Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-27, 15:22   #2101
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja leżałam 1,5 godziny z otwartą szczęką, tyle że włożono mi coś, co mi nie pozwalało zamknąć buzi .
Nie widziałam problemu i nienormalności w tym, że leżę, zresztą orto zawsze mnie ustawia w fotelu do pozycji leżącej.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:30   #2102
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez WilczusKyo Pokaż wiadomość
Witam . Od dawna wiedziałam ,że mam krzywe ząbki, ale dopiero teraz udało mi się namówić rodzinę na dofinansowanie górnej części.. Co prawda nie wiele, ale zawsze coś Niestety mam obawy dotyczące wyglądu .. noszę okulary, cy powinnam zmienić je na soczewki ? Czy jeśli będę zakładać na górę, to może coś stać się z dolnymi zębami (też krzywymi ) I czy będę miała wyrywane zęby jeśli jedynki wystają do przodu ?
Dlaczego masz wymienić okulary na soczewki?? Ja noszę okulary na zmianę z soczewkami od kilku lat ale odkąd noszę też aparat ani przez myśl mi nie przeszło, żeby odłożyć okulary. Baaa, w nich chodzę nawet o wiele częściej niż w soczewkach bo dobrze się w nich czuję i wcale nie uważam bym w połączeniu z aparatem wyglądała jak brzydula Betty (bo to chyba o to chodzi, tak?? ).
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:38   #2103
tasiulek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 130
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
odkąd mam aparat to też każdemu na zęby patrzę.Tak samo mam z włosami,mam hopla na punkcie swoich i każdemu we włosię i paszczę zaglądam

pierwsze słyszę,ja normalnie siedziałam
Witam w klubie

Cytat:
Napisane przez WilczusKyo Pokaż wiadomość
Witam . Od dawna wiedziałam ,że mam krzywe ząbki, ale dopiero teraz udało mi się namówić rodzinę na dofinansowanie górnej części.. Co prawda nie wiele, ale zawsze coś Niestety mam obawy dotyczące wyglądu .. noszę okulary, cy powinnam zmienić je na soczewki ? Czy jeśli będę zakładać na górę, to może coś stać się z dolnymi zębami (też krzywymi ) I czy będę miała wyrywane zęby jeśli jedynki wystają do przodu ?
A co ma aparat do okularów? Może nie jest to biżuteria od Swarovskiego no ale też człowieka nie oszpeca tak jak na załączniku, włącz na luz

A co ma stać się z dolnymi zębami skoro nie mają styczności z aparatem z góry? Nie za bardzo rozumiem tego pytania Czy będziesz miała coś wyrywane to chyba zależy od lekarza, skąd mamy wiedzieć jak wygląda dokładnie Twoja wada? Wyrywania też nie ma co się bać

Co do leżenia to ja też bardzo często sobie leże, przy zakładaniu dolnego to byłam na granicy spania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg katy-perry-fccaa9731e5450ed7da3b2dfcfe2ddde215c3bce.jpg (22,3 KB, 49 załadowań)
tasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:44   #2104
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Niektórzy mogą czuć się niekomfortowo w okularach i aparatem jednocześnie . Ja np. noszę okulary tylko na uczelni, ale m.in. dlatego zależało mi na kosmetycznym aparacie, a nie metalowym. Rozumiem chęć posiadania komfortu estetycznego wyglądu.
Do autorki pytania: Niczego nie powinnaś robić, zrób po prostu tak, żebyś to Ty czuła się dobrze, atrakcyjnie i komfortowo .
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 16:45   #2105
WilczusKyo
Przyczajenie
 
Avatar WilczusKyo
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 3
GG do WilczusKyo
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Niektórzy mogą czuć się niekomfortowo w okularach i aparatem jednocześnie . Ja np. noszę okulary tylko na uczelni, ale m.in. dlatego zależało mi na kosmetycznym aparacie, a nie metalowym. Rozumiem chęć posiadania komfortu estetycznego wyglądu.
Do autorki pytania: Niczego nie powinnaś robić, zrób po prostu tak, żebyś to Ty czuła się dobrze, atrakcyjnie i komfortowo .
Dziękuję wam za słowa uspokojenia.. Na prawdę przejmowałam się tym .. ale widocznie niepotrzebnie ^^ na pewno wrzucę zdjęcia kiedy założę druciki
__________________
"Pewnego dnia uzmysłowię sobie dobroć jaką była kołysanka [...] Nawet, gdy zegar zacznie chodzić do tyłu ,zdradzony grzech nie może być cofnięty..'' Cage - Dir en Grey
WilczusKyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 16:53   #2106
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Masz już ustalona datę ?
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:20   #2107
tikutik
Zadomowienie
 
Avatar tikutik
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 600
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Te jego laski pomoce gdzies sie krecily po korytarzu. Gdybym spadla z fotela to ktos by przybiegl...
Wzielam sobie dwa dni wolnego zeby nie meczyc sie z pracy z dziura. Spie i spie, nie moge sie dobudzic. Moze to przez ta pogode?
Naprawdę dziwna sytuacja, że jednak fizycznie cały czas ktoś z Tobą w gabinecie nie siedział. Dobrze, że nie było komplikacji i wszystko dobrze się skończyło!

szafirowa_dama bardzo ładny aparacik

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Teraz tak myślę, aparaty zawsze zakładają w pozycji leżącej? Bo gdzieś w necie widziałam takie info, a ciekawi mnie to teraz... Nigdy nie miałam nic nawet u dentysty robione na leżąco i nie wiem jak tu wytrzymać 2 godziny leżąc z otwartą paszczęką
Jeżeli będziesz miała zakładany na leżąco nie przejmuj się tym, szybko się można przyzwyczaić. Ja to nawet chyba miałam głowę niżej niż nogi a miałam fatalny katar podczas zakładania Przerażona byłam zanim weszłam do gabinetu. Odrazu powiedziałam o tym mojemu orto i stwierdził, że jakby były problemy i byłoby to zbyt kłopotliwe dla mnie to przerywamy i przekładamy termin zakładania. Na szczęście dałam radę! Dobrze też, że miałam zakładaną tylko górę bo jakby to dłużej trwało to sama nie wiem

Cytat:
Napisane przez WilczusKyo Pokaż wiadomość
Witam . Od dawna wiedziałam ,że mam krzywe ząbki, ale dopiero teraz udało mi się namówić rodzinę na dofinansowanie górnej części.. Co prawda nie wiele, ale zawsze coś Niestety mam obawy dotyczące wyglądu .. noszę okulary, cy powinnam zmienić je na soczewki ? Czy jeśli będę zakładać na górę, to może coś stać się z dolnymi zębami (też krzywymi ) I czy będę miała wyrywane zęby jeśli jedynki wystają do przodu ?
Ja też noszę okulary, w dodatku czarne grube oprawki i szczerze mi to nie przeszkadza. Jeżeli myślisz, że może to być dla Ciebie kłopotliwe to na razie się wstrzymaj. Załóż aparat zobacz jak wyglądasz a może się okaże, że będzie całkiem dobrze i nie trzeba będzie soczewek. Zawsze potem możesz je założyć.
tikutik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 18:23   #2108
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Teraz tak myślę, aparaty zawsze zakładają w pozycji leżącej? Bo gdzieś w necie widziałam takie info, a ciekawi mnie to teraz... Nigdy nie miałam nic nawet u dentysty robione na leżąco i nie wiem jak tu wytrzymać 2 godziny leżąc z otwartą paszczęką
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
pierwsze słyszę,ja normalnie siedziałam
Teraz tak robią, bo jest to wygodniejsze i mniej obciążające od kręgosłupa Zależy od ortodonty jak woli.

Cytat:
Napisane przez WilczusKyo Pokaż wiadomość
I czy będę miała wyrywane zęby jeśli jedynki wystają do przodu ?
Skąd któraś z nas ma wiedzieć czy będziesz miała? Każdy przypadek jest inny.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 20:32   #2109
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
odkąd mam aparat to też każdemu na zęby patrzę.Tak samo mam z włosami,mam hopla na punkcie swoich i każdemu we włosię i paszczę zaglądam

pierwsze słyszę,ja normalnie siedziałam
Ja tez w paszcze zagladam znajomym i nieznajomym. I jak jestesmy sami to komentuje z tz kto powienien aparat nosic. Wiem, ze nie wypada, ale to silniejsze ode mnie. Szczegolnie, gdy ktos ma balagan w buzi. A wiadomo, zeby ma sie jedne. To nie wlosy, ze sie obetnie jak nie wyjdzie
I powiem Wam, ze sporo ludzi sie tlumaczy przede mna, ze powinni nosic, ze wiedza itd. Niektorzy pytaja jakie to koszty, ile sie nosi.

Co do zakladania: u mnie cala akcja trwala moze 20-30 min? Gora, dol i przerzut. 4 pierscienie. Nie wiem co mozna robic przez dwie godziny?

A z tymi gumkami to biedne jestescie. Ja mam lancuszek na dole, ktory w grudniu byl bialy. A teraz jest juz chyba rozowy? Trudno powiedziec? Dobrze, ze go nie widac.

Akcja z osemkami zakonczona sukcesem. W lutym ide po wyciagi, mam nadzieje.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 23:17   #2110
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Co do zakladania: u mnie cala akcja trwala moze 20-30 min? Gora, dol i przerzut. 4 pierscienie. Nie wiem co mozna robic przez dwie godziny?
Ja miałam górę zakładaną 1,5 h, bo moja ortodontka była bardzo dokładna i robiła wszystko wolno, najpierw czyszczenie, pierścienie, naklejanie zamków, utwardzanie, usuwanie kleju. Do tego mój łuk był na początku dosyć krzywy i też trochę trwało dopasowanie go. Nie narzekam, bo jeszcze mi nigdy żaden element aparatu nie odpadł.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 23:47   #2111
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja miałam górę zakładaną 1,5 h, bo moja ortodontka była bardzo dokładna i robiła wszystko wolno, najpierw czyszczenie, pierścienie, naklejanie zamków, utwardzanie, usuwanie kleju. Do tego mój łuk był na początku dosyć krzywy i też trochę trwało dopasowanie go. Nie narzekam, bo jeszcze mi nigdy żaden element aparatu nie odpadł.
Mi także i oby tak było przez całe moje leczenie (bo Twoje już zmierza ku końcowi i niedługo będziesz mogła się cieszyć rewelacyjnym uśmiechem )
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 07:04   #2112
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Teraz tak robią, bo jest to wygodniejsze i mniej obciążające od kręgosłupa Zależy od ortodonty jak woli.



Skąd któraś z nas ma wiedzieć czy będziesz miała? Każdy przypadek jest inny.
nie miałam pojęcia,że tak teraz robią
Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja miałam górę zakładaną 1,5 h, bo moja ortodontka była bardzo dokładna i robiła wszystko wolno, najpierw czyszczenie, pierścienie, naklejanie zamków, utwardzanie, usuwanie kleju. Do tego mój łuk był na początku dosyć krzywy i też trochę trwało dopasowanie go. Nie narzekam, bo jeszcze mi nigdy żaden element aparatu nie odpadł.
ja górę miałam zakładaną 1,5 godziny,a dół 2.Moja orto wszystko strasznie dokładnie robi+stripping sporo czasu zajął
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 12:41   #2113
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dziewczyny, które miały/mają płytkę nagryzową: jak długo nosiłyście?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:11   #2114
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

a ja mam pytanie dot osemek. bo widze ze niektore z was maja je usuwane juz po zalozeniu aparatu, czy za kazdym razem mozna je usunac ze zwloka? czy czasem trzeba przed? pytam bo prawdopodobnie mam dwie gorne osemki do usuniecia chirurgicznego. a jak to jest z przeswietleniem? no bo nowego zdjecia z aparatem na zebach sie nie zrobi, to wtedy co, stare jakies?
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:14   #2115
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie dot osemek. bo widze ze niektore z was maja je usuwane juz po zalozeniu aparatu, czy za kazdym razem mozna je usunac ze zwloka? czy czasem trzeba przed? pytam bo prawdopodobnie mam dwie gorne osemki do usuniecia chirurgicznego. a jak to jest z przeswietleniem? no bo nowego zdjecia z aparatem na zebach sie nie zrobi, to wtedy co, stare jakies?
Dlaczego? Mi orto powiedziała, że za pół roku mam zrobić zdjęcie z aparatem i wtedy zdecydujemy czy prócz dolnych ósemek mam usuwać też górne, ponieważ na podstawie starego zdjęcia (sprzed roku, gdy dopiero miałam robione zdjęcie do ruchomego aparatu) nie można zdecydować.
Musisz się spytać swojego ortodonty, kiedy uważa usunięcie ósemek za najlepszy czas, jesli w ogóle musisz usunąć
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:23   #2116
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie dot osemek. bo widze ze niektore z was maja je usuwane juz po zalozeniu aparatu, czy za kazdym razem mozna je usunac ze zwloka? czy czasem trzeba przed? pytam bo prawdopodobnie mam dwie gorne osemki do usuniecia chirurgicznego. a jak to jest z przeswietleniem? no bo nowego zdjecia z aparatem na zebach sie nie zrobi, to wtedy co, stare jakies?
Nie byłaś jeszcze na konsultacji? Wszystko Ci Orto powie. Mi założyła aparat. Coś tam wspominała o ósemkach, ale myślałam, że jakoś to przejdzie... niestety nie ominęło mnie i w styczniu musiałam pozbyć się dolnych. Generalnie ósemki nie są przeszkodą do założenia aparatu, bo ten sięga do 6 (max 7). Część dziewczyn usuwa je w trakcie leczenia, niektóre nawet po zdjęciu aparatu. Wszystko zależy od wady.
A Twoje ósemki są już na świecie czy czeka Cię dłutowanie?

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Zapomniałam dodać, że skoro już się uwinęłam z ósemkami, przesunęłam wizytę o tydzień wcześniej. Mam nadzieję, że dostanę wyciągi. Cieszę się jak przed założeniem aparatu. Sama nie wiem z czego?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:31   #2117
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

A ja miałam teraz siedzieć z aparatem na zębach, a siedzę sobie z samymi zamkami i jednym pierścieniem... po wyjęciu separacji okazało się, że mam spory ubytek między piątką a szóstką i muszę to wyleczyć, bo inaczej orto nie założy mi tam pierścienia... ja się chyba nigdy nie doczekam tego aparatu, zawsze coś.
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 14:11   #2118
niejestemtwoja
Zakorzenienie
 
Avatar niejestemtwoja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Cukierkowo.
Wiadomości: 3 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

od dzisiaj również jestem aparatką.
jak na razie nic nie boli, aż się dziwię. ale pani ortodontka powiedziała, że od jutra będzie tak bolało, że nie będę mogła zębów (góry i dołu) do siebie przyłożyć. chyba aż za bardzo straszy?!

a jeszcze takie pytanie: wie może któraś, dlaczego gumki muszą być za każdym razem innego koloru ?
na początek wybrałam sobie te praktycznie niewidoczne i chciałabym, aby pozostały, ale od ortodontki usłyszałam, że tak nie będzie..

Edytowane przez niejestemtwoja
Czas edycji: 2013-01-28 o 14:12
niejestemtwoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 14:28   #2119
Umino
Przyczajenie
 
Avatar Umino
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez niejestemtwoja Pokaż wiadomość
od dzisiaj również jestem aparatką.
jak na razie nic nie boli, aż się dziwię. ale pani ortodontka powiedziała, że od jutra będzie tak bolało, że nie będę mogła zębów (góry i dołu) do siebie przyłożyć. chyba aż za bardzo straszy?!

a jeszcze takie pytanie: wie może któraś, dlaczego gumki muszą być za każdym razem innego koloru ?
na początek wybrałam sobie te praktycznie niewidoczne i chciałabym, aby pozostały, ale od ortodontki usłyszałam, że tak nie będzie..



nie rozumiem czemu, aż tak Cię postraszyła... mi orto powiedziała, że mogę odczuwać dyskomfort, ale po kilku dniach przejdzie. a masz założoną górę i dół? Mnie aż tak nie bolały, żeby nie móc dotknąć nimi do siebie. Bolały mnie przez około tydzień, ale jak nagryzałam coś twardszego, czego starałam się unikać. Najbardziej to chyba bolą jedynki i dwójki, ale to wszystko zależy od wady i wrażliwości. Teraz po dwóch tygodniach gryzę nawet twarde wafelki.
A co do kolorów to orto zmienia co miesiąc gumki na inne, ale raczej może być ten sam kolor.
__________________
Aparat góra 14.01.2013r.
Umino jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 15:01   #2120
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja tam lubię, kiedy zęby bolą, nie to, żebym była masochistką, mam wtedy po prostu pewność, że aparat działa
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 16:54   #2121
tasiulek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 130
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez niejestemtwoja Pokaż wiadomość
od dzisiaj również jestem aparatką.
jak na razie nic nie boli, aż się dziwię. ale pani ortodontka powiedziała, że od jutra będzie tak bolało, że nie będę mogła zębów (góry i dołu) do siebie przyłożyć. chyba aż za bardzo straszy?!

a jeszcze takie pytanie: wie może któraś, dlaczego gumki muszą być za każdym razem innego koloru ?
na początek wybrałam sobie te praktycznie niewidoczne i chciałabym, aby pozostały, ale od ortodontki usłyszałam, że tak nie będzie..
eeee tam nie jest aż tak źle )
gumki nie muszą być za każdym razem innego koloru, to ty wybierasz

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;38902250]Ja tam lubię, kiedy zęby bolą, nie to, żebym była masochistką, mam wtedy po prostu pewność, że aparat działa[/QUOTE]
piona! też tak mam

Dzisiaj kolejna wizyta była, więc i kolejna aktualizacja...poszalałam dzisiaj z kolorem tż wybierał i zachwycony bo mi do koszuli pasowało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 28.01.jpg (57,0 KB, 94 załadowań)
tasiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 17:10   #2122
eris15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja noszę okulary i aparat
Do tego mam herbsta;/ to już całkowita masakra;d
Ja mam zamiar przejść na soczewki- bo źle się czuję w okularach.
eris15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 17:36   #2123
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;38902250]Ja tam lubię, kiedy zęby bolą, nie to, żebym była masochistką, mam wtedy po prostu pewność, że aparat działa[/QUOTE]

rozumiem Cię
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 17:43   #2124
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Nie mogę się w ogóle przyzwyczaić, cały czas przygryzam kawałek pierścienia podczas jedzenia, zamiast smaku pokarmu czuje jakbym jadła metal, błee, okropne. Mam nadzieję, że szybko się przyzwyczaję, bo na obecną chwilę mam ochotę strzelić sobie w łeb.
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 18:36   #2125
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja tam wole leżeć w gabinecie, najlepiej zupełnie płasko, zwłaszcza u dentysty. Ogólnie nie lubię dentysty, ale jak wezmę znieczulenie, i sie położę, to juz jest ok. Wyobrażam sobie, ze leżę na plaży :P
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 18:38   #2126
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Nie mogę się w ogóle przyzwyczaić, cały czas przygryzam kawałek pierścienia podczas jedzenia, zamiast smaku pokarmu czuje jakbym jadła metal, błee, okropne. Mam nadzieję, że szybko się przyzwyczaję, bo na obecną chwilę mam ochotę strzelić sobie w łeb.
da się przyzwyczaić do tego cholerstwa choć w tej chwili wydaję Ci się to niemożliwe.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 19:36   #2127
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

tasiulek, niezly postep

Kurcze a ja mialam wizyte 11 grudnia, 4 stycznia odwolalam i mam dopiero 11 lutego i widze jak moje rozowe gumki zrobily sie szare, sa tak brzydkie ze az nie chce mi sie usmiechac

Nie moge sie doczekac tego 11 lutego ciekawe co orto bedzie robil, od 2 wizyt nie czuje tkliwosci i nie widze zmian. Usmiech dziaslowy ani troche sie nie zminimalizowal.. ehh jak tak dalej pojdzie to chyba pojade do orto do ktorego wesola chodzila
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 21:50   #2128
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
tasiulek, niezly postep

Kurcze a ja mialam wizyte 11 grudnia, 4 stycznia odwolalam i mam dopiero 11 lutego i widze jak moje rozowe gumki zrobily sie szare, sa tak brzydkie ze az nie chce mi sie usmiechac

Nie moge sie doczekac tego 11 lutego ciekawe co orto bedzie robil, od 2 wizyt nie czuje tkliwosci i nie widze zmian. Usmiech dziaslowy ani troche sie nie zminimalizowal.. ehh jak tak dalej pojdzie to chyba pojade do orto do ktorego wesola chodzila

A to aparat może pomóc na uśmiech "dziąsłowy"? Myślałam, że nic się nie da z tym zrobić
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 21:54   #2129
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Tasiulek, czy dobrze widzę, że nosiłaś przezroczyste gumki do metalu ? Całkiem ładnie to wygląda
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 23:24   #2130
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

tak sie wypytuje o te osemki bo wizyta z robieniem zdjecia dopiero za ponad miesiac a ja lubie sobie wszystko zaplanowac na konsulatcji mi nic nie powiedziala bo ja mam osemki poki co w dziasle i tylko stwierdzila ze chyba do usuniecia.
a co do zdjecia to nie wiedzialam ze mozna je robic z metlowym aparatem-myslalam ze nie, bo kiedy mi robili przeswietlenie calej szczeki w szpitalu to musialam wszystko co metalowe w okolicy glowy zdjac czyli lancuszek, okulary, nawet gumke do wlosow bo miala metalowe zakonczenie
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.