Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-22, 16:12   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja


Okazuje się, że są przyszłe mamy, które za wszelką cenę starają się nie dopuścić do przytycia w okresie ciąży. Chcą zachować nienaganną sylwetkę, gubiąc w tym wszystkim myśl o małym człowieku, który rozwija się w ich łonie. To choroba - pregoreksja. Zobacz jakie są jej objawy i sposób leczenia. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 06:38   #2
Stiepanowna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 55
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Teraz faktycznie sporo się mówi o diecie podczas ciąży i ćwiczeniach. A jeszcze nie tak dawno lansowało się "jedzenie za dwoje" skutkiem czego kobiety przybywały na wadze w czasie ciąży po 20 kg i więcej...
__________________
<ciach_reklama>
Stiepanowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 14:26   #3
201802131425
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 326
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

O zgrozo jak można mieć coś z garem i odchudzać się w ciąży...
201802131425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 12:36   #4
tawaki
Przyczajenie
 
Avatar tawaki
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Wiele kobiet panicznie boi się, że nie wróci po ciąży do dawnej wagi. A ile osobiście znają przypadków gdy kobieta dużo przytyła po urodzeniu dziecka? Jeśli ciąża przebiegała bez komplikacji(np. problemów z tarczycą), kobieta zdrowo się odżywiała i nie folgowała za bardzo zachciankom a po ciąży zaczeła się ruszać, choćby w postaci spacerów z maluchem to dlaczego ma nie wrócić do dobrej sylwetki? Bardzo pomocne jest w tym karmienie piersią.
Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że ciąża może zadziałać nawet korzystnie na sylwetkę. Nie dość, że schudłam cztery kilogramy porównując wagę przed zajściem, to jeszcze nabrałam bardziej kobiecych kształtów Pomimo, że w ciąży przytyłam 14 kg i ważyłam ponad 80!
tawaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 07:28   #5
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Ja uważam, że trzeba jeść normalnie, jak przed ciążą, tylko uważać na to co się je - czyli zamiast batonika lepiej zjeść np. duży jogurt i jakiś owoc, zamiast zapiekanki czy hamburgera - kawałek dobrej jakości mięsa. Do tego dużo warzyw, zieleniny, pełnoziarnistego pieczywa i tego co ma ważne składniki. I już. Na pewno się wtedy nie przytyje. Żadnego jedzenia za dwoje, ani folgowania zachciankom typu szarlotka z lodami o 2 w nocy.

Jedzenie więcej to bzdura a już "za dwóch" to największy absurd.
Spójrzcie na dzieci urodzone w Afryce, w krajach największego głodu - czy one są jakieś niedorozwinięte czy chude przy urodzeniu? Nie. Te dzieci rodzą się normalne jak każde inne, dopiero później dzieje co się dzieje.
A żeby dziecko miało normalną wagę urodzeniową (3-3,5kg) wystarczy jeść zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i przede wszystkim nie palić, nie wspomnę o alkoholu.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 10:00   #6
indigochild
Raczkowanie
 
Avatar indigochild
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 38
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Bo nie powinno się odchudzać, tylko racjonalnie jeść to znaczy mieć zbilansowaną dietę i od czasu do czasu ruszyć pupą, pospacerować, pobiegać, popływać. A już odchudzanie w ciąży - masakra....
indigochild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 19:32   #7
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Chryste, czy ktokolwiek to przeczytał przed wstawieniem?

wielki tytuł : "Pregoreksja – co to za choroba?"
dalej czytamy:
" która nie została jeszcze sklasyfikowana jako choroba. " Czyli jednak taka choroba nie istnieje. Bo jeśli czegoś nie ma w wykazie chorób-chorobą nie jest. Ale autor dalej idzie w zaparte, "Leczenie choroby przebiega bardzo podobnie jak w przypadku anoreksji." i to już jedno zdanie dalej!

Więc "artykuł o chorobie: Jak leczyć chorobę, która nie jest chorobą" Zaburzenie, niesklasyfikowana odmiana, nieprawidłowość... takie bogactwo i zasób słów a tu wciąż "choroba, która nie jest chorobą"...

Cytat:
Presja ta wywoływana jest nie tylko przez otoczenie, ale również (a może przede wszystkim) przez media: telewizję i kolorowe magazyny, które od lat otaczają kultem kobiece ciało w rozmiarze XS.
W reklamach mamy fikcyjnego bohatera, który ryczy po zjedzeniu batona. Czy mamy tak głupie społeczeństwo, że zaraz każdy leci ryczeć na sprzedawcę? To nie jest presja otoczenia, presja mediów, tylko brak oleju w głowie. Dlaczego brak szarych komórek (bo nie wiem jak trzeba być zidiociałym, żeby zajść w ciążę, a później tak egoistycznie podchodzić do noszenia dziecka) od razu ma być chorobą? To tylko brak myślenia, zdrowego rozsądku i troski o dziecko, media niczemu nie winne. Sami wybieramy to co z medialnego przekazu nam odpowiada. A jeśli nie potrafimy, to nijak nie jesteśmy stworzone do bycia matką i bardzo żal mi tych biednych szkrabów.
__________________
może zajrzysz?
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 13:45   #8
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

W ciąży priorytetem powinien być zawsze maluszek. Ta mała istotka jeszcze nie ma możliwości sama decydować. Więc tym bardziej nasza dieta powinna być zdrowa. 12 kg w ciąży to dobry wynik, a kg szybko zlecą po ciąży i w okresie karmienia nie ma się czym przejmować. Mały szkrab jest tego wart.
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 14:39   #9
malutka20123
Recenzentka Miesiąca - Marzec 2020
 
Avatar malutka20123
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 19
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Jestem w 18 tygodniu i na razie przytyłam tylko 1 kg jem normalnie, nie odchudzam się, niczego sobie nie odmawiam. Ale w moim jadłospisie przeważają warzywa i owoce. Uwielbiam jabłuszka, marchewkę, nektarynki, kukurydzę! Poza tym pozostaję aktywna fizycznie, basen, rowerek, delikatne ćwiczenia rozciągające . Dodam że wyniki badań też idealne a nawet lepsze niż przed ciążą
malutka20123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 10:31   #10
jaqoda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: Odchudzanie w ciąży czyli o tym, czym jest pregoreksja

Moja ciocia z którą mieszkałam przez pewien okres wakacji stosowała po ciąży olejek busajna tam gdzie widziała w swoim ciele potrzebe. Pamiętam jak zmieniał jej się brzuch i figura, z każdym dniem powracała do swojego dawnego wyglądu. Podobno ma właściwości sciągające i naprawdę działa, ale to trzeba zobaczyć na własne oczy bo też nie wierzyłam...Słyszałyście o tym olejku?
jaqoda jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 11:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.