studentka a wojsko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 21:13   #1
siegamnieba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 100

studentka a wojsko?


Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, szukam w internecie i szukam i nie znalazłam konkretnych informacji. Po pierwsze wszędzie jest o rezerwie w służbie wojskowej ale mnie nie interesuje rezerwa tylko na stałe zostać w siłach zbrojnych. Jestem studentka i chciałam pójść do wojska jak skończę studia planowo miałam w tym roku kończyć ale plany się skomplikowały i będę kończyć później czy mimo studiów mam szanse na to by dostać się do wojska i jednocześnie kończyć studia czy muszę skończyć naukę i dopiero iść. Mój tż coś wspominał, że w maju są nabory i się śmieje ze mnie, że mi się nie uda:d, że testy są tylko sprawnościowe. Z tego co pamiętam to nie tylko sprawnościowe ale tez psychologiczne i z języka angielskiego? Czy któraś wie coś na ten temat jakieś aktualne informacje?
siegamnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 23:24   #2
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: studentka a wojsko?

Cytat:
Napisane przez siegamnieba Pokaż wiadomość
Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, szukam w internecie i szukam i nie znalazłam konkretnych informacji. Po pierwsze wszędzie jest o rezerwie w służbie wojskowej ale mnie nie interesuje rezerwa tylko na stałe zostać w siłach zbrojnych. Jestem studentka i chciałam pójść do wojska jak skończę studia planowo miałam w tym roku kończyć ale plany się skomplikowały i będę kończyć później czy mimo studiów mam szanse na to by dostać się do wojska i jednocześnie kończyć studia czy muszę skończyć naukę i dopiero iść. Mój tż coś wspominał, że w maju są nabory i się śmieje ze mnie, że mi się nie uda:d, że testy są tylko sprawnościowe. Z tego co pamiętam to nie tylko sprawnościowe ale tez psychologiczne i z języka angielskiego? Czy któraś wie coś na ten temat jakieś aktualne informacje?
Mój były pracował jednocześnie w wojsku i studiował (zaocznie). Ale narzekał, że strasznie mu utrudniali skończenie tych studiów (ale on dziwny był i mógł przesadzać) - więc generalnie siedział wieeele miesięcy na zwolnieniu lekarskim, żeby nie pracować i skupić się tylko na studiowaniu.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 08:34   #3
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Dot.: studentka a wojsko?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Mój były pracował jednocześnie w wojsku i studiował (zaocznie). Ale narzekał, że strasznie mu utrudniali skończenie tych studiów (ale on dziwny był i mógł przesadzać) - więc generalnie siedział wieeele miesięcy na zwolnieniu lekarskim, żeby nie pracować i skupić się tylko na studiowaniu.
jak piszesz że byl dziwaczny to po co w ogóle sie udzielasz z takimi farmazonami ?
miesiace na l4 ? to chyba musila byc wyjątkowo tępy za przeproszeniem że konczac prace o 15:30 nie mal czasu zeby sie na zajecia co 2 weekend nauczyc,
jesli chcesz musisz isc do NSR na pół roku , a jak masz licencjat to do szkolki oficerskiej ale tam sie baaaardzo ciezko dostac.
Ogólnie kobietom wojska nie polecam bo opinia o nich w
MONie jest jedna...
__________________

szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:13   #4
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: studentka a wojsko?

Cytat:
Napisane przez szafiarka Pokaż wiadomość
jak piszesz że byl dziwaczny to po co w ogóle sie udzielasz z takimi farmazonami ?
miesiace na l4 ?
Z tego co się orientuję, to można być na zwolnieniu przez 182 dni bez przerwy, więc nie wiem co Cię w tym śmieszy?


I nigdzie nie wspomniałam, ze pracując do 15:30 nie miał potem czasu na naukę Napisałam, że wojsku utrudniali mu skończenie studiów - a to nie jest jednoznaczne z tym, co napisałaś Poza tym napisałam, że mógł przesadzać.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2012-01-30 o 09:16
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 11:59   #5
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Dot.: studentka a wojsko?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję, to można być na zwolnieniu przez 182 dni bez przerwy, więc nie wiem co Cię w tym śmieszy?


I nigdzie nie wspomniałam, ze pracując do 15:30 nie miał potem czasu na naukę Napisałam, że wojsku utrudniali mu skończenie studiów - a to nie jest jednoznaczne z tym, co napisałaś Poza tym napisałam, że mógł przesadzać.
oczywiscie, mozna, ale potem nie ma co liczyc na przedluzenie kontraktu, a jesli 15 lat do emerytury nie dotrwasz w wojsku to malo kto cie przyjmie do " niemundurowej" pracy .
__________________

szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 12:45   #6
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: studentka a wojsko?

Cytat:
Napisane przez siegamnieba Pokaż wiadomość
Witam serdecznie czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, szukam w internecie i szukam i nie znalazłam konkretnych informacji. Po pierwsze wszędzie jest o rezerwie w służbie wojskowej ale mnie nie interesuje rezerwa tylko na stałe zostać w siłach zbrojnych. Jestem studentka i chciałam pójść do wojska jak skończę studia planowo miałam w tym roku kończyć ale plany się skomplikowały i będę kończyć później czy mimo studiów mam szanse na to by dostać się do wojska i jednocześnie kończyć studia czy muszę skończyć naukę i dopiero iść. Mój tż coś wspominał, że w maju są nabory i się śmieje ze mnie, że mi się nie uda:d, że testy są tylko sprawnościowe. Z tego co pamiętam to nie tylko sprawnościowe ale tez psychologiczne i z języka angielskiego? Czy któraś wie coś na ten temat jakieś aktualne informacje?
Jesli chcesz zostac zolnierzem zawodowym po ukonczeniu studiow cywilnych to najlepszym rozwiazaniem jest studium oficerskie na Wyzszej Szkole Oficerskiej Wojsk Ladowych we Wroclawiu.
Wszystkie informacje znajdziesz na stronie http://www.wso.wroc.pl/rekrutacja/st...miesiczne.html
Trzeba przejsc komisje lekarska, testy sprawnosciowe, rozmowe kwalifikacyjna i zdac test jednokrotnego wyboru z jezyka angielskiego.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Mój były pracował jednocześnie w wojsku i studiował (zaocznie). Ale narzekał, że strasznie mu utrudniali skończenie tych studiów (ale on dziwny był i mógł przesadzać) - więc generalnie siedział wieeele miesięcy na zwolnieniu lekarskim, żeby nie pracować i skupić się tylko na studiowaniu.
Pewnie nie napisal do dowodcy jednostki wniosku o pozwolenie na rozpoczecie studiow,wiec tak jakby nie studiowal. A to jest sluzba a nie praca, wiec trzeba byc bardzo dyspozycyjnym.

Cytat:
Napisane przez szafiarka Pokaż wiadomość
Ogólnie kobietom wojska nie polecam bo opinia o nich w
MONie jest jedna...
A ja nie polecam dazyc za opiniami innych. Kobieta, ktora chce zostac zolnierzem nie bedzie sie przejmowala tym, co ktos powie na jej temat w MONie. Zreszta kogo ta opinia obchodzi

Cytat:
Napisane przez szafiarka Pokaż wiadomość
oczywiscie, mozna, ale potem nie ma co liczyc na przedluzenie kontraktu, a jesli 15 lat do emerytury nie dotrwasz w wojsku to malo kto cie przyjmie do " niemundurowej" pracy .
Dlaczego malo kto mialby przyjac do niemundurowej pracy?
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 13:45   #7
siegamnieba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 100
Dot.: studentka a wojsko?

Wiem tylko że jestem w trakcie studiów żeby pójść na podoficera niestety zawiesili pobory z cywila tylko mundurowi mogą iść więc dopóki nie wyższego do szkółki nie pójdę bym musiała zawiesić te studia i iść wiec chciałam iść wstąpić do korpusu szeregowego a dalej to by czas pokazał. Mój kolega jest starszym szeregowym ale on oblał rok dlatego że pojechał na misje ale to był jego wybór ale nadal robi studia zaocznie czasami zdaży sie przecież słuzba która trzeba mięć swiatek piątek czy niedziela a nawet sylwester no cóż to jest wojsko jestem tego świadoma i wiem że zajęcia mi powypadają ale wiem że moja szkoła ma tok nauczania indywidualny wiec też da się z wykładowcami dogadać. tylko trzeba chcieć ale jeśli można to i to to już nie mam wątpliwości. Szczerze mówiac gdzieś mam opinie. Mi wmawiali że ja na geodetę się nie nadaję, że sobie nie poradzę. Kobieta w terenie to żadkość. A jednak pracowałam przez ponad rok i nie narzekałam ani koledzy nie narzekali na mnie jak miałam dźwigać dźwigałam po lasach po polach biegać biegałam wyzwanie to wyzwanie . Czy śnieg deszcz upał czy plus 34 stopnie czy minus 15 ja pracowałam wytrzymałam. wiec ja się nie boję opinia tylko tego że jak już nadejdzie ten dzień to mnie wyślą zdala od mojego miasta i mojego chłopaka który jest wojskowym. a co to za związek on tu ja 300 km dalej chociaż jak ja to mówię trzeba za kimś potęsknić
siegamnieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 09:41   #8
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: studentka a wojsko?

Tak samo jak jest wiele plusów służby, tak samo są i jej minusy. Niestety trzeba pracować tam gdzie dostaje się przydział służbowy chociaż istnieją przepisy to regulujące:
a) obowiązek wyznaczania małżeństw żołnierzy na stanowiska służbowe w tym samym, bądź pobliskim garnizonie, w miarę możliwości (rozporządzenie MON Z 18.12.2007r. w sprawie trybu wyznaczania żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe i zwalniania ich z tych stanowisk- §13),

b) Zakaz delegowania kobiet, (pozostających w związku małżeńskim z innym żołnierzem) poza miejsce służby bez jej zgody w przypadku sprawowania opieki nad dzieckiem do lat czterech
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.