Fluoryzujemy zęby :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 21:27   #1
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273

Fluoryzujemy zęby :)


Zakładam ten watek aby zachęcić Was do fluoryzacji zębów. Postanowiłam wzmocnić swoje ząbki- bo wiadomo mamy je tylko jedne i muszą nam długo służyć Kupiłam specjalny żel do fluoryzacji (Elmex ok 35 zł) ale wiem że są tańsze zamienniki. Żel stosuję raz na tydzień po wcześniejszym umyciu zębów pastą. Stosuje się go jak pastę, myje nim ząbki 4-5 min i płucze jamę ustną wodą. zęby przez kolejne kilka dni są takie śliskie, gładkie i mniej uwrażliwione w przypadku nadwrażliwości. Podobno cofa wczesne stadium próchnicy i hamuje tą zaawansowaną. Nie wiem jak to się ma w przypadku zaawansowanej próchnicy bo obecnie mam poleczone zęby ale mam wielką nadzieję że dzięki fluoryzacji na dłuższy czas będę miała spokój z wizytami u stomatologa. Ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń i zapraszam do (mam nadzieję) grona fluoryzujących
__________________
Może nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 17:45   #2
girl-from-poland
Raczkowanie
 
Avatar girl-from-poland
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 302
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Cytat:
Napisane przez martaaa509 Pokaż wiadomość
Zakładam ten watek aby zachęcić Was do fluoryzacji zębów. Postanowiłam wzmocnić swoje ząbki- bo wiadomo mamy je tylko jedne i muszą nam długo służyć Kupiłam specjalny żel do fluoryzacji (Elmex ok 35 zł) ale wiem że są tańsze zamienniki. Żel stosuję raz na tydzień po wcześniejszym umyciu zębów pastą. Stosuje się go jak pastę, myje nim ząbki 4-5 min i płucze jamę ustną wodą. zęby przez kolejne kilka dni są takie śliskie, gładkie i mniej uwrażliwione w przypadku nadwrażliwości. Podobno cofa wczesne stadium próchnicy i hamuje tą zaawansowaną. Nie wiem jak to się ma w przypadku zaawansowanej próchnicy bo obecnie mam poleczone zęby ale mam wielką nadzieję że dzięki fluoryzacji na dłuższy czas będę miała spokój z wizytami u stomatologa. Ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń i zapraszam do (mam nadzieję) grona fluoryzujących

a też mam żel elmex i est świetny, ale chyba sie nie płucze ust wodą po nim tylko zostawia..?
girl-from-poland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:00   #3
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Cytat:
Napisane przez martaaa509 Pokaż wiadomość
Zakładam ten watek aby zachęcić Was do fluoryzacji zębów. Postanowiłam wzmocnić swoje ząbki- bo wiadomo mamy je tylko jedne i muszą nam długo służyć Kupiłam specjalny żel do fluoryzacji (Elmex ok 35 zł) ale wiem że są tańsze zamienniki. Żel stosuję raz na tydzień po wcześniejszym umyciu zębów pastą. Stosuje się go jak pastę, myje nim ząbki 4-5 min i płucze jamę ustną wodą. zęby przez kolejne kilka dni są takie śliskie, gładkie i mniej uwrażliwione w przypadku nadwrażliwości. Podobno cofa wczesne stadium próchnicy i hamuje tą zaawansowaną. Nie wiem jak to się ma w przypadku zaawansowanej próchnicy bo obecnie mam poleczone zęby ale mam wielką nadzieję że dzięki fluoryzacji na dłuższy czas będę miała spokój z wizytami u stomatologa. Ciekawa jestem Waszych spostrzeżeń i zapraszam do (mam nadzieję) grona fluoryzujących
Po Elmexie zębów się nie płucze

Ja używałam go ok. pół roku i zostały mi po nim piękne odbarwienia
Na szczęście po wewnętrznej stronie zębów..
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:04   #4
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

A na ulotce jest wyraźnie napisane, że jamę ustną należy po użyciu żelu przepłukać ja używam go dopiero od miesiąca (dzisiaj przede mną czwarte użycie), więc nic szczególnego nie mogę jeszcze o tym żelu napisać. Swego czasu bardzo bałam się dentysty, nie chodziłam, porobiły mi się straszne dziury. Wreszcie się przemogłam, wyleczyłam wszystkie zęby, nawet mam aparat i stosuję ten żel profilaktycznie, nie chcę wracać już do tego koszmaru popsutych zębów;/
Smak ma przyjemny, rzeczywiście zostawia na zębach taką śliską powłoczkę, ale albo nie zwróciłam uwagi albo nie utrzymuje się ona kilku dni...
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:14   #5
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Jaką ty masz ulotkę? Pytam serio,bo może masz inną tubkę czy coś, ale u mnie pisało,że zębów się nie płucze

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Żel elmex

Żel elmex o wysokiej zawartości fluoru może być stosowany do intensywnej profilaktyki próchnicy. Żel elmex fluoryzuje, remineralizuje zdemineralizowane szkliwo zębów oraz wzmacnia je na długi czas. Nałóż 1 cm żelu elmex na szczoteczkę i szczotkuj zęby tak, jak pastą przez 1-2 minuty raz w tygodniu.
Po szczotkowaniu należy wypluć wszystkie pozostałości żelu z jamy ustnej i nie płukać jej wodą. Dzieci w wieku od 6 do 8 lat nie powinny połykać żelu podczas szczotkowania, a po jego zakończeniu powinny lekko przepłukać jamę ustną wodą.
Żel jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej
6 lat.
Żel elmex jest produktem farmaceutycznym dostępnym w aptekach.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:30   #6
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Nie mam tej ulotki przy sobie, opakowanie zostawiłam w swojej rodzinnej miejscowości. Kurczę, teraz zaczynam się zastanawiać, czy dobrze przeczytałam... Ale kilka razy się upewniałam. Dzisiaj nie będę płukała i zobaczymy, co się stanie
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:52   #7
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Aż z ciekawości sprawdziłam swoją ulotkę, bo w internecie czytałam, żeby nie płukać. A na ulotce wyraźnie mam "szczotkować zęby przez 2-3 minuty, po czym wypluć i wypłukać jamę ustną". Elmex żel, 12,5 mg fluoru. To o co chodzi z tymi ulotkami?
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 20:12   #8
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Czyli nie przywidziało mi się. I chyba coś w tym jest, że powinno się jednak płukać, bo wczoraj użyłam tego żelu i nie wypłukałam jamy ustnej i dzisiaj mam wargi od środka strasznie podrażnione i mnie bolą;/

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Aż z ciekawości sprawdziłam swoją ulotkę, bo w internecie czytałam, żeby nie płukać. A na ulotce wyraźnie mam "szczotkować zęby przez 2-3 minuty, po czym wypluć i wypłukać jamę ustną". Elmex żel, 12,5 mg fluoru. To o co chodzi z tymi ulotkami?
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 17:30   #9
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

A może zmienili te ulotki,czy coś? Bo ja używałam go ok 2 lata temu i było napisane,żeby nie płukać jamy ustnej,serio
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:38   #10
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Płukanie mijałoby się z celem. Każdy preparat służący do fluoryzacji należy pozostawić na zębach. Najlepiej wtedy też nie jeść ani nie pić przez min. pół godziny.
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 18:06   #11
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

wszystko się zgadza!
ja używam tego żelu od dobrych kilku lat z przerwami, i na tych starszych wersjach pisali żeby nie płukać, pamiętam bo nigdy nie płukałam, a na ulotce z nowego opakowania piszą żeby płukać... tylko to dziwne trochę
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 13:52   #12
martaaa509
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 273
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Na mojej ulotce również było napisane żeby płukać jamę ustną dlatego to robię Chociaż faktycznie wydaje się to dziwne ponieważ jak pamiętam fluoryzację w szkole nie kazali nam płukać buźki. No ale cóż, dostosowałam się do zaleceń producenta Fluoryzuję już prawie ponad 2 miesiące tak co tydzień, czasem co dwa i moje zęby jak już wcześniej pisałam są mniej wrażliwe.
__________________
Może nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę
martaaa509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 12:56   #13
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Dołączam do grona!!
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 17:46   #14
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Czy któraś z was używała produktu Tooth Mousse? Dentystka zapisala mi trzy nazwy (Elmex żel, Fluormex i właśnie TM), ale zachęcała do TM. Niestety, jak dla mnie cena jest wysoka, ale może warto? Ktoś ma porównanie?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 11:17   #15
Gaudencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 100
Dot.: Fluoryzujemy zęby :)

Ja zawsze fluoryzowałam, ale wczoraj przeczytałam ten artykuł xxx i zastanawiam się własnie co zrobić. Używacie past do zębów, które zawierają fluor? W tym artykule jest napisane, żeby niekoniecznie używać takich właśnie past. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-18 o 12:46 Powód: Link.
Gaudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-02 12:17:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.