Scent Bar IV - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-07, 23:03   #961
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
annmarie - czy ten błękitny staniczek nie jest przypadkiem z Lanoro? Widziałam coś podobnego w katalogu Lejaby.
Panache

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Dzięki Zakupy najmniejszy problem (nie boję się allegro ), gorzej z testami... A w ogóle, czy Ty przypadkiem nie miałaś być w czerwcu w Lublinie?
Miałaś (w czerwcu lub początek lipca) Ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo Siostrzyczka miała mieć remont i przeprowadzkę i marcu, a mieszkanie... wykańczamy teraz (przed chwilą się właśnie domyłam z farby i gipsu). Ale może jeszcze się uda

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
czyli nie jestem "zlośliwa pi***" ... Troche sie we mnie zagotowalo bo staram sie robic zajecia "pod studentow" i raczej im ulatwiac niz utrudniac. Ale jak widac zawsze znajdzie sie ktos niezadowolony no coz.
Nie jesteś... Jak mówią mądrzy ludzie - daj palec, wezmą całą rękę...

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Witajcie, wróciłam do domu wreszcie, zmęczona jestem masakralnie, ale dostałam dzisiaj 4,5 z zal ćw, 5 z egzaminu z kryminologii i 4,5 z prawa tylko że pisałam także zaliczenie dzisiaj z metod resocjalizacji i czuję że jest źle
Gratulacje

Artykułów nie będę komentować - szkoda gadać... Niestety, nikt jeszcze nie wymyślił lekarstwa na głupotę...

Aniołku - biorąc pod uwagę w jakie "metody antykoncepcyjne" wierzą młodzi ludzie... (szklanka wody z sokiem z całej cytryny wypita tuż po stosunku na przykład), to wcale bym się bardzo nie zdziwiła, gdyby się okazało, że te same osoby nie mają pojęcia o tabletce 72 h po, za to na aborcję zebrałyby jakoś pieniądze...
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:04   #962
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Przepraszam Cię bardzo - jak można "wykorzystywac" prawo do aborcji? Jako tańszą metodę antykoncepcyjną?!
A jako co mozna ja wykorzystac

Nie mowie o tych przypadkach, ktore sa dopuszczone przez nasze prawo.
Bo to dla mnie to oczywista slusznosc jest



Decydowac o zawartosci swojej macicy mozna duzo wczesniej.
Tu sie klania edukacja plus refundowana/bezplatna antykoncepcja.
Natomiast aborcja na zyczenie sponsorowana przez panstwo ( biedne panstwo, w ktorym na podstawowe leki w szpitalach kasy brak)

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2008-06-07 o 23:28
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:11   #963
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar IV

Angel - źle zrozumiałaś. Ja znam takich ludzi, którzy zrobiliby aborcję, gdyby była taka legalna możliwość. I jest takich ludzi wielu.
Nigdzie nie napisałam, że jest to jakakolwiek możliwość antykoncepcji czy urozmaicenia życia. To jest świadomy wybór.
Nie jestem ani przeciwniczką, ani zwolenniczką aborcji. Ewentualnie mogę napisać, że w wypadku gwałtu zwolenniczką, ale w innych - niekoniecznie. Dużo zależy od sytuacji.

mskladaczku - i właśnie edukacja tu (i nie tylko) kuleje. Ile jest wpadek w liceum, gimnazjum? I zamiast na wszelki wypadek nawet wziąć tabletkę "po" to wolą zaczekać co będzie lub nie myślą o konsekwencjach. Ja miałam dużo "brzuchatych" w liceum - i to napewno nie był ich wybór.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:12   #964
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
A jaka co mozna ja wykorzystac
Na pewno nie jako metodę antykoncepcyjną. Bo jest to działanie zapobiegające zaplodnieniu. A aborcji dokonuje się przecież wówczas gdy do zapłodnienia już doszło.
Cytat:
Decydowac o zawartosci swojej macicy mozna duzo wczesniej.
Tu sie klania edukacja plus refundowana/bezplatna antykoncepcja.
Natomiast aborcja na zyczenie sponsorowana przez panstwo ( biedne panstwo, w ktorym na podstawowe leki w szpitalach kasy brak)
Oczywiście że tak Co prawda według mnie kobieta powinna miec prawo o decydowaniu o własnej macicy w każdym momencie życia, ale z resztą się zgadzam

No niestety u nas cały czas przewija się jak refren "brak pieniędzy" Na drogi, na mieszkania, na przedszkola, na leki, na emerytury, na stypendia, na edukację, na dożywiania... Na wszystkim się to odbija

Fenris, ok Zjadowiło mnie też to, że napisałaś, że "Polacy mają małe móżdżki". Powiedz, jak to zmierzono ?

Annmarie, masz rację
Ale ginekolodzy też niestety czasem kompetencją i wiedzą nie grzeszą.
Moja p. była raz zmuszona wybrac się po pigułkę "po" do gina i ta przy niej zadzwoniła do znajomej z pytaniem "Czy to przypadkiem nie jest nielegalne". No luuudzie Miało to miejsce kilka miesięcy temu w Trójmieście.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:24   #965
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar IV

Angel - tam było czasem, że mają czasem małe móżdzki Znaczy się, że najczęściej myślą po fakcie lub w ogóle (NIEKTÓRZY) - niestety jestem zepsuta przez obecne pokolenie, mam niezbyt dobre zdanie na ten temat (szczególnie rażą mnie wpadki - jak nie bierze tabletek to trzeba czasem pomyśleć o zabezpieczeniu przed lub po! Ale nie po kilku miesiącach).
Na temat świata, w którym przyszło mi żyć
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:27   #966
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

no bo móżdżki to generalnie duże nie są zwłaszcza w porównaniu z mózgami

(przepraszam, nie mogłam się powstrzymać)
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:29   #967
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość
no bo móżdżki to generalnie duże nie są zwłaszcza w porównaniu z mózgami
][/SIZE]
I robak w nich fajny
I fajnie go 'zalac' mozna


Wlasnie to czynie
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 23:34   #968
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Madziczko, ja przede wszystkim nie tolerowałabym (tzn. nie toleruję cały czas, ale mówimy o pracy wykładowcy) ściągania. Załamuje mnie, że pierwsze pytanie moich "koleżanek" z roku, kiedy rozmawiamy o nowym wykładowcy brzmi "da się ściągać?" Do jasnej cholery! Dla nich najważniejsze, żeby zaliczenie było proste (większość zadowala się tróją za samą obecność na zajęciach, co jest czasem możliwe - i potrafią się o to WYKŁÓCAĆ, podziwiam za tupet). I żeby dało się ściągać.
Ja nie ściągam i nienawidzę tego, kiedy dostaję z zaliczenia jakąś miernotę, a ktoś dostaje piątkę i jeszcze bezczelnie się chwali, że udało mu się wszystko zerżnąć. Ale nawet pal licho różnicę ocen, nienawidzę samego ściągania.

Powinni wprowadzić jakąś akcję społeczną. Tyle tych reklam "jedziesz, nie pij", "stop kradzieżom w sieci" albo "nie biorę łapówek" - czemu nie ma akcji o ściąganiu? W Pl jest to na porządku dziennym, w innych krajach naganne i surowo karane.


No to się nagadałam...
Rachelo, ja przyznaję, że muszę się zgodzić z Twoim "nagadaniem". Dla mnie ściąganie to oszustwo, forma kradzieży, wyłudzenia oceny. Nie pojmuję, jak można nie wstydzić się swojej nieuczciwości. I to w takiej kwestii!
Przeciez to jak przyznanie się do tego, że jest się głupszym, niż inni sądzą.


Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
Aniołku - biorąc pod uwagę w jakie "metody antykoncepcyjne" wierzą młodzi ludzie... (szklanka wody z sokiem z całej cytryny wypita tuż po stosunku na przykład), to wcale bym się bardzo nie zdziwiła, gdyby się okazało, że te same osoby nie mają pojęcia o tabletce 72 h po, za to na aborcję zebrałyby jakoś pieniądze...
Dlatego najważniejsza jest edukacja, uświadamianie, wprowadzenie poważnych podręczników i zatrudnienie kompetentnych nauczycieli do wychowania seksualnego.
Oczywiście mamy tu problem polegający na tym, czy w katolickim państwie to dozwolone. Moja opinia jest taka, że wiedza nikomu jeszcze chyba nie zaszkodziła (no chyba, że go Inkwizycja dopadła, ale tej metody zarządzania zasobami ludzkimi Kościół nie obroni już nawet w Polsce), więc może po prostu dać rodzicom możliwość wyrażenia woli, by ich dziecko na takie zajęcia nie uczęszczało.
Co do antykoncepcji i możliwości dokonania aborcji - Katolików to nie dotyczy, to prawda. Skąd więc ta wysoka sprzedaż środków anty w Polsce. Wszystkie te tabletki, gumki i spiralki zużywa 3% innowierców i ateistów?

Pozwolę sobie jeszcze zwrócić uwagę na to, co słusznie powiedziała wcześniej Your Angel, a co nie zostało zauważone:
Angel napisała, że przeciwieństwem dla Pro Life jest Pro Choice (nie Anty Life).
To znaczy w skrócie, że nie ma czegoś takiego, jak bycie zwolennikiem aborcji.

Ludzie przeciwni zakazowi są zwolennikami dopuszczalności aborcji, nie zaś aborcji. Nie są miłośnikami skrobania się dla rozrywki i takie naświetlanie sprawy jest nadużyciem.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji o aborcji nie jest łatwe, ani oczywiste i że sama aborcja nie jest obojętna dla zdrowia matki. Pozostaje nam jednak wybór mniejszego zła.

Sytuacja, w której aborcja jest zakazana nie zmniejsza ilości przeprowadzanych aborcji (czego dowodzą badania). Zwiększa za to liczbę powikłań poaborcyjnych, zwiększa stres, jak przechodzi kobieta i doprowadza do paradoksalnej sytuacji, w której na aborcję w dobrych warunkach stać wyłącznie te pary, które w sumie byłoby stać i na wychowanie dziecka, zaś kobiety maltretowane, gwałcone, żyjące w nędzy i upodleniu zmuszone są do urodzenia kolejnego dziecka skazanego na cierpienie.

Dlatego moim zdaniem po pierwsze edukacja.
Po drugie zmiana świadomości społecznej i regulacje prawne, które umożliwią matkom nie chcącym poddać się aborcji oddanie dziecka do legalnej adopcji bez skazywania się na poczucie winy i potępienie.
Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Decydowac o zawartosci swojej macicy mozna duzo wczesniej.
Tu sie klania edukacja plus refundowana/bezplatna antykoncepcja.
Natomiast aborcja na zyczenie sponsorowana przez panstwo ( biedne panstwo, w ktorym na podstawowe leki w szpitalach kasy brak)
Bezpłatnej antykoncepcji jestem przeciwna. Właśnie dlatego, że nasza służba zdrowia cierpi na braki finansowe nie pozwalające często nie tylko na bezpłatne leki, ale nawet na porządne dofinansowanie leków ratujących życie.
Ale edukacja jak najbardziej. Także edukacja ludzi dorosłych: rodziców, nauczycieli, lekarzy. W tych przypadkach edukacja mająca prowadzić do zmiany stosunku do seksu i cielesności.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:35   #969
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość

Decydowac o zawartosci swojej macicy mozna duzo wczesniej.
Tu sie klania edukacja plus refundowana/bezplatna antykoncepcja.
Natomiast aborcja na zyczenie sponsorowana przez panstwo ( biedne panstwo, w ktorym na podstawowe leki w szpitalach kasy brak)
Oczywiście, że można decydować o tym wcześniej, ale jesteśmy tylko ludźmi i mogą wystąpić różnego radzaju nieprzewidziane sytuacje, zwłaszcza biorąc pod uwagę stan wspomnianej edukacji seksualnej, czy też raczej jej brak.

Aborcja sponsorowana przez państwo, czyli rozumiem - legalna
Wobec tego spytam wprost - w czyim interesie leży to, aby dostęp do aborcji w Polsce był ograniczony do określonych przypadków (chociaż, jak się okazuje i tutaj nie jest to w pełni przestrzegane)? W interesie samych kobiet, za które należy decydować, czy może biednego państwa, którego nie stać na opłacenie aborcji "na życzenie"? Bo ja odnoszę wrażenie - być może mylne - że leży to w interesie samych lekarzy, których "sumienie" cichnie w czterech ścianach prywatnego gabinetu...
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:36   #970
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

Mskladaczku, ale koordynacja ruchowa chyba jeszcze w miarę ok - ani jednej literówki w poście

na zdrowie!

czym zalewasz? pochwal się

ja dziś przy okazji pieczenia ciasta, do którego dodawałam odrobinę rumu, przetestowałam połączenie rumu z colą - całkiem dobry drink wyszedł
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:50   #971
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Scent Bar IV

pijemy ja właśnie piję szampana, poza tym mam białe i czerwone wino, ze 2 likery, amaretto, wódkę... ok, żeby było jasne - właśnie wyszli goście mojej mamy

drugi temat pozwolę sobie pozostawić bez komentarza, a jedynie przypomnieć, że w Scent Barze mamy starać się unikać podobnych dyskusji, żeby nie było nieprzyjemności...
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 23:53   #972
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
pijemy ja właśnie piję szampana, poza tym mam białe i czerwone wino, ze 2 likery, amaretto, wódkę... ok, żeby było jasne - właśnie wyszli goście mojej mamy
Ja piłam austriackiego storcha

Co do drugiego tematu - fakt, to i tak niczego nie zmieni przecież...
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 23:55   #973
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
regulacje prawne, które umożliwią matkom nie chcącym poddać się aborcji oddanie dziecka do legalnej adopcji bez skazywania się na poczucie winy i potępienie.
Nie ma takich regulacji?
Przeciez mozna urodzic dziecko, zostawic je w szpitalu. Nie robi sie matkom z tym zadnych problemow.



Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Aborcja sponsorowana przez państwo, czyli rozumiem - legalna
Nie.
To w moim poscie, to rozwazania nad 'dwa w jednym' byly. Czyli legalna i 'sponsorowana'.
Legalna nie musi oznaczac oplacanej przez panstwo przeciez.



Paolla,
Moje kochane Asti pije
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:01   #974
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Bo ja odnoszę wrażenie - być może mylne - że leży to w interesie samych lekarzy, których "sumienie" cichnie w czterech ścianach prywatnego gabinetu...
Zwłaszcza na widok grubego liku banknotów.

Dziewczyny. Nie jestem ani za ani przeciw.
Ja sama nie wiem.

Za to wiem jedno - sądzę ze gdyby aborcja była legalna i ogólnodostępna to mojej Alusi mogłoby ( piszę MOGŁOBY ) nie być. Na początku, kiedy dowiedziałam się,z e jestem w ciąży po raz trzeci - wpadłam w panikę. Nie chciałam mieć więcej dzieci. Właśnie skończył mi się urlop wychowawczy - chciałam do pracy, do ludzi, do życia - a tu bach. O aborcji myślałam. Nie miałam na to kasy, sumienie też nie było obojętne - ale to były już dwa czynniki. Gdybym nie musiała mieć na to kasy - sumienie mogłoby przegrać. I teraz ..... teraz nie miałabym jednego z największych szczęść w moim życiu.

Nie jestem przeciwnikiem aborcji. Ale jestem wdzięczna losowi, ze wtedy dostęp do niej był ( no wiem, ze nadal jest ) ograniczony.

I nie ma to absolutnie nic wspólnego z wiara jaką wyznaję. Bo owszem jestem katoliczką. Ale nie fanatyczką. Wszystko w granicach rozsądku.


Cytat:
Napisane przez Sabbath
regulacje prawne, które umożliwią matkom nie chcącym poddać się aborcji oddanie dziecka do legalnej adopcji bez skazywania się na poczucie winy i potępienie.
regulacje są
Nawet w którymś mieście, nie pamiętam gdzie jest okno, gdzie kobieta może podejść i po po prostu dziecko zostawić. Tam, zamiast na śmietniku.

no for ewryłan. Spać idę ....papa
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:02   #975
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Co do drugiego tematu - fakt, to i tak niczego nie zmieni przecież...


Ok, no to zgrabnie przechodząc do mniej kontrowersyjnego tematu...

Ja dzisiaj oprócz 2 litrów mineralnej 4 zielone herbaty z mandarynką wychlałam Nie wiem jak komuś może nie smakowac zielona herbata. Jest ok

Poza tym czego ona nie robi - oczyszcza organizm z toksyn (), sprawia że skóra wygląda jak jedwab, przyspiesza porost włosów, przeciwdziała próchnicy i wspomaga koncentrację

Ehhh... Moja koncentracja nad filozofią i tak jest w stanie zaniku
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:07   #976
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Scent Bar IV

Aha. Anuszko, czemu mialoby to lezec w interesie lekarzy?
Gdyby aborcja byla legalna, ale nie refundowana, to tak czy siak mieliby z tego kase, w dodatku bez narazania sie prawu.

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2008-06-08 o 00:16 Powód: szyk byk :D
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:07   #977
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
pijemy ja właśnie piję szampana, poza tym mam białe i czerwone wino, ze 2 likery, amaretto, wódkę... ok, żeby było jasne - właśnie wyszli goście mojej mamy
Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Ja piłam austriackiego storcha
Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Paolla,
Moje kochane Asti pije
o jaaaacie prawdziwy bar tu dziś mamy

Angel, ja się jakoś nie umiem do zielonej herbaty przekonać

lubię czarną (rossmanowskie aromatyzowane ), pije też pu-erh (jestem w stanie przeżyć nawet jej ziemisty zapach). ale zielona mi nie podchodzi.

zastanawiałam się nad białą - może mi ktoś przybliżyć, co to za cudo i do czego mu najbliżej?
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:17   #978
taiwa
Zadomowienie
 
Avatar taiwa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 080
Dot.: Scent Bar IV

Żeby nie narażać się kontynuwaniem drażliwych tematów, powiem tylko, że w kwesti aborcji zgadam się absolutnie z Your Angel i Sabbath
Fenris chyba powinnaś bardzej ważyć słowa, jestem Polką z dziada, pradziada i wcale nie czuje się głupsza od innych nacji. Idioci są wszędzię, w Polsce, na Wyspach, w Stanach

A generalnie dziś mam fatalny dzień, moje zen poszło w cholere ide spać, może juro będe miała lepszy nastrój
__________________
taiwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:17   #979
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość
Angel, ja się jakoś nie umiem do zielonej herbaty przekonać
To może jeśli masz ochotę na eksperymenty to spróbuj właśnie taką z dodatkami - oprócz tej z mandarynką (torebki piramidki Lipton) widziałam jeszcze np z malinami

Taka "czysta" Indonezyjska zielona herbata - też w piramidach Liptona również mi podchodzi Taka fajnie słodkawa jest

Ale rozumiem awersję do zielonej herbaty - u mnie w domu nikt jej nie lubi i twierdzą, że pachnie i smakuje jak brudne szmaty

Cytat:
lubię czarną (rossmanowskie aromatyzowane ), pije też pu-erh (jestem w stanie przeżyć nawet jej ziemisty zapach). ale zielona mi nie podchodzi.

zastanawiałam się nad białą - może mi ktoś przybliżyć, co to za cudo i do czego mu najbliżej?
O, ja z kolei Pu Erh nie zdzierżę - strasznie ohydnie dla mnie pachnie I smakuje równie fujowo
Męczyłam z 3 opakowania z uwagi na chwytliwy przydomek "pożeracza tłuszczu", ale doszłam do wniosku, że aż tyle nie wycierpię

Biała jest taka... specyficzna Dla mnie mdląca i niezabardzo

A próbowałaś może Rossmanowskiej kawy w ziarnach? Widziałam, że wyglądają całkiem apetycznie Z kakao, pomarańczą, cynamonem...

Ostatnio skusiłam się na jaśminową herbatkę w japońskim barze Smakowała ok, ale ten zapaaaaach ... Chociaż p. stwierdziła, że nie rozumie jak ja mogę pic coś, co pachnie jak moje własne perfumy...
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 00:17   #980
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Aha. Anuszko, czemu by mialo lezec to w interesie lekarzy?
Gdyby aborcja byla legalna, ale nie refundowana, to tak czy siak mieliby z tego kase, w dodatku bez narazania sie prawu.
Ale odpadłaby im zapewne część pacjentek, które mogłbyby przerwać ciążę odpłatnie w szpitalu np.
Oczywiście to żadna teoria spiskowa z mojej strony, tylko takie "gdybanie". Po prostu cały czas zastanawia mnie dlaczego jest jak jest. Ta cała dulszczyzna, w której chcąc, nie chcąc tkwimy. I tyle
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:26   #981
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Nie ma takich regulacji?
Przeciez mozna urodzic dziecko, zostawic je w szpitalu. Nie robi sie matkom z tym zadnych problemow.
Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
regulacje są
Nawet w którymś mieście, nie pamiętam gdzie jest okno, gdzie kobieta może podejść i po po prostu dziecko zostawić. Tam, zamiast na śmietniku.
Chciałabym tylko zaznaczyć, że zdanie brzmiało:
Cytat:
Po drugie zmiana świadomości społecznej i regulacje prawne, które umożliwią matkom nie chcącym poddać się aborcji oddanie dziecka do legalnej adopcji bez skazywania się na poczucie winy i potępienie.
Pisałam o zmianie świadomości społecznej plus kładłam nacisk nacisk na potępienie skutki społeczne jakie ponosi matka zrzekająca się dziecka.

Współcześnie kobieta, która zdecyduje się na zrzeczenie sie praw rodzicielskich jest traktowana jak monstrum. Dobrze byłoby uświadomić ludziom, że zrzeczenie się praw do dziecka daje mu szansę na adopcję i na normalne życie.

Problemem ogromnej części dzieci w domach dziecka jest właśnie nieuregulowana sytuacja prawna. Nie ma narzędzi prawnych umożliwiających uregulowanie sytuacji dziecka, którego matka czy ojciec odwiedzają je raz na rok, albo raz na kilka lat, albo wcale, ale nie chcę zrzec się władzy rodzicielskiej.

Wśród narzędzi instytucjonalnych widziałabym na przykład umożliwienie ciężarnym nastolatkom wyjazdów w ostatnim etapie ciąży tak, by mogły urodzić poza domem nie przerywając nauki i potem wrócić z czystym kontem oddając dziecko do legalnej adopcji.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 00:28   #982
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
Nawet w którymś mieście, nie pamiętam gdzie jest okno, gdzie kobieta może podejść i po po prostu dziecko zostawić. Tam, zamiast na śmietniku.
W Krakowie na przykład... (dwa tygodnie temu zresztą ktoś zrobił sobie dowcip z tego okna, zostawiając kartkę, że na Skałkach jest zostawione dziecko - było wtedy jeszcze chłodno, noc - policja i straż miejska przeczesywała okolicę)

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość
lubię czarną (rossmanowskie aromatyzowane ), pije też pu-erh (jestem w stanie przeżyć nawet jej ziemisty zapach). ale zielona mi nie podchodzi.

zastanawiałam się nad białą - może mi ktoś przybliżyć, co to za cudo i do czego mu najbliżej?
Hmmm... Biała jest dla mnie czymś pośrednim - ma delikatny smak (najdelikatniejszy ze wszystkich herbat), ale zapach średni, acz przyjemniejszy niż pu-erh. Niemniej, podejrzewam, że jeśli zielona Ci nie smakuje, to i biała niekoniecznie.

I sprawdzaj czy na pudełku z białą, nie ma przypadkiem napisu drobnym druczkiem "herbata biała 7%, herbata zielona 93%" (to przykład oczywiście - jeśli chodzi o proporcje, ale takim mieszanek jest od groma, a na pudełku wielki napis Biała Herbata).

Kurcze, jak tak pijecie, to może i ja się na coś skuszę...
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 01:26   #983
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
To może jeśli masz ochotę na eksperymenty to spróbuj właśnie taką z dodatkami - oprócz tej z mandarynką (torebki piramidki Lipton) widziałam jeszcze np z malinami

Taka "czysta" Indonezyjska zielona herbata - też w piramidach Liptona również mi podchodzi Taka fajnie słodkawa jest

Ale rozumiem awersję do zielonej herbaty - u mnie w domu nikt jej nie lubi i twierdzą, że pachnie i smakuje jak brudne szmaty
oj tak, na eksperymenty mam bardzo dużą ochotę - klika miesięcy temu przestałam pić kawę i dużo kombinuję z herbatą właśnie.

zielona herbata i maliny? to mogłoby mi się spodobać rozejrzę się uważnie za smakowymi zielonymi

brudne szmaty barwne porównanie w moim przypadku zielona herbata nie jest aż tak niesmaczna, więc może się jeszcze przekonam

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
O, ja z kolei Pu Erh nie zdzierżę - strasznie ohydnie dla mnie pachnie I smakuje równie fujowo
Męczyłam z 3 opakowania z uwagi na chwytliwy przydomek "pożeracza tłuszczu", ale doszłam do wniosku, że aż tyle nie wycierpię
ja w zasadzie piję trochę dla odmiany, trochę z tego tłuszczowego względu właśnie teraz mam całkiem smaczną (i pachnącą dość przyzwoicie w porównaniu innymi) pu-erh z żurawiną i jagodą (też z Rossmana)

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
A próbowałaś może Rossmanowskiej kawy w ziarnach? Widziałam, że wyglądają całkiem apetycznie Z kakao, pomarańczą, cynamonem...
ooo, nie wiedziałam, że w Rossmanie mają też kawy. jak pisałam wyżej, przestałam pić kawę, ale dla jakiejś super mogę znowu zacząć tylko w czym ją zemleć? nie wiem, czy mam w domu jakiś mielący sprzęt

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Biała jest taka... specyficzna Dla mnie mdląca i niezabardzo
Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
Hmmm... Biała jest dla mnie czymś pośrednim - ma delikatny smak (najdelikatniejszy ze wszystkich herbat), ale zapach średni, acz przyjemniejszy niż pu-erh. Niemniej, podejrzewam, że jeśli zielona Ci nie smakuje, to i biała niekoniecznie.

I sprawdzaj czy na pudełku z białą, nie ma przypadkiem napisu drobnym druczkiem "herbata biała 7%, herbata zielona 93%" (to przykład oczywiście - jeśli chodzi o proporcje, ale takim mieszanek jest od groma, a na pudełku wielki napis Biała Herbata).
dziękuję za opinie i cenne rady
paolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 01:50   #984
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość
dziękuję za opinie i cenne rady
Nie ma za co

Jeśli smakowe zielone wchodzą w grę, to polecam zieloną z opuncją figową - jest całkiem nie-zielona i dobra

Tak mi się przypomniało - idę jutro na Targi Skarby Urody (czy Festiwal) w Krakowie. Wybiera się może któraś z Was?
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 06:10   #985
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Scent Bar IV

Na jakich stronach mogę znaleźć nuty zapachów w języku polskim? W niektórych sklepach internetowych są podawane, czasem na KWC są.
Może macie jakieś tajemne strony, gdzie są podane nuty większości zapachów?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 08:36   #986
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez paolla Pokaż wiadomość

Angel, ja się jakoś nie umiem do zielonej herbaty przekonać


zastanawiałam się nad białą - może mi ktoś przybliżyć, co to za cudo i do czego mu najbliżej?
ja uwielbiam i zieloną, i białą, i czerwoną
za czarną nie przepadam chyba, że jakaś pyszna aromatyzwana

biała jest łagodniejsza od zielonej ale w tym samym klimacie

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość

O, ja z kolei Pu Erh nie zdzierżę - strasznie ohydnie dla mnie pachnie I smakuje równie fujowo
Męczyłam z 3 opakowania z uwagi na chwytliwy przydomek "pożeracza tłuszczu", ale doszłam do wniosku, że aż tyle nie wycierpię


A próbowałaś może Rossmanowskiej kawy w ziarnach? Widziałam, że wyglądają całkiem apetycznie Z kakao, pomarańczą, cynamonem...
pu erh lubie bardzo ostatnio sobie kupilam pu-erh z miętą pyszna!

a rossmanowskie kawy własnie mnie kusza ale nie mam młynka

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość


I sprawdzaj czy na pudełku z białą, nie ma przypadkiem napisu drobnym druczkiem "herbata biała 7%, herbata zielona 93%" (to przykład oczywiście - jeśli chodzi o proporcje, ale takim mieszanek jest od groma, a na pudełku wielki napis Biała Herbata).
no niestety często tak oszukują, bo zielona jest tańsza od białej...

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość

Tak mi się przypomniało - idę jutro na Targi Skarby Urody (czy Festiwal) w Krakowie. Wybiera się może któraś z Was?
idź, bo jest super ja byłam w Poznaniu ale u mnie to było jakoś na początku kwietnia
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 09:55   #987
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Scent Bar IV

Dziewczyny wiecie może jak długo potrwa jeszcze ten cholerny strajk poczty, ? Jestem wściekła, bo już tydzień czekam na paczki z allegro, zawsze dochodziły max w ciągu 2 dni
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 10:36   #988
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Scent Bar IV

Paolla, no to powiedzenia w poszukiwaniach A jeśli odzwyczaiłaś się od kawy to chyba nie ma sensu zaczynac
Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
Jeśli smakowe zielone wchodzą w grę, to polecam zieloną z opuncją figową - jest całkiem nie-zielona i dobra
O, ta jest ekstra Równiez polecam
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 10:39   #989
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Scent Bar IV

Biała herbata jest najlepsza, zawiera najmniej goryczki, ma w sobie coś orzeźwiającego.

Wracając do wczorajszego tematu (ostatni raz) - dlaczego w Polsce dba się tylko o liczbę urodzin a nie o jakość życia po urodzinach. Potem już jest z górki, mogą za tym dzieckiem latać inne dzieci, wyzywać od bękartów (mimo iż wcale nie znają znaczenia słowa - ale mama/tatuś nauczyli), od kalek, od mutantów genetycznych itd. Wtedy nawet te panie z pro-life będą powtarzać jak "cywające" pod krzakiem kury: "oooo, bóg tak chciał" "oooo, musi nosić brzemię" "ooo swój krzyż musi nosić" "pan bóg pokazał palec boży" - jakby sycąc się swą normalnością (że ich akurat nie pokarał tylko kogoś i dlatego - widocznie - bóg mysli że są lepsze?).
Mówi się o piekle, ale ja uważam że właśnie życie na ziemi jest piekłem, tylko na razie nie zdajemy sobie z tego sprawy (oglądaliście "Innych"?) to właśnie inkarnacja, wpompowanie duszy w ciało, które - musi jeść, wydalać, czuje fizyczny ból - jest piekłem. Dlatego ja nigdy, jeśli miałabym taką możliwość, nie chciałabym mieć dziecka, czułabym że na siłę wciskam niczemu niewinną duszę w świat fizyczny, do naszego piekiełka. Wiem, że to co pisze jest lekko "oszołomskie" ale takie mam podejście do świata. Tym paniom, księżom zależy widocznie by jak najwięcej istnien cierpiało, by stale powiększać hodowlę "boga" (boga?) który dosłownie żywi się cierpieniem "nieście krzyż z Jezusem" "cierp jak panienka pod krzyżem". A niby dlaczego? (jestem nadal Hiobem). Bóg który wybierał sobie narody z którymi idzie na wojnę, wybierał na zasadzie tobie dam a tobie nie dam, podsycał nacjonalistyczne emocje w objawieniach (wy będziecie mieć papieża, z Polski iskra...), tworzył istnienia a później zrzucał bomby, jak dziecko niezadowolone z nowej zabawki. Coś mi tu nie gra. Tak chyba nie postępuje bóg. Zresztą powiedział to już Jezus - wasz bóg (starotestamentowy) nie jest moim bogiem.
Ok rozgadałam się trochę.
(żeby nie było- nie jestem z żadnej sekty,kiedyś katoliczka, obecnie jednak ateistka)
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 10:55   #990
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Scent Bar IV

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Na jakich stronach mogę znaleźć nuty zapachów w języku polskim? W niektórych sklepach internetowych są podawane, czasem na KWC są.
Może macie jakieś tajemne strony, gdzie są podane nuty większości zapachów?

Ta strona jest fajna: możesz wrzucić jedną nutę zapachową lub kilka i wyrzuca Ci linie zapachowe, które ją mają, w drugą strone też działa.
http://www.perfumy-vip.pl/szukajzapachu
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.