Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-22, 21:31   #2401
wywa
Zakorzenienie
 
Avatar wywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 4 413
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja odkryłam dwa tygodnie temu mydło Aleppo, z n osa poznikało wszystko niemalże , jeszcze muszę poradzić sobie z brodą. Kupiłam to 24% laur i ciut jest za mocne, bo wysusza skórę, ale już zamówiłam 17%.
__________________
Ubrania 44-46,dla chłopca 110-116, decoupage
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265168
Kosmetyczny
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1262590


Chudnę sobie...
83kg-78kg -75......................6 2 kg





wywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 22:29   #2402
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez aaash Pokaż wiadomość
A czy na forum trzeba wyłącznie zadawać pytania?
Forum to forum, pisać też można.
Nie trzeba, ale wtedy się nie upomina o swojej obecności.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 22:45   #2403
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Aaash opowiedz co stosujesz dokładnie bo nie mam zbyt czasu na przeglądanie wczesniejszych wątków,
co trzeba kupić, gdzie, i w jakiej granicy kosztów _ od lat walczę z wągrami, ale ja stosuje tylko maseczkę na bazie cytryny i drożdży... efekt super ale na drugi dzień dalej paskudy widoczne
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...

Edytowane przez suwa89
Czas edycji: 2012-06-22 o 22:46
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:33   #2404
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Nie trzeba, ale wtedy się nie upomina o swojej obecności.
Aaaa przestań. Będę chciała, będę się upominała, temat podtrzymać warto, bo a nóż komuś pomoże. Jak ci to przeszkadza, to po prostu nie zwracaj na to uwagi.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez suwa89 Pokaż wiadomość
Aaash opowiedz co stosujesz dokładnie bo nie mam zbyt czasu na przeglądanie wczesniejszych wątków,
co trzeba kupić, gdzie, i w jakiej granicy kosztów _ od lat walczę z wągrami, ale ja stosuje tylko maseczkę na bazie cytryny i drożdży... efekt super ale na drugi dzień dalej paskudy widoczne
Ja zrobiłam tak jak pisała Daisydee.
Kupiłam olejek pichtowy w pobliskiej aptece i petroleum, ale nie D-5, tylko D-4. A olejek pichtowy trafił mi się akurat do użytku wewnętrznego (czyli, że jest naturalny i lepszy od tego do uzytku zewnętrznego). Olejek pichtowy mam z firmy Alter-Medica a Petroleum nie wiem z jakiej firmy, ale ma białą etykietkę w niebieskie napisy.
Umyłam jakąś małą pustą buteleczkę i wlałam do niej 40ml petroleum i 10ml olejku pichtowego (jest to takie optymalne stężenie, tak mi się wydaje, na początek na pewno nie zaszkodzi). No i co, umyłam buzię jak zwykle, oczyściłam z makijażu i przyszła kolej na użycie tego toniku z petroleum i olejku. Nalałam trochę na wacik i mocno tarłam, tak samo jak pisała Daisydee. Używam już tydzień i stan mojej cery poprawił się, pory są czyste i już nie rozszerzone, wągry na nosie prawie wszystkie zeszły, żadnych wyprysków. Mam przebarwienia potrądzikowe i mam wrażenie, że je rozjaśnia, ale dodatkowo robię z tego olejku świetną maseczkę, która też wydaje mi się że rozjaśnia mi te przebarwienia. Przepis sama sporządziłam i jestem zadowolona
Aha, no i koszt olejku i petroleum to około 28 zł. Ja tyle płaciłam bynajmniej, bo petroleum było za 13zł a olejek pichtowy za 15.

Edytowane przez aaash
Czas edycji: 2012-06-26 o 12:35
aaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:49   #2405
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez aaash Pokaż wiadomość
Jak ci to przeszkadza, to po prostu nie zwracaj na to uwagi.
tak też następnym razem zrobię
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 11:19   #2406
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez aaash Pokaż wiadomość
Mam przebarwienia potrądzikowe i mam wrażenie, że je rozjaśnia, ale dodatkowo robię z tego olejku świetną maseczkę, która też wydaje mi się że rozjaśnia mi te przebarwienia. Przepis sama sporządziłam i jestem zadowolona
Aha, no i koszt olejku i petroleum to około 28 zł. Ja tyle płaciłam bynajmniej, bo petroleum było za 13zł a olejek pichtowy za 15.
Jaką maseczkę, zdradzisz przepis?
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 11:23   #2407
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Dziewczyny, 1,5 tyg temu byłam na oczyszczaniu (wcześniek ok pół roku temu), zaskórników już prawie nie mam, wczoraj zrobiłam sobie kwas glikolowy 30% (zestaw z bielendy professional) i mam pytanko- jak często mam go robić żeby był jakiś efekt? Kiedyś miałąm migdałowy i skóra mi się przynajmniej łuszczyła a po tym nc i dlatego nie chciało mi się go robić regularnie, ale teraz zmieniłąm zdanie. Dodam, że raczej nie będę się opalać więc na to nie patrzcie.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 15:19   #2408
myssti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 38
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

witam,

Od jakis 2-3 mc mam to cholerstwo na dwarzy, az patrzec nie moge. Cale szczescie wiadac to tylko pod swiatlo, jakos ta sie zakrys pudrem jak wychodze na jakies imprezy ale tak to to zle sie z tym czuje.
Mam je na skroniach i policzkach ale od niedawna zaluwazylam ze troche mam na dekolcie.
uzywalam zawsze zelu do mycia twarzy normaderm vichy.
nie wiem co mam z tym swinstwem robic, chyba pojde do dermatologa.
myssti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:10   #2409
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Ja kiedys gdzies przeczytalam ze matujace kremy moga sie do tego przyczyniac.
Nie wiem czy prawda, ale mi wyskakiwaly kiedys takie swinstwa od kremow, a uzywalam wtedy tylko matujące. Przestalam i problem znikl. Wiec pewnie kosmetyki zapychaja i stad te grudki na twarzy.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:26   #2410
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Ooo fajnie, a ja właśnie sobie dzisiaj kupiłam krem matujący
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:53   #2411
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Ooo fajnie, a ja właśnie sobie dzisiaj kupiłam krem matujący
ja tez uzywam, od dzisiaj zaczelam, zobaczymy jakie fekety. Kiedys mialam jeden matujacy i on wlasnie mnie zapychal, zobaczymy jak przy kremie innej firmy.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 15:12   #2412
myssti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 38
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

moze dlatego mam to świństwo, bo przez jakiś czas używałam tylko kremów matujących!!!!

Teraz nic nie robie, nie wyciskam tylko używam kremu i żelu do mycia twarzy z la roche i widzę, ze grudki się trochę zmniejszają, robią się takie bardziej wygładzone. Mam nadzieję ze to mi pomoże bo jak nie to chyba oszaleje
myssti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:05   #2413
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Hej dziewczęta. Widzę, że wątek dawno nie odwiedzany, a ja pilnie potrzebuje porady. Dotrwałam do 28 strony wątku i nadal się gubię. Chciałabym stosować mieszankę olejku pichtowego +petroleum d5 + kilka kropelek nafty. Myślę też nad dodaniem czegoś na naczynka, czegoś co by mnie nie zatkało. Może coś poradzicie? Mam też problem z proporcjami tej miksturki - chciałabym aby nie był tak mocny że względu na moje naczynka. Pomożecie?
brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 00:12   #2414
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Witajcie dziewczyny Nie było mnie na tym wątku dobrych kilka lat - 7 Bardzo się cieszę, że wielu z Was pomogła moja mieszanka pozdrawiam serdecznie
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 01:16   #2415
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Dziewczyny, nie boicie się zapchania przez petroleum i olejek pichtowy po pierwszych pozytywnych efektach?
Szczerze powiedziawszy bałabym się taki zestaw nałożyć na twarz.
Co do zaskórników i ogólnej poprawy kondycji skóry - ostatnio mam manię robienia maseczek z glinek (czasami mieszanych ze spiruliną) - działa pod warunkiem, że jest się systematycznym
Papka do cery trądzikowej z Jadwigi też się przydaje do walki z niedoskonałościami - warto spróbować
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 15:00   #2416
Hester7
Raczkowanie
 
Avatar Hester7
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 34
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Brzmi super, z tym olejkiem pichtowym, ale jednak bym się bała, nie lubię takich eksperymentów :/
Hester7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:56   #2417
fifthavenuee
Przyczajenie
 
Avatar fifthavenuee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 7
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

skusiłam się daisydee na twój przepis i poszłam dzisiaj do apteki. pani mi powiedziała, ze petroleum jest na receptę....:/ więc zakupiłam zwykłą naftę kosmetyczną no i olejek. nałożyłam mieszankę na wacik i przecierałam twarz. nie wiem czy to coś pomoze, wacik nie był zabrudzony, może delikatnie ale wydaje mi się, że była to po prostu resztka niedomytego makijażu. poczekam jakieś 2 tygodnie i napisze wam czy są efekty
fifthavenuee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:22   #2418
fantabulous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Istnieje bardzo fajny krem na wszelkie problemy ze skórą. Jego pełna nazwa to Kailas Jeevan, ale można na niego mówić kajlasz. Nie ma w nim ani odrobiny chemii, jego głównymi składnikami są olejek kokosowy (bardzo dobrze wygładzający skórę) i wyciągi z ziół i roślin rosnących wyłącznie w himalajach. Jego receptura jest podobno bardzo stara, podobnie jak innych ajurwedyjskich kosmetyków. Działa on na : uczulenia, popękane pięty, poparzenia, ukąszenia owadów (po paru minutach szpecący bąbel po ukąszeniu owada znika ) , hemoroidy, czyraki. Można go także nakładać na rany. Ma działanie bakteriobójcze, a jednocześnie nawilża. Świetnie także usuwa wszelkie niedoskonałości z buzi. Raz poczułam że tworzy mi się krostka pod skórą, nałożyłam go na noc i następnego dnia nic się nie pojawiło Nie zauważyłam żeby likwidował zaskórniki, ale pomógł mi raz gdy sama próbowałam się ich pozbyć (ale już nic z buzi nie wyciskam , bo naprawdę nie warto) No i uratował mnie gdy pojawił mi się pryszcz na czole, dwa dni przed zabawą w szkole. Ostatnio dużo też czytałam o toniku pichtowym i zamierzam stosować go na całą buzię, bo mocno oczyszcza, co zauważyłam już po jednym użyciu. Nie sądzę jednak żeby z pryszczami, które w przeszłości zawsze tworzyły mi się z zaskórników, które próbowałam wycisnąć poradził sobie tak dobrze, jak Kajlasz albo nawet dobrze znany wszystkim skinoren
fantabulous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 07:37   #2419
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez fantabulous Pokaż wiadomość
Istnieje bardzo fajny krem na wszelkie problemy ze skórą. Jego pełna nazwa to Kailas Jeevan, ale można na niego mówić kajlasz. Nie ma w nim ani odrobiny chemii, jego głównymi składnikami są olejek kokosowy (bardzo dobrze wygładzający skórę) i wyciągi z ziół i roślin rosnących wyłącznie w himalajach. Jego receptura jest podobno bardzo stara, podobnie jak innych ajurwedyjskich kosmetyków. Działa on na : uczulenia, popękane pięty, poparzenia, ukąszenia owadów (po paru minutach szpecący bąbel po ukąszeniu owada znika ) , hemoroidy, czyraki. Można go także nakładać na rany. Ma działanie bakteriobójcze, a jednocześnie nawilża. Świetnie także usuwa wszelkie niedoskonałości z buzi. Raz poczułam że tworzy mi się krostka pod skórą, nałożyłam go na noc i następnego dnia nic się nie pojawiło Nie zauważyłam żeby likwidował zaskórniki, ale pomógł mi raz gdy sama próbowałam się ich pozbyć (ale już nic z buzi nie wyciskam , bo naprawdę nie warto) No i uratował mnie gdy pojawił mi się pryszcz na czole, dwa dni przed zabawą w szkole. Ostatnio dużo też czytałam o toniku pichtowym i zamierzam stosować go na całą buzię, bo mocno oczyszcza, co zauważyłam już po jednym użyciu. Nie sądzę jednak żeby z pryszczami, które w przeszłości zawsze tworzyły mi się z zaskórników, które próbowałam wycisnąć poradził sobie tak dobrze, jak Kajlasz albo nawet dobrze znany wszystkim skinoren
Olej kokosowy ma działanie silnie komedogenne, wobec powyższego nie dość, że nie pomaga w walce z zaskórnikami i wypryskami, to nasila problem i sprzyja podchodzeniu niedoskonałości ropą. Z tego co się orientuję Kajlasz to po prostu góra w Tybecie. Sam krem owszem, zawiera np olejek sandałowy który działa silnie antybakteryjnie, ale również bardzo wysuszająco. Ponad to krem jest skoncentrowany, a zawartość mentolu bardzo podrażnia skórę. Nie rozumiem czemu o nim wspominasz w tym wątku, istnieją inne na temat preparatów punktowych i wyprysków. Ten specyfik jak sama wspomniałaś, z zaskórnikami sobie nie dość, że nie poradzi, to zaostrzy stan cery stosowany nieumiejętnie.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 13:16   #2420
Migiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Cześć,

specjalnie się zarejestrowałam jak zobaczyłam wątek o grudkach...

ja walczę z nimi od dwóch lat. Dermatolog dwa razy przepisywała mi antybiotyk - Tetralysal (mogłam coś w pisowni pomylić). Raz brałam go ok. 3 miesięcy, raz ok. 4. Poprawa była, ale tylko tymczasowa. Po zaprzestaniu brania antybiotyku po 3 miesiącach grudki wracają. Dodatkowo dostawałam Differin lub Epiduo, ale same bez antybiotyku mi nic nie pomagają.

Inny dermatolog kazał mi używać Epiduo+Skinoren, ale grudki nadal są - może tylko ciut mniej.

Twarz myję Cetaphilem i przecieram tonikiem Iwostin Puritin.

Zamierzam iść do kolejnego dermatologa, chociaż czuję lekką rezygnację. Nie chcę się szprycować antybiotykami przez pół życia, aby nie mieć grudek
Migiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 11:59   #2421
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

a jaki krem nawilżający stosować i jednocześnie żeby nie zapychał?
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 12:36   #2422
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
a jaki krem nawilżający stosować i jednocześnie żeby nie zapychał?
To zależy od skłonności skóry do zapychania, która u każdego jest inna.
Mnie zapycha na pewno parafina w kosmetykach.
Znanymi zapychaczami są też trójglicerydy, ale ja z nimi nie mam problemu.

Zapychają mnie na pewno kremy Ziai (parafina).
Nie zapychał mnie za to krem Babydream z pantenolem i wit.e z Rossmanna i Humektan (do kupienia w aptece), ale on do bardzo suchej skóry się nie nadaje, bo słabo nawilża.

Teraz używam kremu dotleniająco-nawilżającego Apis i nie mam problemów z zapychaniem, dobrze nawilża i ma filtr spf 30.
Nie wiem tylko jak on jestogólnodostępny, bo ja kupiłam go w hurtowni kosmetycznej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:10   #2423
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

też mam taki problem i nic mi na to nie pomaga, najgorzej jest jak widzę swoją twarz pod jakiś kątem widać wtedy wszystkie te podskóre grudy i nierówności ;/
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 09:15   #2424
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Ja również mam ten sam problem. Borykam się z nim już od ok 2 lat i jestem załamana, bo nic nie chce mi pomóc.
Chciałam zapytać jak działa wspomniana maść Brevoxyl? Czy ona niszczy te zamknięte zaskorniki, czy "wywala" je na wierzch?
Moja cera jest bardzo problematyczna, mam masę wyprysków praktycznie non stop i nie potrzeba mi ich więcej...
Ostatnio stosuję też mieszankę petroleum d5 + olejekpichtowy, ale jak na razie efektów brak, a nawet powiedziałabym, że pojawiło się więcej bolących podskórnych pryszczy w dość nietypowych miejscach.
brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 10:19   #2425
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

ja używałam jeszcze mleka, gdzieś jest wątek na ten temat i pomogło mi na zwykłe krosty i przebarwienia ale tych podskórnych nawet nie ruszyło
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:31   #2426
GreenEyeAngel
Przyczajenie
 
Avatar GreenEyeAngel
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 28
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Co do Brevoxylu- mam wrażenie że wywala na wierzch.

Jakieś 2 miesiące temu postanowiłam przeprowadzić rewolucję kosmetykową. ;D Physiogel (żel do mycia bez użycia wody, nie oczyszczał dobrze, nie odblokowywał porów, nie radził sobie dobrze nawet z makijażem, ale tak zachwalany przez dermatologa...) zastąpiłam delikatnym żelem do mycia dla dzieci(który oczyszcza świetnie), lżejszy podkład + właśnie brevoxyl.

Efekt jest taki, że całe te 2 miesiące wyglądam znacznie gorzej. ;D Zamiast podskórnych gulek mam po prostu co chwilę normalne pryszcze...Tak sobie główkuję, że może skóra się oczyszcza i to dobry znak. Podskórnych grudek jest dużo dużo mniej, prawie zniknęły całkowicie. Tylko czy to możliwe, że to całe oczyszczanie trwa aż tak długo? Nie wiem czy się tym martwić i biec do dermatologa czy raczej się cieszyć i uzbroić w cierpliwość, bo wylezie zaraz wszystko i będzie spokój. Doradźcie coś proszę bo już głupieję.
GreenEyeAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 15:55   #2427
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Cytat:
Napisane przez GreenEyeAngel Pokaż wiadomość
Co do Brevoxylu- mam wrażenie że wywala na wierzch.

Jakieś 2 miesiące temu postanowiłam przeprowadzić rewolucję kosmetykową. ;D Physiogel (żel do mycia bez użycia wody, nie oczyszczał dobrze, nie odblokowywał porów, nie radził sobie dobrze nawet z makijażem, ale tak zachwalany przez dermatologa...) zastąpiłam delikatnym żelem do mycia dla dzieci(który oczyszcza świetnie), lżejszy podkład + właśnie brevoxyl.

Efekt jest taki, że całe te 2 miesiące wyglądam znacznie gorzej. ;D Zamiast podskórnych gulek mam po prostu co chwilę normalne pryszcze...Tak sobie główkuję, że może skóra się oczyszcza i to dobry znak. Podskórnych grudek jest dużo dużo mniej, prawie zniknęły całkowicie. Tylko czy to możliwe, że to całe oczyszczanie trwa aż tak długo? Nie wiem czy się tym martwić i biec do dermatologa czy raczej się cieszyć i uzbroić w cierpliwość, bo wylezie zaraz wszystko i będzie spokój. Doradźcie coś proszę bo już głupieję.
Mam to samo Z tym, że ja postawiłam na naturę i nie stosuję żadnych maści i kremów. Grudki zamieniają się w ropne wypryski ale dzięki temu znikają. Codziennie mam coś nowego na twarzy ale mam nadzieję, że jak to przetrwam to będę miała w końcu ładną buźkę
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 17:01   #2428
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Mam to samo Z tym, że ja postawiłam na naturę i nie stosuję żadnych maści i kremów. Grudki zamieniają się w ropne wypryski ale dzięki temu znikają. Codziennie mam coś nowego na twarzy ale mam nadzieję, że jak to przetrwam to będę miała w końcu ładną buźkę
Tak właśnie ma być, maja wychodzić ropne i broń Boże ich nie dotykać/wyciskać, u mnie po ok 3 miesiącach było po problemie. Po dwóch latach problem powrócił:/
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 17:21   #2429
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
Tak właśnie ma być, maja wychodzić ropne i broń Boże ich nie dotykać/wyciskać, u mnie po ok 3 miesiącach było po problemie. Po dwóch latach problem powrócił:/
Ale w tych samych miejscach?
Ja w gimnazjum miałam grudki jedynie na czole. Wyleczyłam je zinerytem jednak po kilku latach powróciły na brodzie i żuchwie Teraz na czole pojawią się pojedyncze, niewielkie przypadki, broda jest względnie czysta ale prawy policzek i prawa część żuchwy jest usiana tymi grudami Myślałam, że z racji tego, iż skupisko jest tylko z jednej strony twarzy, może to być spowodowane bakteriami na poduszce. Zmieniam często poszewki i teraz śpię na drugim boku, nie rozmawiam już praktycznie w ogóle przez tel ( bo trzymam słuchawkę przy prawym uchu) ale to nic nie zmienia.
Na policzkach możliwe, że to trądzik kosmetyczny [odkąd odstawiłam rozświetlacz nowe grudki się nie pojawiają] dlatego planuję całkowicie wymienić kolorówkę na mineralną.
No i jeszcze w tym roku obowiązkowo wizyta u endokrynologa żeby sprawdzić czy moje hormony za bardzo nie szaleją.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:40   #2430
Peppa 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 36
Dot.: podskórne grudki na twarzy...

mam ten sam problem przy brodzie..spróbuję korzystać z tych rad..moze coś zadziała bo tego syfu coraz iwecej :/
Peppa 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.