Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 15:33   #3811
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Nie no, kremów to ja też nie używam. Jedynie po peelingach kwasowych coś z lanoliną nakładam. A od jakiegoś czasu na noc oleje. Jakbym nic nie nakładała to wolę nie wiedzieć jakby moja skóra wyglądała
Jakbym dała swojej skórze taką możliwość to rano tłuszcz by ze mnie kapał, a mimo to skóra byłaby ściągnięta i przesuszona
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 16:37   #3812
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czy olejek myjący o takim składzie:
glyceryl cocoate
wit. E
olej lniany
olejek eteryczny z drzewa herbacianego
może być przyczyną podskórnych grudek/kaszki? Zawsze miałam te podskórne krostki, ale od kilku miesięcy mam ich dosłownie zatrzęsienie . Wcześniej zamiast lnianego dodawałam oliwy z oliwek, zastanawiam się jeszcze nad olejem jojoba, który czasem mieszam z tamanu (ale rzadko). Kremów (Cerkoderm, Kerium) ani maseczek (zielona glinka, Dermaglin) o to raczej nie podejrzewam. I za nic te grudki nie chcą zejść, przebijają nawet przez podkład mineralny, jedynym sposobem jest ich wyciśnięcie, ale boję się, że przez to jest ich jeszcze więcej
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 12:24   #3813
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Właśnie coś w tym jest. Nawet na stronie dr Hauschki jest napisane, że należy pozostawiać skórę nie maźniętą kremami na noc, by mogła się zregenerować. Hmm...
Przynajmniej ktoś poparł mój wpis ! Hehe

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez aneta12182 Pokaż wiadomość
Czy olejek myjący o takim składzie:
glyceryl cocoate
wit. E
olej lniany
olejek eteryczny z drzewa herbacianego
może być przyczyną podskórnych grudek/kaszki? Zawsze miałam te podskórne krostki, ale od kilku miesięcy mam ich dosłownie zatrzęsienie . Wcześniej zamiast lnianego dodawałam oliwy z oliwek, zastanawiam się jeszcze nad olejem jojoba, który czasem mieszam z tamanu (ale rzadko). Kremów (Cerkoderm, Kerium) ani maseczek (zielona glinka, Dermaglin) o to raczej nie podejrzewam. I za nic te grudki nie chcą zejść, przebijają nawet przez podkład mineralny, jedynym sposobem jest ich wyciśnięcie, ale boję się, że przez to jest ich jeszcze więcej
Może gliceryna na pierwszym miejscu w INCI( czyli jest jej najwiecej) Cie zapycha ? Nie wiem , nie chcę wprowadzać Cię w błąd, może ktoś inny Ci podpowie. Ja ogólnie w ogole nie używam żadnych kremów do twarzy, rąk stop ktore maja na pierwszym albo drugim miejscu gliceryne. Bo gliceryna ma za zadanie nawilżyć uelastycznić skóre, ale dawana w nadmiarze( własnie na pierwszym miejscu w kremach) działa wręcz przeciwnie
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 12:33   #3814
aneta12182
Zakorzenienie
 
Avatar aneta12182
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 3 944
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Może gliceryna na pierwszym miejscu w INCI( czyli jest jej najwiecej) Cie zapycha ? Nie wiem , nie chcę wprowadzać Cię w błąd, może ktoś inny Ci podpowie. Ja ogólnie w ogole nie używam żadnych kremów do twarzy, rąk stop ktore maja na pierwszym albo drugim miejscu gliceryne. Bo gliceryna ma za zadanie nawilżyć uelastycznić skóre, ale dawana w nadmiarze( własnie na pierwszym miejscu w kremach) działa wręcz przeciwnie
Dziękuję za podpowiedź, ale Cerkoderm jej w ogóle nie ma, a Kerium dopiero na 3 miejscu, a i tak rzadko go używam. Już nie wiem co mam robić, zaczęłam peelingi kwasem salicylowym, to może coś na te podskórne grudki pomoże .
__________________
.
aneta12182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-16, 15:28   #3815
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Nie mam pojęcia więc. Z pod skórą ta dziadostwa najgorzej usunąć. Powodzenia !
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 14:59   #3816
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Może gliceryna na pierwszym miejscu w INCI( czyli jest jej najwiecej) Cie zapycha ? Nie wiem , nie chcę wprowadzać Cię w błąd, może ktoś inny Ci podpowie. Ja ogólnie w ogole nie używam żadnych kremów do twarzy, rąk stop ktore maja na pierwszym albo drugim miejscu gliceryne. Bo gliceryna ma za zadanie nawilżyć uelastycznić skóre, ale dawana w nadmiarze( własnie na pierwszym miejscu w kremach) działa wręcz przeciwnie
Rozumiem, że do twarzy gliceryna - nie bardzo, ale ręce i stopy?? Ja kupiłam w aptece 86% glicerynę i smarowałam nią dłonie i wszystko było ok. Jeszcze nie słyszałam, żeby dłoniom zaszkodziła.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:00   #3817
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czy ktoś może mi pomóc, podaję ponownie mój problem:
Otóż jestem załamana, ponieważ moja cera to dosłownie bagno!!! Mam 24 lata, w wieku 20 lat pojawił się na mej twarzy trądzik(niczym go nie leczyłam), po około roku czasu zniknął nie pozostawiając na twarzy poważniejszych zmian(kilka blizenek i przebarwień), później był nawrót, zaczęłam smarować to brevoxylem i rzeczywiście się nawet to wszystko uspokoiło, byłam w miarę zadowolona, aczkolwiek po drugim nawrocie miałam już na twarzy więcej dziur i czerwonych śladów, dlatego postanowiłam to zwalczyć idąc do kosmetyczki-tam miałam robione kwasy, mikrodermabrazję, później laser IPL-nic nie pomagało, a miałam wrażenie, że jest gorzej:/ Zdesperowana sięgnęłam po TCA i zrobiłam go w domu-okolo trzy zabiegi, ostatni w najmocniejszym stężeniu bo aż 35%. Po dwoch pierwszych zabiegach było rzeczywiscie lepiej, ale ostatnim sie zalatwilam- skora do dzis się zaczerwienia na policzkach i jest już tak przesuszona, że próbuję już chyba wszystkiego i nic nie pomaga! Tym sposobem jestem w punkcie wyjścia- a nawe gorzej, bo lepiej było gdy nie leczyłam tradziku, blizn , przebarwien zadnym sposobem-skora samodzielnie sie regenerowala, z reszta nigdy nie uzywlam zadnych kremow i zawsze mialam cere nieskazitelną wręcz -do momentu pojawienia się tradziku, przez który mam zniweczoną skore!Nie wiem co mam z nią teraz robic, nawet podkladu nie da sie rozsmarowac, a bez niego wyjsc na ulice, to chyba tylko po to by straszyc:///
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 20:06   #3818
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Rozumiem, że do twarzy gliceryna - nie bardzo, ale ręce i stopy?? Ja kupiłam w aptece 86% glicerynę i smarowałam nią dłonie i wszystko było ok. Jeszcze nie słyszałam, żeby dłoniom zaszkodziła.
A ja właśnie słyszałam i to nie od głupiego człowieka.
Nie wiem, każdy ma inne teorie.
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:25   #3819
Starosta53
Raczkowanie
 
Avatar Starosta53
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne, Anglia
Wiadomości: 368
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam!
Ja od kilku lat walczę z uporczywym trądzikiem Początkowo uznałam, że sama sobie poradzę, ale to był błąd. Zgłosiłam się do dermatologa, który przepisał mi żel Duac, do mycia lekką emulsję physiogel i jakiś dobry nawilżający krem. Kupiłam więc krem Iwostin Rehydrin. Obecnie moja skóra jest w lepszej formie i to chyba działa Mam niestety trochę blizn, ale stosuję na nie żel Iwostin Remover. Napewno wypróbuję też cynamon Ostatnio stosuję oczyszczającą maseczkę z wody i żelatyny..
__________________
"Wzięłam się za siebie, jestem lepsza i jest lepiej "

Mój plan :
  • dbam o siebie
  • zdrowo się odżywiam
  • ćwiczę
  • zmieniam swój wizerunek
Starosta53 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 20:42   #3820
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Też stosowałam Duac, dwukrotnie. Za drugim razem jeszcze cynk i witaminę pp. Objawy ładnie ustąpiły. Podobno może bardzo wysuszać, ale ja tego nie odczułam. Może nie jest najtańszy, bo ta malutka tubeczka kosztuje około 50 zł, ale na mnie działał super.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 22:36   #3821
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Czarnuula87 Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi pomóc, podaję ponownie mój problem:
Otóż jestem załamana, ponieważ moja cera to dosłownie bagno!!! Mam 24 lata, w wieku 20 lat pojawił się na mej twarzy trądzik(niczym go nie leczyłam), po około roku czasu zniknął nie pozostawiając na twarzy poważniejszych zmian(kilka blizenek i przebarwień), później był nawrót, zaczęłam smarować to brevoxylem i rzeczywiście się nawet to wszystko uspokoiło, byłam w miarę zadowolona, aczkolwiek po drugim nawrocie miałam już na twarzy więcej dziur i czerwonych śladów, dlatego postanowiłam to zwalczyć idąc do kosmetyczki-tam miałam robione kwasy, mikrodermabrazję, później laser IPL-nic nie pomagało, a miałam wrażenie, że jest gorzej:/ Zdesperowana sięgnęłam po TCA i zrobiłam go w domu-okolo trzy zabiegi, ostatni w najmocniejszym stężeniu bo aż 35%. Po dwoch pierwszych zabiegach było rzeczywiscie lepiej, ale ostatnim sie zalatwilam- skora do dzis się zaczerwienia na policzkach i jest już tak przesuszona, że próbuję już chyba wszystkiego i nic nie pomaga! Tym sposobem jestem w punkcie wyjścia- a nawe gorzej, bo lepiej było gdy nie leczyłam tradziku, blizn , przebarwien zadnym sposobem-skora samodzielnie sie regenerowala, z reszta nigdy nie uzywlam zadnych kremow i zawsze mialam cere nieskazitelną wręcz -do momentu pojawienia się tradziku, przez który mam zniweczoną skore!Nie wiem co mam z nią teraz robic, nawet podkladu nie da sie rozsmarowac, a bez niego wyjsc na ulice, to chyba tylko po to by straszyc:///
Ja Ci radzę iść do dobrego dermatologa, z TCA nie ma przelewek, to silny kwas, stężenie też miałaś nie małe. Osobiście - nie zdecydowałabym sie na taki eksperyment w domu, naprawdę mogłaś sobie zaszkodzić. Możesz też iść do kosmetyczki z tym, ale tylko i wyłącznie do dobrej.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 10:24   #3822
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, mam pytanie. Na wacik nasączony tonikiem do twarzy wkraplam jedną kroplę olejku herbacianego i przecieram tym twarz 1-2 razy dziennie. Jak myślicie, czy pozwoli mi się to pozbyć wyprysków albo szybciej zagoić te istniejące?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 10:55   #3823
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Na wacik nasączony tonikiem do twarzy wkraplam jedną kroplę olejku herbacianego i przecieram tym twarz 1-2 razy dziennie. Jak myślicie, czy pozwoli mi się to pozbyć wyprysków albo szybciej zagoić te istniejące?

Olejek herbaciany ma właściwości antybakteryjne więc może pomóc. Byle nie za dużo w dużym stężeniu. Odradzam dodawania go to toniku który w składzie ma alkohol bo strasznie wysuszy Ci to skóre
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 12:47   #3824
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Na wacik nasączony tonikiem do twarzy wkraplam jedną kroplę olejku herbacianego i przecieram tym twarz 1-2 razy dziennie. Jak myślicie, czy pozwoli mi się to pozbyć wyprysków albo szybciej zagoić te istniejące?
Zastanawia mnie jeden fakt, ten olejek, to taki zwykły jaki można też używać do aromatyzacji powietrza??
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 13:04   #3825
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jeden fakt, ten olejek, to taki zwykły jaki można też używać do aromatyzacji powietrza??
ja używam tego
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 14:12   #3826
Starosta53
Raczkowanie
 
Avatar Starosta53
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne, Anglia
Wiadomości: 368
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Ja Ci radzę iść do dobrego dermatologa, z TCA nie ma przelewek, to silny kwas, stężenie też miałaś nie małe. Osobiście - nie zdecydowałabym sie na taki eksperyment w domu, naprawdę mogłaś sobie zaszkodzić. Możesz też iść do kosmetyczki z tym, ale tylko i wyłącznie do dobrej.
Dokładnie z tym najlepiej iść do dermatologa.. Jeśli chodzi o kosmetyczkę to ją też można sprawdzić, ale ja bardziej jestem za wizytą u lekarz dermatologa, bo wiem, że ten może naprawdę wiele zdziałać.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Też stosowałam Duac, dwukrotnie. Za drugim razem jeszcze cynk i witaminę pp. Objawy ładnie ustąpiły. Podobno może bardzo wysuszać, ale ja tego nie odczułam. Może nie jest najtańszy, bo ta malutka tubeczka kosztuje około 50 zł, ale na mnie działał super.
Jak dla mnie to bardzo dobry preparat.. Nie jest tani i szybko się kończy, a poza tym można go stosować ok. 1 m-ca, a potem trzeba odstawić go na jakiś czas. Mi tam też skóry nie wysuszał
__________________
"Wzięłam się za siebie, jestem lepsza i jest lepiej "

Mój plan :
  • dbam o siebie
  • zdrowo się odżywiam
  • ćwiczę
  • zmieniam swój wizerunek
Starosta53 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 18:03   #3827
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jeden fakt, ten olejek, to taki zwykły jaki można też używać do aromatyzacji powietrza??
Ja używam takiego kupionego w aptece
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 22:34   #3828
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

cynamonko i zywieczdroj - bardzo dziękuje a teraz powiedzcie mi jeszcze dziewczyny jak go używacie, bo może tez sie skuszę
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 23:17   #3829
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
cynamonko i zywieczdroj - bardzo dziękuje a teraz powiedzcie mi jeszcze dziewczyny jak go używacie, bo może tez sie skuszę
ja nakładam punktowo na wypryski lub dodaje kropelke do OCM ale moim zdaniem lepiej działa olej rycynowy stosowany punktowo przy zaognionych niedoskonałosciach herbaciany szczypieprzynajmn iej mnie
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 23:59   #3830
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ah, to skusze sie na tą wersje punktowo
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 09:42   #3831
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Ah, to skusze sie na tą wersje punktowo
Tylko nie przesadź bo może bardzo wysuszyć okolice miejsca które smarujesz. Dobry jest też by wykonać parówkę na twarz ale opinie na temat parówki są bardzo burzliwe na wizażu chociaż myślę że jak cos robi się rzadko i z rozsądkiem to też przecież nie zabije
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 22:47   #3832
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Rozumiem, że do twarzy gliceryna - nie bardzo, ale ręce i stopy?? Ja kupiłam w aptece 86% glicerynę i smarowałam nią dłonie i wszystko było ok. Jeszcze nie słyszałam, żeby dłoniom zaszkodziła.
Gliceryna w stężeniu powyżej 20% w kosmetyku zamiast nawilżać, wyciąga wodę z głębszych warstw skóry i efekt jest zupełnie odwrotny - są na to dowody naukowe. Optymalne stężnie w kosmetyku to 5%
cle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:06   #3833
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
Gliceryna w stężeniu powyżej 20% w kosmetyku zamiast nawilżać, wyciąga wodę z głębszych warstw skóry i efekt jest zupełnie odwrotny - są na to dowody naukowe. Optymalne stężnie w kosmetyku to 5%
Chociaż może (nie wiem dokładnie, bo nie sprawdziłam tego) są takie badania to ja tam wiem, że moja skóra "lubi to" Jak robią mi się przesuszenia na łokciach i przedramionach od słońca, to wystarczy posmarować skórę gliceryną 86% i od razu lepiej.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 09:55   #3834
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a ja mam takie pytanie do Was... szukam delikatnie czyszczącego "czegoś" do mycia twarzy. Póki co mam 3 wynalezione alternatywy. Nie wiem co wybrać. Chodzi o :

Idea 25, Citrobiotic, Antyrodnikowa pianka do mycia i demakijhttps://wizaz.pl/forum/newreply.php?do=newreply& noquote=1&p=31799134ażu twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zu-twarzy.html

Pharmaceris-A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-twarzy.html


Fotomed, Mydlnica Lekarska, łagodny żel do mycia twarzy do cery tłustej, cera tłusta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html

co wy na to?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 12:14   #3835
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie do Was... szukam delikatnie czyszczącego "czegoś" do mycia twarzy. Póki co mam 3 wynalezione alternatywy. Nie wiem co wybrać. Chodzi o :

Idea 25, Citrobiotic, Antyrodnikowa pianka do mycia i demakijhttps://wizaz.pl/forum/newreply.php?do=newreply& noquote=1&p=31799134ażu twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zu-twarzy.html

Pharmaceris-A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-twarzy.html


Fotomed, Mydlnica Lekarska, łagodny żel do mycia twarzy do cery tłustej, cera tłusta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html

co wy na to?

ja brałabym fitomed, ale jak poszukujesz czegoś naprawdę delikatnego to polecam żel BD z rossmana dla dzieci
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 21:31   #3836
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie do Was... szukam delikatnie czyszczącego "czegoś" do mycia twarzy. Póki co mam 3 wynalezione alternatywy. Nie wiem co wybrać. Chodzi o :

Idea 25, Citrobiotic, Antyrodnikowa pianka do mycia i demakijhttps://wizaz.pl/forum/newreply.php?do=newreply& noquote=1&p=31799134ażu twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zu-twarzy.html

Pharmaceris-A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-twarzy.html


Fotomed, Mydlnica Lekarska, łagodny żel do mycia twarzy do cery tłustej, cera tłusta https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html

co wy na to?
Żel micelarny z biedry produkowany przez tołpe
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 00:26   #3837
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
ja brałabym fitomed, ale jak poszukujesz czegoś naprawdę delikatnego to polecam żel BD z rossmana dla dzieci

Polecano mi już, tylko nie wiem, czy do cery tradzikowej będzie wystarczająco dobry...


W każdym razie dziekuję za odpowiedzi
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:27   #3838
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Napisane przez Starosta53 ;31695752]Dokładnie z tym najlepiej iść do dermatologa.. Jeśli chodzi o kosmetyczkę to ją też można sprawdzić, ale ja bardziej jestem za wizytą u lekarz dermatologa, bo wiem, że ten może naprawdę wiele zdziałać.[COLOR="Silver"]




Z dermatologami niestety nie mam dobrych doświadczeń- poszłam do jednej dermatolog z moim problemem, jakim był trądzik, pojawiające się na twarzy owłosienie itp.,chciałam aby wystawiła skierowanie na badania hormonalne, a ona stwierdziła, że zaburzenia hormonalne nie mogą być przyczyną trądziku! To powiedz, jak ja mam takich lekarzy traktować poważnie, gdy wmawia mi się coś co nie jest prawdą...Postanowiłam więc zająć się samodzielnie swoją twarzą i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że właśnie doprowadziłam do silnego przesuszenia skóry:/ Trądziku już się pozbyłam. Tak to jest w tej Polsce, zdesperowany człowiek, który nie może liczyć na pomoc lekarzy, próbuje sam kombinować, aby pozbyć się problemu. Wybieram się teraz do ginekologa, może gdy wysłucha moich objawów, które moim zdaniem mogą świadczyć, że jednak coś z moją gospodarką hormonalną jest nie tak, to się zlituje i coś w końcu poradzi, skieruje na badania...W każdym razie dzięki za odpowiedź

Edytowane przez Czarnuula87
Czas edycji: 2012-01-27 o 11:32
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 19:15   #3839
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
ja brałabym fitomed, ale jak poszukujesz czegoś naprawdę delikatnego to polecam żel BD z rossmana dla dzieci
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 14:39   #3840
hitomi69
Raczkowanie
 
Avatar hitomi69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z góry przepraszam, jeżeli odpowiedź na moje pytanie pojawiła się już gdzieś w tym albo innym temacie. Od paru lat mam problem z trądzikiem. Zawsze największy problem miałam z tym na czole, do czasu aż przestałam używać podkładu i w tej chwili używam jedynie mleczka do oczyszczania, niczego więcej, żadnych kremów itd. Zauważyłam, że skóra na czole jest w o wiele lepszym stanie niż reszta twarzy, pryszcze pojawiają mi się tam może raz na miesiąc, do tego pojedyncze i bardzo małe. W związku z tym mam pytanie - czy możliwe jest, że pryszcze znikną z reszty twarzy, jeśli odstawię wszystkie kosmetyki poza tym mleczkiem? Oczywiście nie uważam, że to jakiś cudowny specyfik, po prostu najwyraźniej nie wpływa negatywnie na moją skórę . Dodam, że każde użycie jakiegokolwiek innego kosmetyku na czole powodowało właśnie pojawienie się pryszczy.
hitomi69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.