Niechęć do pracy w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-14, 11:18   #1
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910

Niechęć do pracy w ciąży?


Witam się i tłumaczę:
Zawsze byłam raczej energiczną kobietą, domatorką czasami tylko.
W ciazy mi sie jednak zmieniło. Najchętniej zupełnie nie chodzilabym do pracy, siedziała w domu i robiła wszystko to, czego nie znosilam- sprzątała, odkurzala, prala, żeby tylko nie iść do pracy. Ciagle wymyslam powody, dla których powinnam zostać w domu, ale niestety nie mogę tego zrobić na stałe, bo mąż nie wyrobi sam na zmianę z jednym pracownikiem w naszym sklepie.
Ustaliliśmy już, ze siedzę tylko 3,45 h i sie zamieniam z mężem i tylko w wyjątkowych okolicznościach jestem dłużej. Dzisiaj jestem dopiero pierwszy raz w tym tygodniu a i tak chciałabym zamknąć sklep w cholerę i wrócić do domu.
Czy wam sie coś takiego zdarzało? Taka niechęć do pracy?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:38   #2
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

O tak. W pierwszej ciąży chodziłam do pracy do 8 miesiąca. Nie miałam ciężko (praca przy komputerze). Mimo to, sam fakt, że musiałam rozmawiać z ludźmi, być skupiona, czasem szybko reagować mnie przytłaczał. Nie byłam zmęczona, bo jak wychodziłam z biura wstępowały we mnie nowe siły.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:52   #3
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Ilonko u mnie też tak było, miałam straszna niechęć do pracy dlatego poszłam na zwolnienie bo moja pensja wymagała ode mnie wielkich chęci a nie nie chęci Kierowniczka juz widziała jak mi siły opadły,że już mi było wszystko jedno jakie mam marne wyniki . Na dodatek 2 miesiące wymiotowałam, jadłam mało to wszystko wpłynęło na moją decyzję,że już nie dam rady tym bardziej ,ze miałam pracę w potężnym stresie , praca 7 dni w tygodniu po 12 godzin.
Teraz mi trochę brakuje pracy dlatego ciągle sprzątam
tak sprzątam wczoraj ,że dzisiaj nad ranem tak mnie bolało z prawej i lewej strony,że obiecałam dzisiaj dzidzi że okien nie będę myć i mebli przesuwać też nie. Jedynie wycierać kurze i odkurzać bardzo powoli.
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:03   #4
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

U mnie nic się nie zmieniło, chciałam i mogłam pracować do samego porodu.
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:09   #5
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Mnie tez w ciazy nie chcialo sie chodzic do pracy, ale wytrzymalam do 8 miesiaca.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:11   #6
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Pewnie dużo zależy od rodzaju wykonywanej pracy i tego czy sie ja zwyczajnie lubi. Ja sobie wmawialam i nawet nauczyłam sie swoją lubić, ale niestety ciąża jakoś wyzula mnie z tego mojego kłamstwa dla samej siebie
Emilko zazdroszczę trochę, ze Chociaz moglas pójść na zwolnienie. Ja to normalnie czasami mam ochotę żebyśmy splajtowali byleby do sklepu nie iść

Ale cieszę sie, ze nie tylko ja miewam takie odczucia.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:27   #7
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Pewnie dużo zależy od rodzaju wykonywanej pracy i tego czy sie ja zwyczajnie lubi. Ja sobie wmawialam i nawet nauczyłam sie swoją lubić, ale niestety ciąża jakoś wyzula mnie z tego mojego kłamstwa dla samej siebie
Emilko zazdroszczę trochę, ze Chociaz moglas pójść na zwolnienie. Ja to normalnie czasami mam ochotę żebyśmy splajtowali byleby do sklepu nie iść

Ale cieszę sie, ze nie tylko ja miewam takie odczucia.
moja była stojąca, musiałam nosić takie podkolanówki przeciw żylakom. Nogi trochę bolały ale dało radę.
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 12:35   #8
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

moja chec do pracy w ciazy tez dosc drastycznie spadla w czasie ciazy.

Podczas pierwszej ciazy pracowalam do 8 miesiaca, bo praca byla lekka, przy biurku... ale tez juz szefostwo wowczas nie obciazalo mnie jakimis wielkimi zadaniami... wrecz nieoficjalnie zezwolono mi na "buszowanie" w internecie przez wiekszosc czasu spedzonego w biurze... a wiadomo, jak cos musialam zrobic, to robilam... zreszta atmosfera w pracy byla fajna... tylko energii bylo brak

w drugiej ciazy odechcialo mi sie pracowac glownie ze wzgledu na podejscie szefostwa (juz inna firma)... moja motywacja spadla ponizej zera... mimo iz wczesniej mialam plan pracowac tez do 8 miesiaca... ale jednak zdecydowalam sie dosc szybko isc na zwolnienie
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 12:44   #9
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Czyli niestety wszystko prawie zależy od warunków w pracy.
Ja od czasu ciazy zajmuje sie praktycznie tylko klientami a większość moich obowiązków spadła na innych.
Mam zakaz dłuższego stania, bo przy tak niskim cisnieniu to automatycznie powoduje u mnie okropne bóle głowy.
Ale jak mi sie tu nie chce siedzieć!
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:02   #10
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Niestety, też tak miałam
I przychylam się do stwierdzenia, że warunki pracy i atmosfera mają na to duży wpływ.
Ja się tak źle czułam, że nie miałam ochoty udawać, że przymykam oczy na pewne rzeczy i zachowania ludzkie (wcześniej robiłam to na polecenie szefostwa, nie z własnej inicjatywy). Do pasji doprowadzała mnie bezradność niektórych współpracowników, którzy zawracali mi głowę pierdołami (typu przepisanie tekstu, bo on nie zna się na komputerze ), a ja miałam dość swojej własnej pracy. Kilka osób się na mnie obraziło, jak powiedziałam im, że nie mam czasu na pogawędki, bo mam pilną pracę. Presja czasu, nawał roboty tylko mnie zniechęcały zamiast motywować, a wcześniej dawałam sobie radę. No i jakoś przestałam myśleć, że moja praca jest jakoś wyjątkowo potrzebna temu światu (ot, papierologia robiona sobie a muzom), zupełnie zmieniło mi się spojrzenie na pewne rzeczy.
Niestety, zostało mi to do dziś (urodziłam pół roku temu) i tylko się utwierdziłam w tym, że jak najszybciej chcę sobie znaleźć inną pracę
Może to jakiś papierek lakmusowy, ta ciąża?
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 14:05   #11
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
pewnie dużo zależy od rodzaju wykonywanej pracy i tego czy sie ja zwyczajnie lubi. Ja sobie wmawialam i nawet nauczyłam sie swoją lubić, ale niestety ciąża jakoś wyzula mnie z tego mojego kłamstwa dla samej siebie
emilko zazdroszczę trochę, ze chociaz moglas pójść na zwolnienie. Ja to normalnie czasami mam ochotę żebyśmy splajtowali byleby do sklepu nie iść:d

ale cieszę sie, ze nie tylko ja miewam takie odczucia.

wiesz mogłam isć ale teraz mi brakuje troszkę bo siedzę do 15.40 sama :/
znajomych to mam ale w moich rodzinnych stronach , a tu...
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.


Edytowane przez Emilia211
Czas edycji: 2012-03-14 o 14:07
Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 14:40   #12
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Gdybym ciąży nie przechodziła źle - zapewne bym pracowała. Ale niestety w nocy bezsenność, którą starałam się odespać za dnia (do połowy drugiego trymestru mogłam nie spać w ogóle, ale chodziłam jak zombie), ciągłe wymioty, mdłości, wymioty... Dolegliwości ustapiły dopiero w trzecim trymestrze, ale teraz siedzenie 8 godzin za biurkiem również graniczyłoby z cudem (plecy niestety nie dają rady), poza tym nadal nie sypiam w nocy, co znacząco odbija się na mojej energii za dnia.
Będąc na zwolnieniu lekarskim tracę trochę pieniędzy (pomimo iż płatne 100%), ale wolę posnuć się w domu niż być śnięta i wydajna na 30% w firmie.
fajnie jak kobieta ciążę przechodzi będąc pełna wigoru, energii i chęci do pracy. U mnie kończy się tylko na chęciach
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:27   #13
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Gdybym ciąży nie przechodziła źle - zapewne bym pracowała. Ale niestety w nocy bezsenność, którą starałam się odespać za dnia (do połowy drugiego trymestru mogłam nie spać w ogóle, ale chodziłam jak zombie), ciągłe wymioty, mdłości, wymioty... Dolegliwości ustapiły dopiero w trzecim trymestrze, ale teraz siedzenie 8 godzin za biurkiem również graniczyłoby z cudem (plecy niestety nie dają rady), poza tym nadal nie sypiam w nocy, co znacząco odbija się na mojej energii za dnia.
Będąc na zwolnieniu lekarskim tracę trochę pieniędzy (pomimo iż płatne 100%), ale wolę posnuć się w domu niż być śnięta i wydajna na 30% w firmie.
fajnie jak kobieta ciążę przechodzi będąc pełna wigoru, energii i chęci do pracy. U mnie kończy się tylko na chęciach
U mnie jest podobnie do końca trzeciego miesiąca ciągłe wymioty ... i jak tu pracować jak na sam widok zwykłej wody jest ci nie"nie szczególnie" dobrze:confused :
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:30   #14
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
U mnie jest podobnie do końca trzeciego miesiąca ciągłe wymioty ... i jak tu pracować jak na sam widok zwykłej wody jest ci nie"nie szczególnie" dobrze:confused :
trzeci miesiąc a trzeci trymestr to różnica, co nie?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:43   #15
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
trzeci miesiąc a trzeci trymestr to różnica, co nie?
jestem w 4 m-cu a dolegliwości tylko troszkę ustąpiły nadal nie jest dobrze
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:44   #16
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
trzeci miesiąc a trzeci trymestr to różnica, co nie?
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:52   #17
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
jestem w 4 m-cu a dolegliwości tylko troszkę ustąpiły nadal nie jest dobrze
Więc drugi trymestr zaczynasz z lepszym samopoczuciem u mnie tego nie było do trzeciego trymestru a trzeci trymestr przyniósł inne nieprzyjemności


Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
Nie śmiej się tak tylko kciuki za poród trzymaj bo coś cisza a termin na wczoraj
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:57   #18
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Więc drugi trymestr zaczynasz z lepszym samopoczuciem u mnie tego nie było do trzeciego trymestru a trzeci trymestr przyniósł inne nieprzyjemności



Nie śmiej się tak tylko kciuki za poród trzymaj bo coś cisza a termin na wczoraj
cały czas zaglądam czy piszesz od wczoraj sprawdzam co godzinę trzymam trzymam

ps. jakie ubranka masz przygotowane ? w jakim rozmiarze ?
bo szukam ciuszków na allegro
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:58   #19
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

[QUOTE=karolca;32929472]Więc drugi trymestr zaczynasz z lepszym samopoczuciem u mnie tego nie było do trzeciego trymestru a trzeci trymestr przyniósł inne nieprzyjemności

jeżeli lepsze samopoczucie to wymioty zaledwie 6-7 razy dziennie, dziwne uczulenia, - to tak, czuje się znacznie lepiej
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 10:32   #20
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Ja ciaze przechodze moge smialo powiedziec,ze rewelacyjnie,ale tez nie bardzo mi sie chcialo do pracy chodzic.Jednak to ze wzgledu na rodzaj wykonywanej pracy: praca fizyczna,stanie przez 8 godz,bardzo zimne temperatury.Ale dalam rade pracowac do 8 miesiaca.
Gdybym miala prace w ktorej czasem moglabym usiasc i byloby cieplej,to pracowalabym do porodu.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:02   #21
clauudik
Rozeznanie
 
Avatar clauudik
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 906
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja ciaze przechodze moge smialo powiedziec,ze rewelacyjnie,ale tez nie bardzo mi sie chcialo do pracy chodzic.Jednak to ze wzgledu na rodzaj wykonywanej pracy: praca fizyczna,stanie przez 8 godz,bardzo zimne temperatury.Ale dalam rade pracowac do 8 miesiaca.
Gdybym miala prace w ktorej czasem moglabym usiasc i byloby cieplej,to pracowalabym do porodu.
Podziwiam! Ja niby miałam trochę lepsze warunki, bo było ciepło (ale czasem aż za ciepło) to uciekłam w 3 miesiącu na zwolnienie. Zżerał mnie stres - okropne kierownictwo - i tak w ciągu tygodnia potrafiłam schudnąć 6 kg (a nie wymiotowałam). Wieczorne mdłości, brak możliwości zamiany i przychodzenia na pierwsze zmiany, utrudnianie mi życia w każdy możliwy sposób (bo pani kierownik jest kobietą sukcesu i stawia na karierę, a ciąża i dzieci to straszna głupota) - to wystarczyło żebym zrezygnowała. Z tego co widzę do tej pory nie mogą znaleźć nikogo na zastępstwo
__________________
Razem od 14/08/2009
Zaręczeni od 01/06/2010
Mąż i Żona od 14/08/2011

Nasz skarb 06/05/2012

...and nothing else matters...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b9vvjae3cdu8n.png
clauudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:46   #22
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Na poczatku ciazy nie tyle mi sie nie chcialo, co moj organizm byl zmeczony nudnosciami itp.
Na macierzynski poszlam tydzien temu. W 37 tc. Pracowalam tak jak zawsze, mimo, ze czesto bylo mi ciezej. Nie mialam taryfy ulgowej, a wrecz przeciwnie, nigdy nie zrobilam tylu szkolen, dla tylu ludzi, w tylu dziedzinach w ciagu tak krotkiego czasu. Wiec laczenie normalnej pracy, zamykanie projektow i trenowanie innych troszke dzialaly mi na nerwy.

Czasami to mnie tylko szlag chcial trafic, ze przez czyjas beznadziejna organizacje i brak pomyslunku (tzw manager...), ja mialam pod sama koncowe taki za☠☠☠☠☠☠☠ i tyle stresu. Dodatkowo moja asystentka odeszla na duzo wczesniejszy macierzynski z powodow zdrowotnych.

Wiec niestety - czy mi sie chcialo, czy nie - robilam ile moglam i w sumie nawet nie myslalam o tym.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 21:00   #23
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Mnie to z pracy sila wygonili na L4 w ostatnim miesiącu ciazy, kiedy to nie widać było juz mnie praktycznie zza mojego brzucha i się bali, ze zaraz im urodzę na korytarzu. Jak dla mnie, to moglam pracowac do samego porodu, b gdy zaczelam siedziec w domu, to za duzo mialam czasu na siedzenie w necie i czytanie jakis rzeczy, ktore sobie wkrecalam do głowy.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 12:18   #24
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Na poczatku ciazy nie tyle mi sie nie chcialo, co moj organizm byl zmeczony nudnosciami itp.
Na macierzynski poszlam tydzien temu. W 37 tc. Pracowalam tak jak zawsze, mimo, ze czesto bylo mi ciezej. Nie mialam taryfy ulgowej, a wrecz przeciwnie, nigdy nie zrobilam tylu szkolen, dla tylu ludzi, w tylu dziedzinach w ciagu tak krotkiego czasu. Wiec laczenie normalnej pracy, zamykanie projektow i trenowanie innych troszke dzialaly mi na nerwy.

Czasami to mnie tylko szlag chcial trafic, ze przez czyjas beznadziejna organizacje i brak pomyslunku (tzw manager...), ja mialam pod sama koncowe taki za☠☠☠☠☠☠☠ i tyle stresu. Dodatkowo moja asystentka odeszla na duzo wczesniejszy macierzynski z powodow zdrowotnych.

Wiec niestety - czy mi sie chcialo, czy nie - robilam ile moglam i w sumie nawet nie myslalam o tym.
Nie żal Ci zaczynać macierzyński już teraz? Czy źle się wyraziłaś a miało być zwykłe zwolnienie?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 13:23   #25
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

W UK idzie sie wlasnie an wczesniejszy macierzynski, bo tam nie ma takiego l4 ze wzgledu na ciaze, jesli nie jest zagrożona, albo warunki pracy nie sa niebezpeiczne, z tego, co sie orientuje.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 13:18   #26
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

hej, ja jestem w 22 tc. przed ciążą pracowałam ciężko i dużo - umysłowo, ale cieżko

w ciaży włączył mi się mały leń ale myślę że to trochę instynkt samozachowawczy

nie mam tyle energii i zapału - to chyba natura nas tak zaprogramowała, że karze nam usiąść na pupsku i nie przemęczać się
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:44   #27
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Nie żal Ci zaczynać macierzyński już teraz? Czy źle się wyraziłaś a miało być zwykłe zwolnienie?
Nie, normalnie zaczelam. 4 tygodnie przed data porodu (wiekszosc z moich znajomych tak wlasnie zaczyna), nie chcialam juz cisnac dluzej i ryzykowac pracy do porodu.
Jakis l4 sie tu nie praktykuje. Urlop macierzynski mozna zaczac chyba 11 tygodni przed data porodu, macierzynskiego mozna wziac 12 miechow. Placa zalezy od pracodawcy, niektorzy oferuja lepsze warunki niz inni.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:45   #28
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Nie, normalnie zaczelam. 4 tygodnie przed data porodu (wiekszosc z moich znajomych tak wlasnie zaczyna), nie chcialam juz cisnac dluzej i ryzykowac pracy do porodu.
Jakis l4 sie tu nie praktykuje. Urlop macierzynski mozna zaczac chyba 11 tygodni przed data porodu, macierzynskiego mozna wziac 12 miechow. Placa zalezy od pracodawcy, niektorzy oferuja lepsze warunki niz inni.
aaa widzisz, przełożyłam sobie Twoją wypowiedź na polskie realia z automatu i nie poaptrzyłam skąd jestes
Całkiem sprytnie jest to tam zorganizowane.



Żeby nie robić off, to napiszę o sobie.
Zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży pracowałam w dwóch miejscach (nocki w innym miejscu, dniówki w innym). Taki ze mnie mały pracoholik był, nie robiłam tego z przymusu, tylko tak ciężko było mi zrezygnować z którejś z prac Kiedy pojawiły się dwie kreski na teście musiałam z czegoś zrezygnować. Wybrałam oczywiście lepszą opcję, czyli miejsce, gdzie miałam umowę o pracę. Wtedy się zaczęło..
Zostałam odsunięta od obowiązków, które tak lubiłam. Ciągle dostawałam tylko prikazy czego to mi nie wolno, koordynatorka dawała mi do zrozumienia, że z brzuchem nie jestem im niezbędna i mogłabym już sobie iśc na zwolnienie. Co z tego, że ja miałam chęci do pracy, skoro praca nie miała chęci na moje zaangażowanie poszłam na L4 w 5 miesiącu ale tylko dlatego, że dostałam takie zalecenie od lekarza, gdyby nie to, dłużej robiłabym na złość koordynatorce
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:26   #29
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

ja ciażówa pracuję cały czas, jeszce nie zwolniłąm nawet
musze bo potem nie wiadomo, choc i tak nie zamierzam przestać
no ale ja pracuje bardziej dla siebie i nie musze vchozić na bite 8h wieć inna sprawa
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 15:53   #30
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Niechęć do pracy w ciąży?

Ja planowałam pracować przynajmniej do końca 8 miesiąca (tyle że po ograniczeniu niebezpiecznych warunków), bo miałam dużo chęci i zapału do pracy, jednak życie zweryfikowało moje plany i najpierw przedwczesne skurcze a później inne powikłania sprawiły, ze musiałam sporo czasu spędzić w domu - i dopiero wtedy dopadło mnie zniechęcenie. Każda ciąża i każda kobieta jest inna, warunki pracy są inne i staram się nie generalizować i nie oceniać innych i ich zaangażowania w pracę w trakcie ciąży. Zwykle drażni mnie tylko opowiadanie znajomych, które ciążę przeszły parę lat temu, jakie to one były aktywne i pracowały do samego dnia, wręcz godziny porodu, podczas gdy ja pamiętam, że było zupełnie inaczej...
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.