recenzowanie zapachów perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-23, 14:52   #1
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023

recenzowanie zapachów perfum


zastanawiam się czy recenzowanie zapachu perfum ma sens czy nie, jeśli użytkowniczka pisze jedynie: "zapach jest całkiem ładny i ja go lubię" lub "wstrętny myślałam, że będzie lepszy"

jak myślicie?

tzn. na pewno znacznie mają wpisy:

-jest niezwykle trwały [choć na każdej sobie inaczej trzymają się różne nuty zapachowe to duża ilość takich opinii już o czyms świadczy]

-to zapach cytryny, pomarańczy z lekką domieszką melona i dla mnie jest za lekki

-to zapach piżmowo-ambrowy i mi nie koniecznie pasuje

postrzeganie zapachów jest baaardzo subiektywne a KW ma pomagać przyszłym użytkowniczkom a nie tylko dać ujście niezadowoleniu [lub też zadowoleniu] recenzentki. dlatego zwracam się z prośbą do dziewczyn, aby przybliżały dlaczego wg. nich zapach jest piekny/wstrętny - bo ja czuję niedosyt przy niektórych opiniach.. nic mi nie mówią...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 15:11   #2
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: recenzowanie zapachów perfum

Zgadzam sie w pełni, to bardzo subiektywna rzecz. Ale może zachęcić lub zniechęcić. Ja tego oczekuje. Nawet jak zniechęca recenzja, to sama chce sprawdzić negatywy zapachu.
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 15:13   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: recenzowanie zapachów perfum

ale kilka obiektywnych danych też by nie zaszkodziło [img]icons/icon7.gif[/img].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-23, 17:26   #4
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: recenzowanie zapachów perfum

Ale wprowadzające pierwszą recenzję,wizażanki najczęściej nakreślają, co w której nucie, a na końcu swoje odczucia.
Myślę, że recenzje zapachów pozwalają nam szybko wychycić nowości na rynku. Tych ostatnio sporo, choć przyznam szczerze, że od bardzo dawna nie bylo nic wyjatkowego i charakterystycznego.Wciąż pojawiają się kalki i kalki i kalki.Jak "Mademoiselle" i "Chance" jak siostry.Kenzo zostało daleko w tyle, zmienia opakowania, ale jest szansa, że coś się zmieni od kiedy na rynku u nas sa już dostępne serie aromatoterapeutyczne.YSL ma wejść z czymś nowym ponoć. Dziś wąchałam nowy summer edition lubianego przeze mnie bardzo, choć niestety oklepanego przez podróbki Cerutti 1881.Niezniszczalny L'eau de Issey pachnie w tym sezonie jakby bardziej zielono (seria z zielonymi paseczkami).K.Clein tez nie zaskoczyl "Eternity Purple Orchid".Jednym słowem drogie panie - kicha. Spodobal mi sie nowy Givenchy "Into the blue" (stylistyka nawiązuje do designu techno-dance), ale zapach jakby juz był wcześniej (Aqua di Gio czy cuś....)
Ja jednak kocham najbardziej swoje niedoczekane "Pleasures", "Romance", "Extravagance", stare dobre "Sunflowers", "Miracle" czy "Allure".
Gdzie te nosy cholerka?Może mają urlopy....?
Pozdrawiam
Luloo wąchacz amator
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 13:48   #5
AgnieszkaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 127
Re: recenzowanie zapachów perfum

Sarenko - w pełni popieram Twój apel o rzetelniejsze recenzowanie. Niekoniecznie dla mnie musi to oznaczać wyliczanie składników zapachu - to wydaje mi się odpowiedniejsze przy zgłoszeniach - ale skojarzenia jak najbardziej. Na jaką okazję, czy mocny, czy trwały, elegancki, seksowny, frywolny, odstręczający itd. Ale nie "dla mnie ohydny i koniec".

A tak a propos Waszych rozważań na temat oryginalności nowo kreowanych perfum - aałkiem niedawno czytałam na ten temat artykuł. Nie opłaca się ponoć prowadzenie wieloletnich badań i prób, TYLKO po to by wynaleźć nowy zapach. Panie gonią za nowościami i tak czy owak kupią to stworzone w naprędce, za to szalenie drogie byleco. Zużyją pół butelki i pchną dalej, same kupując coś nowego. I w ten sposób rzeczywiście nie otrzymujemy nic nowego.
Przedwczoraj wwąchałam się w Amarige d'Amour. Początek niezły, trochę lżejsza wersja starego Amarige. Nie mam zastrzeżeń, wszak sama nazwa mówi o pewnym pokrewieństwie zapachowym. Zapach jednak zaczyna się dalej rozwijać i zmienia się w.... inny zapach Givenchy, nie pamiętam nazwy, przezroczyste opakowanie z kolorowym korkiem, taki trawiasty. I moja aprobata się w tym momencie skończyła. Addict Diora też przypomina coś co już było i zachwytu nie wywołuje. Osobiście wolę wąchać te starsze zapachy. Te się przynajmniej od siebie różnią.
AgnieszkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 07:37   #6
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: recenzowanie zapachów perfum

Recenzje zapachow sa calkiem odmienna kategoria, ktore juz niemal calkowicie polegaja na odczuciach i trudno jest okreslic jednoznacznie obiektywne kryteria oceny.

Dlatego nie bedziemy raczej usuwac tych ocen.

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 10:11   #7
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: recenzowanie zapachów perfum

ale zloślicze, my kochamy tę kategorię, a ty od razu tak do siebie to bierzesz.Po co usuwać coś co jest dobre? Tylko sobie pobajdurzyłyśmy na ten temat, luźno całkiem))
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-06, 11:52   #8
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: recenzowanie zapachów perfum

Aaaaa... bajdurzenie to calkiem inna sprawa [img]icons/icon10.gif[/img]
[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 12:01   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: recenzowanie zapachów perfum

usuwanie usuwaniem - ja tylko apeluję do autorek przyszłych wpisów o szersze recenzje [img]icons/icon7.gif[/img].

jasne, jak pisze Luloo: "wprowadzające pierwszą recenzję,wizażanki najczęściej nakreślają, co w której nucie". ale każdy ma inne skojarzenia i np. ktoś czuję w Kenzo maciejkę a ktoś inny goździka [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 12:40   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: recenzowanie zapachów perfum

Popieram Sarenkę w 100%, ja prowadzę z Lejką długie dyskusje na temat zapachów kosmetyków, to co jej pachnie, mnie niekoniecznie i vive versa, a poza tym każda z nas wyczuwa co innego [img]icons/icon12.gif[/img] W związku z tym uważam za zasadne pisanie, jak dany perfum pachnie dla mnie, a nie bazowanie na tym, co napisze o nim producent.

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 12:45   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: recenzowanie zapachów perfum

dzięki Babciu [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img]

i idąc dalej.. kiedy przeczytam opis danych perfum jedynie w nagłówku recenzji to albo mnie to zachęci albo zniechęci, ale.. jeśli przeczytam 10 opinii i każda będzie nakreślała również wrażenia zapachowe to będę umiała wyciągnąć z tego jakieś wnioski a to z kolei spowoduje to, że idąc do perfumierii powącham 8 zachów a nie 58 [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-06, 13:47   #12
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: recenzowanie zapachów perfum

heheheh sarenko, bo gożdzik i maciejka to to samo - ostre jest ostre.Uwielbiam różowy pieprz (tn w extravagance), nowe wrazenie zapachowe. Różowy pieprz to cos z pogranicza final fantasy
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 14:08   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: recenzowanie zapachów perfum

maciejka jest ostra ale i słoda jednoczesnie - przynajmniej dla mnie [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img]a goździk bardziej "płytki" w zapachu [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-06, 18:32   #14
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: recenzowanie zapachów perfum/Bunia

dzięki za pamięć. [img]icons/icon10.gif[/img] Ale prawda, każdy lubi co innego i każdemu inaczej pachnie ta sama rzecz... Np. wszyscy piszą, że Epitheliae ma zapach owsa, a ja go nie czuje! może przyjdzie z czasem... [img]icons/icon10.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.