olewający znajomi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-28, 20:01   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138

olewający znajomi


Co robić jeśli jest znajomy, który cię nazywał przyjaciólką, urodziny zawsze razem z jego drugą połowką która też była znajomą, a teraz nie widzieliście się od roku...Bo zawsze coś, bo teraz nie chce wychodzić bo epidemia, niedługo po tym fotki z wesela i z innymi znajomymi. Nie, nie ma małych dzieci. Nie było konfliktów, gdy pyta się o co chodzi, to jest ze wymyślasz i wszystko ok. Od tej rozmowy mijają kolejne miesiące. Czy w takiej sytuacji ponownie próbować się konfrontować i znowu słyszeć nieszczere wymówki, czy zamknąć znajomość raz na zawsze.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-28, 23:08   #2
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: olewający znajomi

A Ty go nazywasz przyjacielem?
Ja się może rozwinę.
Jeżeli tak, to za co uważasz go za przyjaciela – to Ci pokaże czy przypadkiem nie jest to fikcja, może po prostu jesteś przyzwyczajona do tej osoby, A może z szacunku do siebie powinnaś zdefiniować kim taka osoba jest, żeby nie trafiać na osoby które będą cię ranić.
Jeżeli nie, to o co chodzi? Może jest dla ciebie tylko znajomym nie łączy was coś, a nie jest osobą na którą możesz zawsze liczyć. No i też z drugiej strony jaką przyjaciółką ty jesteś dla niego.
__________________
intro.blog tu się otwieram.

Edytowane przez niuja
Czas edycji: 2020-08-28 o 23:12
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 00:34   #3
Metheus
Raczkowanie
 
Avatar Metheus
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Skaikru
Wiadomości: 64
Dot.: olewający znajomi

Jednego dnia masz z kim porozmawiać, drugiego dnia ta osoba nawet nie poświęci Ci 5 minut.

A potem na społecznościowce widzisz, że tej osoby jakoś nic nie przeszkadzało, żeby spotkać się z kimś innym.

Skąd ja to znam...

Chyba nie ma na to lekarstwa, gdyż może to wynikać z Naszego charakteru (?). A przynajmniej to widzę ze swoich obserwacji.

Olać, znaleźć kogoś innego. Trzeba też się liczyć z ghostingiem, to plaga obecnych czasów w każdej relacji.
__________________
M,
Metheus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 11:38   #4
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: olewający znajomi

Skoro ktoś nie chce się z Tobą przyjaźnić, nic nie zrobisz. Ten przyjaciel jest nim tylko z nazwy. Widać, że nie zależy mu na kontakcie.
Czasami ludzie zwyczajnie rezygnują z przyjaciół, powody są różne. Nic nie poradzisz.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-29, 17:06   #5
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: olewający znajomi

Najchętniej bym dociekała o co co chodzi, ale jak próbowałam zostałam zbyta...No to jest trudne, jak ktoś nagle bez żadnego powodu po wielu latach odstawia cię na bok.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 13:13   #6
hayir
Raczkowanie
 
Avatar hayir
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Pcim Dolny
Wiadomości: 468
Dot.: olewający znajomi

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Najchętniej bym dociekała o co co chodzi, ale jak próbowałam zostałam zbyta...No to jest trudne, jak ktoś nagle bez żadnego powodu po wielu latach odstawia cię na bok.
ghosting. Nic nie poradzisz do miłości/ przyjaźni, nie zmusisz nikogo. Miał jakieś swoje powody które wpłynęły na jego decyzje. Nie warto też być dociekliwym. Po co? Można się tylko dobić.
hayir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 16:50   #7
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: olewający znajomi

Ja bym olała taką osobę. Trzeba się szanować.
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-03, 21:40   #8
Rockriderka
Przyczajenie
 
Avatar Rockriderka
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: olewający znajomi

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Najchętniej bym dociekała o co co chodzi, ale jak próbowałam zostałam zbyta...No to jest trudne, jak ktoś nagle bez żadnego powodu po wielu latach odstawia cię na bok.
Ja czuję że jestem dla mojej "przyjaciółki" niestety tylko jedną z opcji.Trwa to już ok 3 lata i coraz trudniej mi z tym.Kiedyś byłam nr 1 teraz czuję że spędzanie czasu w moim towarzystwie, ją męczy.Spotykamy się tylko w większym gronie.Zaczęło się od wykręcania od spotkania we dwie,że musi sprzątać itd.Szkoda że z naszą wspólną koleżanką miała czas na codzienne spotkania.Teraz pojawiła się kolejna koleżanka(jest w takiej samej sytuacji co "przyjaciółka") Spotkałam ją ostatnio na ulicy,szła właśnie do tej koleżanki i z tego co zauważyłam nie była zadowolona z faktu że wpadłyśmy na siebie.Przykre jest to że chyba zapomniała o tym że gdyby nie ja to parę lat temu musiałaby spać chyba na wycieraczce, bo jej pijany facet nie chciał jej wpuścić do domu i że to właśnie ja byłam przy niej kiedy zostawił ją w środku nocy w obcym mieście.Wiem,napiszecie że nikt mi nie kazał przecież tego robić.Ale albo jest się przyjaciółką "pełną gębą" albo wcale.Jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą d... Dlaczego muszę zawsze dostać kopa? Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Metheus Pokaż wiadomość
Olać, znaleźć kogoś innego.
Łatwo powiedzieć,trudniej zrobić.Mnie np.trudno znaleźć dziewczynę która nadaje na tych samych falach.Z tego co zauważyłam to lepiej dogaduję się z facetami i przez to wydaje mi się że nie jestem lubiana przez kobiety

Edytowane przez Rockriderka
Czas edycji: 2020-10-03 o 22:30
Rockriderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 07:49   #9
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: olewający znajomi

Rockriderka - to tylko świadczy jaka jesteś fajną osobą, a ona żmijką jak tak jej pomogłaś i uratowałaś, a ona cię zbywa.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 08:16   #10
Fleroviun
Przyczajenie
 
Avatar Fleroviun
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 16
Dot.: olewający znajomi

Widocznie ta osoba nie chce z Tobą utrzymywać kontaktu. Powody mogą być różne. Ja bym nie dociekała i olała temat.
Fleroviun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 11:40   #11
Rockriderka
Przyczajenie
 
Avatar Rockriderka
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: olewający znajomi

Nie odzywam się,nie szukam kontaktu.Ciekawi mnie kiedy i czy w ogóle ona napisze do mnie.Ale myślę że jak nadarzy mi się okazja to powiem co mi leży na sercu.Po to żeby nie myślała sobie że nie widzę co się dookoła mnie dzieje.Za bardzo pokazałam że mi zależy na tej relacji i chyba stwierdziła że już zawsze bez względu na wszystko będę się jej kurczowo trzymać.
__________________
Don't Tread On Me...


Rockriderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 15:34   #12
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: olewający znajomi

Ja tez już się nie odzywam ze 3 miechy i tak to jest, zawsze ja zagadywałam, proponowałam, a jak ja się nie odezwę to cisza. Mam ochotę napisać tej osobie i wygarnąć jaka jest fałszywa, ale nie sądzę by to wzięła do siebie
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 15:49   #13
Rockriderka
Przyczajenie
 
Avatar Rockriderka
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: olewający znajomi

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Ja tez już się nie odzywam ze 3 miechy i tak to jest, zawsze ja zagadywałam, proponowałam, a jak ja się nie odezwę to cisza. Mam ochotę napisać tej osobie i wygarnąć jaka jest fałszywa, ale nie sądzę by to wzięła do siebie

Jej ostatni telefon do mnie był z zapytaniem czy nie mam może pożyczyć cukru wanilinowego... i tyle Mój facet powiedział że korona mi z głowy nie spadnie jak ja po raz kolejny napiszę pierwsza co słychać
__________________
Don't Tread On Me...


Rockriderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 15:51   #14
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: olewający znajomi

Trzeba olać. Próbowałaś. Wiem, ze to przykre.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 16:17   #15
Frozen_Rose
Rozeznanie
 
Avatar Frozen_Rose
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 676
Dot.: olewający znajomi

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Ja tez już się nie odzywam ze 3 miechy i tak to jest, zawsze ja zagadywałam, proponowałam, a jak ja się nie odezwę to cisza. Mam ochotę napisać tej osobie i wygarnąć jaka jest fałszywa, ale nie sądzę by to wzięła do siebie
To tak jak ja kiedyś. Niby wielka przyjaźń, a kiedy wyjechała do innego miasta, kontakt pomału się zaczął urywać. Zawsze to ja pierwsza pisałam, żeby tylko utrzymać naszą relacje. W końcu się wkurzyłam i powiedziałam dość. Minęło mniej więcej 3 lata, ani ja się nie odezwałam, ani moja dawna przyjaciółka. Dlaczego zerwała znajomość? Nie wiem, może jej się znudziłam, może nie byłam jej potrzebna, albo za bardzo zajęła się swoimi misiaczkiem i zapomniała o przyjaciółce. Jakiś tam powód miała, mnie to nie obchodzi.

I ty autorko też powinnaś olać znajomego. Zerwanie przyjaźni boli, ale trzeba się szanować. Jakby chciał się z tobą dalej kolegować, to by cię nie olewał, tylko dbał o przyjaźń. Pytasz się go o powód oziębienia relacji, a on cię zbywa, nie szanuje cię, więc po co dalej utrzymywać z nim kontakt.
Frozen_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 16:53   #16
Rockriderka
Przyczajenie
 
Avatar Rockriderka
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7
Dot.: olewający znajomi

Pyzaka,a nie pomyślałaś o tym że może to ma związek z jego drugą połówką? Że jej przeszkadza Wasza znajomość?


Kobiety bardziej przeżywają ochłodzenie w przyjaźni.Do mojego faceta jak napisze kumpel po 3 miesiącach ciszy czy idzie na piwo to idzie.Poprosi o pomoc w remoncie idzie i pomaga i nie ma z tym problemu.Nie czuje się wykorzystywany,ja bym zaraz pomyślała że odzywa się tylko wtedy kiedy czegoś potrzebuje
__________________
Don't Tread On Me...


Rockriderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 15:36   #17
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: olewający znajomi

[QUOTE=Rockriderka;8818351 6]Pyzaka,a nie pomyślałaś o tym że może to ma związek z jego drugą połówką? Że jej przeszkadza Wasza znajomość?


No nie pomyślałam bo ja absolutnie nigdy nie kokietowałam, spotykaliśmy się wspólnie, ja zawsze dbałam by włączać ją do rozmów i o jej dobre samopoczucie.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-06 16:36:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.