Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-19, 20:05   #1
_Smile_
Przyczajenie
 
Avatar _Smile_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6

Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego?


Witam wszystkich!
Jestem nowa na forum, więc za wszelkie niedostosowanie się do zasad z góry przepraszam a za wszelkie uwagi dziękuję. Wczoraj skończyłam swoją przygodę z maturami i zaczęłam się już tak na poważnie zastanawiać nad wyborem kierunku. Jeśli w czymś to pomoże to maturze zdawałam ( po myślniku wypisałam przewidywane wyniki):
* geografię (R) --------> 60-70%
* j.polski (P) -----------> 60-70%
* matematykę (P) -----> 70-80%
* j.angielski (P i R) ----> 90-100% (P) i 70-80% (R)

Kierunki studiów nad którymi do tej pory myślałam to gospodarka przestrzenna, zarządzanie albo turystyka i rekreacja. Myślałam o takich uczelniach (w grę wchodzi tylko Warszawa) jak UW, PW, SGGW. Wiem, że o powyższych studiach (szczególnie o zarządzaniu) mówi się, że to "fabryka bezrobotnych", ale niestety takie mam zainteresowania a tego nie zmienię, a wolałabym robić w przyszłości to co sprawia mi przyjemność. W dodatku uważam, że jeżeli przez te 3-5 lat nie siedzi się na 4 literach i nic nie robi to nawet po medycynie nas nigdzie nie zechcą. Podsumowując, chciałam Was drogie Wizażanki poprosić o opinię (czy są ciekawe, jakie są po nich perspektywy pracy, Erasmus i inne projekty, itd.),na temat powyższych uczelni a szczególnie kierunków, które wybrałam. Zależy mi szczególnie na zdaniu osób które je studiują lub już je ukończyły. Oczywiście nie pogardzę też opinią osób, które studiują coś innego i nie są z Warszawy. Będę też wdzięczna jeśli poradzicie mi jakie inne ciekawe i opłacalne kierunki istnieją w stolicy dla osoby, które zdawała powyższe przedmioty na maturze. Z góry dziękuję za wszystkie wpisy, które zamieścicie a może dzięki Wam odkryję jaką ścieżkę powinnam obrać, żeby w przyszłości czuć się spełnionym.

P.S. Jeśli interesuje Was kim chciałabym w przyszłości zostać, jaki zawód wybrałam to jeśli ma to pomóc w doradzeniu mi to dajcie mi znać a o wszystkim postaram się powiedzieć

Ufff... ale się rozpisałam

Edytowane przez _Smile_
Czas edycji: 2016-05-19 o 20:06
_Smile_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 10:52   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego?

Studiowałam GP we Wrocławiu, ale byłam na konferencji na PW gdzie rozmawiałam z ludźmi z tego kierunku i byłam zachwycona ich programem studiów Planowanie przestrzenne pełną gębą

Co do innych kierunków, jakie mogłabyś studiować ze swoimi przedmiotami maturalnymi - raczej łatwo to sprawdzić na stronach rekrutacyjnych uczelni, które bierzesz pod uwagę, owszem, kierunków każda ma kilkadziesiąt, ale zajmie Ci to jeden wieczór - a czym jest jeden wieczór w porównaniu do całych studiów. Nie bardzo to widzę, żeby ktoś tu zajrzał i napisał: "Z takimi przedmiotami możesz studiować X, Y, Z"... Zresztą najlepsze są informacje ze źródła.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 14:13   #3
_Smile_
Przyczajenie
 
Avatar _Smile_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Studiowałam GP we Wrocławiu, ale byłam na konferencji na PW gdzie rozmawiałam z ludźmi z tego kierunku i byłam zachwycona ich programem studiów Planowanie przestrzenne pełną gębą

Co do innych kierunków, jakie mogłabyś studiować ze swoimi przedmiotami maturalnymi - raczej łatwo to sprawdzić na stronach rekrutacyjnych uczelni, które bierzesz pod uwagę, owszem, kierunków każda ma kilkadziesiąt, ale zajmie Ci to jeden wieczór - a czym jest jeden wieczór w porównaniu do całych studiów. Nie bardzo to widzę, żeby ktoś tu zajrzał i napisał: "Z takimi przedmiotami możesz studiować X, Y, Z"... Zresztą najlepsze są informacje ze źródła.
Nie no wiadomo, że najlepiej sprawdzić u źródła i tak też zrobiłam. Przejrzałam chyba oferty większości uczelni w Warszawie ale prócz tych kierunków, które podałam wyżej nic innego mnie zainteresowało. Co do tej pomocy to bardziej chodziło mi o to, że na samym początku jakiś kierunek odrzuciłam a osoba, która to studiuje mimo wszystko zaciekawi mnie nim, bo ja mogłam np. kierować się stereotypami. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź.

Mam tylko jeszcze dwa pytania do Ciebie. Czy Ty lub Twoi koledzy z kierunku mieliście problemy ze znalezieniem pracy po GP, jeśli nie to gdzie ją znaleźliście? Czy jest to kierunek wymagający jeśli chodzi o matematykę, fizykę itp., ponieważ ja nigdy problemów z tymi przedmiotami nie miałam ale nie byłam też osobą wybitną, a moje losy potoczył się tak, że w liceum wybrałam taki a nie inny profil, więc powyższe przedmioty jak fizyka czy chemia skończyłam w I liceum a matematykę przez trzy lata miałam tylko na podstawie
_Smile_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 15:13   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez _Smile_ Pokaż wiadomość
Mam tylko jeszcze dwa pytania do Ciebie. Czy Ty lub Twoi koledzy z kierunku mieliście problemy ze znalezieniem pracy po GP, jeśli nie to gdzie ją znaleźliście? Czy jest to kierunek wymagający jeśli chodzi o matematykę, fizykę itp., ponieważ ja nigdy problemów z tymi przedmiotami nie miałam ale nie byłam też osobą wybitną, a moje losy potoczył się tak, że w liceum wybrałam taki a nie inny profil, więc powyższe przedmioty jak fizyka czy chemia skończyłam w I liceum a matematykę przez trzy lata miałam tylko na podstawie
Pod koniec studiów zmieniłam nieco drogę kształcenia, tj. wybrałam specjalizację z nieruchomości i w tej dziedzinie dorywczo trochę popracowałam. Aktualnie też być może załapię się na coś tego typu, czekam na decyzję.

Nie wiem jak większość roku, ale słyszałam o znajomych, którym się naprawdę fajnie trafiło z pracą (biura projektowe), inni wiem, że wylądowali w urzędach bo jakby nie patrzeć i do tego przygotowuje ten kierunek. Ale weź poprawkę na to, że ukończyliśmy GP na uczelni przyrodniczej. Z tego co zaobserwowałam na PW tam GP jest dużo bardziej techniczna, nic dziwnego, w końcu mowa o politechnice i to jednej z najlepszych.

U nas matma była do przejścia, więcej problemów było z fizyką czego nie rozumiem, bo fizyka to było 95% to samo co w szkole średniej w zakresie podstawowym - byłam na humanie, a zaliczyłam bez spiny fizykę na studiach. I tu pojawia się różnica, między moją uczelnią a PW - u mnie fizyka trwała I semestr, tam cały rok. Nie wiem jak z matematyką, ale pewnie podobnie. Jaki mają tam materiał z tych przedmiotów? Aż tak nie wypytywałam
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 17:22   #5
_Smile_
Przyczajenie
 
Avatar _Smile_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Pod koniec studiów zmieniłam nieco drogę kształcenia, tj. wybrałam specjalizację z nieruchomości i w tej dziedzinie dorywczo trochę popracowałam. Aktualnie też być może załapię się na coś tego typu, czekam na decyzję.

Nie wiem jak większość roku, ale słyszałam o znajomych, którym się naprawdę fajnie trafiło z pracą (biura projektowe), inni wiem, że wylądowali w urzędach bo jakby nie patrzeć i do tego przygotowuje ten kierunek. Ale weź poprawkę na to, że ukończyliśmy GP na uczelni przyrodniczej. Z tego co zaobserwowałam na PW tam GP jest dużo bardziej techniczna, nic dziwnego, w końcu mowa o politechnice i to jednej z najlepszych.

U nas matma była do przejścia, więcej problemów było z fizyką czego nie rozumiem, bo fizyka to było 95% to samo co w szkole średniej w zakresie podstawowym - byłam na humanie, a zaliczyłam bez spiny fizykę na studiach. I tu pojawia się różnica, między moją uczelnią a PW - u mnie fizyka trwała I semestr, tam cały rok. Nie wiem jak z matematyką, ale pewnie podobnie. Jaki mają tam materiał z tych przedmiotów? Aż tak nie wypytywałam
Przejrzałam plan studiów I stopnia na PW i z tego co udało mi się dowiedzieć to matematyka jest tylko przez I semestr a fizyka jest przez pierwsze dwa semestry, więc myślę, że jakoś to przetrwam. Najwyżej będę musiało trochę dłużej posiedzieć przy tych przedmiotach niż inni Mimo wszystko i tak się trochę obawiam, bo do tej pory z przedmiotami ścisłymi nie miałam za wiele wspólnego :P a jakby nie patrzeć GP to jednak kierunek dla potężnych umysłów

Na PW zarówno na studiach I jak i II stopnia są do wybory tylko dwie specjalizacje: środowiskowe uwarunkowania gospodarowania przestrzenią i urbanistyka w planowaniu przestrzennym. Co twoim zdaniem byłoby lepsze. Będę wdzięczna za opinię, bo nie jestem jeszcze za bardzo ogarnięta w temacie . Niedawno wybierałam liceum, a teraz muszę myśleć nad tym kim chcę być za 10 lat. Jestem osobą, które raczej nie myśli o przyszłości i jest strasznie niezdecydowana . Pewnie dlatego trafiłam do tego liceum, które na dniu otwartym zrobiło na mnie najgorsze wrażenie . Mimo wszystko cieszę się, że tak się stało i nie żałuję swojej decyzji

Edytowane przez _Smile_
Czas edycji: 2016-05-20 o 17:30
_Smile_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 19:58   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zarządzanie czy gospodarka przestrzenna a może coś innego?

Cytat:
Napisane przez _Smile_ Pokaż wiadomość
a jakby nie patrzeć GP to jednak kierunek dla potężnych umysłów
W porównaniu do pozostałych kierunków inżynierskich... To GP jest na pewno jednym z łatwiejszych
Cytat:
Napisane przez _Smile_ Pokaż wiadomość
Na PW zarówno na studiach I jak i II stopnia są do wybory tylko dwie specjalizacje: środowiskowe uwarunkowania gospodarowania przestrzenią i urbanistyka w planowaniu przestrzennym. Co twoim zdaniem byłoby lepsze. Będę wdzięczna za opinię, bo nie jestem jeszcze za bardzo ogarnięta w temacie
Tutaj będę stronnicza, bo szczerze nie znoszę wszystkiego, co związane jest na GP ze środowiskiem, dlatego bez wahania wybrałabym drugą specjalność. Aczkolwiek nie wiem, czy czasami po tym środowiskowym nie byłoby łatwiej o pracę...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-20 20:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.