Jak być dojrzalszą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 19:58   #1
szczesciaraaa089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 95

Jak być dojrzalszą?


Postanowiłam założyć wątek bo ... jest coś z czym walczę juz pewien okres czasu. Chciałabym byc dojrzalsza, doroślej mówić, zachowywać się, byc bardziej samodzielna, rozsadna. Wszyscy wokol traktuja mnie z przymruzeniem oka, jak mala dziewczynke , nie zwierzaja mi sie, nie angazuja w powazne sprawy.
Jest mi strasznie przykro bo tak naprawde w glebi duszy mysle o wiele powazniej niz inni, troche przezylam ostatnio i w glebi duszy jestem dojrzala osoba. Przykro mi, ze inni mnie tak traktuja. Ostatnio kolezanka mi powiedziala, ze czuje sie przy mnie staro bo ja mam jeszcze takie dziecinne myslenie i kiedy ja w koncu dorosne?
Zrobila mi tym przykrosc...
Nie wiem z czego to wynika. Chyba z tego ze na ogol strasznie duzo zartuje, zyje jak kazdy student, lubie czasem gdzies wyjsc , pobawic sie... duzo sie smieje i duzo zartuje.
Jest mi tak źle.Kolezanki widze, ze traktuja mnie jak mala dziewczynke,nie zwierzaja sie i ogolnie nie traktuja mnie ludzie powaznie ..
co zrobic?
szczesciaraaa089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:00   #2
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jak być dojrzalszą?

myślę, że nie da się tego zmienić. Taki masz charakter i tyle. Po co na siłę masz się robić poważna?
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:15   #3
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie, nie poszukuj ludzi sukcesu po to, aby stać się kopią ich osobowości.

Taki już masz charakter, poważnym jest się ponoć w grobie.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:19   #4
mikolajkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 312
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Właśnie Twoj sposob myslenia jest w tym momencie niedojrzały. Dojrzała osoba zna siebie, swoje mocne i slabe strony, i wie, ze nie warto sie przejmowac komentarzami osob, ktore niekoniecznie nas znaja. Chv=cesz na sile zmieniac sie, zeby ludzie Cie inaczej postrzegali? udawac kogos, kim nie jestes? i tak trwac w tych znajomosciach, przyjazniach, zwiazkach jako ktos zupelnie inny?
Nie ma sensu, jesli chcesz "dojrzec" tylko po to, aby inni patrzyli na Ciebie jak na dojrzałą.
Jesli jednak sama uwazasz, ze masz problem i jestes niedojrzla, nierozsądna i to chcialabys zmienic -to moze usiadz kiedys, zastanow się nad sobą i swoim życiem. Kim jesteś - właścnie mocne i slabe strony, zalety, wady, obiektywnie, kim chcialabys ostac, jak to zrobic, zastanow sie nad swoimi zachowaniami, ktore uznajesz za niedojrzale- dlaczego tak sie zachowalas, co zrobic, zeby w przyszlosci takich wpadek unikac.
mikolajkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 20:26   #5
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Jak być dojrzalszą?

idź do pracy, od razu nie będziesz miała czasu myśleć o głupotach, a i samodzielność finansowa będzie chociaż trochę bliżej
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:14   #6
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Zmień znajomych
Miałam kiedyś koleżankę, która mówiła mi to samo (a była młodsza ode mnie) - przeszkadzała jej moja skłonność do żartów. Teraz, z perspektywy czasu widzę, że to ona była straszną sztywniarą Zamiast zmieniać siebie, zmień otoczenie. Ludzie są różni, na pewno znajdziesz takich, którym twoja osobowość nie będzie przeszkadzać, bo sądząc po twoim wieku (zakładam rocznik 89), to masz jeszcze czas, żeby spoważnieć
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:14   #7
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: Jak być dojrzalszą?

kobieto im mniej poważna jesteś tym lepiej dla ciebie Ja tam wole się pobawić i pośmiać a nie zamulać! Oczywiście jeśli powaga to powaga. Trzeba mieć wyczucie... Ja tam uwielbiam takich ludzi z poczuciem humoru takiego...hmmm ja lubie hardcor
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 21:36   #8
baobabka
Zadomowienie
 
Avatar baobabka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Na pocieszenie dodam, że o Twoim problemie czytało mi się dużo lepiej, niż posty egzaltowanych "za wcześnie dorosłych" - "mam 18 lat, mój chłopak 47. Jestem jednak bardzo dojrzała jak na swój wiek/jestem inna niż wszyscy/moje koleżanki są dziecinne, ja już dawno nie jestem dzieckiem/dojrzałam do ślubu w wieku 16 lat, gdy tylko dostałam od TŻ-a po tygodniu chodzenia pierścień z cyrkonią/nie pasuję do reszty świata, wszyscy są tacy nudni i niedojrzali...

Nic na siłę, moja droga Im bardziej będziesz się starała, tym mierniejsze będą wysiłki. Spokojnie, powoli i naturalnie
__________________
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Małżeństwo nie gwarantuje posiadania męża.
baobabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 07:15   #9
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Cytat:
Napisane przez szczesciaraaa089 Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć wątek bo ... jest coś z czym walczę juz pewien okres czasu. Chciałabym byc dojrzalsza, doroślej mówić, zachowywać się, byc bardziej samodzielna, rozsadna. Wszyscy wokol traktuja mnie z przymruzeniem oka, jak mala dziewczynke , nie zwierzaja mi sie, nie angazuja w powazne sprawy.
Jest mi strasznie przykro bo tak naprawde w glebi duszy mysle o wiele powazniej niz inni, troche przezylam ostatnio i w glebi duszy jestem dojrzala osoba. Przykro mi, ze inni mnie tak traktuja. Ostatnio kolezanka mi powiedziala, ze czuje sie przy mnie staro bo ja mam jeszcze takie dziecinne myslenie i kiedy ja w koncu dorosne?
Zrobila mi tym przykrosc...
Nie wiem z czego to wynika. Chyba z tego ze na ogol strasznie duzo zartuje, zyje jak kazdy student, lubie czasem gdzies wyjsc , pobawic sie... duzo sie smieje i duzo zartuje.
Jest mi tak źle.Kolezanki widze, ze traktuja mnie jak mala dziewczynke,nie zwierzaja sie i ogolnie nie traktuja mnie ludzie powaznie ..
co zrobic?

Podstawowe pytanie: ile masz lat?
Bo inaczej jesli masz 20, inaczej 30.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:14   #10
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Cytat:
Napisane przez tofaniutka Pokaż wiadomość
kobieto im mniej poważna jesteś tym lepiej dla ciebie Ja tam wole się pobawić i pośmiać a nie zamulać! Oczywiście jeśli powaga to powaga. Trzeba mieć wyczucie... Ja tam uwielbiam takich ludzi z poczuciem humoru takiego...hmmm ja lubie hardcor
Bycie powaznym, to niekoniecznie "zamulanie", jak to napisalas.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Podstawowe pytanie: ile masz lat?
Bo inaczej jesli masz 20, inaczej 30.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:17   #11
szczesciaraaa089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 95
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Mam 22 lata..
Nie chce zmieniac sie dla nikogo , ale dla siebie. Na dodatek wygladam na 16 .. wiec to jeszcze bardziej pogarsza moj stan.
Po prostu chce aby ludzie brali mnie juz za osobe ktora jestem. Koncze studia, szukam pracy. I naprawde w glebi duszy jestem powazniejsza od wiekszosci moich kolezanek... ale mam juz taka nature..
Przeszkadza mi to coraz bardziej
szczesciaraaa089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 08:31   #12
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Jak być dojrzalszą?

No to ja czegoś nie rozumiem.

Skoro w środku jesteś poważna... to dalczego udajesz?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:53   #13
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Bycie powaznym, to niekoniecznie "zamulanie", jak to napisalas.
nie odnoś się do moich wypowiedzi jak nie rozumiesz...
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:20   #14
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Jak być dojrzalszą?

witam w klubie. też wyglądam na mniej niż mam i ciągle się mnie pytają o dowód w sklepie osiedlowym (też mam 22 lata). moi znajomi też mnie raczej średnio poważnie traktują, a wręcz co niektóre koleżanki mają wobec mnie jakieś zapędy macierzyńskie.
ja się po prostu do tego przyzwyczaiłam. zdaje sobie sprawę, że bywa to irytujące, czasem nawet przykre, ale te osoby z którymi jestem blisko i mi na nich zależy traktują mnie poważnie. co do reszty, nie wiedzą co tracą czasami najlepiej jest odpuścić.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:33   #15
A kuku
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 802
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Jak być dojrzalszą?

Nie rozkminiać o pierdołach!
A kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 13:18   #16
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Nie za bardzo rozumiem Twoj problem

Osoby wesole,zartujace, pogodne na codzien moga byc rowniez dojrzale.

Dojrzalosc polega na tym aby wiedziec kiedy byc wesolym a kiedy smutnym, kiedy sie smiac a kiedy zachowac powage.

Dla mnie dziwne jest to,ze znajomi tak Cie traktuja. Ja wole sie otaczac osobami wesolymi ktore nawet w najgorszej sytuacji potrafia mnie rozsmieszyc... nie ma nic gorszego niz osoby ktore swoja powaga jeszcze dodatkowo dobijaja

i watpie ,zeby sama chec dojrzewania, sprawila,ze automatycznie dojrzejesz. Dojrzalosc na ogol przychodzi z czasem i z doswiadczeniami ( a i tak nie do wszystkich)

Ciesz sie zyciem i tyle, ja mam 27 lat i czesto zachowuje sie jak dzieciak i dobrze mi z tym.. nie ma nic gorszego niz sztywni ludzie
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:20   #17
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Cytat:
Napisane przez A kuku Pokaż wiadomość
Jak być dojrzalszą?

Nie rozkminiać o pierdołach!
Dokładnie.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:23   #18
Seph
Zadomowienie
 
Avatar Seph
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 370
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem Twoj problem

Osoby wesole,zartujace, pogodne na codzien moga byc rowniez dojrzale.

Dojrzalosc polega na tym aby wiedziec kiedy byc wesolym a kiedy smutnym, kiedy sie smiac a kiedy zachowac powage.

Dla mnie dziwne jest to,ze znajomi tak Cie traktuja. Ja wole sie otaczac osobami wesolymi ktore nawet w najgorszej sytuacji potrafia mnie rozsmieszyc... nie ma nic gorszego niz osoby ktore swoja powaga jeszcze dodatkowo dobijaja

i watpie ,zeby sama chec dojrzewania, sprawila,ze automatycznie dojrzejesz. Dojrzalosc na ogol przychodzi z czasem i z doswiadczeniami ( a i tak nie do wszystkich)

Ciesz sie zyciem i tyle, ja mam 27 lat i czesto zachowuje sie jak dzieciak i dobrze mi z tym.. nie ma nic gorszego niz sztywni ludzie
Jak widać każdy sobie pojęcie "dojrzałość" różnie definiuje,a tymbardziej znajomi autorki wątku. Zgodze się ze dojrzałość to też umiejętność zachowania się w danej sytuacji i także zgodzę się z tym ,że osoby pogodne,żartujące nie muszą być osobami dziecinnymi.. w ogole nie wiem dlaczego to tak kojarzą z tym.. Moim zdaniem autorka wątku wcale nie udaje,że jest dziecinna bo takie rzeczy wychodzą bardziej w strefie prywatnej do której nie musi być wtajemniczony krąg znajomych.
Do autorki: Na Twoim miejscu postarała bym się tym nie przejmować, bo niestety tak już bywa ,że ludzie lubią tak pochopnie i łatwo kogoś oceniać.. często niesłusznie .. Jak dla mnie to ta koleżanka co CI tak powiedziałą, że jestes dziecinna to nie ma wobec CB zdrowych intencji.. i kosztem CB się chce wywyższyć.. niestety ludzie tacy są;/ Olałabym takich znajomych. Miałam sama taką koleżankę,która uważała mnie za osobę niedojrzałą, a sama z siebie robiła wielką dorosłą na siłę. Zerwałam kontakt i wcale nie żałuje: )
Seph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:05   #19
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Cytat:
Napisane przez szczesciaraaa089 Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć wątek bo ... jest coś z czym walczę juz pewien okres czasu. Chciałabym byc dojrzalsza, doroślej mówić, zachowywać się, byc bardziej samodzielna, rozsadna. Wszyscy wokol traktuja mnie z przymruzeniem oka, jak mala dziewczynke , nie zwierzaja mi sie, nie angazuja w powazne sprawy.
Jest mi strasznie przykro bo tak naprawde w glebi duszy mysle o wiele powazniej niz inni, troche przezylam ostatnio i w glebi duszy jestem dojrzala osoba. Przykro mi, ze inni mnie tak traktuja. Ostatnio kolezanka mi powiedziala, ze czuje sie przy mnie staro bo ja mam jeszcze takie dziecinne myslenie i kiedy ja w koncu dorosne?
Zrobila mi tym przykrosc...
Nie wiem z czego to wynika. Chyba z tego ze na ogol strasznie duzo zartuje, zyje jak kazdy student, lubie czasem gdzies wyjsc , pobawic sie... duzo sie smieje i duzo zartuje.
Jest mi tak źle.Kolezanki widze, ze traktuja mnie jak mala dziewczynke,nie zwierzaja sie i ogolnie nie traktuja mnie ludzie powaznie ..
co zrobic?
czym ty sie przejmujesz. bycie niepowaznym ma duzo plusów - jestem taka wlasnie z natury. niepowazna i nie przeszkadza mi to. czasem mysle jak dziecko, bawia mnie glupoty, zawsze palne jakies glupstwo. życie
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 16:06   #20
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Jak być dojrzalszą?

Dojrzalym sie albo jest albo nie
To cecha naszego charakteru
Piszesz,ze wygladasz na 16lat-moze to a nie charakter jest wyznacznikiem tego jak postrzegaja Cie inni
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.