Wysypka, opuchnięta i sucha skóra. Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-09, 15:44   #1
caramely
Raczkowanie
 
Avatar caramely
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 143

Wysypka, opuchnięta i sucha skóra. Pomocy!


Hej dziewczyny.
Mój chłopak 2 tygodnie temu dostał wysypki na twarzy, stwierdziliśmy że to wina nowego szamponu i już go nie używał, wysypka zaczeła zanikać, przecierałam mu twarz rumiankiem kilka razy dziennie, pił wapno.
Niestety kilka dni po tym jego twarz zrobiła się bardzo sucha i czerwona, w ciągu tygodnia niesamowicie spuchła i następnie zauważyliśmy wysypkę na klatce piersiowej, ramionach i brzuchu.
Bylismy u kilku lekarzy, ale niestety w UK oni to strasznie bagatelizują. Dostał jakieś tabletki, po których nie widac poprawy. Mówi że strasznie go to wszystko swędzi.
Dalej przecieram mu skóre rumiankiem i kazałam mu pić wapno, ale nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Myślicie że to AZS?
Może znacie jakieś Polskie leki bez recepty które moglyby jakoś pomóc? Jakieś maści? Ja poszukam tutaj odpowiednikow. Bardzo prosze o pomoc.!

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

prosze dziewczyny na prawde potrzebujemy pomocy ;((
__________________
And I’d give up forever to touch you
’cause I know that you feel me somehow
You’re the closest to heaven that I’ll ever be
And I don’t want to go home right now
caramely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:58   #2
caramely
Raczkowanie
 
Avatar caramely
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 143
Dot.: Wysypka, opuchnięta i sucha skóra. Pomocy!

dzieki dziewczyny, zawsze mozna na was liczyc
__________________
And I’d give up forever to touch you
’cause I know that you feel me somehow
You’re the closest to heaven that I’ll ever be
And I don’t want to go home right now
caramely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:36   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wysypka, opuchnięta i sucha skóra. Pomocy!

Odstaw ten rumianek!
Rumianek to bardzo silny alergen, może to właśnie on teraz powoduje te problemy?

Macie możliwość skorzystania z prywatnej wizyty u alergologa? Wydaje mi się, ze w takim stanie powinno się włączyć już leczenie doustne , Twój chłopak powinien dostać coś antyalergicznego, przeciwzapalnego i przeciwświądowego.

Bez recepty może Fenistil krople doustnie i żel?
Tylko dokłdnie przeczytajcie ulotkę i nie przekraczajcie dawek
Ale przy tak dużych zmianach na tak dużym obszarze ciała i tak powinien to nadzorować lekarz!!!

AZS to reakcja skóry na alergię (może to być alergia jakakolwiek, wziewna, pokarmowa np.) a nie jakieś oddzielne schorzenie skóry.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 22:18   #4
caramely
Raczkowanie
 
Avatar caramely
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 143
Dot.: Wysypka, opuchnięta i sucha skóra. Pomocy!

dziekuje cava, niestety w Anglii bardzo ciężko o jakiegokolwiek dobrego lekarza, tym bardziej specjaliste- alergologa czy dermatologa. Mój chłopak jest Anglikiem i nawet nie słyszał o takich specjalistach. Może prywatnie, nie jestem pewna. Poszukam.
Ostatnie tabletki jakie łykał tylko pogorszyły sprawę, lekarz przepisał mu je na chybił trafił bo jak sam powiedział, nie wie co to może być. Po 4 dniach brania tabletek dostał okropnych bóli głowy, spuchł jeszcze gorzej i wysypka sie rozlała właśnie na klatke piersiową i brzuch. Poczytaliśmy jeszcze raz ulotke, okazało się że miał prawie wszystkie działania niepożądane. Odstawiliśmy je i jest lepiej.
Rumianek zdecydowanie poprawił wygląd skóry twarzy, nie jest opuchnięta, i skóra nie jest tak zaczerwieniona, wygląda jak by mu się polepszało, ale marudzi że swędzi.
Problem w Anglii jest taki że służba zdrowia nie jest tu najlepsza, ja osobiście jestem alergiczką i lekarz kazał mi brać paracetamol 3 razy dziennie na katar i łzawienie oczu.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Na razie odstawiliśmy te tabletki i próbujemy zyrtec + wapno.
myśle że tylko tyle moge zrobic.
Probowałam zaciągnac go do szpitala na izbę przyjęć ale ciężki przypadek mam w domu. Myślałam że może mogli by mu dać jakiś zastrzyk, czy coś. 3 tygodnie to zdecydowanie za dlugo na alergie wg. mnie.
__________________
And I’d give up forever to touch you
’cause I know that you feel me somehow
You’re the closest to heaven that I’ll ever be
And I don’t want to go home right now
caramely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 18:42   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wysypka, opuchnięta i sucha skóra. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez caramely Pokaż wiadomość
Problem w Anglii jest taki że służba zdrowia nie jest tu najlepsza, ja osobiście jestem alergiczką i lekarz kazał mi brać paracetamol 3 razy dziennie na katar i łzawienie oczu.

O matko, no to faktycznie Ci kurację wymyślił przeciwalergiczną

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Na razie odstawiliśmy te tabletki i próbujemy zyrtec + wapno.
myśle że tylko tyle moge zrobic.
Probowałam zaciągnac go do szpitala na izbę przyjęć ale ciężki przypadek mam w domu. Myślałam że może mogli by mu dać jakiś zastrzyk, czy coś. 3 tygodnie to zdecydowanie za dlugo na alergie wg. mnie.
No skąd za długo.Nieleczony odczyn alergiczny na skórze będzie się rozprzestrzeniać, może też wdać się stan zapalny.
IMO w Polsce od razy by dostał hydrocortyzon w zastrzykach i leczenie środkami przeciwalergicznymi, przeciwświądowymi a pewnie i sterydami.

sama szukaj po książce telefonicznej alergologa- to jest niemożliwe żeby jacyś nie przyjmowali. Może jakiś polski lekarz na emigracji ma w okolicy gabinet- tylu ich wyjechało to gdzieś muszą być skoro nie ma ich w Polsce.

a i jeszcze jedno- tak długie podawanie wapna może wywołać zatwardzenia. zadbaj o jego dietę, żeby nie doszło do kolejnego problemu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2011-10-14 o 18:46
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.