Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 22:00   #3841
koliberek87
Raczkowanie
 
Avatar koliberek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Swoją drogą, wiesz, że Midiana, którą masz niedługo zacząć brać to odpowiednik Yasminu, który już kiedyś brałaś?
Właśnie niedawno się dowiedziałam. Dziwne bo mówiłam doktorce które tabletki brałam.

A tabletki odstawiłam we wrześniu 2011 i cykl do tej pory w ogóle się nie unormował.
__________________
Dowiedz się, kim jesteś i pozostań sobą.(Dolly Parton)

http://www.suwaczek.pl/cache/5c9336adc2.png
koliberek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 22:02   #3842
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez koliberek87 Pokaż wiadomość
A tabletki odstawiłam we wrześniu 2011 i cykl do tej pory w ogóle się nie unormował.
No to najwyższy czas na badania poziomu hormonów. Na pewno warto zbadać estrogeny, progesteron i testosteron. Leć do dobrego ginekologa
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 14:41   #3843
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Brak ubezpieczenia a kończą mi się tabletki antykoncepcyjne...

Witam,
Nie dawno skończyło mi się ubezpieczenie, a została mi ostatnia paczka pigułek. Czy są jakieś sposoby aby tabletki dostać bez recepty w aptece? Jakieś zaświadczenia itp?
Szukałam w internecie, ale nie mam pewności że nie dostane witaminy C, no i też nie będę za tabletki kosztujące 3zł z groszami płacić 30-50 zł..
Zaufałybyście?
Ja mam co do tego spore wątpliwości...
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 14:49   #3844
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Brak ubezpieczenia a kończą mi się tabletki antykoncepcyjne...

bez recepty zadna apteka Ci nie sprzeda
wizyta prywatna u ginekologa, rejestracja w UP
__________________
Never give up under strain,
Keep your head up day by day,
You're the only one to live your life.
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 16:26   #3845
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Właśnie chodzi o to, że nie mam kasy żeby iść prywatnie :/ Bo jedyny u mnie w mieście to 100 zł bierze i wypisuje 2 paczki.. więc tak samo się ''opłaca'' jak kupienie w necie..
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 18:22   #3846
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Z internetu bym się bała kupić tabletek , a zwłaszcza antykoncepcyjnych. To jest skrajna nieodpowiedzialność. Wystarczy zarejestrować się w PUP i marsz do ginekologa
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-22, 19:05   #3847
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Właśnie ja też się boję. Nie chcę dostać witaminy C za 50 zł albo trocin.

Tak, zapomniałam o zarejestrowaniu się jako bezrobotna. Ale jak długo można tam być zapisanym? Bo słyszałam że jak się odrzuci propozycje pracy to wypisują.. A nie do końca chcę odśnieżać rynek lub sprzątać kupy w parku :/ Niby żadna praca nie hańbi ale bez przesady..
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 13:16   #3848
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

biore tabletki rano ok.8, w weekendy troche pozniej, np ok 10. wczoraj wieczorem wzielam tabletki przeczyszczajace, juz o 4 rano budzilam sie w wiadomym celu,znowu spac, wstalam po 8,jeszcze troche mnie przeczyscilo i koniec : P. wzielam tabletke anty ok 10. moze to glupie pytanie, ale zastanawia mnie to..dalej czuje ze troszke mi "chodzi" w brzuchu i czy jest mozliwe ze tabletka anty nie wchlonela sie z tego powodu ?
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 21:03   #3849
palynkapalynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Pierwszy raz z tabletkami antykoncepcyjnymi, potrzebna pomoc !

Witam,
Pierwszy raz w życiu zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne dla wyregulowania okresu, zmniejszenia bólu miesiączkowego i skrócenia krwawienia. Pierwszą tabletkę wzięłam 7 dnia cyklu, po wykorzystaniu całego opakowania (21 tabletek), dostałam okres po 4 dniach, w sumie to nie wiem czy można nazwać to okresem ponieważ była to po prostu duża ilość brunatnej wydzieliny, wystąpiło to w okolicach godziny 23( 24.02.13), rano gdy sie obudziłam (25.02.13) nastąpiło normalne krwawienie, ból brzucha itd. Ginekolog powiedział, abym zaczęła drugie opakowanie 5 dnia cyklu, a więc teraz moje pytanie, który dzień potraktować jako pierwszy dzień cyklu ? 24 luty gdzie wystąpiła brunatna wydzielina czy już kolejny gdzie nastąpiło normalne krwawienie ? Dodam, że chciałabym żeby to opakowanie miało działanie również antykoncepcyjne. Z góry dziękuje za pomoc .
palynkapalynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 22:16   #3850
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Pierwszy raz z tabletkami antykoncepcyjnymi, potrzebna pomoc !

Cytat:
Napisane przez palynkapalynka Pokaż wiadomość
Witam,
Pierwszy raz w życiu zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne dla wyregulowania okresu, zmniejszenia bólu miesiączkowego i skrócenia krwawienia. Pierwszą tabletkę wzięłam 7 dnia cyklu, po wykorzystaniu całego opakowania (21 tabletek), dostałam okres po 4 dniach, w sumie to nie wiem czy można nazwać to okresem ponieważ była to po prostu duża ilość brunatnej wydzieliny, wystąpiło to w okolicach godziny 23( 24.02.13), rano gdy sie obudziłam (25.02.13) nastąpiło normalne krwawienie, ból brzucha itd. Ginekolog powiedział, abym zaczęła drugie opakowanie 5 dnia cyklu, a więc teraz moje pytanie, który dzień potraktować jako pierwszy dzień cyklu ? 24 luty gdzie wystąpiła brunatna wydzielina czy już kolejny gdzie nastąpiło normalne krwawienie ? Dodam, że chciałabym żeby to opakowanie miało działanie również antykoncepcyjne. Z góry dziękuje za pomoc .
ale dlaczego masz zacząć kolejne opakowanie piątego dnia cyklu, a nie po siedmiodniowej przerwie?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 19:31   #3851
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej, jestem nowa na wątku.

Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Czy mogłybyście mi wypunktować jakie konkretnie badania powinnam zrobić aby jak najlepiej dobrać tabletki? Wiem że to raczej pytanie do gina, ale rożnie można trafić a ja wolę mieć jakaś wiedzę z zanadrzu. Jakieś badania wątroby? Tarczycy? Krwi? Co konkretnie? Dopiero wdrażam się w temat tabletek, strasznie się tez boję że przytyję, ale podobno od tych nowocześniejszych tabletek już się nie tyje? Jakie to są te "nowocześniejsze"??

Bardzo proszę o pomoc.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 19:38   #3852
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Dziewczyny. Zapomniałam tabletki w sobotę i niedzielę. Sobota była siódmym dniem drugiego tygodnia, niedziela pierwszym dniem trzeciego tygodnia. W poniedziałek wzięłam dwie tabletki (niedzielną i poniedziałkową). Kiedy mogę uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 19:43   #3853
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Hej, jestem nowa na wątku.

Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Czy mogłybyście mi wypunktować jakie konkretnie badania powinnam zrobić aby jak najlepiej dobrać tabletki? Wiem że to raczej pytanie do gina, ale rożnie można trafić a ja wolę mieć jakaś wiedzę z zanadrzu. Jakieś badania wątroby? Tarczycy? Krwi? Co konkretnie? Dopiero wdrażam się w temat tabletek, strasznie się tez boję że przytyję, ale podobno od tych nowocześniejszych tabletek już się nie tyje? Jakie to są te "nowocześniejsze"??

Bardzo proszę o pomoc.
na wstępie warto ustalić jedną kwestię- badania hormonalne nijak się mają do dopasowania tabletek, one wskazują jedynie ewentualne przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej.

przed wypisaniem tabletek warto zrobić sobie podstawowe badania (OB, morfologia), krzepliwość i próby wątrobowe. warto od razu tez zrobić sobie TSH i prolaktynę, żeby raz na jakiś czas sobie kontrolować te hormony.

nowoczesne czyli z niską zawartością hormonów. teraz większość tabletek dostępnych na rynku ma niski poziom hormonów.

no i jeszcze jedno- od tabletek się nie tyje! może zbierać się woda, można mieć wzmożony apetyt ale tłuszczu to na pewno nie przybędzie, magii nie ma w razie gdy zauważy się zbieranie wody w dużych ilościach, wzmożenie apetytu itd można zwrócić się do lekarza w celu zmienienia tabletek.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 19:57   #3854
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
na wstępie warto ustalić jedną kwestię- badania hormonalne nijak się mają do dopasowania tabletek, one wskazują jedynie ewentualne przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej.

przed wypisaniem tabletek warto zrobić sobie podstawowe badania (OB, morfologia), krzepliwość i próby wątrobowe. warto od razu tez zrobić sobie TSH i prolaktynę, żeby raz na jakiś czas sobie kontrolować te hormony.

nowoczesne czyli z niską zawartością hormonów. teraz większość tabletek dostępnych na rynku ma niski poziom hormonów.

no i jeszcze jedno- od tabletek się nie tyje! może zbierać się woda, można mieć wzmożony apetyt ale tłuszczu to na pewno nie przybędzie, magii nie ma w razie gdy zauważy się zbieranie wody w dużych ilościach, wzmożenie apetytu itd można zwrócić się do lekarza w celu zmienienia tabletek.
Dziękuję Ci bardzo. Zrobię sobie te badania. Skoro badania nie pomagają w doborze tabletek to na podstawie czego gin ustala że mam brać akurat te a nie inne? Wiem że jest metoda prob i błędów, ale to na prawdę aż taki totolotek?

Jeszcze jedno, czy bierzecie coś osłonowego na wątrobę? Jednak tabletki przyjmuje się codziennie.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2013-02-27 o 20:00
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 20:02   #3855
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo. Zrobię sobie te badania. Skoro badania nie pomagają w doborze tabletek to na podstawie czego gin ustala że mam brać akurat te a nie inne? Wiem że jest metoda prob i błędów, ale to na prawdę aż taki totolotek?

Jeszcze jedno, czy bierzecie coś osłonowego na wątrobę? Jednak tabletki przyjmuje się codziennie.
to spora loteria, aczkolwiek niektóre tabletki są częściej przepisywane np. w przypadku osób mających problemy z cerą. ale tak jak mówię- nie da się dobrać idealnie, można idealnie trafić. no ale to już się ustala z lekarzem. bo np w gre wchodzi też cena, jaką kobieta jet w stanie przeznaczyć na tabsy.

jeśli próby wątrobowe wyjdą dobrze i będzie się regularnie badać to nie trzeba brać nic osłonowego.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 11:47   #3856
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Nikt mi nie pomoże?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 22:49   #3857
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

czy jednorazowe spalenie duzej ilosci papierosow ma duzy wplyw na ryzyko zakrzepicy ?
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 22:51   #3858
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

nie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 17:10   #3859
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Bardzo szkodliwe działanie tabletek Yasmine i Diane35-Nowy artykuł!

Hej, właśnie dostałam receptę od ginekologa receptę na Lessinele (która jest zamiennikiem Yasmine), a dzisiaj przeczytałam ten artykuł:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...90596#opinions

Co sądzicie?
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 18:40   #3860
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Bardzo szkodliwe działanie tabletek Yasmine i Diane35-Nowy artykuł!

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Hej, właśnie dostałam receptę od ginekologa receptę na Lessinele (która jest zamiennikiem Yasmine), a dzisiaj przeczytałam ten artykuł:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...90596#opinions

Co sądzicie?
Sądzę, że ten "artykuł" to wspaniały popis dziennikarskiego kunsztu. Sądzę również, że osoby z tendencjami do zaburzeń krążenia biorą takie leki na własne ryzyko (oczywiście nie mogą, ale nikomu nie zabronię), jeśli chodzi o szersze spojrzenie niż to zaprezentowane w "artykule".
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 20:08   #3861
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Bardzo szkodliwe działanie tabletek Yasmine i Diane35-Nowy artykuł!

Ameryki to nie odkryli. Wiadomym jest, że tabletki mogą zwiększyć ryzyko zakrzepicy, stąd powinno się robić stosowne badania w trakcie brania tabletek.
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 21:13   #3862
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Nie wiem czy znasz Angielski, tutaj jest link może Cię zainteresuje...
http://www.drugrisk.com/yaz/research

i tutaj

http://www.drugwatch.com/yaz/lawsuit.php

Powodzenia
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 23:28   #3863
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Mam PCOS. Przez 9 miesięcy brałam tabletki Jeaninne. Na początku kiepsko się czułam, ale wtedy na Atywii, potem lepiej jakby organizm się przyzwyczaił. No, ale zrobiłam niedawno próby wątrobowe, kiedyś idealne -norma do 35, miałam 28, teraz 42, niby nieduża różnica, ale można domyśleć się, że to przez nie, bo biorę inne leki, ale one raczej nie wywołują tego i generalnie leków nigdy wiele nie brałam, odżywiam się dość zdrowo, nie piję praktycznie alkoholu. Do tego doszły mi mocne drętwienia itp,wiem, że to nie tylko wina tabletek, ale nie chcę sobie pogarszać i odstawiłam już szybko bez konsultacji po prostu po przerwie nie brałam dalej. Jak będę u pani ginekolog endokrynolog, to powiem o tym. Dla moich jajników i układu płciowego dobrze brać tabletki, ale ogólne zdrowie też jest bardzo ważne, dlatego tak zrobiłam. Muszę przyznać, że jakbym lepiej czuła się też psychicznie, bo przy tabletkach zaczęłam mieć duże wahania nastrojów, w sumie nie zwracałam na to dużej uwagi, myślałam, że minie, ale w sumie to było cały czas obecne, więc i tak nie służyły mi.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2013-03-02 o 23:30
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 00:54   #3864
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Brałam jeanine przez 6 miesięcy. Te tabletki miały leczyć też endometriozę na którą choruję i pani doktor ostrzegała że to jest końska dawka hormonów, i że mogą zwalić mnie z nóg. No i zwaliły mnie z nóg. Libido spadło do zera, bolała głowa, miałam nieregularne plamienia, i co gorsza nie pomogły mi. Teraz jestem na visanne, ale to już hormony lecznicze, nie antykoncepcja, i jest ok.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 09:46   #3865
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

jestem na dziewietnastej tabletce sylvie 20 [to moje pierwsze tabletki]. pale papierosy, w sumie nie tak duzo, powiedzialam o tym ginekologowi przy przepisywaniu tabletek i stwierdzil ze jesli bede palic 5 dziennie to nic sie nie stanie. bylam pewna ze bede sie miescic w tych 5 na dzien, ale raczej mi to nie wychodzi. przy nastepnej wizycie u gina [1-1,5tyg od pierwszej tabletki] powiedzialam ze pale wiecej, a poza tym ze w pierwszym tygodniu brania mialam dziwne uczuciach w palcach u rak, cos jakby były zmarzniete lub lekko dretwialy..sama nie wiem jak to opisac. gin niby powiedzial ze nie powinnam palic wiecej niz te 5, ale wydawalo mi sie to takie odklepane, bo zaraz zaczal wypisywac kolejna recepte [te same tabsy]. sprawa z palcami-pierwszy raz o takim czyms slyszy,ale jesli juz przeszlo to nie ma co sie martwic.
jakos na dniach znowu mam to uczucie w palcach u rak. wczoraj wieczorem wrocilam do domu <nie wiem czy to ma jakis zwiazek> a moje palce u stop byly cale biale, jakby byl mroz na dworze. z czasem w wannie wrocily do normy. obudzilam sie dzisiaj rano z dziwnym uczuciem w lewej rece [od lokcia do dloni], a teraz w obu rekach na przedramionach czuje jakby..żyły nie jest to jakies uciazliwe ale dlaczego tak sie dzieje ?
zdecydowalam, ze odstawiam tabletki, zostaly mi jeszcze na jutro i pojutrze. najchetniej w ogole juz bym ich nie brala...
czy ktoras z Was tak miala ? co o tym myslicie ?

Edytowane przez mooshellka
Czas edycji: 2013-03-03 o 09:50
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 09:57   #3866
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mooshellka Pokaż wiadomość
jestem na dziewietnastej tabletce sylvie 20 [to moje pierwsze tabletki]. pale papierosy, w sumie nie tak duzo, powiedzialam o tym ginekologowi przy przepisywaniu tabletek i stwierdzil ze jesli bede palic 5 dziennie to nic sie nie stanie. bylam pewna ze bede sie miescic w tych 5 na dzien, ale raczej mi to nie wychodzi. przy nastepnej wizycie u gina [1-1,5tyg od pierwszej tabletki] powiedzialam ze pale wiecej, a poza tym ze w pierwszym tygodniu brania mialam dziwne uczuciach w palcach u rak, cos jakby były zmarzniete lub lekko dretwialy..sama nie wiem jak to opisac. gin niby powiedzial ze nie powinnam palic wiecej niz te 5, ale wydawalo mi sie to takie odklepane, bo zaraz zaczal wypisywac kolejna recepte [te same tabsy]. sprawa z palcami-pierwszy raz o takim czyms slyszy,ale jesli juz przeszlo to nie ma co sie martwic.
jakos na dniach znowu mam to uczucie w palcach u rak. wczoraj wieczorem wrocilam do domu <nie wiem czy to ma jakis zwiazek> a moje palce u stop byly cale biale, jakby byl mroz na dworze. z czasem w wannie wrocily do normy. obudzilam sie dzisiaj rano z dziwnym uczuciem w lewej rece [od lokcia do dloni], a teraz w obu rekach na przedramionach czuje jakby..żyły nie jest to jakies uciazliwe ale dlaczego tak sie dzieje ?
zdecydowalam, ze odstawiam tabletki, zostaly mi jeszcze na jutro i pojutrze. najchetniej w ogole juz bym ich nie brala...
czy ktoras z Was tak miala ? co o tym myslicie ?
Moje pierwsze tabletki to Sylvie20, ale pewnie to nie ma znaczenia ja kiedyś miałam non stop gorące ręce i stopy, jak zaczęłam brać tabletki tak jakbym miała teraz gorsze krążenie Rozmawiałam ostatnio z jedną panią, której córka po tabletkach też miałą strasznie zimne ręce i stopy, teraz zaczęła się starać o dziecko, odstawiła tabletki i mówi, że jest jej ciągle gorąco, krążenie takie jak przed tabletkami wróciło i nie ma tego "problemu" ze zmarznietymi konczynami. To chyba jeden z efektów ubocznych, ale wątpię, że szkodliwy
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 11:11   #3867
mooshellka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 489
GG do mooshellka
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
Moje pierwsze tabletki to Sylvie20, ale pewnie to nie ma znaczenia ja kiedyś miałam non stop gorące ręce i stopy, jak zaczęłam brać tabletki tak jakbym miała teraz gorsze krążenie Rozmawiałam ostatnio z jedną panią, której córka po tabletkach też miałą strasznie zimne ręce i stopy, teraz zaczęła się starać o dziecko, odstawiła tabletki i mówi, że jest jej ciągle gorąco, krążenie takie jak przed tabletkami wróciło i nie ma tego "problemu" ze zmarznietymi konczynami. To chyba jeden z efektów ubocznych, ale wątpię, że szkodliwy
czasem az zakladam rekawiczke gdy dluzej korzystam z komputera bo tak strasznie marznie mi dlon.....
bardziej martwi mnie to uczucie na przedramionach, nasila sie gdy uzywam sily np cos trzymam,odkrecam,naciskam . wtedy czuje te zyly najbardziej
mooshellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:25   #3868
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mooshellka Pokaż wiadomość
czasem az zakladam rekawiczke gdy dluzej korzystam z komputera bo tak strasznie marznie mi dlon.....
bardziej martwi mnie to uczucie na przedramionach, nasila sie gdy uzywam sily np cos trzymam,odkrecam,naciskam . wtedy czuje te zyly najbardziej

Zrób może morfologie i inne badania, no i bym zmieniła lekarza, jeśli nie dociera do niego, że palisz więcej. Ja szczerze mówiąc trafiłam do najlepszej Pani ginekolog jaką miałam i powiedziała, że Sylvie nie jest dobre, bo to generyk i o wiele korzystniejsze dla naszego ciała branie oryginału niż generyku.
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 17:13   #3869
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mooshellka Pokaż wiadomość
jestem na dziewietnastej tabletce sylvie 20 [to moje pierwsze tabletki]. pale papierosy, w sumie nie tak duzo, powiedzialam o tym ginekologowi przy przepisywaniu tabletek i stwierdzil ze jesli bede palic 5 dziennie to nic sie nie stanie. bylam pewna ze bede sie miescic w tych 5 na dzien, ale raczej mi to nie wychodzi. przy nastepnej wizycie u gina [1-1,5tyg od pierwszej tabletki] powiedzialam ze pale wiecej, a poza tym ze w pierwszym tygodniu brania mialam dziwne uczuciach w palcach u rak, cos jakby były zmarzniete lub lekko dretwialy..sama nie wiem jak to opisac. gin niby powiedzial ze nie powinnam palic wiecej niz te 5, ale wydawalo mi sie to takie odklepane, bo zaraz zaczal wypisywac kolejna recepte [te same tabsy]. sprawa z palcami-pierwszy raz o takim czyms slyszy,ale jesli juz przeszlo to nie ma co sie martwic.
jakos na dniach znowu mam to uczucie w palcach u rak. wczoraj wieczorem wrocilam do domu <nie wiem czy to ma jakis zwiazek> a moje palce u stop byly cale biale, jakby byl mroz na dworze. z czasem w wannie wrocily do normy. obudzilam sie dzisiaj rano z dziwnym uczuciem w lewej rece [od lokcia do dloni], a teraz w obu rekach na przedramionach czuje jakby..żyły nie jest to jakies uciazliwe ale dlaczego tak sie dzieje ?
zdecydowalam, ze odstawiam tabletki, zostaly mi jeszcze na jutro i pojutrze. najchetniej w ogole juz bym ich nie brala...
czy ktoras z Was tak miala ? co o tym myslicie ?
Jeśli się bierze tabletki antykoncepcyjne, to nie powinno się palić. W ogóle. Papierosy zwiększają możliwość powstawania zakrzepicy.

Jeśli chcesz zrezygnować z brania tabletek w ogóle, to je odstaw. Pamiętaj tylko, że wówczas kończy się ich działanie antykoncepcyjne.

Ginekologa też radzę zmienić. Ja bym nie miała zaufania do kogoś, kto wypisuje tabletki osobie, która pali papierosy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 17:18   #3870
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Brałam jeanine przez 6 miesięcy. Te tabletki miały leczyć też endometriozę na którą choruję i pani doktor ostrzegała że to jest końska dawka hormonów, i że mogą zwalić mnie z nóg. No i zwaliły mnie z nóg. Libido spadło do zera, bolała głowa, miałam nieregularne plamienia, i co gorsza nie pomogły mi. Teraz jestem na visanne, ale to już hormony lecznicze, nie antykoncepcja, i jest ok.
Tak, dawka hormonów jest duża, choć piszą generalnie, że bezpieczna. No, ale można się źle czuć. Ja co pisałam co na początku miałam po Atywii, to nawet wstręt do jedzenia, osłabienie spore, ból głowy też. Zmienił mi na Jeaninne, ten sam składnik, niby lepiej. No, ale jak pisałam teraz odstawiłam. Kuje mnie brzuch po lewej stronie, może od jajników, od odstawienia.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.