Erasmus a kierunek studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-02, 19:40   #1
_jakzyc
Raczkowanie
 
Avatar _jakzyc
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 78
Question

Erasmus a kierunek studiów


Dziewczyny, mam do was pytanie.

Studiuję dosyć nietypowy kierunek studiów, mało popularną filologię, a chciałabym wyjechać na Erasmusa. Niestety, mało uczelni ma w ofercie ten kierunek w języku angielskim. Czy w takim razie nie mogę wyjechać? Jest tu ktoś studiujący coś nietypowego kto może mi pomóc?
_jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 20:21   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Nikt "w ciemno" nie powie Ci z jakimi uczelniami i na jakie kierunki umowy ma podpisane Twoja uczelnia. Sytuacja innych nie ma tu żadnego znaczenia, bo nawet jak na uczelni X można wyjechać na danym kierunku, to u Ciebie może być to niemożliwe. I na odwrót.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 20:52   #3
_jakzyc
Raczkowanie
 
Avatar _jakzyc
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 78
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Wiem, na jakie uczelnie mogę wyjechać. Po prostu na prawie żadnej nie ma mojego kierunku i chciałam wiedzieć, czy ktoś był w podobnej sytuacji i czy w takim razie będę musiała zrezygnować. Także wg mnie sytuacja innych ma tu znaczenie.
_jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 22:09   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez _jakzyc Pokaż wiadomość
Wiem, na jakie uczelnie mogę wyjechać. Po prostu na prawie żadnej nie ma mojego kierunku i chciałam wiedzieć, czy ktoś był w podobnej sytuacji i czy w takim razie będę musiała zrezygnować. Także wg mnie sytuacja innych ma tu znaczenie.
Skoro na prawie żadnej, to znaczy, że jakaś z Twoim kierunkiem jest. Dlaczego jej nie wybierzesz?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 12:00   #5
_jakzyc
Raczkowanie
 
Avatar _jakzyc
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 78
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Z tych uczelni które przejrzałam był na jednej, na której jest jedno miejsce... Także mogę ją wybrać, ale raczej szanse są marne, że mi się uda. Dlatego chciałam się poradzić kogoś kto był w podobnej sytuacji
_jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 12:12   #6
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez _jakzyc Pokaż wiadomość
Wiem, na jakie uczelnie mogę wyjechać. Po prostu na prawie żadnej nie ma mojego kierunku i chciałam wiedzieć, czy ktoś był w podobnej sytuacji i czy w takim razie będę musiała zrezygnować. Także wg mnie sytuacja innych ma tu znaczenie.
Rozmawiałas o tym z koordynatorem? W sensie o tym z jakimi uczelniami ma podpisana umowę uczelnia a konkretniej twój wydzial/instytut? To że uczenia ma podpisana umowę z kimś nie oznacza ze jest ona podpisana dla wszystkich kierunków. Z filologiami obcymi jest o tyle spoko, że można mieć zajęcia w języku którego się uczysz, nie w angielskim (ja tak mialam), ale jak instytut nie ma umowy z uczelnia to mało zdzialasz. To jedno miejsce jest dla wszystkich kierunków, twojego kierunku, twojego wydziału czy instytutu?

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2016-02-03 o 12:15
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 13:03   #7
_jakzyc
Raczkowanie
 
Avatar _jakzyc
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 78
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Mamy podzielone na instytuty, także wiem na jakie uczelnie mogę wyjechać. Może faktycznie będzie łatwiej znaleźć coś w języku którego się uczę, także dzięki za konkretną odpowiedź! Odzyskałam nadzieję dzięki tobie
_jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 13:17   #8
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Erasmus a kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez _jakzyc Pokaż wiadomość
Mamy podzielone na instytuty, także wiem na jakie uczelnie mogę wyjechać. Może faktycznie będzie łatwiej znaleźć coś w języku którego się uczę, także dzięki za konkretną odpowiedź! Odzyskałam nadzieję dzięki tobie
jak jest jedno miejsce na instytut to tez nie ma tragedii nie zawsze jest duzo chętnych
wybierz sie do koordynatora z instytutu, moze pomoże
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-03 14:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.