plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-06, 09:19   #1021
Lady 18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
A gdzie go przykleiłaś?
Może naciągnęłaś skórę i gdy wróciła do stanu z przed naciągnięcia to plaster ma marszczenia. Kwestia wprawy, zwłaszcza na brzuchu
Na ramieniu
Lady 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 10:35   #1022
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć dziewczyny

Za tydzień jadę na wakacje i muszę zmienić Evrę na jeden miesiąc na tabsy bo niestety ale mi się w morzu i podczas opalania odkleja. Lecę w poniedziałek do swojej Gin ale ona taka nie ogarnięta że wolę się Was poradzić. Otóż jakie tabsy brać? Jakie ostatnio brałyście? Nie mam chęci cierpieć na złe samopoczucie itp więc liczę na to że wezmę te najmniej inwazyjne. Myślałam nawet o jednomiesięcznej zmianie na krążek ale boję się bólów brzucha.

I jak z ta zmianę robić. Bo myślę że po 3 tygodniu plastra nie robić przerwy tylko wziąć tabletkę anty. Dobrze myślę?
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:16   #1023
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Za tydzień jadę na wakacje i muszę zmienić Evrę na jeden miesiąc na tabsy bo niestety ale mi się w morzu i podczas opalania odkleja. Lecę w poniedziałek do swojej Gin ale ona taka nie ogarnięta że wolę się Was poradzić. Otóż jakie tabsy brać? Jakie ostatnio brałyście? Nie mam chęci cierpieć na złe samopoczucie itp więc liczę na to że wezmę te najmniej inwazyjne. Myślałam nawet o jednomiesięcznej zmianie na krążek ale boję się bólów brzucha.

I jak z ta zmianę robić. Bo myślę że po 3 tygodniu plastra nie robić przerwy tylko wziąć tabletkę anty. Dobrze myślę?
nie przewidzisz jak się będziesz czuła. przez pierwsze 3 opakowania może być ok a może być tragiczne samopoczucie, poza tym zmiana klimatu. Wszystko może wpłynąć, za późno o tym pomyślałaś.
Nie ma czegoś takiego jak tabletki najmniej inwazyjne, każdy człowiek reaguje inaczej, 99 na 100 kobiet może nie mieć żadnych skutków ubocznych a Ty będziesz miała i tyle.
A jak masz nieogarniętego ginekologa to i o Tobie świadczy, brawo.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 10:16   #1024
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

trafiam na Twoją osobę już któryś raz i mam wrażenie że bardziej upierdliwej i złośliwej osoby tu nie spotkałam. Mylisz się mówiąc że jestem nie ogarnięta, tabsy brałam już od 17 roku życia więc dla Twojej wiadomości trwało to przez 9 lat a następnie przeszłam na Evrę. Mówiąc o najmniej inwazyjnych pytam o te najnowszej generacji,ponieważ nowe tabsy pojawiają się co rusz, a moja wiedza usnęła w tym temacie trzy lata temu. Bądź miła i nie oceniaj mojego gina bo to moja osobista sprawa do kogo chodzę. Nie prosiłam ciebie o ocenę, a już na pewno nie kieruję swojej prośby do ciebie. Daruj sobie na przyszłość złośliwe komentarze i nie udawaj że pozjadałaś wszystkie rozumy
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 18:55   #1025
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
trafiam na Twoją osobę już któryś raz i mam wrażenie że bardziej upierdliwej i złośliwej osoby tu nie spotkałam. Mylisz się mówiąc że jestem nie ogarnięta, tabsy brałam już od 17 roku życia więc dla Twojej wiadomości trwało to przez 9 lat a następnie przeszłam na Evrę. Mówiąc o najmniej inwazyjnych pytam o te najnowszej generacji,ponieważ nowe tabsy pojawiają się co rusz, a moja wiedza usnęła w tym temacie trzy lata temu. Bądź miła i nie oceniaj mojego gina bo to moja osobista sprawa do kogo chodzę. Nie prosiłam ciebie o ocenę, a już na pewno nie kieruję swojej prośby do ciebie. Daruj sobie na przyszłość złośliwe komentarze i nie udawaj że pozjadałaś wszystkie rozumy
no jesteś nieogarnięta skoro chcesz na jeden miesiąc zmienić antykoncepcję i jeszcze chcesz nie mieć skutków ubocznych.
poza tym sama napisałaś, że Twój ginekolog jest nieogarnięty a skoro na opiniach z internetu wolisz się opierać zamiast na lekarzu to...no serio przemyśl to.
Nikt Ci lepiej nie dobierze tabletek niż ginekolog!!! a na boga, nieważne czy najnowszej generacji tylko to jak Twój organizm zareaguje i które możesz przyjmować. Serio wisi Ci Twoje zdrowie? ważniejsze są wakacje?
I wybacz ale moja odpowiedź nie była niemiła a wręcz bez emocjonalnego podtekstu. Po prostu nie ogarniam jak można polegać na opiniach z internetu zamiast na własnym lekarzu, który powinien być profesjonalistą, wzbudzać Twój szacunek i powodować chęć biegnięcia do niego po poradę a Ty piszesz, że Twój ginekolog jest nieogarnięty...no sorry ale skoro się aż tak wzburzyłaś to o czymś to świadczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 20:56   #1026
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no jesteś nieogarnięta skoro chcesz na jeden miesiąc zmienić antykoncepcję i jeszcze chcesz nie mieć skutków ubocznych.
poza tym sama napisałaś, że Twój ginekolog jest nieogarnięty a skoro na opiniach z internetu wolisz się opierać zamiast na lekarzu to...no serio przemyśl to.
Nikt Ci lepiej nie dobierze tabletek niż ginekolog!!! a na boga, nieważne czy najnowszej generacji tylko to jak Twój organizm zareaguje i które możesz przyjmować. Serio wisi Ci Twoje zdrowie? ważniejsze są wakacje?
I wybacz ale moja odpowiedź nie była niemiła a wręcz bez emocjonalnego podtekstu. Po prostu nie ogarniam jak można polegać na opiniach z internetu zamiast na własnym lekarzu, który powinien być profesjonalistą, wzbudzać Twój szacunek i powodować chęć biegnięcia do niego po poradę a Ty piszesz, że Twój ginekolog jest nieogarnięty...no sorry ale skoro się aż tak wzburzyłaś to o czymś to świadczy.

Dziewczynko, zdaje się że masz problemy z rozumieniem tego co czytasz. Prosiłam Cię o brak komentarzy, nie liczę się z Twoim zdaniem i nie będę zniżać się do twojego poziomu próbując ci cokolwiek wyjaśnić.

Swoją drogą pomyśl nad swoim życiem osobistym w realu bo nikt normalny nie spędza tyle czasu w necie.... a twoja ilość postów na wizażu nie koniecznie dobrze o tobie świadczy bo bezsensownie zaśmiecasz fora.

Nie prowadzę dalszej rozmowy w tobą. więc daruj sobie
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:27   #1027
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś jest na diecie w trakcie stosowania evry?
Ja jestem an diecie całe życie a od 6 miesiecy nie widać kilograma efektów :sciana:. Od ginekologa usłyszałam, ze dopóki stosować będę plastry dotąd nei schudne jakaś opinia?
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 22:15   #1028
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Ja co prawda nie stosowałam konkretnej diety, ale z nerwów nie mogłam jeść przez jakiś miesiąc i schudłam 3 kilo. Mimo stosowania evry normalnie.
Nie wiem jak by było dalej, ale sytuacja się unormowała, zaczęłam jeść normalnie, a kilogramy nie wróciły
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 22:47   #1029
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś jest na diecie w trakcie stosowania evry?
Ja jestem an diecie całe życie a od 6 miesiecy nie widać kilograma efektów :sciana:. Od ginekologa usłyszałam, ze dopóki stosować będę plastry dotąd nei schudne jakaś opinia?
nie ma zasady, ja tak samo trzymam wagę na Evra jak i tabsach. Kiedyś odstawiłam hormony na rok ale ponieważ nie mam regularnych miesiączek nie widziałam większej różnicy. Tak więc: to zależy od organizmu, ale nie ma to nic wspólnego stricte z evrą
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 07:13   #1030
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
Dziewczynko, zdaje się że masz problemy z rozumieniem tego co czytasz. Prosiłam Cię o brak komentarzy, nie liczę się z Twoim zdaniem i nie będę zniżać się do twojego poziomu próbując ci cokolwiek wyjaśnić.

Swoją drogą pomyśl nad swoim życiem osobistym w realu bo nikt normalny nie spędza tyle czasu w necie.... a twoja ilość postów na wizażu nie koniecznie dobrze o tobie świadczy bo bezsensownie zaśmiecasz fora.

Nie prowadzę dalszej rozmowy w tobą. więc daruj sobie
No 2-3 godziny dziennie to tyyyyle czasu
widzę, że masz straszny ból tyłka, że Ci wytknęłam głupotę lekarza.
A jak zauważyłaś tylko ja Ci odpowiedziałam na Twój post i inne były by z tą samą radą: zmień lekarza.
I już się tak nie spinaj bo Ci żyłka strzeli miłej niedzieli
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 16:55   #1031
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Za tydzień jadę na wakacje i muszę zmienić Evrę na jeden miesiąc na tabsy bo niestety ale mi się w morzu i podczas opalania odkleja. Lecę w poniedziałek do swojej Gin ale ona taka nie ogarnięta że wolę się Was poradzić. Otóż jakie tabsy brać? Jakie ostatnio brałyście? Nie mam chęci cierpieć na złe samopoczucie itp więc liczę na to że wezmę te najmniej inwazyjne. Myślałam nawet o jednomiesięcznej zmianie na krążek ale boję się bólów brzucha.

I jak z ta zmianę robić. Bo myślę że po 3 tygodniu plastra nie robić przerwy tylko wziąć tabletkę anty. Dobrze myślę?
Ja bym poszła do porządnego ginekologa i zapytała czy zmienianie plastrów na tabletki jest dobrym pomysłem, a szczerze mówiąc nie wydaje mi się, bo organizm może, że tak powiem trochę zgłupieć.
Już lepiej byłoby odstawić je na ten miesiąc, zabezpieczać się prezerwatywą i po powrocie przy kolejnym cyklu znów do nich wrócić.
Bo niby takie same hormony, ale ja bym nie ryzykowała z mieszaniem i zamienianiem, zwłaszcza na własną rękę.
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 20:45   #1032
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Ja bym poszła do porządnego ginekologa i zapytała czy zmienianie plastrów na tabletki jest dobrym pomysłem, a szczerze mówiąc nie wydaje mi się, bo organizm może, że tak powiem trochę zgłupieć.
Już lepiej byłoby odstawić je na ten miesiąc, zabezpieczać się prezerwatywą i po powrocie przy kolejnym cyklu znów do nich wrócić.
Bo niby takie same hormony, ale ja bym nie ryzykowała z mieszaniem i zamienianiem, zwłaszcza na własną rękę.
absolutnie sie zgadzam mi gen pozwoliła na zmiane na krazki dopochwowe ale o tabletkach nie bylo mowy.
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:43   #1033
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No 2-3 godziny dziennie to tyyyyle czasu
widzę, że masz straszny ból tyłka, że Ci wytknęłam głupotę lekarza.
A jak zauważyłaś tylko ja Ci odpowiedziałam na Twój post i inne były by z tą samą radą: zmień lekarza.
I już się tak nie spinaj bo Ci żyłka strzeli miłej niedzieli

brak mi słów na ciebie <złe_slowo>

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez komicznie Pokaż wiadomość
absolutnie sie zgadzam mi gen pozwoliła na zmiane na krazki dopochwowe ale o tabletkach nie bylo mowy.

myślałam o tych krążkach właśnie, tylko boję się bólów brzucha.....używałaś ich?
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-12 o 12:20 Powód: <złe_slowo>
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 13:49   #1034
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
brak mi słów na ciebie <złe_slowo>

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------




myślałam o tych krążkach właśnie, tylko boję się bólów brzucha.....używałaś ich?

Nie, kupiłam dzisiaj pierwsze opakowanie. Zakładam w czwartek dopiero. Chociaż nie wiem co z tego będzie bo duży coś ten krążek
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-12 o 12:21 Powód: <złe_slowo>
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 18:49   #1035
cytrusiatko
Raczkowanie
 
Avatar cytrusiatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 380
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dość pilnie piszę o poradę... chyba mam uczulenie na klej, bo pod każdym plastrem robi mi się brzydki czerwony ślad oraz "pęcherzyki powietrza" po kilku dniach noszenia. Stąd chcę przejść na tabletki.

W sobotę przykleiłam 3 plaster z opakowania, ale widzę, że pod nim zrobiły się już spore pęcherze i czuję, że jutro/najdalej w środę po prostu się odklei. Niestety nie mam kolejnego opakowania i nie wiem co zrobić... Czy mogę już w środę zacząć przyjmowanie tabletek? I czy będę zabezpieczona?
__________________
"Are you lost or incomplete?
Do you feel like a puzzle, you can't find your missing piece? "
cytrusiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 21:06   #1036
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Mi też po plastrach z początku (pierwsze 3 miesiace) robiły się slady i szybko się odklejały. Każdy musi znaleźć swoje odpowiednie miejsce, ja swój np nosiłam na tyłku Jeśli chodzi o tabsy to nie możesz chyba od razu przejść, min. 3 miesiące przerwy. Mi ginekolog zezwolił jedynie na zmianę na nuvaring bez robienia żadnej przerwy.
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 11:44   #1037
Lady 18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć dziewczyny!
Dziś zaczynam drugie opakowanie Evry, dopiero wstałam i postanowiłam nakleić plaster... Z tego całego zaspania nakleiłam go na jakiejś starej szczepionce Może tak być naklejony?
Lady 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 12:59   #1038
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

może
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 10:53   #1039
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

pomocy bo nie wiem co mam zrobic.
jestem w pracy i w lazience odkleil mi sie plaster, za nic nie da sie znowu przykleic musialam go wywalic. co robic? czy po powrocie do domu przykleic kolejny? w domu bede po 17stej? czy nie przyklejac i czekac na krwawienie i przykleic plaster w normalnym dniu zmiany plastra?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 23:40   #1040
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Zależy który to tydzień
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:01   #1041
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Zależy który to tydzień
Drugi. Przykleilam po powrocie bo na ulotce pisalo do 24 godzin
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 17:16   #1042
Lady 18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej dziewczyny! Dziś odkleiłam trzeci plaster z opakowania i tym samym zaczęłam 7 dniową przerwę. Problem w tym, że zawsze, kiedy odklejałam plaster, nie chciał się on odkleić, musiałam użyc dużo siły i bardzo to bolało. Ten felerny plaster nakleiłam trochę wyżej na ramieniu (gdzie nie mam praktycznie w ogóle włosków) i niestety kiedy chciałam go odkleić to połowa plastra odkleiła się bez żadnego problemu i bólu, jakby w ogóle nie była przyklejona! Nie wiem co myśleć, bo nie zauważyłam przez ten tydzień, żeby plaster był odklejony... Zdarzało się Wam czasem, że plaster łatwo się odklejał, mimo że był przyklejony i działał prawidłowo? Już sama nie wiem ;/
Lady 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 17:51   #1043
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dzisiaj moja gin przepisała mi plasterki i z zaaferowania zapytałam jej zapytać od kiedy one działają?

I czy skórę w miejscu przyklejenia plastra trzeba ogolić?

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2014-09-16 o 18:06
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:22   #1044
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

od pierwszego dnia po przyklejeniu. wszystko jest w ulotce
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:23   #1045
Lady 18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

A na moje pytanie ktoś udzieli odpowiedzi? Ogólnie codziennie sprawdzałam plaster i nie wyglądał, jakby jakaś część nie przylegała... dziwi mnie tlyko, że podczas odklejania połowa tak łatwo i bezboleśnie odeszła, jak nigdy...
Lady 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 18:32   #1046
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
od pierwszego dnia po przyklejeniu. wszystko jest w ulotce

Przeczytałam całą 2 razy i jakoś nie widziałam tam wzmianki o tym, albo nie tak zrozumiałam jak powinnam

Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam prysznic z plastrem i zmienił się jego wygląd, wygląda jakby nie wiem podszedł wodą czy jakby dostało się pod niego powietrze nie wiem jak to opisać, na brzegach wygląda tak jak przed tem ale środek jest ciemniejszy i taki dziwny - to ma tak być, czy coś się z nim stało?

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2014-09-17 o 15:04
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:17   #1047
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
I czy skórę w miejscu przyklejenia plastra trzeba ogolić?

Jest napisane. A dokładnie wspomniane jest, żeby nie przyklejać plastra na 'owłosioną' skórę (z tego co pamiętam). A w ciągu tygodnia włoski całkiem sporo urosną, więc ja bym tego nie zrobiła.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 08:41   #1048
Lady 18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 32
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Czy mógłby mi ktoś bardziej doświadczony odpowiedzieć, czy to, że plaster podczas odklejania odchodzi łatwiej niż zwykle to znaczy, że w tym miejscu nie działał i hormony się nie wchłanialy? Przez cały tydzień nie zauważyłam, żeby plaster nie był przyklejony czy odstawał...
Lady 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 09:04   #1049
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lady 18 Pokaż wiadomość
Czy mógłby mi ktoś bardziej doświadczony odpowiedzieć, czy to, że plaster podczas odklejania odchodzi łatwiej niż zwykle to znaczy, że w tym miejscu nie działał i hormony się nie wchłanialy? Przez cały tydzień nie zauważyłam, żeby plaster nie był przyklejony czy odstawał...
Nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Plaster nie musi być przyklejony w 100%, a jeżeli przez cały tydzień go kontrolowałaś i nie zauważyłaś, żeby się odklejał czy odstawał, to moim zdaniem jego skuteczność nie zmalała. Nawet jak trzymał się trochę lżej, to przecież hormony uwalniały się w takim samym stopniu. Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 11:08   #1050
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

zerknijcie czy dobrze ustawiłam zmiany plastra i jego zdjęcie

16.09 wtorek -założyłam 1 plaster
23.09 - zakładam 2 plaster
30.09 - zakładam 3 plaster
7.10 - zdejmuję 3 plaster
14.10 - zakładam 1 plaster
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.