chyba ptaszkiem wątki z których nie chcesz powiadomień a potem z listy rozwijalnej w lewym dolnym rogu wybrać jak często mają przychodzić powiadomienia (np. wcale) i zapisać. Niestety trzeba tą czynność powtarzać po każdym zapisaniu się do nowego wątku, nie da się ustawić braku powiadomień na stałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:05   #321
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89545757]Ale tak właściwie działa cały przemysł ślubny. Wszyscy goście opłacają swoje miejsca i nieswoją imprezę.
Na żadną inną nie daje się prezentów od 500 zł wzwyż.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


No, ale dla mnie wesele, a panieński to dwie różne kwestie. No i na weselu przychodzę na gotowe, a na panieńskim mam się na wszystko składać. Jak idę do kogoś na urodziny, to też gospodarz wszystko szykuje, a goście przynoszą prezenty. Dla mnie to normalna sprawa, nie wiem czemu panieński jest takim wyjątkiem.


Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
używacie olejków i masełek do demakijażu? one są dużo lepsze od płynów micelarnych że są w porównaniu z nimi znacznie droższe? zastanawiałam się czy nie spróbować czegoś innego niż płyn, szczególnie nad masełkiem myślałam ale trochę mnie ceny zniechęcają

Ja próbowałam, ale jednak wolę normalny płyn micelarny, więc kwestia gustu.


[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89545940]
W życiu nie spotkałam się, by zapraszać na panieński osoby, które nie będą na weselu [/QUOTE]


Ja się spotkałam, zwykle to jest wtedy jak ślub i wesele są mega kameralne np. tylko obiad z najbliższą rodziną i świadkami.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To bardzo dobrze napedzony marketingowo chwyt dobra luksusowego, na które tyle się czeka. Guzik a nie wielomiesieczne oczekiwanie. Chodziłam po salonach z koleżanką gdy jej ślub był za ponad rok, a mój za 3 miesiące i jej mówiły, że JUŻ TERAZ powinna się decydować, bo później będzie za późno, a jak usłyszały, że ja "za chwilę" biorę ślub i nic nie mam, to nagle gadka się zmieniała - da się, zdążą, tylko podpisywać umowę i tyle.
To jest rutynowa praca na wzorach i mogą to ogarnąć w miesiąc max. Ale lepiej mieć klientki do przodu, żeby przez cały rok interes się kręcił i tyle.

Przemysł ślubny budzi baaaardzo wiele emocji (co widać po tym wątku i każdym innym - zwłaszcza zdziwieniowym - gdy wypływa temat ślubny)

PS. Ciekawe, ile prac licencjackich/magisterskich powstało już na tym podłożu.
"Bycie bridezillą a pochodzenie z konserwatywnego środowiska - czyli jak na ważne decyzje życiowe wpływa wychowanie i tradycja"
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z tymi sukienkami, to nie do końca tak jest. Jak szukałam z kumpelami sukien ślubnych, to babeczki w salonach mówiły, że suknia jest szyta tak naprawdę przed samym weselem (jakieś 2-3 tygodnie przed). Proces szycia nie trwa miesiącami, ale nie trwa też 5 minut. Niektóre suknie są przerabiane z gotowców, niektóre szyte od podstaw, ale trzeba to zamówić. Tak czy inaczej na damy termin salon jest w stanie uczyć ileś tam sukni i tego nie przeskoczy, więc im szybciej się ten termin zaklepie tym lepiej, bo potem może się uda, a może nie. Albo się uda, ale będzie mniejszy wybór i np. suknie tylko dostępne w salonie i do przeróbki.



Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Mam kurtkę z ekoskóry z wypełnieniem watowanym (krótka "puchówka") i zastanawiam się nad jej przechowaniem na następny sezon. Czy pakowanie próżniowe może ją zniszczyć?

Ja bym nie ryzykowała, bo może się zgnieść a potem ciężko to wyprostować.


[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89546889]Co sklepy/ banki mają z rat 0%? Co chwilę widzę oferty sprzętów na raty 0% i do tego jedna rata gratis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Obstawiam, że sklepy są dogadane z bankami na jakieś sensowne oprocentowanie, a to oprocentowane tak samo jak rata gratis są wliczone już w cenę. Nie ma nic za darmo i sklep na pewno nie traci na sprzedaży czegoś na raty.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Bonus finansowy dla pracowników niepalących (w czasie pracy) - co o tym myślicie? Spotkałyście się z tego typu benefitem u jakiegoś pracodawcy?
Chodzi o miejsca pracy, gdzie pracuje się w ustalonych godzinach, ale nie ma żadnego czasowego "odbijania się" kartą podczas wyjścia na przerwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Uważam, że to jest ok. Tzn. wszystko zależy jak długo i jak często ktoś pali. Jak ktoś pracuje w biurowcu, musi zjechać gdzieś tam na dół, zapalić, wrócić, a pali dwie fajki na godzinę to kiepsko. U mnie dużo ludzi co chwilę łazi na fajkę, szuka do tego towarzystwa i stoją i pierdaczą 10-15 minut. Dla mnie to nie fair wobec innych. Kiedyś moja kumpela pracowała w firmie gdzie była niepisana umowa, że Ci co palą siedzą trochę dłużej, nie pamiętam już ile, ale co kolo 15-30 minut. Dla mnie porównywanie tego to jedzenia i chodzenia do wc jest słabe, bo Ci co palą też to robią.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:19   #322
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No to nie pracuj, nikt ci nie każe.
Są miejsca w których jest jedna przerwa i koniec, bo takie są zasady tam obowiązujące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój TŻ ma jedną przerwę w połowie pracy, jak z resztą cały magazyn i albo zje wtedy, albo wcale.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:27   #323
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W środę idę pierwszy raz w życiu do dentysty na wyrwanie zęba ( górna szóstka).

Czy po ustaniu znieczulenia mocno boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy od tego jaki masz prób bólu. Boli. Ale według mnie da się wytrzymać. Jak coś ratuj się lekami przeciwbólowymi.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy są też benefity za nie jedzenie i rzadsze sikanie. To też zajmuje kupę czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie miałam to pisać

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:36   #324
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W środę idę pierwszy raz w życiu do dentysty na wyrwanie zęba ( górna szóstka).

Czy po ustaniu znieczulenia mocno boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam usunięte 4 ósemki i zebrałam różne doświadczenia:
-po pierwszej jak znieczulenie zeszło, to zrobiło mi się słabo i niedobrze z bólu. Brałam silne leki przez kilka dni i byłam totalnie nie do życia
-druga ósemka dała mi tak do wiwatu, że po jej ekstrakcji czułam już wyłącznie ulgę
-dwie pozostałe miałam rwane jednocześnie wieczorem, przed spaniem wzięłam Ibuprom na wszelki wypadek, od następnego dnia już nie potrzebowałam przeciwbólowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:37   #325
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość

Mój TŻ ma jedną przerwę w połowie pracy, jak z resztą cały magazyn i albo zje wtedy, albo wcale.
Mówcie co chcecie, ale dla mnie jak pracodawca "stoi z zegarkiem" nad dorosłymi ludźmi i pilnuje czy nie przekroczą czasu przerwy to pachnie niewolnictwem.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:47   #326
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89547425]Co za bzdura...serio ktoś to liczy? Ja nie widzę problemów, że ktoś wychodzi na fajkę - jeśli robi swoje, to niech wychodzi. Ja nie palę, ale to do sklepu skoczę, to na kawę, po wodę, czasem nawet idę do toalety posiedzieć 5-10 minut jak poczuje potrzebę chwili spokoju i separacji od innych (bo mam np. Stresujący dzień).
Ja współczuje takich kołchozów gdzie liczy się każda minuta. Wyjątkiem jest faktycznie chocby praca na produkcji, ale jakąś biurowa, to serio nie ogarniam. No chyba, że ktoś ewidentnie by przeginał i nie byłoby go w ciągu dnia 2 godziny.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
u mnie w pracy wychodzenie na podwórko na dymka było dopuszczalne, ale wychodzenie do sklepu w trakcie pracy nie.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 09:50   #327
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie, ale dla mnie jak pracodawca "stoi z zegarkiem" nad dorosłymi ludźmi i pilnuje czy nie przekroczą czasu przerwy to pachnie niewolnictwem.
Nikt nie stoi z zegarkiem, po prostu ma przerwę o określonej godzinie i tyle.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 10:07   #328
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Mówcie co chcecie, ale dla mnie jak pracodawca "stoi z zegarkiem" nad dorosłymi ludźmi i pilnuje czy nie przekroczą czasu przerwy to pachnie niewolnictwem.
Jak pracuje się na jakichś maszynach w zespole, to nie ma innej opcji, jak to niby inaczej zorganizować? Muszą być stałe godziny przerw, a nie kiedy się komu podoba i to nie ma nic wspólnego z niewolnictwem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 10:13   #329
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Nikt nie stoi z zegarkiem, po prostu ma przerwę o określonej godzinie i tyle.
Jeżeli masz przerwę w określonym czasie i co do minuty to jest to dla mnie stanie z zegarkiem. Dla mnie normą jest, że możesz wyjść do toalety, napić się albo coś zjeść wtedy, kiedy masz potrzebę. Nawet i 5 razy dziennie. Ważne, że wykonujesz swoje obowiązki, ale to już kwestia zaufania pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, bo nie zauważyłam, żeby ktoś tych przywilejów nadużywał i nic nie robił.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak pracuje się na jakichś maszynach w zespole, to nie ma innej opcji, jak to niby inaczej zorganizować? Muszą być stałe godziny przerw, a nie kiedy się komu podoba i to nie ma nic wspólnego z niewolnictwem.
Wtedy to tak, ale nie było mowy, że ktoś stoi przy taśmie produkcyjnej. Większość ludzi jednak nie i będzie coraz mniej patrząc na postępującą automatyzację.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Imperfecta, co twój facet robi?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-03, 10:16   #330
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jeżeli masz przerwę w określonym czasie i co do minuty to jest to dla mnie stanie z zegarkiem. Dla mnie normą jest, że możesz wyjść do toalety, napić się albo coś zjeść wtedy, kiedy masz potrzebę. Nawet i 5 razy dziennie. Ważne, że wykonujesz swoje obowiązki, ale to już kwestia zaufania pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, bo nie zauważyłam, żeby ktoś tych przywilejów nadużywał i nic nie robił.
Ale do toalety czy napić się wody może chodzić kiedy chce, no już bez przesady mówię o długiej przerwie "obiadowej". Wtedy cały magazyn "staje" i wszyscy mają przerwę. Nie chodzi o zaufanie, ale o to że jest pewien proces, do którego są potrzebni pracownicy i nie będą ciągle zatrzymywać, bo ktoś chce iść zjeść. Mój TŻ pracuje w warunkach chłodniczych, więc samo rozbieranie/ubieranie zajmuje mu trochę czasu, więc nie biega co pięć minut. Zależy od specyfiki pracy, nie słyszałam, żeby ktoś w pracy biurowej miał przerwę o określonej porze.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.