Studia- pierwszy rok. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-21, 12:21   #1
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46

Studia- pierwszy rok.


Mam do Was pytanie, ponieważ się nie za bardzo oriętuję w tym temacie. A mianowicie: zarejestrowałam się już na parę kierunków na jedną uczelnię (UMCS), zapłaciłam opłatę rekrutacyjną i tu moje pytanie, ponieważ wyczytałam, że przyjmują tam zazwyczaj na jeden kierunek. A wiadomo, złożyłam na kilka, z czego jeden jest moim prorytetem. Czy jeżeli dostanę się na kierunek (nazwijmy go rezerwowym) i doniosę dokumenty, zostanę studentką tego kierunku, to moge jednocześnie zapisac się np na drugą rekrutację innego kierunku, i jeżelibym się dostała, to pójść na niego a tamten rzucić? Bardzo mnie to męczy, ponieważ boję się, że się nie dostanę i dlatego złożyłam na parę kierunków. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez dilection
Czas edycji: 2013-06-21 o 12:44
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:01   #2
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Studia- pierwszy rok.

a w ich systemie nie ma możliwości uszeregowania kierunków w takiej kolejnosci w jakiej chciałabys sie dostać? w sensie na 1 miejscu ten na ktory najbardziej chcesz sie dostac i tak po kolei 2,3...?
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:40   #3
beatkqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 178
Dot.: Studia- pierwszy rok.

tez w tym roku ide na studia. moim zdaniem najprosciej i najbezpieczniej (jesli sie boisz ze sie nie dostaniesz) jest zarejestrowac sie na kilka kierunkow, zaplacic i jak bd wyniki rekrutacji wybrac najlepszy kierunek i zlozyc dokumenty. niz kombinowac jakos inaczej. Po za tym jesli dobrze sie orientuje to chyba na uczelniach nie ma takiego czegos jak priorytety, tak bylo w szkole sredniej, tu chyba nie
beatkqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:09   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
a w ich systemie nie ma możliwości uszeregowania kierunków w takiej kolejnosci w jakiej chciałabys sie dostać? w sensie na 1 miejscu ten na ktory najbardziej chcesz sie dostac i tak po kolei 2,3...?
Jak ja się rejestrowałam na UMCS, to właśnie tak było
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 15:49   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez dilection Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie, ponieważ się nie za bardzo oriętuję w tym temacie. A mianowicie: zarejestrowałam się już na parę kierunków na jedną uczelnię (UMCS), zapłaciłam opłatę rekrutacyjną i tu moje pytanie, ponieważ wyczytałam, że przyjmują tam zazwyczaj na jeden kierunek. A wiadomo, złożyłam na kilka, z czego jeden jest moim prorytetem. Czy jeżeli dostanę się na kierunek (nazwijmy go rezerwowym) i doniosę dokumenty, zostanę studentką tego kierunku, to moge jednocześnie zapisac się np na drugą rekrutację innego kierunku, i jeżelibym się dostała, to pójść na niego a tamten rzucić? Bardzo mnie to męczy, ponieważ boję się, że się nie dostanę i dlatego złożyłam na parę kierunków. Bardzo proszę o odpowiedzi.
tą drugą rekrutację gdzie? na tej samej uczelni czy na innej?

jak na innej to jasne że tak, możesz dostać się na choćby 10 kierunków i po złożeniu na jeden z nich zmienić na jakiś inny, zabierając wcześniej papiery z tego pierwszego (jedyne czego musisz pilnować to terminów przyjmowania dokumentów).

a jak na tej samej uczelni, to tak jak Avnel napisała, ustalasz kolejność i zostajesz przyjmowana na ten, na który starczy Ci pkt, wg kolejności. do pewnego terminu możesz dopisywać kierunki do swojej listy, później już nie będzie takiej możliwości i nie możesz rozpocząć tak jakby drugiej rekrutacji.

1) czasami jest tak, że jak dostaniesz się na kierunek nr 1 na swojej liście, to nie jesteś już brana pod uwagę na pozostałych "swoich" kierunkach.

2) a czasami dostajesz się na wszystkie kierunki ze swojej listy i możesz wybrać, na który ostatecznie idziesz. jeśli terminy składania dokumentów pozwalają możesz zmienić swoją decyzję na inny kierunek.

jak jest na Twojej uczelni? dowiesz się czytając regulamin rekrutacji.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez beatkqa Pokaż wiadomość
Po za tym jesli dobrze sie orientuje to chyba na uczelniach nie ma takiego czegos jak priorytety, tak bylo w szkole sredniej, tu chyba nie
chyba albo skacze na części uczelni są priorytety
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-06-21 o 15:50
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 17:28   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez beatkqa Pokaż wiadomość
tez w tym roku ide na studia. moim zdaniem najprosciej i najbezpieczniej (jesli sie boisz ze sie nie dostaniesz) jest zarejestrowac sie na kilka kierunkow, zaplacic i jak bd wyniki rekrutacji wybrac najlepszy kierunek i zlozyc dokumenty. niz kombinowac jakos inaczej. Po za tym jesli dobrze sie orientuje to chyba na uczelniach nie ma takiego czegos jak priorytety, tak bylo w szkole sredniej, tu chyba nie
to słabo się orientujesz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 20:58   #7
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Jest tak, właśnie wyczytałam, i mogę sobie wybrać kierunki w kolejności. Jednak nurtuje mnie coś innego: jeżeli dostanę się jedynie na kierunek, który podałam na 3 miejscu, no to złożę na niego papiery. Ale na UMCS jest coś takiego jak 3 tury prawdopodobnie do wszystkich kierunków, bo niektórzy rezygnują z danego kierunku, i wtedy mają możliwość dostać się ci, którzy byli na dalszych pozycjach. No i w końcu, nie wiem co robić, ponieważ będę musiała złożyć na ten kierunek, na który się dostanę, ale czy wtedy równocześnie też mogę brać udział w tych kolejnych turach, które będą trwać na bardziej interesujące mnie kierunki (czyli kierunki które wybrałam w kolejności 1 i 2)?

Wiem, że to trochę pokręcone, ale boję się, że nie dostanę się na te kierunki, które sobie zaplanowałam.

I dziękuję za odpowiedzi, to dla mnie ważne serio.

Edytowane przez dilection
Czas edycji: 2013-06-21 o 21:02
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 21:02   #8
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Studia- pierwszy rok.

taak
na innych uczelniach jest tak, że po prostu załóżmy dostałaś się na 2kierunek, ale chcesz brać udział w rekrutacji na 1kierunek, to zawozisz papiery na 2, a potem jeżeli dostaniesz się na 1, to są one automatycznie przenoszone.
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 21:11   #9
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

jaa serio ? to świetnie ! bo się bałam, że jak się dostanę np na 3, to już nie ma szansy. Czyli nawet jak się zdecyduję na ten 3, to wciąż automatycznie biorę udział w tych następnych turach?

Sorki, że tak wypytuję, ale wiecie dużo więcej ode mnie, a nie chce popełnić błędu
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 21:33   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia- pierwszy rok.

no nie na wszystkich uczelniach tak jest.
najlepiej dowiedzieć się w dziekanacie.
u mnie jest tak, że jak masz np. złożone papiery na 4 kierunki i nie dostaniesz się na numer 1 a na 2 to już dalej Cię nie rozpatrują.
To trzeba sprawdzić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 21:39   #11
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

to lepiej zadzwonię tam i zapytam.

Znalazłam coś takiego na stronie:
Jeśli w chwili zamknięcia rejestracji (5 lipca) Kandydat będzie zarejestrowany na kilka kierunków studiów 1-go stopnia, to może być zakwalifikowany na JEDEN kierunek, o jak najwyższym priorytecie, na którym uzyska wystarczającą liczbę punktów.

Czyli to chyba wszystko wyklucza.. ?

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Więc teraz nie wiem, czy nie popełniłam błędu rejestrując się na studia niestacjonarne, jako jeden z kierunków, bo chyba najbardziej prawdopodobne, że tam mnie przyjmą w pierwszej kolejności, prawda?
jejku, ja już nie mam pojęcia co robić, ale nie można się załamywac
w każdej chwili mogę zrezygnować z tego niestacjonarnego kierunku, i złożyć na niego jeżeli bym się nie dostała na te dzienne, chyba mam rację? tylko kasa wydana pójdzie na marne ;p
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 23:26   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez dilection Pokaż wiadomość
jaa serio ? to świetnie ! bo się bałam, że jak się dostanę np na 3, to już nie ma szansy. Czyli nawet jak się zdecyduję na ten 3, to wciąż automatycznie biorę udział w tych następnych turach?

Sorki, że tak wypytuję, ale wiecie dużo więcej ode mnie, a nie chce popełnić błędu
Nie serio, tylko to zależy od uczelni. Nie ma ogólnopolskich reguł rekrutacji.
Na jednej uczelni dostaniesz się na swój trzeci kierunek z listy i dalej bierzesz udział w rekrutacji na kierunki nr 1 i 2, a na innej dostałaś się na trzeci i koniec, na 1 i 2 zabrakło i już tam o Tobie zapomnieli.

Pisałam to w pierwszym poście, czytaj uważnie.

Jak jest u Ciebie - dowiedz się u źródła, bo już mam kolegę, który na studia nie poszedł, bo zawierzył opinii kolegów jesli chodzi o rekrutacje i przegapił termin składania dokumentów. Dowiadywać trzeba się u ŹRÓDŁA.

W pierwszej kolejności przyjmą Cię na ten kierunek, który jest najwyżej na Twojej liście i jednocześnie starczyło Ci na niego punktów.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-06-21 o 23:30
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 08:43   #13
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Ok, dzięki, od poniedziałku dzwonię na interesujące mnie uczelnie i będę pytać, a na weekendzie jeszcze raz przestudiuję regulaminy.
Tylko, najbardziej interesuje mnie gospodarka przestrzenna, jednak na UMCS jest brana pod uwagę geografia, która słabo mi poszła, a pisałam tylko podstawę, więc chyba lepiej nie ryzykowac, i nie dawac gp jako pierwszy kierunek? straszny mętlik w głowie mam. ;p
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 09:08   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Słuchaj, to jest różnie,u mnie wymagali fizyki a ja jej wcale nie pisałam i się dostałam. Może sprawdź progi punktowe z poprzedniego roku i policz ile będziesz miała mniej więcej i czy się łapiesz w te progi czy mocno odstajesz.

Wysyłane z mojego HUAWEI U8815 za pomocą Tapatalk 2
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:07   #15
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no nie na wszystkich uczelniach tak jest.
najlepiej dowiedzieć się w dziekanacie.
u mnie jest tak, że jak masz np. złożone papiery na 4 kierunki i nie dostaniesz się na numer 1 a na 2 to już dalej Cię nie rozpatrują.
To trzeba sprawdzić.
no ale nie trzeba chyba dzwonic do dziekanatu
wystarczy sprawdzić status i regulamin przyjmowania
ale chyba więksozść lepszych uczelni robi tak, jak napisałem
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:19   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
no ale nie trzeba chyba dzwonic do dziekanatu
wystarczy sprawdzić status i regulamin przyjmowania
ale chyba więksozść lepszych uczelni robi tak, jak napisałem
a mi się wydaje, że właśnie jak już się dostaniesz to na inne nie biorą Cię pod uwagę.
zwłaszcza, jak brakło Ci punktów na 1 a na 2 się dostałeś to już nie wezmą Cię pod uwagę na 1.
wystarczy popatrzeć w zasady rekrutacji ale większość chyba właśnie tak robi
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:53   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez dilection Pokaż wiadomość
Ok, dzięki, od poniedziałku dzwonię na interesujące mnie uczelnie i będę pytać, a na weekendzie jeszcze raz przestudiuję regulaminy.
Tylko, najbardziej interesuje mnie gospodarka przestrzenna, jednak na UMCS jest brana pod uwagę geografia, która słabo mi poszła, a pisałam tylko podstawę, więc chyba lepiej nie ryzykowac, i nie dawac gp jako pierwszy kierunek? straszny mętlik w głowie mam. ;p
no ale co z tego, że GP będzie na pierwszym miejscu? jak się na nią nie dostaniesz, to przyjmą Cię na drugi kierunek z Twojej listy (o ile i na niego starczy Ci punktów), a jak ustawisz ją na drugim miejscu, to dostaniesz się na swój pierwszy kierunek i nawet nie będziesz wiedzieć, czy dostałaś się na GP czy nie, bo już nie będą patrzeć na Twoje pozostałe kierunki.*

* to wszystko w sytuacji, gdy zakwalifikowana zostajesz tylko na jeden kierunek ze swojej listy, nie na wszystkie.
Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
no ale nie trzeba chyba dzwonic do dziekanatu
wystarczy sprawdzić status i regulamin przyjmowania
ale chyba więksozść lepszych uczelni robi tak, jak napisałem
chyba albo skacze. LUDZIE. będziecie zawierzać na "chyba" w kwestii, w której chodzi o najbliższe kilka lat waszego życia? "chyba tak mi się wydaje" - i na takim wydawaniu będziecie się opierać? bądźmy poważni...
czyta się regulamin, jak ma się dalej wątpliwości to się dzwoni i pyta, nie zawierza opinii znalezionej w internecie, w której ktoś pisze "chyba"...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:19   #18
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Tzn, mi dokładnie chodzi o to, że jeżeli ktoś ustawi sobie jako pierwszy kierunek np. finanse i rachunkowość, a ja bym sobie to ustawiła na 3 kierunek, to pierwszeństwo ma ta osoba, która wybrała ten kierunek jako pierwszy, przynajmniej tak mi się wydaje, ale pewnie to tez zalezy od uczelni i w ogole..
ciezko cokolwiek znaleźć na tych stronach, szukam ale nie widze wzmianek na ten temat ;p

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

pffe- mozesz powiedziec na jakiej uczelni i jaki kierunek?

Edytowane przez dilection
Czas edycji: 2013-06-22 o 14:51
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:38   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez dilection Pokaż wiadomość
Tzn, mi dokładnie chodzi o to, że jeżeli ktoś ustawi sobie jako pierwszy kierunek np. finanse i rachunkowość, a ja bym sobie to ustawiła na 3 kierunek, to pierwszeństwo ma ta osoba, która wybrała ten kierunek jako pierwszy, przynajmniej tak mi się wydaje, ale pewnie to tez zalezy od uczelni i w ogole..
ciezko cokolwiek znaleźć na tych stronach, szukam ale nie widze wzmianek na ten temat ;p
Tak jak napisałaś, to zależy od uczelni, bo są takie, gdzie postępuje się tak jak wspomniałaś i są takie, gdzie postępuje się inaczej.

Ale nie rozumiem powiązania tego przykładu z sytuacją, gdzie ustawiasz GP jako pierwszą.

A informacje są, uwierz. Znalezienie ich to pierwszy test, czy nadajesz się na studia...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 18:36   #20
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Na jakim ja jestem? Na politechnice łódzkiej na kierunku automatyka i robotyka.

Wysyłane z mojego HUAWEI U8815 za pomocą Tapatalk 2
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 10:50   #21
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

A czy któraś z was ma może pojęcie coś o gospodarce przestrzennej? Studiujecie, lub znajomi? Ciekawi mnie ten kierunek, tylko się obawiam, czy sobie poradzę, o ile się dostanę ;p
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 10:57   #22
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez dilection Pokaż wiadomość
A czy któraś z was ma może pojęcie coś o gospodarce przestrzennej? Studiujecie, lub znajomi? Ciekawi mnie ten kierunek, tylko się obawiam, czy sobie poradzę, o ile się dostanę ;p
Ja studiuję.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 11:03   #23
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Oo, politechnika czy uniwerek? I jak wrażenia?

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Już widzę, Przyrodniczy w Wrocławiu. Tez złożyłam na przyrodniczy, ale w Lublinie.
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 11:04   #24
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Cytat:
Napisane przez dilection Pokaż wiadomość
Oo, politechnika czy uniwerek? I jak wrażenia?

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Już widzę, Przyrodniczy w Wrocławiu. Tez złożyłam na przyrodniczy, ale w Lublinie.
Nie wiem, czy odpowiadać Ci tu, czy w Twoim nowym wątku
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 11:06   #25
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: Studia- pierwszy rok.

Możemy się przenieść tam Bo to główny temat tamtego wątku ;p
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.