Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-11, 16:41   #1
nefti
Raczkowanie
 
Avatar nefti
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189

Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?


Witam , w tym roku kończę technika farmaceutycznego we Wroclawiu , niedawno dowiedzialam się o możliwości zdobycia tytułu licencjata w rok w szkole wyznaniowej po zaliczeniu wszystkich przedmiotów medycznych z mojego kierunku .
Oferta uzyskania tytułu licencjata w rok brzmi kusząco , jednak obawiam się co później można robić , otóż po skończeniu "rocznych" studiów w Nysie dostaje tytuł licencjata na kierunku teologicznym adw. o specjalizacji Promocja Zdrowia . Czy ktoś może kończył tę szkołę i jest w stanie mi zobrazować jak wyglądają dalesz możliwości rozwoju tj. studia magisterskie na wrocławskich uczelniach .
Czy po takiej szkole (wsth) bez problemu można dostać się na studia magisterskie? Jeśli tak to na jakich uczelniach i jakich kierunków dotyczą ? Byłabym baaardzo wdzięczna za odpowiedź . Dodam że zależy mi na otrzymaniu tytułu studiów wyższych dla samego papierka , ponieważ mam zamiar pracować w zawodzie jako technik farmaceutyczny.
nefti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 20:47   #2
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez nefti Pokaż wiadomość
Witam , w tym roku kończę technika farmaceutycznego we Wroclawiu , niedawno dowiedzialam się o możliwości zdobycia tytułu licencjata w rok w szkole wyznaniowej po zaliczeniu wszystkich przedmiotów medycznych z mojego kierunku .
Oferta uzyskania tytułu licencjata w rok brzmi kusząco , jednak obawiam się co później można robić , otóż po skończeniu "rocznych" studiów w Nysie dostaje tytuł licencjata na kierunku teologicznym adw. o specjalizacji Promocja Zdrowia . Czy ktoś może kończył tę szkołę i jest w stanie mi zobrazować jak wyglądają dalesz możliwości rozwoju tj. studia magisterskie na wrocławskich uczelniach .
Czy po takiej szkole (wsth) bez problemu można dostać się na studia magisterskie? Jeśli tak to na jakich uczelniach i jakich kierunków dotyczą ? Byłabym baaardzo wdzięczna za odpowiedź . Dodam że zależy mi na otrzymaniu tytułu studiów wyższych dla samego papierka , ponieważ mam zamiar pracować w zawodzie jako technik farmaceutyczny.
Teologicznym??
Też w tym roku kończę technika i zaciekawiłaś mnie. Mogłabyś napisać coś więcej o tych studiach? Podać jakiś link?
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:40   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez nefti Pokaż wiadomość
Witam , w tym roku kończę technika farmaceutycznego we Wroclawiu , niedawno dowiedzialam się o możliwości zdobycia tytułu licencjata w rok w szkole wyznaniowej po zaliczeniu wszystkich przedmiotów medycznych z mojego kierunku .
Oferta uzyskania tytułu licencjata w rok brzmi kusząco , jednak obawiam się co później można robić , otóż po skończeniu "rocznych" studiów w Nysie dostaje tytuł licencjata na kierunku teologicznym adw. o specjalizacji Promocja Zdrowia . Czy ktoś może kończył tę szkołę i jest w stanie mi zobrazować jak wyglądają dalesz możliwości rozwoju tj. studia magisterskie na wrocławskich uczelniach .
Czy po takiej szkole (wsth) bez problemu można dostać się na studia magisterskie? Jeśli tak to na jakich uczelniach i jakich kierunków dotyczą ? Byłabym baaardzo wdzięczna za odpowiedź . Dodam że zależy mi na otrzymaniu tytułu studiów wyższych dla samego papierka , ponieważ mam zamiar pracować w zawodzie jako technik farmaceutyczny.
Szkoła wyznaniowa? Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna, której przedmioty religijne prowadzą profesorowie, doktorzy, mgr itd, tylko, że wyznania adwnentystycznego. Prócz tego masz wykładowców z uczelni z Wrocławia, z Opola, nawet z UŚ.

Studia są roczne, ale są kontynuacją szkoły policealnej. Więc przedmioty realizowane na policealnej masz przepisane na poczet licencjatu potem rok studiów, pisanie pracy i obrona. I nie ma żadnej taryfy ulgowej.

A odnośnie mgr, to można i to na jakiekolwiek chcesz, bo masz tytuł licencjata. Na GWSH bez różnic programowych, przynajmiej turystyka.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:59   #4
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Szkoła wyznaniowa? Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna, której przedmioty religijne prowadzą profesorowie, doktorzy, mgr itd, tylko, że wyznania adwnentystycznego. Prócz tego masz wykładowców z uczelni z Wrocławia, z Opola, nawet z UŚ.

Studia są roczne, ale są kontynuacją szkoły policealnej. Więc przedmioty realizowane na policealnej masz przepisane na poczet licencjatu potem rok studiów, pisanie pracy i obrona. I nie ma żadnej taryfy ulgowej.

A odnośnie mgr, to można i to na jakiekolwiek chcesz, bo masz tytuł licencjata. Na GWSH bez różnic programowych, przynajmiej turystyka.
Czyli tak: studia prowadzone są gdzieś w Nysie, trzeba mieć świadectwo ukończenia studium, ale gdzie jest napisane, że to są roczne studia? Wiecie może, czy ten kierunek już funkcjonował wcześniej? Znacie jakichś absolwentów?
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 22:05   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez Paat Pokaż wiadomość
Czyli tak: studia prowadzone są gdzieś w Nysie, trzeba mieć świadectwo ukończenia studium, ale gdzie jest napisane, że to są roczne studia? Wiecie może, czy ten kierunek już funkcjonował wcześniej? Znacie jakichś absolwentów?

Nie gdzieś w Nysie, ale w budynku uczelni, a nie w jakiś kilku pokojach.
Normalna uczelnia, sale dobrze wyposażone, dużo miejsca i babeczki w sekretariacie do rany przyłóż.

Ten, kierunek, tzn. jaki?
Moja koleżanka skończyła tę szkołę chyba z 6 lat temu, nie wiem od kiedy dokładnie tak to działa.

Odnośnie rekrutacji, to zerknij sobie na ich stronkę:
http://itkb.nysa.pl/
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 22:25   #6
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie gdzieś w Nysie, ale w budynku uczelni, a nie w jakiś kilku pokojach.
Normalna uczelnia, sale dobrze wyposażone, dużo miejsca i babeczki w sekretariacie do rany przyłóż.

Ten, kierunek, tzn. jaki?
Moja koleżanka skończyła tę szkołę chyba z 6 lat temu, nie wiem od kiedy dokładnie tak to działa.

Odnośnie rekrutacji, to zerknij sobie na ich stronkę:
http://itkb.nysa.pl/
Gdzieś w Nysie, w sensie, że w tym mieście, a nie w jakiejś melinie Bo siedzibę ma gdzie indziej, dlatego pytam.
Myślałam o promocji zdrowia. Czyli działa już długo ta szkoła. A ta Twoja koleżanka nie miała problemów z dalszymi studiami, wiesz może? Studiowała w Nysie czy w jakimś innym mieście? Bo z tego co się orientuję mają kilka punktów. Wiesz może czy istnieją inne podobne szkoły?
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 22:29   #7
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez Paat Pokaż wiadomość
Gdzieś w Nysie, w sensie, że w tym mieście, a nie w jakiejś melinie Bo siedzibę ma gdzie indziej, dlatego pytam.
Myślałam o promocji zdrowia. Czyli działa już długo ta szkoła. A ta Twoja koleżanka nie miała problemów z dalszymi studiami, wiesz może? Studiowała w Nysie czy w jakimś innym mieście? Bo z tego co się orientuję mają kilka punktów. Wiesz może czy istnieją inne podobne szkoły?
Główna siedziba jest w Podkowie Leśnej, w Nysie jest punkt konsultacyjny.
Ona studiowała turystykę. Skończyła policealną 2-letnią, potem rok i poszła na GWSH, gdzie zrobiła mgr. I na mgr, wtedy są wykłady w Nysie, a ćwiczenia w Katowicach- wszystko na zasadzie umowy międzyuczelnianej.
O innych szkołach nie słyszałam.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 22:43   #8
Paat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łęczyca
Wiadomości: 973
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Znalazłam jeszcze, że inne punkty są w Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie.. Ale chyba najlepiej będzie tam zadzwonić i wszystkiego się dowiedzieć z pierwszej ręki. Dziękuję za pomoc.
Jakby ktoś chciał zajrzeć
http://www.wsth.eu/
__________________
technik farmaceutyczny

Bo optymista to taki wariat, który ma weselsze życie
!


Zapraszam do siebie:
http://atelier-mamy.blogspot.com/

Paat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 04:16   #9
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Tylko czy taki licencjat zrobiony w rok jest coś wart? inni się męczą 3 lata, zdobywają wiedzę, często samą pracę przygotowują bardzo skrupulatnie przez półtorej roku a tu ktoś chce sobie an łatwiznę.. ale czy to ma jakąś wartość dla kogokolwiek? Innych uczelni, pracodawców?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 13:06   #10
nefti
Raczkowanie
 
Avatar nefti
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

z tego co się orientuje to zalicza się wszystko tak samo jak na innych studiach , poprostu są przepisane oceny z dwóch lat studium medycznych bądź turystycznych . Po zaliczeniu roku i różnic programowych ze studium, piszę się pracę licencjacką tak jak na studiach . Myślę że jest to dobra możliwość dla absolwentów szkół policealnych, ponieważ można uzyskać tytuł z uczelni wyższej nie marnując swoich 2 lat nauki na studium po którym dostaje się niestety tytuł technika .
Tak jak pisałam w tym roku kończę studium farmaceutyczne , jednak chciałabym zdobyć wyższe wykształcenie a nie skończyć z średnim . Nie mam ochoty przez pół życia studiować, chciałabym odrobić staż a pójście na studia zabiera mi kolejne 3 lata , dlatego sądzę że dobrze że powstała taka szkoła która nadaje możliwość uzyskania tytułu licencjata w krótszym czasie ....
nefti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 13:11   #11
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Tylko czy taki licencjat zrobiony w rok jest coś wart? inni się męczą 3 lata, zdobywają wiedzę, często samą pracę przygotowują bardzo skrupulatnie przez półtorej roku a tu ktoś chce sobie an łatwiznę.. ale czy to ma jakąś wartość dla kogokolwiek? Innych uczelni, pracodawców?
Chyba każdy indywidualnie powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Czy łatwizna- nie wiem, nie ma tak, że płacisz i nie chodzisz, bo można nie zdać i nie obronić się w I terminie. Domniemam, że niewiele wiesz o takim systemie nauki, o samej szkole, ale samo słowo 'licencjat' w rok brzmi dziwnie, więc można się zastanawiać, jak to działa

W policealnej też musisz zaliczać przedmioty, pracę lic. piszesz normalnie, nie ma taryfy ulgowej dla nikogo, są egzaminy i zaliczenia i to wcale nie lekkie (np. wykładowca Bxxx i jego strasznie zaliczenia, masakra lub p. Cxxx). A co ważne wykładowcy są z uczelni państowych, co już pisałam i nie traktują nikogo ulgowo.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 13:58   #12
nefti
Raczkowanie
 
Avatar nefti
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

właśnie co do tego licencjata może mi ktoś wytłumaczyć bo nie wiem jak to działa ;/
Przypuśćmy że kończę tą szkołę teologiczną i mam licencjata z teologii o spec. promocja zdrowia ,chcę udać się na studia do Wrocławia na magisterium - gdzie z takim dyplomem się dostanę ? Bo na pewno są ograniczenia i to duże .... interesują mnie takie kierunki jak : dietetyka (ale niestety jest jedynie na akademii medycznej , ewentualnie widziałam studia w nysie w systemie 3+2 - czy tam miałabym szanse starać się o mgr ?) lub zdrowie publiczne. Znalazłam tez podyplomowe studia promocji zdrowia na AWF -czy po szkole teologicznej mam szanse na któryś z tych kierunków ?
nefti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 13:59   #13
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A co ważne wykładowcy są z uczelni państowych, co już pisałam i nie traktują nikogo ulgowo.
Tak naprawde to nie ma wiekszego znaczenia czy wykladowca jest z uczelni panstwowej czy nie. I tak może traktować swoich studentow zupełnie inaczej i wymagać zupelnie czego innego.
Na moim uniwerku wiekszosc wykladowcow dorabia sobie w prywatnych szkolach. Tyle że pozniej na wykladach sluchamy jacy tam sie ucza idioci albo żebyśmy sie od razu przeniesli do tej <cenzura> jesli nie mamy zamiaru sie uczyc... Troche przykre, ale prawdziwe.

Cytat:
Napisane przez nefti Pokaż wiadomość
właśnie co do tego licencjata może mi ktoś wytłumaczyć bo nie wiem jak to działa ;/
Przypuśćmy że kończę tą szkołę teologiczną i mam licencjata z teologii o spec. promocja zdrowia ,chcę udać się na studia do Wrocławia na magisterium - gdzie z takim dyplomem się dostanę ? Bo na pewno są ograniczenia i to duże .... interesują mnie takie kierunki jak : dietetyka (ale niestety jest jedynie na akademii medycznej , ewentualnie widziałam studia w nysie w systemie 3+2 - czy tam miałabym szanse starać się o mgr ?) lub zdrowie publiczne. Znalazłam tez podyplomowe studia promocji zdrowia na AWF -czy po szkole teologicznej mam szanse na któryś z tych kierunków ?
Na magisterke z dietetyki na akademii medycznej mozesz isc tylko po licencjacie z dietetyki. Na zdrowie publiczne rowniez musisz skonczyc kierunek pokrewny(pielegniarstwo, poloznictwo, ratownictwo, zdrowie publiczne). Jestes pewna że w Nysie mozna robic magisterke z dietetyki? Bo niczego takiego nie znalazlam. Natomiast podyplomowke z promocji zdrowia mozesz robic po kazdym kierunku.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2012-05-12 o 14:27
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 14:08   #14
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Cytat:
Napisane przez nefti Pokaż wiadomość
właśnie co do tego licencjata może mi ktoś wytłumaczyć bo nie wiem jak to działa ;/
Przypuśćmy że kończę tą szkołę teologiczną i mam licencjata z teologii o spec. promocja zdrowia ,chcę udać się na studia do Wrocławia na magisterium - gdzie z takim dyplomem się dostanę ? Bo na pewno są ograniczenia i to duże .... interesują mnie takie kierunki jak : dietetyka (ale niestety jest jedynie na akademii medycznej , ewentualnie widziałam studia w nysie w systemie 3+2 - czy tam miałabym szanse starać się o mgr ?) lub zdrowie publiczne. Znalazłam tez podyplomowe studia promocji zdrowia na AWF -czy po szkole teologicznej mam szanse na któryś z tych kierunków ?
Masz tytuł licencjata i możesz iść na dowolne studia mgr, ale mogą być różnice programowe. Po tej szkole, jak idziesz na GWSH do Katowic, nie ma różnic- przynajmniej po turystyce. To, że kończyłaś szkołę WST-H, gdzie był taki kierunek jest nieważne, liczą się przedmioty realizowane, które masz wypisane czarno na białym na dyplomie, wraz z ilością realizowanych godzin wykładowych i ćwiczeniowych.
Masz pytani, to dzwoń do Nysy i pytaj, będą wiedzieć najlepiej.

Cytat:
Tak naprawde to nie ma wiekszego znaczenia czy wykladowca jest z uczelni panstwowej czy nie. I tak może traktować swoich studentow zupełnie inaczej i wymagać zupelnie czego innego.
Na moim uniwerku wiekszosc wykladowcow dorabia sobie w prywatnych szkolach. Tyle że pozniej na wykladach sluchamy jacy tam sie ucza idioci albo żebyśmy sie od razu przeniesli do tej <cenzura> jesli nie mamy zamiaru sie uczyc... Troche przykre, ale prawdziwe.
Mnie chodziło o to w kontekście tego, że na tej uczelni mimo iż jest prowadzona przez adwentystów, nie ma tylko ich
Są też znane nazwiska z uczelni państwowych, z uniwerków, politechnik.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 14:24   #15
nefti
Raczkowanie
 
Avatar nefti
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189
Dot.: Licencjat w rok po policealnej (Nysa), co później ?

Aha no to już wszystko rozumiem
nefti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.