Farbowanie henną - część III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-14, 11:08   #4411
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

siedzę z henną na głowie - nie odstawiałam jej tylko od razu po zmieszaniu chlup na włosy
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 13:05   #4412
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
siedzę z henną na głowie - nie odstawiałam jej tylko od razu po zmieszaniu chlup na włosy
zazdroszczę, ja czekam na moją hennę z przedsprzedaży, a już mam taką ochotę na nałożenie błotka, że chyba sobie zrobię maseczkę z samego neem to już choroba

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Ja tak samo. W ogóle jestem wściekła nadal, bo (teraz mogę przesadzać, ale mam fioła na punkcie włosów): myła za ciepłą wodą - przyjemnie ciepłą, ale za ciepłą dla włosów i nie spłukała zimną na koniec; szarpała mi włosy metalową szczotą jak popier*, nawet nie chcę myśleć ile mi włosów wyrwała. Miałam ochotę wziąć tą szczotkę, walnąć ją w łeb i swoją tangle teezer sama rozczesać; suszyła gorącym nawiewem suszarki jeszcze długo po tym, jak były suche.
53 złote za taką przyjemność.
a ja ostatnio byłam wredna i najpierw przy myciu powiedziałam dziewczynie, że moje włosy same wypadają, więc nie musi im pomagać takim szarpaniem, a przy rozczesywaniu, wyjełam TT z torebki i zrobiłam to sama. Więcej tam nie pójdę. Teraz się od 2 miesięcy zbieram w sobie, żeby iść gdzieś podciąć końce, ale się boje, bo jakoś nie mam szczęścia do fryzjerów.
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 13:14   #4413
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

tak to już uzależnienie
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 14:53   #4414
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

E E E baby, a jak... blaknie henna? No bo mam taki ładny kolorek, ale myję odżywką bo się boję wypłukania koloru. Już raz miałam rude (ale farbą, ne henną) i mi wyblakły do takiego brzydkiego koloru, takiego rudo-mysiego, nie chcę tak No i gdybyście mi mogły wstawić zdjęcia np. 2 tygodnie po hennowaniu, byłabym wam TAAAAAAAAKA wdzięczna
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 15:05   #4415
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
E E E baby, a jak... blaknie henna? No bo mam taki ładny kolorek, ale myję odżywką bo się boję wypłukania koloru. Już raz miałam rude (ale farbą, ne henną) i mi wyblakły do takiego brzydkiego koloru, takiego rudo-mysiego, nie chcę tak No i gdybyście mi mogły wstawić zdjęcia np. 2 tygodnie po hennowaniu, byłabym wam TAAAAAAAAKA wdzięczna
mi się nie wypłukuje

moje dzisiejsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 002.jpg (30,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 003.jpg (33,2 KB, 13 załadowań)
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-09-14 o 17:23
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 17:27   #4416
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny!
Na wstępie polecam dodać do henny maaaasęęęę odżywki/maski i zostawić na noc, prawie wyeliminowałam przesusz i zapach trawy (prawie)

Dzisiaj spałam z henną wszystko miałam z Pola Henny, rozrobiłam henny nie pamiętam ile, sypałam na oko (pewnie ze 4 łyżki). Rozrobiłam z gorącą wodą, odstawiłam w ciepło jak zawsze na cały dzień i wieczorem dorzuciłam tak mniej więcej po 2 łyżki indygo i amli. Nie wiem co to miało być, lubię eksperymentować hehe Dolałam tak z 4-6 łyżek pewnie (generalnie dużo) odżywki Natur Vital do włosów wypadających, jestem zachwycona.

A teraz o co chodzi - włosy i tak miałam już różnokolorowe, ale chyba nie było to bardzo widoczne, głównie na jakichś 6cm odrostów był taki rudawy burgund typowo hennowy, reszta raczej w ciepłych brązach. Włosy mam po ombre, ale większość już uciachane. No i dopiero dzisiaj na zdjęciach w słońcu zobaczyłam, jak bardzo mam nierówny kolor i nie podoba mi się to. Powiedzcie czy jakbym nałożyła dzisiaj albo jutro (nie chce mi się zbytnio dzisiaj) jakąś mieszankę indygo z odrobiną henny, amli (nie chcę czarnych włosów), to by mi to jakoś w miarę wyrównało? Czy już tylko fryzjer mnie ratuje?

Na zdjęciach tego nie widać, ale odrostów mam tak z 6cm minimum i tym bardziej po dzisiejszej hennie zaczynają się wyróżniać.

1- światło łazienkowe, włosy wyglądają w miarę jednolicie i tak w sumie na pierwszy rzut oka wyglądają, nie ma tragedii
2- pod słońce, to nawet jest ok
3- na słońcu niestety widać przejścia i jakoś mi się nie podobają... Spod spodu trochę prześwitują odrosty i po prostu mam ciemną plamę na głowie... Jaśniejsze odrosty, ciemna plama i jaśniejsza reszta włosów, o to mi chodzi właśnie - żeby to jakoś wyrównać, ale nie skończyć z czernią -,-
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130914_150508.jpg (90,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130914_150927.jpg (153,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130914_151109.jpg (175,9 KB, 39 załadowań)
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-14, 21:13   #4417
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wiesz co, mi się tak kolor spłukiwał, spłukiwał na te rudo-kasztanowate tony (co mnie doprowadzało do płaczu) aż w końcu z khadi przerzuciłam się na pola henny - najpierw dodawałam dużo indygo do khadi a później własne mieszanki (2 x shikakai z indygo i amlą z glinkami, wodą demineralizowaną, szczyptą soli, bajerami) i od tamtej pory (8 miesięcy) święty spokój, kolor jest mega trwały - wszyscy mi mówią, że mam coraz ciemniejsze włosy - mimo, że ich nie farbowałam od kwietnia Z indygo jest ten jeden problem, że niezbyt chce chwytać i się trzymać na czubku.
Może to kwestia porowatości? Ja mam chyba wysokoporowate włosy na długości, więc może to indygo się tam zahaczyło? (czy ta teoria ma sens?).
Ile razy farbowałaś już khadi? Bo mi dopiero po 4-5 (od 3 razu zaczęłam dodawać indygo z pola henny) zaczął się kolor nie spłukiwać.

hej witaj,
chciałam zapytać o te nie trzymanie się indygo na czubku
co i u mnie prędko powoduje mega odrost w kolorze żółto-pomarańczowym
przyznam, że ja np. przez to zniechęciłam się do ziółek...

Czy mogłabyś napisać więcej jak sobie z tym konkretnie radzisz?

jestem już po parokrotnym nakładaniu brązów khadi i mieszanek z PH, dodawaniem indygo, dodawaniem soli, herbaty, kawy etc. do mieszanek, wydłużaniem czasu trzymania (dwa razy całą noc) etc., na długości chwyta świetnie ale na czubku, na odroście, po odczekaniu 2 dni, kurcze wymywa się masakrycznie...

będę niezmiernie wdzięczna, z góry dziękuję

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-09-14 o 21:15
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 06:49   #4418
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej. Od dawna przymierzam się do farbowania włosów henna. Mam do was male pytanie. Chcialam pofarbowac wlosy henna khadi ale niestety nie odpowiadaja mi kolory jakie maja do zaoferowania. Ciemny brąz bylby dla mnie zbyt ciemny a jasny brąz za jasny. Chcialam jakis posredni kolor. Dlatego chcialabym sie dowiedzieć czy mozna zmieszac jakoś te obie farby w odpowiednich proporcjach? Np pol na pol?
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 09:32   #4419
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
Hej. Od dawna przymierzam się do farbowania włosów henna. Mam do was male pytanie. Chcialam pofarbowac wlosy henna khadi ale niestety nie odpowiadaja mi kolory jakie maja do zaoferowania. Ciemny brąz bylby dla mnie zbyt ciemny a jasny brąz za jasny. Chcialam jakis posredni kolor. Dlatego chcialabym sie dowiedzieć czy mozna zmieszac jakoś te obie farby w odpowiednich proporcjach? Np pol na pol?
Można dowolnie mieszać, chociaż pośrednim wydaje mi się, że jest orzechowy brąz
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 10:52   #4420
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny a mogę po hennie położec normalną chemiczną farbę?

Niestety na jakiś czas odstawiam hennę... Może do niej powrócę.. Nie odpowiada mi głównie trwałośc- u mnie max 1tydzień, no i nierówne załapywanie koloru....
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 12:05   #4421
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dziewczyny a mogę po hennie położec normalną chemiczną farbę?

Niestety na jakiś czas odstawiam hennę... Może do niej powrócę.. Nie odpowiada mi głównie trwałośc- u mnie max 1tydzień, no i nierówne załapywanie koloru....
Jeśli używałaś czystej henny to nie ma problemu. Sama się tak przerzuciłam.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 14:14   #4422
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Jeśli używałaś czystej henny to nie ma problemu. Sama się tak przerzuciłam.
Z mieszankami też nie ma problemu
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 14:17   #4423
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez malyszkicownik Pokaż wiadomość
Z mieszankami też nie ma problemu
O ile się nie używa farby z rozjaśniaczem.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 15:16   #4424
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
hej witaj,
chciałam zapytać o te nie trzymanie się indygo na czubku
co i u mnie prędko powoduje mega odrost w kolorze żółto-pomarańczowym
przyznam, że ja np. przez to zniechęciłam się do ziółek...

Czy mogłabyś napisać więcej jak sobie z tym konkretnie radzisz?

jestem już po parokrotnym nakładaniu brązów khadi i mieszanek z PH, dodawaniem indygo, dodawaniem soli, herbaty, kawy etc. do mieszanek, wydłużaniem czasu trzymania (dwa razy całą noc) etc., na długości chwyta świetnie ale na czubku, na odroście, po odczekaniu 2 dni, kurcze wymywa się masakrycznie...

będę niezmiernie wdzięczna, z góry dziękuję
Hmm... spróbuj z placentą może? Albo jakimiś glinkami np ghassoul. I dużo indygo. Możesz spróbować wody demineralizowanej. Ciężka sprawa z czubkiem głowy, też długo walczyłam a jak już wygrałam to mi odrosły. Teraz planuje na odrosty wrzucić indygo z glinkami i zobaczymy.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 15:52   #4425
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część III

I raz farbowałam czyst,ą henną
II raz Khadi orzechowy brąz


Mam zamiar nałożyć jakiś brąz, rozjaśniać nie mam zamiaru
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 16:03   #4426
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I raz farbowałam czyst,ą henną
II raz Khadi orzechowy brąz


Mam zamiar nałożyć jakiś brąz, rozjaśniać nie mam zamiaru
Spokojnie nakładaj
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-15, 17:34   #4427
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm... spróbuj z placentą może? Albo jakimiś glinkami np ghassoul. I dużo indygo. Możesz spróbować wody demineralizowanej. Ciężka sprawa z czubkiem głowy, też długo walczyłam a jak już wygrałam to mi odrosły. Teraz planuje na odrosty wrzucić indygo z glinkami i zobaczymy.
earthpace
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź

a'propo placenty?
nakładasz to w trakcie hennowania czy w ogóle stosuje się przez dłuższy czas przed hennowaniem?
bo glinki i woda demineralizowana (a można wiedzieć gdzie ją kupujesz?) to domyślam się, że jako składniki papki, pewnie z indygo między innymi
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 08:17   #4428
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja już po farbowaniu. Wklejam zdjęcia przed i po. Skręt trochę nie za ładny ale patrzcie na kolor. Początkowo był mocniejszy ale się zmył po pierwszym myciu Zdjęcia trochę kiepskie bo robione telefonem ale kolor nawet zbliżony
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (52,2 KB, 41 załadowań)
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 08:35   #4429
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
earthpace
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź

a'propo placenty?
nakładasz to w trakcie hennowania czy w ogóle stosuje się przez dłuższy czas przed hennowaniem?
bo glinki i woda demineralizowana (a można wiedzieć gdzie ją kupujesz?) to domyślam się, że jako składniki papki, pewnie z indygo między innymi
Placenta też Do papki dodaję. Ale aby lepiej się trzymało indygo to polecam glinkę ghassoul.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-09-16 o 08:43
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 10:29   #4430
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
woda demineralizowana (a można wiedzieć gdzie ją kupujesz?)
Na każdej stacji benzynowej i w supermarketach na stoiskach samochodowych lub z akcesoriami do prasowania
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 12:05   #4431
Elizasz
Raczkowanie
 
Avatar Elizasz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 273
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć
Ja chcę taki kolor, jak ma Sylwka!!!!!!!!!!!!

Niestety, to nierealne, bo mam swoje włosy za ciemne....

Hennowalam 3 razy, najlepszy efekt chyba był za pierwszym razem (Amla i Jatropha), potem się połakomiłam na hennę Red, bo chciałam bardziej intensywny kolor, ale nie wyszło mi to na dobre, bo kolor nie jest bardziej intensywny, a dodatkowo nie łapie mi henna odrostów.... w sumie niby łapie, bo siwe są "pomalowane", ale odrost widać ciemniejszy niż reszta włosów.... nie wiem, co jest nie tak
Szkoda mi wracać do farby chemicznej, bo okropnie mi włosy niszczyła, poza tym szybko się kolor spłukiwał. Przy hennie mam piękne błyszczące włosy, są na pewno zdrowsze, ale wkurza mnie to, że odrosty mam inne.....
No i kolor ciemniejszy niż bym chciała....
Elizasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 17:20   #4432
lusianna
Queen Of Darkness
 
Avatar lusianna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 601
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Elizasz Pokaż wiadomość
Cześć
Ja chcę taki kolor, jak ma Sylwka!!!!!!!!!!!!

Niestety, to nierealne, bo mam swoje włosy za ciemne....

Hennowalam 3 razy, najlepszy efekt chyba był za pierwszym razem (Amla i Jatropha), potem się połakomiłam na hennę Red, bo chciałam bardziej intensywny kolor, ale nie wyszło mi to na dobre, bo kolor nie jest bardziej intensywny, a dodatkowo nie łapie mi henna odrostów.... w sumie niby łapie, bo siwe są "pomalowane", ale odrost widać ciemniejszy niż reszta włosów.... nie wiem, co jest nie tak
Szkoda mi wracać do farby chemicznej, bo okropnie mi włosy niszczyła, poza tym szybko się kolor spłukiwał. Przy hennie mam piękne błyszczące włosy, są na pewno zdrowsze, ale wkurza mnie to, że odrosty mam inne.....
No i kolor ciemniejszy niż bym chciała....
Hehe mam dosyć podobny problem, jednak ja sie wkurzam, ze pofarbowalam i na tych pofarbowanych kolor to żarówa, i dlatego ja sie pobeczałam ale nie myłam ich, chyba już 3 dzien leci, i są dosyć fajne, jednak ja wiem ze za miesiąc będą znow blondo-rude a na odrostach taki różny w sumie niby ciemny,rudy niby cos? + mój włsy włos.( też nie chcę farbować chemią, bo ja np kończę tak że 2 tyg mam siano. Więc co mi po kolorze :/ jak włosy to masakra.

Czy jesli np rzucę sb khadi orzechowy brąz to ten ciemniejszy kolor utrzyma się,chociaż żeby przyciemnił z 1-2 tony?Bo mi sie ostro wypłukuje, jak widać na zdjęciach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0341.jpg (48,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0345.jpg (57,7 KB, 40 załadowań)
__________________
Mój tumbrl

http://psychodive.tumblr.com

Edytowane przez lusianna
Czas edycji: 2013-09-16 o 17:22
lusianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 19:07   #4433
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Orzechowy brąz to chyba henna i indygo pół na pół, henna zawsze jest trwalsza, więc one prawdopodobnie dalej będą rudawe, ale trochę bardziej brązowe, trochę przyciemnione. A potem i tak będą się wypłukiwać, więc jeśli obawiasz się zbytniego przyciemnienia to akurat orzechowy brąz Ci raczej krzywdy nie zrobi. A nawet jeśli to zjaśnieją, bo w dalszym ciągu więcej będziesz miała henny na włosach niż indygo. Ja parę razy farbowałam samym indygo (po 3 x z khadi ciemny brąz) i nadal nie uzyskałam czarnych włosów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 20:57   #4434
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Na każdej stacji benzynowej i w supermarketach na stoiskach samochodowych lub z akcesoriami do prasowania
rousse
o, bardzo Ci dziękuję za info dobra kobieto , będę szukać,
a jak zgromadzę wodę, indygo i glinkę to znów zaatakuję papką łepetynę,

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------



---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Placenta też Do papki dodaję. Ale aby lepiej się trzymało indygo to polecam glinkę ghassoul.
dzięki, po stokroć,
na pewno będę eksperymentować
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 22:12   #4435
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Wreszcie jutro mieszam! Zdjęcia, jak zawsze będą
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 06:59   #4436
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

Umyłam wczoraj włosy szamponem ! chyba z kolorem nic się nie stało dziewczyny, a tak sobie myślałam - bo można mrozić hennę, ale czy taka mrożona nie traci właściwości? Bo jakby rozrobić całe100 g i zamrozić, to później można tylko wstawić do ciepłej wody i nie czekać 8 godzin aż się henna "zrobi". No i jeszcze jedno pytanko, czy jeśli pofarbuję włosy henną, i zmyję po 12 czy 24 godzinach żeby mieć intensywniejszy kolor, to z trwałością henny będzie ok?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 07:01   #4437
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Wreszcie jutro mieszam! Zdjęcia, jak zawsze będą
Odgapię i też zrobię odrosty jeśli mi glinka ghassoul do jutra przyjdzie. Wysoka piątka!
Plan: shikakai + indygo + glinka ghassoul. Bhringraj mi niestety "wyszedł".
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 08:40   #4438
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Umyłam wczoraj włosy szamponem ! chyba z kolorem nic się nie stało dziewczyny, a tak sobie myślałam - bo można mrozić hennę, ale czy taka mrożona nie traci właściwości? Bo jakby rozrobić całe100 g i zamrozić, to później można tylko wstawić do ciepłej wody i nie czekać 8 godzin aż się henna "zrobi". No i jeszcze jedno pytanko, czy jeśli pofarbuję włosy henną, i zmyję po 12 czy 24 godzinach żeby mieć intensywniejszy kolor, to z trwałością henny będzie ok?
Stopniowo traci, ale wolniej niż gdyby stała w temp. pokojowej lub w lodówce. Nie czekasz na zrobienie, ale rozmrażanie trwa parę godzin więc na jedno wychodzi . Co do trwałości to sprawa indywidualna, jak u kogoś się trzyma henna dobrze to powinna się trzymać też zaraz po umyciu. Ale po 24 h kolor jest utleniony już trochę .
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 09:40   #4439
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Odgapię i też zrobię odrosty jeśli mi glinka ghassoul do jutra przyjdzie. Wysoka piątka!
Plan: shikakai + indygo + glinka ghassoul. Bhringraj mi niestety "wyszedł".
Fajnie

Moje odrosty też już straszą, w tym miesiącu mi włosy chyba trochę ponad 2 cm urosły. Moje naturalne mam takie mysiobrązowe i ten jaśniejszy pasek wygląda trochę jakbym łysiała
Dzisiaj kombinuję, robię dwie mieszanki, żeby na pewno indygo nie straciło mocy. Zawsze nakładanie zajmuje mi koło godziny, więc w dwóch miseczkach rozrabiam hennę, potem dodam indygo + sól + glinkę białą + wodę demineralizowaną, a jak to się skończy, to zrobię drugi zestaw
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 09:59   #4440
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Czy któraś z Was, która się farbuje na brązy bądź czernie, próbowała rozrobić hennę w odwarze z łupin orzecha włoskiego(juglon) ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.