Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-25, 10:08   #4051
+roll
Przyczajenie
 
Avatar +roll
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

@Koralyn, dziękuję bardzo, skłaniam się jednak do clear spring, bo wydaje mi się że w kolorach zalecanych latu wyglądam mdle.

@bez_sensowna, mój naturalny kolor to właśnie ten na ostatnim zdjęciu, ciemny brąz, włosy na dwóch pierwszych są zdecydowanie jaśniejsze bo wyjaśniały od słońca. Próbowałam zejść na bląd ale bez dekoloryzacji nie ma mowy, a mam już i tak bardzo zniszczone włoski...

Rozumiem że rudy powinnam sobie wybić z głowy?
__________________

+roll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 10:20   #4052
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny BARDZO WAM dziękuję, bo ja to sobie teraz na prawdę poanalizuję. Typ wiosenny się powtórzył 2 razy aż ( ten clear)- bez wazeliny, ale na prawdę bardziej wierzę Wam niż kolorystce , bo prawie cały wątek czytałam i byłam pod wrażeniem tego analitycznego podejścia i czegoś więcej niż podziału na 4 proste typy. Ale mam pewne wątpliwości........

I teraz tak
Koralyn dałaś mi 2 wskazania i 3 paletki kolorów
przy clear spring te wszystkie żółcie zielenie jasne róże-pastelowe to na bank moje najgorsze kolory.w pastelowym różu wyglądam jak trup a wszystkie zasinienia pod okiem tworzą tryptyk z blado różówą bluzką, bladą twarzą i bladoniebieskosinym okiem jak idzie o te jasne żółcie to przy oku. czasem była moda na żółtą powiekę, chciałam się tak umalować i totalnie się to z moją cerą nie komponowało.

Przy paletce jesiennej - troszkę mam podobne odczucia



Za to- przy deep winter która chyba nie była dla mnie (?), niemal wszystkie kolory całe życie uważałam za "swoje". tyle tylko że może robiłam właśnie błąd
Niepokoi mnie tylko cały czas ta zima, a to jedyny typ który nie padł hehe

I jeśli jeszcze ostatni raz mogę Was pomęczyć, to chciałam dopytać Bezsensowną- podałaś mi ten naturalny typ clear spring. No i byłam naturalnie ciemniejącą blondynką przecież. Do zimy pasuje mi tylko i wyłącznie kolor farbowanych włosów. Mogłam sobie zaburzyć i stać się trochę zimną? Bo te kolory do mnie mówią zawsze przy zakupie ubrań i kosmetyków.


Mam nadzieję że nie zamotałam, próbując na siłę stać się zimą mimo innych porad, wskazań To taka moja wątpliwość, jeśli NIE MA OPCJI to już wezmę to za pewnik

Z drugiej strony im dłużej patrzę na clear spring to i kolor oka się zgadza, i jasne turkusy pokrywają się z radą kolorystki, i szarości i łosoś dobrze podkreśla takie granatowo- turkusowe oko- więc może to jest tak że wystarczy że zgadza się część kolorów z paletki a nie koniecznie wszytskie

Pozdrawiam świątecznie

Edytowane przez kiciunia100
Czas edycji: 2011-04-25 o 10:28
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 12:18   #4053
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kiciunia: to w takim razie popatrz sobie na wszystkie wiosny, wklejam na dole jej 3 typy.
Odnośnie Clear Spring to te kolory są własnie bardzo intensywne a nie pastele....
Nie dobieraj kolorów wg. makijażu, tzn. po tym nie poznasz jaką porą roku jesteś. Tylko ubrania mogą pomóc. A dodatkowo, jeśli jestes wiosną prawie każdy makijaż intensywny będzie przytłaczać. Włosy rzeczywiście utudniają anlizę. Masz żółty odcien skóry, złotą lub bursztynową obwódkę wokół źrenicy, opalasz się na czerwono a później pomaranczowy-złoty, w dziecinstwie byłas blondynką - to nie zima.

3 podtypy wiosny:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Light-Spring-chart1.jpg (62,0 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Clear-Spring-chart.jpg (61,3 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Warm-Spring-chart1.jpg (56,9 KB, 139 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-25 o 12:34
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 13:09   #4054
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez +roll Pokaż wiadomość
...
Jeżeli jesteś wiosną pasują Ci raczej intensywne złote odcienie (srednie blondy itp.) a jeżeli Clear Spring to od złotych po ciemne brązy ale zawsze w odcieniu złotym z odrobinką miedzi np. od 9.3 do 6.3 Powidzmy, ze czerwien (miedz) wyjdzie sama jesli uzyjesz oksydantu więc same złote tony wystarczą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg majirel03.jpg (47,8 KB, 29 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-25 o 13:20
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 16:27   #4055
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

o i teraz przyznaję zaczynam łapać
jeśli to nie są pastele , ani też bardzo intensywne ( przytłaczające) kolory tylko coś po środku, i jeśli nie patrzeć na makijaż, a na ubrania, te przy twarzy zwłaszcza, to co innego. dała bym swojej skórze lt ivory i faktycznie jesteśmy w domu

niespodzianką jest tu dla mnie kolor czarny ( ale pozytywną)
szarości, odrobina turkusu i łosoś ubierałam , a teraz moją nauką z tego wyniesioną będzie to że poeksperymentuję ze resztą kolorów

super sprawa takie paletki

a te przykłady znanych kobiet w 3 przypadkach wiosennych to faktycznie zdawało by się inne typy. a jednak się okazuję że nie do końca inne.

przyjęłam też i zakodowałam dlaczego zima odpada całkowicie

ps- hehe po kolorze oka doszłam do wniosku że mój kot też jest wiosną

Edytowane przez kiciunia100
Czas edycji: 2011-04-25 o 16:30
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:09   #4056
+roll
Przyczajenie
 
Avatar +roll
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś wiosną pasują Ci raczej intensywne złote odcienie (srednie blondy itp.) a jeżeli Clear Spring to od złotych po ciemne brązy ale zawsze w odcieniu złotym z odrobinką miedzi np. od 9.3 do 6.3 Powidzmy, ze czerwien (miedz) wyjdzie sama jesli uzyjesz oksydantu więc same złote tony wystarczą
ślicznie dziękuję za pomoc! kolorki próbek mi się podobają, ale mam wrażenie że na jednym ze zdjęć, które zamieściłam mam bardzo podobny odcień brązu, coś jakby z miedzianym połyskiem, a mówiłyście przecież, że wyglądam w nim blado (z czym się zresztą zgadzam), więc pogubiłam się już teraz zupełnie. Hmm nie wiem, może jednak jestem innym typem
__________________

+roll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 07:17   #4057
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

mi też nie każdy kolor z paletki pasuje, chyba to nie musi być tak że co do jednego.
Dziewczyny tu ostrzegały aby nie patrzeć na makijaż a ciuch ale jak sobie pomyśle o tym różu na policzku to wiem że byla by tragedia. ale jest też pomarańczowy , łosoś...myślę że cześć musi się zgadzać a nie co do jednego
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 09:24   #4058
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez +roll Pokaż wiadomość
ślicznie dziękuję za pomoc! kolorki próbek mi się podobają, ale mam wrażenie że na jednym ze zdjęć, które zamieściłam mam bardzo podobny odcień brązu, coś jakby z miedzianym połyskiem, a mówiłyście przecież, że wyglądam w nim blado (z czym się zresztą zgadzam), więc pogubiłam się już teraz zupełnie. Hmm nie wiem, może jednak jestem innym typem
Wyglądasz blado w tym brązie mając ciemne włosy - w tych włosach nie jesteś wiosną.
Koralyn podała pasujące do wiosny.
A wiosną jesteś naturalną czyli w blond włosach.
Mając ciemne włosy nie kieruj się tymi kolorami bo to zupełnie inny typ

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciunia100 Pokaż wiadomość
mi też nie każdy kolor z paletki pasuje, chyba to nie musi być tak że co do jednego.
Dziewczyny tu ostrzegały aby nie patrzeć na makijaż a ciuch ale jak sobie pomyśle o tym różu na policzku to wiem że byla by tragedia. ale jest też pomarańczowy , łosoś...myślę że cześć musi się zgadzać a nie co do jednego
Tutaj to samo. Po zmianie koloru włosów nie jesteś wiosną. Napisałam że jesteś wiosną naturalną. Pisałaś że włosy Ci z wiekiem zciemniały, przypuszczam że były napewno jaśniejsze niż te farbowane, zapewnie w odcieniu karmelu. Jeżeli wrócisz do swojego naturalnego (lub podobnego) to te palety kolorów będą Ci pasować.
Zobaczyłaś że w palecie jest czarny, w moim przypadku (a jestem wiosną - z ciemniejszymi włosami - karmelowymi) czarny tylko w małych ilościach. Np w czarnej bluzce wyglądam blado.

Na temat mieszanych typów się nie wypowiadam bo tu mogę sie mylic. Jeżeli chcesz zostac przy tym kolorze włosów (farbowane) to stawiałabym że jesteś latem w kierunku wiosny, no ale jak napisałam tu moge się mylic.

Jeżeli dalej mnie nie zrozumiałaś to pytaj
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 13:47   #4059
+roll
Przyczajenie
 
Avatar +roll
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bez_sensowna Pokaż wiadomość
Wyglądasz blado w tym brązie mając ciemne włosy - w tych włosach nie jesteś wiosną.
Koralyn podała pasujące do wiosny.
A wiosną jesteś naturalną czyli w blond włosach.
Mając ciemne włosy nie kieruj się tymi kolorami bo to zupełnie inny typ
Ok, teraz rozumiem, jestem wiosną naturalną, natomiast w obecnym kolorze włosów jestem innym typem.

Wyżej miałam na myśli kolor włosów, tzn. przyjmując, że byłam naturalną wiosną (i w pewnym sensie nadal nią jestem jeśli zapomnimy o kolorze włosów) to czy nie powinno być tak, że w kolorach włosów podanych przez Kolaryn i zalecanych wiośnie powinnam wyglądać dobrze? Wydaje mi się, że na zdjęciu przedostatnim miałam kolor bardzo podobny do jednego z odcieni zaproponowanych wyżej, a przecież ustaliłyśmy, że wyglądam w nim blado, czyli jednym słowem ten kolor mi nie pasuje. Mówię cały czas o kolorze włosów, nie o ubraniach. Głównym powodem dla którego chciałam dowiedzieć się jakim jestem typem, jest właśnie kolor włosów, chcę go dopasować tak, żeby pasował do mojego naturalnego typu kolorystycznego Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi.
__________________

+roll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 19:05   #4060
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kiciunia, Roll: bardzo ciężko jest określić podtyp, wiem, że jesteście wiosnami ale nie gwarantuję, że na pewno Clear Spring czy inna, dlatego też wkleiłam wam paletki kolorów 3 podtypów wiosny.

Kiciunia, wszelkie "pastele" poiwnny być z domieszką żółci, jak na 1 zdjęciu, które wklejam poniżej. Np. na jednym ze zdjęć masz turkusową bluzkę ale w zimnym odcieniu. Te pastele powinny być zawsze bardzo ciepłe. To zdjęcie bardzo dobrze obrazuje jakie powinny one być.

Roll: na tym zdjęciu o którym mówisz masz włosy, w których przeważa czerwień typowa dla jesieni, dlatego jakby kolorystycznie (tonowo) Ci pasują ale widać, że przytłaczają. Bo głowną barwą wiosny jest złoto a nie czerwień. P.S Ale sprawdz jeszczę tę paletkę dla Light Summer - to mix lata z wiosną. Kolory włosów, które podałam to oczywiscie nie mialam na mysli wszystkich tam wystepujacych tylko te z 3 po przecinku (złoto). A zakładając, że jestes wiosną a nie nie np. Clear Spring najładniej może Ci być w złocie czyli złote blondy np. 8,3 itp.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0146.jpg (12,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nicole-Kidman-Hair-Photos-4da0eeafb4879.jpg (25,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lily-cole-nippon11.jpg (76,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0140.jpg (12,6 KB, 14 załadowań)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2011-04-27 o 19:08
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 19:36   #4061
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez +roll Pokaż wiadomość
Ok, teraz rozumiem, jestem wiosną naturalną, natomiast w obecnym kolorze włosów jestem innym typem.

Wyżej miałam na myśli kolor włosów, tzn. przyjmując, że byłam naturalną wiosną (i w pewnym sensie nadal nią jestem jeśli zapomnimy o kolorze włosów) to czy nie powinno być tak, że w kolorach włosów podanych przez Kolaryn i zalecanych wiośnie powinnam wyglądać dobrze? Wydaje mi się, że na zdjęciu przedostatnim miałam kolor bardzo podobny do jednego z odcieni zaproponowanych wyżej, a przecież ustaliłyśmy, że wyglądam w nim blado, czyli jednym słowem ten kolor mi nie pasuje. Mówię cały czas o kolorze włosów, nie o ubraniach. Głównym powodem dla którego chciałam dowiedzieć się jakim jestem typem, jest właśnie kolor włosów, chcę go dopasować tak, żeby pasował do mojego naturalnego typu kolorystycznego Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi.
Mi te kolory włosów bardziej pasują do wiosny orzechowej a Ty raczej jesteś bursztynową. Co do podanych kolorów podanych przez Koralyn 6.3 bym wykluczyła. Poza tym to nie wszystkie kolory które pasują wiośnie. Sa jeszcze blondy np odcienie złotego blondu, beżu, piaskowego, lniany, słomkowy, jasno rudy i miodowy.
Istnieją różne wiosny, to nie znaczy że każdej będą pasowac wszystkie podane kolory.
A co do tego brązu co pisałam że wyglądasz w nim blado chodziło mi o kolor ubrania
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 20:18   #4062
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz -ciężko (najpierw na czerwono potem zmiana na taki oliwkowy)

2. Kolor oczu - jasne niebieskie ciemniejsze obwódki z plamkami oprawa oczu jasna.

3. Piegi - latem brak, po słońcu takie brązowe..


4. Cera - jasna porcelanowa (chyba z żółtymi tonami) a rumienie się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - jasny blond, złotawe połyski

6. Kolor ust - różowawy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze czuję się w czerwonym, szafirowym, turkusowym, brązowym, chabrowym, białym, czarnym a nie przypada mi do gustu zielony

odpowiedziałam na pytania, dołożyłam zdjęcie i czekam na Wasze odpowiedzi.
Dziękuję Wam bardzo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2687-19.jpg (95,2 KB, 25 załadowań)
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 20:34   #4063
+roll
Przyczajenie
 
Avatar +roll
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No to teraz już zaczynam łapać o co chodzi Dzięki wielkie dziewczyny Z kolorami i podanymi paletkami poeksperymentuje, zdecydowanie muszę poszerzyć moje horyzonty kolorystyczne. Będzie to nie lada wyczyn bo większości proponowanych kolorów do tej pory unikałam jak ognia I już się zakochałam w tym złotym blądzie, spróbuję go z pewnością, zobaczymy jaki będzie efekt. Pozdrawiam ciepło i dziekuję jeszcze raz!
__________________

+roll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:56   #4064
kiciunia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

ja już się bałam że zostanę głównym trucicielem w tym temacie, ale skoro mogę to po raz kolejny, poza podziękowaniem, dodam że:
bez-sensowna:
- ten kolor co mi ciemniał to nie szedł w żadne miedzi, złota, a w taką szarą mysią barwę ciemnego blondu. to na pewno.
te zdjęcia i przebijające refleksy na jednym z nich to nie mniej nie więcej jak : "mroźny kasztan" loreala, na kolejnym ciemna czekolada, a na pierwszym jasny brąz.
Mój włos czy refleks na nim zniknął....z 12 lat temu przynajmniej

Koralyn:
zrozumiałam z tym ciepłym. i że wiosna jest ciepła ( swoją drogą to taki paradoks że jest się "ciepłym" a także bladym).
i chyba się ją nawet rozpoznawało po przyłożeniu do twarzy bez make upu i z głową w czepku 2 kawałki materiału- srebrny i złoty. i od tego się zaczynała cała analiza kolorystyczna! jak się jest ciepłym nie można byc zimnym, za to można być w kierunku...poprzez włosy np Tak sobie przekładam na swój język teraz
Zaczynam się przywiązywać do tych wiosen jednak

Edytowane przez kiciunia100
Czas edycji: 2011-04-28 o 19:03
kiciunia100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:35   #4065
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu mojej cery, bo próbuje i próbuje i dojść nie mogę :/

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

ja wiem..średnio szybko a jak już zlapie to najpierw na rozowo a pozniej raczej cieplejszy brazowy ale taki lekki braz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

ciemno zielono-szare z ciemniejszymi zielonymi obwódkami. wokol zrenicy lekko jasno brązowe. rzęsy i brwi w kolorze cos jak popielaty blond.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Wystepuja tylko przy sloncu (wiosna-lato) w bardzo malej ilosci pod dolnymi powiekami tylko, takie blade ale w zlotawym odcieniu. Za to bardzo duzo mam pieprzykow na calym ciele ( takze na twarzy, w odcieniu ciemno-brazowym)


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

ciężko określić. jasny, trochę zółtawy, jednak na policzkach bardziej brzoskwiniowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

naturalny to popielaty blond (kiedys), teraz raczej popielaty blond wpadajacy w braz (przez farbowanie)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?

brzoskwinia wpadajaca w róż, raczej jasne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bardzo lubie fuksje, odcienie rozu, fiolety, turkusy (mam obecnie rude wlosy, co bardzo fajnie podkresla ich kolor i zieloną tęczówkę oka), brazy..unikam chlodnych bezow i bieli (wydaje sie w nich blada jak sciana)
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>

Edytowane przez zmienniczka
Czas edycji: 2011-05-01 o 12:14
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 16:31   #4066
Mikaela_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 43
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

.
__________________
...

Edytowane przez Mikaela_26
Czas edycji: 2011-05-04 o 20:19
Mikaela_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 13:43   #4067
martuska9207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mały zakątek ziemii
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu mojej cery

1. Jak się opalasz - dość szybko, odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - z daleka oczy zielone, z bliska niebieskie z żółtymi plamkami, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, brwi(niezbyt gęste) i rzęsy czarne.

3. Piegi - nie mam.

4. Cera - Ciepły brzoskwiniowy; rumienię się na różowy

5. Naturalny kolor włosów - czarne.

6. Kolor ust różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
nie nakładam cieni.
martuska9207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 08:47   #4068
whiskey
Zadomowienie
 
Avatar whiskey
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - średnio, zazwycaj na początku opalenizna jest różowa potem zmienia się w brąz

2. Kolor oczu - niebieskie, bez obwódki, wydaje mi się, że są trochę szare... rzęsy czarne, brwi jasny brąz, niezbyt gęste

3. Piegi - na twarzy nie mam, występują pojedynczo na ciele

4. Cera - raczej jestem bladziochem, często się rumienię (np po wysiłku)

5. Naturalny kolor włosów - pospolity ciemny blond

6. Kolor ust - w sumie to zależy, ale zazwyczaj czerwone, mocno różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
chodzi o ubrania czy cienie do powiek? jeśli chodzi o ciuchy dobrze czuję się w ciemnym i jasnym brązie, kremowym, beżowym, jasnoniebieskim
cienie nakładam rzadko - i jest to zazwyczaj brąz ze złotem
__________________

odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę.

blog.

Edytowane przez whiskey
Czas edycji: 2011-05-15 o 10:07
whiskey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 14:26   #4069
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - muszę się namęczyć, ale jeśli już to na złocisto.

2. Kolor oczu - kocie, ciemnozielone, z czarną obwódką.

3. Piegi - brak.

4. Cera - blada, na nadgarstkach widać niebieskie żyłki, mam jasnofioletowe cienie pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz

6. Kolor ust - jasno różowy, czasem robią się aż jasnoczerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ubrania: Źle czuję się w czerwieniach, choć podobno mi w nich ładnie, lubię się w niebieskim, szarym, jasno różowym i czarnym
Makijaż: nie maluję powiek cieniami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 79684847.jpg (58,1 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 75317397.jpg (23,9 KB, 27 załadowań)
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana

Edytowane przez Pinkmimie
Czas edycji: 2011-05-08 o 14:28
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 10:28   #4070
wredziuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Question Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Witajcie drogie Wizażanki!
Jestem tu zupełnie nowa, ale forum czytam już od jakiegoś czasu, z tym, że dobiero teraz odważyłam się "odezwać"
Zwracam się do Was, drogie Panie z prośbą o pomoc w określeniu typu urody! Mam z tym lekki problem, gdyż sama nie bardzo potrafię jednoznacznie określić sobie co i jak, patrząc do lustra. Potrzebuję Waszego "świeżego spojrzenia", drogie Forumowiczki!

Sprawa jest o tyle ciężka, że naturalnie mam cerę bladą (poza słonecznymi miesiącami, to używam prawie najjaśniejszych podkładów), lekko żółtawą, ale (!) błyskawicznie się opala na brąz. Nie oliwkę, żółty, tylko w brąz. Nie mam piegów (niestety ;P).
Oprawa oczu jest ciemna - brwi bardzo ciemne, czarne rzęsy, ciemne powieki (naturalnie niestety podkrążone oczy). Sam kolor oczu, to ciepły brąz, z lekką czarną obwódką.

Ubieram się intucyjnie - głównie w czernie, bo w nich czuję się najlepiej, ale uwielbiam również wszelkie odcienie zieleni (poza khaki i oliwką - im bardziej nasycony i zbliżony do "butelkowego", tym lepiej), ciemne fiolety, nasycone brązy, ciemne granaty, morski i pastelowy turkus.

Jeśli chodzi o włosy, to od ostatnich kilku lat noszę się w różnych odcieniach rudości - od rubinu, poprzez burgund, lekko wpadający w miedź, kasztanowy. Ostatnio noszę kolor ciemniejszy, zblizony do naturalnego, czyli brąz z bursztynowym pobłyskiem.

Najbardziej chodzi mi o określenie w jakim kolorze włosów byłoby mi najlepiej - strasznie od lat korcą mnie rudości pomarańczowe, lisie, intensywnie miedziane, lub mocno czerwone. Czy dobrze było by mi w takim kolorze, jaki np obecnie nosi Rihanna? Rudości zawsze używałam z gamy tych ciemniejszych, bo martwię się, że źle będzie mi w jaśniejszych odcieniach.

Jak sądzicie? Poniżej zamieszczam kilka swoich zdjęć poglądowych

Wielkie dzięki za wszelką pomoc !

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._5006245_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3948187_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._7077473_n.jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._2515803_n.jpg

Pozdrawiam - wredziuch
wredziuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 11:32   #4071
wredziuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Halo, halo, Drogie Panie! Nikt mi nie pomoże ?
wredziuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 12:17   #4072
mejaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar mejaczek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielka planeta trzaśnietych ludzi
Wiadomości: 2 107
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez wredziuch Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Wizażanki!
Jestem tu zupełnie nowa, ale forum czytam już od jakiegoś czasu, z tym, że dobiero teraz odważyłam się "odezwać"
Zwracam się do Was, drogie Panie z prośbą o pomoc w określeniu typu urody! Mam z tym lekki problem, gdyż sama nie bardzo potrafię jednoznacznie określić sobie co i jak, patrząc do lustra. Potrzebuję Waszego "świeżego spojrzenia", drogie Forumowiczki!

Sprawa jest o tyle ciężka, że naturalnie mam cerę bladą (poza słonecznymi miesiącami, to używam prawie najjaśniejszych podkładów), lekko żółtawą, ale (!) błyskawicznie się opala na brąz. Nie oliwkę, żółty, tylko w brąz. Nie mam piegów (niestety ;P).
Oprawa oczu jest ciemna - brwi bardzo ciemne, czarne rzęsy, ciemne powieki (naturalnie niestety podkrążone oczy). Sam kolor oczu, to ciepły brąz, z lekką czarną obwódką.

Ubieram się intucyjnie - głównie w czernie, bo w nich czuję się najlepiej, ale uwielbiam również wszelkie odcienie zieleni (poza khaki i oliwką - im bardziej nasycony i zbliżony do "butelkowego", tym lepiej), ciemne fiolety, nasycone brązy, ciemne granaty, morski i pastelowy turkus.

Jeśli chodzi o włosy, to od ostatnich kilku lat noszę się w różnych odcieniach rudości - od rubinu, poprzez burgund, lekko wpadający w miedź, kasztanowy. Ostatnio noszę kolor ciemniejszy, zblizony do naturalnego, czyli brąz z bursztynowym pobłyskiem.

Najbardziej chodzi mi o określenie w jakim kolorze włosów byłoby mi najlepiej - strasznie od lat korcą mnie rudości pomarańczowe, lisie, intensywnie miedziane, lub mocno czerwone. Czy dobrze było by mi w takim kolorze, jaki np obecnie nosi Rihanna? Rudości zawsze używałam z gamy tych ciemniejszych, bo martwię się, że źle będzie mi w jaśniejszych odcieniach.

Jak sądzicie? Poniżej zamieszczam kilka swoich zdjęć poglądowych

Wielkie dzięki za wszelką pomoc !

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._5006245_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3948187_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._7077473_n.jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._2515803_n.jpg

Pozdrawiam - wredziuch
Po pierwsze : jaką ty masz śliczną buzię i długie włosy
Wydaje mi się, ze intensywny rudy by do Ciebie pasował. Jednak muszę powiedzieć, że ekspertem nie jestem. Jak tak patrze na twoją twarz, rysy, kolor oczu, to widać od razu, że rudość to twój kolor.
Z tego co pamiętam, wielka miłośniczką różnych odcieni rudości jest, była Dulce Maria z RBD. Mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany tez sie wypowie. Jednak jak dla mnie to czekam na zdjęcia w bardziej ognistej wersji
__________________
Muzyka i taniec to dwie rzeczy, które w jedną sekundę potrafią pochłonąć całą moją duszę i ciało


wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post23505256
Nowe dorzuty


Blogujemy
http://kosmetyczny-bzik.blogspot.com/
mejaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 18:45   #4073
wredziuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Huh! Jakaś odpowiedź - dzięki ;D już myślałam, że zginę tu bez echa :P

Po pierwsze: dziękuję za komplement, pewnie gdybym się rumieniła, to byłabym teraz jak jabłuszko
Po drugie: co do włosów, to dopiero zapuszczam po tym, jak 3 lata temu ścięłam je sobie tak do ramion. Ale już są do pasa, na szczęście szybko rosną jeśli chodzi o włosy, to trafiła mi się fajna pula genetyczna
Po trzecie: jak właśnie sądzisz - czy pasowałby taki kolor lisi? Czy może jednak coś ciemniejszego, w typie ciemnej czerwieni? A może taka głęboka miedź? A może.. coś zupełnie innego ?

I czekam na odpowiedzi innych Wizażanek, kogoś, kto może naprowadzi mnie na to, jakim typem urody jestem - którą z "pór"

Dzięki wielkie i pozdrowienia od wrednej !
wredziuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 17:14   #4074
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez wredziuch Pokaż wiadomość
Huh! Jakaś odpowiedź - dzięki ;D już myślałam, że zginę tu bez echa :P

Po pierwsze: dziękuję za komplement, pewnie gdybym się rumieniła, to byłabym teraz jak jabłuszko
Po drugie: co do włosów, to dopiero zapuszczam po tym, jak 3 lata temu ścięłam je sobie tak do ramion. Ale już są do pasa, na szczęście szybko rosną jeśli chodzi o włosy, to trafiła mi się fajna pula genetyczna
Po trzecie: jak właśnie sądzisz - czy pasowałby taki kolor lisi? Czy może jednak coś ciemniejszego, w typie ciemnej czerwieni? A może taka głęboka miedź? A może.. coś zupełnie innego ?

I czekam na odpowiedzi innych Wizażanek, kogoś, kto może naprowadzi mnie na to, jakim typem urody jestem - którą z "pór"

Dzięki wielkie i pozdrowienia od wrednej !
Alez masz pięknego psa
Zatem. Opis i zdjęcia wskazują na jesień, więc rozważ tę czerń, a i po zdjęciach widzę, że brąz to lepsza opcja dla Ciebie. Czerń Cię nieco gasi. Co do włosów. Rubin... szczerze, nie uważam, że to Twój kolor. Ogólnie domieszki czerwieni we włosach omijaj łukiem szerszym niż to możliwe, bo skoro masz ciemne powieki, podkrążone oczy, czerwienie okrutnie to wyciągają. Na przedostatnim i ostatnim zdjęciu wyglądasz naprawdę dobrze. (nie mówię, że na poprzednich źle. ) Przedostatnie zdjęcie - masz brąz z ciepłymi, złotymi i miedzianymi refleksami i to Twój kolor. Czyli farbki z 3 i 4 po kropce/przecinku. Ale nie bierz sobie za ciemnych kolorów, Twoja karnacja ich nie udźwignie. Oginista marchewa może nie, podreśli podkrążenia i jej chyba cera też nie podoła, ale złote odcienie, albo lepiej złoto-miedziane już zdecydowanie (zobacz na grafice google majirel paleta i sprawdź ich odcienie z 3 lub 34 po przecinku, celuj w jasniejsze niż poziom 5, a nawet 6, serio). Masz przepiękne oczy, takie wyraźne... zazdorszczę, bo ja mam jasnobrązowo-zielono-żółte i wyrazu nie mają za wiele :P Zobacz jak poczujesz się z brązowym linerem na powiece - sama wypróbowałam i uważam, ze choć na 1 rzut oka różnica jest mała, to efekt piorunujący. Masz naprawdę fajną urodę, z jednej strony delikatną, ale naprawdę wyrazistą i w ten sposób ją podkreślaj. MArchewa i czerwienie (odcienie z 6 po przecinku/kropce o ile pamiętam) ją zgaszą nieco.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez martuska9207 Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu mojej cery

1. Jak się opalasz - dość szybko, odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - z daleka oczy zielone, z bliska niebieskie z żółtymi plamkami, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, brwi(niezbyt gęste) i rzęsy czarne.

3. Piegi - nie mam.

4. Cera - Ciepły brzoskwiniowy; rumienię się na różowy

5. Naturalny kolor włosów - czarne.

6. Kolor ust różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
nie nakładam cieni.
poproszę o pomoc.... bo tak. Ciepła, szbka opalenizna, brzoskwiniowa cera charakteryzują ciepłą urodę, podobnie zielonkawe oczy, czy jak piszesz niebieskie ale nie czyste. Czarne włosy zaś raczej są zimowe, różowy rumieniec też, choć i wyjątki sa od tej reguły. Napisz więc proszę nieco bardziej szczegółowo. Są czarne-czarne czy to co fryzjer nazwie ciemnym brązem, mają jakiś połysk? to raz, a dwa: róż ust - jaki. typowo różany, czyli zimny, czy róż-brzoskiwnia, koral, ciemne, jasne, czerwonawy róż?
Kolory - nie cieni. ale jakie nosisz, w jakich uważasz, że wyglądasz korzystnie, jakie uwypuklają Twoją naturalną urodę.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinkmimie Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - muszę się namęczyć, ale jeśli już to na złocisto.

2. Kolor oczu - kocie, ciemnozielone, z czarną obwódką.

3. Piegi - brak.

4. Cera - blada, na nadgarstkach widać niebieskie żyłki, mam jasnofioletowe cienie pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz

6. Kolor ust - jasno różowy, czasem robią się aż jasnoczerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ubrania: Źle czuję się w czerwieniach, choć podobno mi w nich ładnie, lubię się w niebieskim, szarym, jasno różowym i czarnym
Makijaż: nie maluję powiek cieniami.
wiesz co, żyłki nie żyłki mi po zdjęciu nr 1 wyglądasz na łagodną jesień, nie masz piegów, ale opalanie, to raz, połysk włosa, oko to dwa.... ogólnie jesteś ciepłej urody. Po drugim zdjęciu nie oceniam, bo nic nie widać z interesujących nas rzeczy, choć jest b. ładne. szarości pasują jesieni i wiośnie, czyli ciepłym, jesli są ciepłe właśnie. Kremowy, zielony, złote - jak się w nich czujesz?
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 20:44   #4075
whiskey
Zadomowienie
 
Avatar whiskey
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 700
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

a jaaa? Martencja pomóż, proszę
__________________

odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę.

blog.
whiskey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:29   #4076
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

cześć dziewczyny ) bardzo proszę o pomoc w określeniu mojego typu

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Bardzo szybko, odcień jest złoto-brązowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy są w odcieniu oliwkowej zieleni, mają dużo ciemniejszą obwódkę. Oprawa oczu jest raczej normalna... ani jasna ani zbyt ciemna, ale jeśli miałabym wybrać między jasną a zdecydowaną, to wybrałabym drugą odpowiedź


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
raczej złotawo ciepłe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
dokładnie to nie wiem... nie rumienię się nigdy
i ciężko mi dobrać podkład - wszystkie są zbyt różowe - ale znowu nie jest tak, że moja cera jest całkiem żółta, bo zdarza mi się że podkłady bywają też zbyt żółte

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
chyba orzechowy brąz... ciężko powiedzieć bo od dłuższego czasu farbowałam włosy
pamiętam, że mając naturalny kolor parę lat temu robiły mi się złotobrązowe refleksy od słońca, jednak teraz patrząc na odrosty wydaje mi się że ich odcień jest zimny ...

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?

powiedziałabym że jest to taki koralowo-łososiowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
to dla mnie najtrudniejsze pytanie

okropnie czuję się w turkusowym, butelkowej zieleni, groszkowym, bordowym, błękitnym, oliwkowym, buraczkowym

dobrze czuję się np. w granatowym, czarnym, musztardowym, ciepłych i zimnych odcieniach różu, czerwonym, beżowym, chabrowym, szarościach, białym, łososiowym, czerwonopomarańczowym
Ale to, że się dobrze w nich czuję nie musi znaczyć, że dobrze wyglądam(chociaż mi się wydaję że tak jest, ale przecież mogę się mylić )
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 21:39   #4077
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez whiskey Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - średnio, zazwycaj na początku opalenizna jest różowa potem zmienia się w brąz

2. Kolor oczu - niebieskie, bez obwódki, wydaje mi się, że są trochę szare... rzęsy czarne, brwi jasny brąz, niezbyt gęste

3. Piegi - na twarzy nie mam, występują pojedynczo na ciele

4. Cera - raczej jestem bladziochem, często się rumienię (np po wysiłku)

5. Naturalny kolor włosów - pospolity ciemny blond

6. Kolor ust - w sumie to zależy, ale zazwyczaj czerwone, mocno różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
chodzi o ubrania czy cienie do powiek? jeśli chodzi o ciuchy dobrze czuję się w ciemnym i jasnym brązie, kremowym, beżowym, jasnoniebieskim
cienie nakładam rzadko - i jest to zazwyczaj brąz ze złotem

tak myślę o Tobie... zacznijmy od kolorów. Chodzi głównie o ciuchy. Pierwszy db test na określenie tonacji ciepłej lub zimnej to zmyć makijaż i przyłożyć do twarzy kawałek złotego i srebrnego materiału. Przy którym db wyglądasz - ten określi Twoją tonację. Opisujesz ciepłe kolory, brąz, beż, kremowy - to są ciepłe kolory, i mocna wiosna w nich ładnie wygląda, ale brązy należą głównie do jesieni. Jasny odcień niebieskiego (choć i tu jest ich w bród, błękit aka noszę-z-bielą-i-różem, błękit aka niebo latem, niezapominajkowy.... ) raczej dodaje uroku chłodnej pani lato.
Cienie ewidentnie wskazują na ciepły typ, złoto pasuje wiosence i jesieni.
Ciężkie opalanie, wpierw róż/raczek charakteryzuje panią jesień.
Podaj proszę odcień cery, bo może być jasna ale chłodna (przebija róż, może i naczynka widać, przebija szarość lub nawet błękit, podkłady na bazie różu, chłodne), ale może być i ciepła - brzoskwinia, ba, nawet kość słoniowa - jasne to, ale przebija głównie żółć, beż i takie są też podkłady. W różowym ciepła cera wygląda na chorą, zmęczoną. Jak jest u Ciebie? A rumieniec będzie czerwony czy różowy?
I te włosy. Ponoć ciemny blond od razu kojarzy się z mysim kolorem, czyli lato, ale może mieć i inny odcień. Ja mam np złoty więc - Twoje włosy błyszczą się na złoto, rudy, czerwień, czy może na popiel, dość chłodny mają ten połysk?

A jak w ogóle byś zdjęcie dodała...

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-05-18 o 21:40
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 06:51   #4078
whiskey
Zadomowienie
 
Avatar whiskey
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

jak przyłożyłam do cery kawałek materiału to wydawało mi się, że lepiej złoty mi pasuje (ale ja jestem cienka w dobieraniu kolorów)
nie wiem jak określić odcień cery
rumieniec jest różowy
włosy farbuje i na odroscie nie sprawdzę...
wyślę ci zdjęcia na PW
__________________

odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę.

blog.
whiskey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 11:42   #4079
Blondynka_1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 17
GG do Blondynka_1990
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy ja też mogę prosić o radę ?

1. Jak się opalasz? Niestety mam uczulenie słoneczne, więc nie mogę się opalać
2. Kolor oczu Od źrenicy mam kolor piwny, obwódka oka jest brązowa,lecz w jednym oku jest więcej zielonego pigmentu, drugie jest typowo piwne. Brwi brązowe, rzęsy również
3. Piegi Na twarzy zazwyczaj pojawiają się latem są złocisto brązowe. Na ciele pojedyncze brązowe.
4. Cera Jestem bladziochem, używam jasnych podkładów w odcieniach beżu,aczkolwiek tylko tych jasnych,ziemistych, czasem się rumienię najczęściej na różowo. Mam też naturalne sińce pod oczami, gdzieniegdzie widać małe delikatne fioletowe naczynka
5. Kolor włosów Ciemny blond z naturalnymi jasnymi refleksami
6. Kolor ust Jasny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Zdecydownie wolę jasne, pastelowe kolory typu jasny, pudrowy róż, jasna zieleń, turkus, szary,także koralowy, bardzo dobrze czuję się we fiolecie, lubię także żółcie,granaty. Absolutnie źle czuję się w czerniach, czystych bielach,pomarańczowym, morelowym,ciemnych brązach, bordowych odcieniach.
Ktoś mi kiedyś powiedział że jestem jesienią - jesień zazwyczaj nie może się opalać a ktoś inny że latem ze względu na odcień włosów i pasujące do mnie jasne kolory... Prosiłabym też poradę o odcień włosów, czy powinnam dobierać złotawe odcienie czy chłodne?
Blondynka_1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 14:33   #4080
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

w zieleniach i złotym czuję się źle. wszyscy mówią ,że to nie kolory dla mnie. najładniej mi jest w czerwieni, niebieskim, bieli, ecru, czarnym, szarym, jasnoróżowym, jasnoniebieskim ) reszta to zarezerwowane dla kogoś innego
ładnie byłoby mi w rudych włosach? pasowałyby do mnie? do mojego typu urody?
obecnie trochę się opaliłam )
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana

Edytowane przez Pinkmimie
Czas edycji: 2011-05-19 o 14:34
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.