Walka o zdrowe i piękne włosy :) - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 17:14   #4381
klaudia23
Zadomowienie
 
Avatar klaudia23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 010
GG do klaudia23 Wyślij wiadomość przez MSN do klaudia23 Send a message via Skype™ to klaudia23
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

ja urzywam pianki shockwaves do wlosow puszysctych aby je ugladzic i aby chronla przed wysoka temperaturą podczas prostowania(taka czerwoa) wiec chyba powinna troche dawac pozytku xD
ale chyba bede ja trooche ograniczac i bede czesciej stosowac wosk,chociazby po nim wlosy ładnie wygladaja
tylko nie wiem co teraaz zrobie z wlosaim bo one sa takie...oklapniete jak ich nie susze chyba ze bede na walki robic...chyba nie macie zadnych zastrzezen do nich nie? nie niszcza chyba wlosow?
__________________
powrót do wizażu

dbam o cere...
MŻ - WR
klaudia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 17:41   #4382
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

no to pianki nie zakupie a wosk niszczy włosy? wczoraj chciałam kupic sobie olej kokosowy w sklepie zielarskim, ale nie mieli
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 17:48   #4383
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez klaudia23 Pokaż wiadomość
ja urzywam pianki shockwaves do wlosow puszysctych aby je ugladzic i aby chronla przed wysoka temperaturą podczas prostowania(taka czerwoa) wiec chyba powinna troche dawac pozytku xD
ale chyba bede ja trooche ograniczac i bede czesciej stosowac wosk,chociazby po nim wlosy ładnie wygladaja
tylko nie wiem co teraaz zrobie z wlosaim bo one sa takie...oklapniete jak ich nie susze chyba ze bede na walki robic...chyba nie macie zadnych zastrzezen do nich nie? nie niszcza chyba wlosow?
Jak by się uparł to i na wałki by się coś znalazło A tak na poważnie to owszem, uważam, że o włosy trzeba bardzo dbać i unikać tego co im nie służy- ale też nie można popadać w paranoję. Np. suszarki- wiadomo niszczą włosy, ale jak się chodzi na basen to z mokrą głową i to jeszcze w zimie nikt przecież nie wyjdzie. Wszystko można, ale z głową. Jeśli już suszyć to w miarę możliwości chłodnym nawiewem, jeśli stylizować to wybierać preparaty jak najmiej agresywne, jeśli farbować (ja np. farbuję i nie przestane- przynajmniej teraz tak uważam) to preparatami jak najmniej niszczącymi włosy. No i oczywiście jeśli już się robi coś co niszczy kudełki to starać się im to rekomensować zabiegami odżywczo-regenerującymi.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 20:53   #4384
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie ma sensu kupować 2 lotionów, na końcówki już lepiej kupić jakieś serum regeneracyjne. Poza tym, jeśli wcierasz ampułki, to lepiej zrezygnować z jednoczesnego stosowania lotionu.
tak tylko ze niedlugo skoncza mi sie ampulki bo wedlug zalecenia na opakowaniu stosuje je codziennie i codziennie myje glowe

ale ten lioton seboradinu do zniszczonych chyba sobie zakupie zeby miec juz cala serie i chyba juz jutro wybiore sie do apteki bo moje koncowki sa bardzo suche bo wiekszosc ampulki wykorzystuje na skore glowy i zabardzo nic mi nie daje na konowki
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 09:10   #4385
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Witaj
Widzę, że olejek przypadł Ci do gustu. Bardzo mnie to cieszy
A co do pytania- robię tak od ponad miesiąca i nie zauważyłam zwiększonego przetłuszczania. Ale wiadomo, że każdy może reagować inaczej. W każdym razie próbuj dalej. W razie czego możesz zrezygnować z oleju po myciu albo zmniejszyć częstotliwość
Pozdrawiam
Przypadł Maskę przed myciem robię raz w tygodniu. A pytałam o przetłuszczanie, bo w ogóle mam włosy cienkie i ze skłonnością do przetłuszczania, no i krótkie, muszę je myć codziennie albo góra co 2 dni, kiedy wiem, że nie będę nigdzie wychodzić i ludzie mnie nie zobaczą A Ty masz długie, więc na pewno będziesz miała mniejszy problem z przetłuszczaniem niż ja.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 09:37   #4386
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
sprawdzilam sposob rozczesywania wlosow na prawie sucho....jest duzo lepeij niz na mokro...wlosy sie nie kołtunią..zakupilam tez szczotke z dzika i czekam na nia
Ja też rozczesują włosy na sucho
Nie wyobrażam sobie nawet robienia tego na mokra.

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
chyba i ja zaczne stosowac tak jak juz czytalam kilkakrotnie - wlasnie po umyciu. poki co stosowalam przed, jako maseczke z innymi skladnikami i rewelacja tylko zeby z iloscia nie przesadzic...
No właśnie, też gdzieś się natknęłam na informację, że trzeba uważać z ilośćią olejku kokosowego...
Tzn. jak często i w jakich ilościach można go stosować???

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A Ty masz długie, więc na pewno będziesz miała mniejszy problem z przetłuszczaniem niż ja.
Problem przetłuszczających włosów jest podobny jak na krótkich
Ja tez myję włosy codziennie (czasami co dwa dni), a włosy mam do pasa.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 09:44   #4387
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Ja też rozczesują włosy na sucho
Nie wyobrażam sobie nawet robienia tego na mokra.

Problem przetłuszczających włosów jest podobny jak na krótkich
Ja tez myję włosy codziennie (czasami co dwa dni), a włosy mam do pasa.

Ja rozczesuję włosy na mokro, bo inaczej nie ułożę takiej fryzury jak chcę, a po ostatniej wizycie u fryzjera muszę tak robić, bo inaczej miałabym siano na głowie. Ale dzięki Biosilkowi albo olejowi kokosowemu nie mam problemów z rozczesaniem, nie zostaje też ich dużo na grzebieniu, poza tym mam krótkie więc pewnie łatwiej jest je rozczesać niż długie.

A co do przetłuszczania, powaznie, z długimi jest taki sam problem? Nie myslałam, ze tak jest. Kiedy miałam długie włosy, to było dawno dawno temu, mogłam myć włosy co 3-4 dni a nie codziennie jak teraz...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 09:53   #4388
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja rozczesuję włosy na mokro, bo inaczej nie ułożę takiej fryzury jak chcę, a po ostatniej wizycie u fryzjera muszę tak robić, bo inaczej miałabym siano na głowie. Ale dzięki Biosilkowi albo olejowi kokosowemu nie mam problemów z rozczesaniem, nie zostaje też ich dużo na grzebieniu, poza tym mam krótkie więc pewnie łatwiej jest je rozczesać niż długie.
Na krótkich włosach, na pewno lepiej rozczesuje się na mokro, ale na długich, gdzie występuje poplątanie a pomieszaniem to byłoby wielką męczarnia dla włosów

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A co do przetłuszczania, powaznie, z długimi jest taki sam problem? Nie myslałam, ze tak jest. Kiedy miałam długie włosy, to było dawno dawno temu, mogłam myć włosy co 3-4 dni a nie codziennie jak teraz...
Oczywiście wszystko zależy od rodzaju włosów, pewnie są osoby, które przy długich włosach mogą myć co kilka dni, ale podobnie będzie przy krótkich Jeśli włosy mają tendencję do przetłuszczania, to czy długie czy krótkie nadają się do częstego mycia.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:03   #4389
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Na krótkich włosach, na pewno lepiej rozczesuje się na mokro, ale na długich, gdzie występuje poplątanie a pomieszaniem to byłoby wielką męczarnia dla włosów



Oczywiście wszystko zależy od rodzaju włosów, pewnie są osoby, które przy długich włosach mogą myć co kilka dni, ale podobnie będzie przy krótkich Jeśli włosy mają tendencję do przetłuszczania, to czy długie czy krótkie nadają się do częstego mycia.
Wiem jak to jest, tez mialam kiedys dlugie i zawsze rozczesywałam na sucho

Ale to jest dla mnie dziwne, czemu kiedy miałam długie mogłam myc co kilka dni, a teraz jak mam krótkie musze codziennie
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:09   #4390
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ale to jest dla mnie dziwne, czemu kiedy miałam długie mogłam myc co kilka dni, a teraz jak mam krótkie musze codziennie
Nie winiłabym za ten fakt długości włosów...
Może jakieś inne czynniki wpłynęły na to, że włosy bardziej Ci się przetłuszczają (np. hormony, stan skóry głowy). Moim zdaniem długość nie ma nic do rzeczy. Ale zawsze mogę się mylić
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:24   #4391
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Nie winiłabym za ten fakt długości włosów...
Może jakieś inne czynniki wpłynęły na to, że włosy bardziej Ci się przetłuszczają (np. hormony, stan skóry głowy). Moim zdaniem długość nie ma nic do rzeczy. Ale zawsze mogę się mylić
Możesz tez mieć rację Bo tak kojarze, że kiedy miałam długie włosy nie farbowałam ich tak często a co się z tym wiąże, nie używałam tylu rzeczy do pielęgnacji włosów, odzywek, maseczek itd. Więc to może od tego? Coś za coś, ładniejsze włosy ale częstsze mycie?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 10:28   #4392
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Możesz tez mieć rację Bo tak kojarze, że kiedy miałam długie włosy nie farbowałam ich tak często a co się z tym wiąże, nie używałam tylu rzeczy do pielęgnacji włosów, odzywek, maseczek itd. Więc to może od tego? Coś za coś, ładniejsze włosy ale częstsze mycie?
No całkiem możliwe
Możesz też dobrać inne kosmetyki jeśli te za mocno obciążają Ci włosy i prowadzą do szybszego przetłuszczania.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:31   #4393
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
No całkiem możliwe
Możesz też dobrać inne kosmetyki jeśli te za mocno obciążają Ci włosy i prowadzą do szybszego przetłuszczania.
Próbuję i w tym momencie mam w szafce kilka niepotrzebnych szamponów i odzywek, które okazały się niezbyt trafione
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:33   #4394
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Próbuję i w tym momencie mam w szafce kilka niepotrzebnych szamponów i odzywek, które okazały się niezbyt trafione
Tak bywa, myślę, że każda z nas to przeszła
Ale najważniejszy jest efekt końcowy, czyli odpowiednio dobrane kosmetyki i co za tym idzie piękne włosy
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:35   #4395
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Tak bywa, myślę, że każda z nas to przeszła
Ale najważniejszy jest efekt końcowy, czyli odpowiednio dobrane kosmetyki i co za tym idzie piękne włosy
Mam nadzieję, że przy comiesięcznym farbowaniu włosów jest to mozliwe...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 11:17   #4396
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Nie winiłabym za ten fakt długości włosów...
Może jakieś inne czynniki wpłynęły na to, że włosy bardziej Ci się przetłuszczają (np. hormony, stan skóry głowy). Moim zdaniem długość nie ma nic do rzeczy. Ale zawsze mogę się mylić
Oczywiscie istanieje możliwość, że się mylisz ale ja uważam tak samo. Przyczyną są raczej inne czynniki- szampony, odżywki, wzrost zaniewczyszczenia środowiska nie wpominajac już o hormonach.

A co do Twojego pytania? Finloro to myślę, że mimo farbowania mogą być piękne. Tylko trzeba znaleść właściwą farbkę, która ich tak nie będzie niszczyć- i oczywiście odżywiać, odżywiać i jeszcze raz odżywiać i dbać na wiele sposobów. Sama widzę po sobie, że odkąd zwracam uwagę nawet na takie z pozoru "pierdoły", włosy są w lepszym stanie. Pisząc o pierdołach mam na myśli np. delikatne czesanie od końców, na sucho. No bo co z tego że kupię maskę za 200zł jak będę szarpać włosy przy czesaniu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 11:20   #4397
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że przy comiesięcznym farbowaniu włosów jest to mozliwe...
Na pewno jest to możliwe, tylko trzeba więcej zachodu i dobrej farby
Zresztą podpisuję się pod wypowiedzią Jolie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Oczywiscie istanieje możliwość, że się mylisz ale ja uważam tak samo. Przyczyną są raczej inne czynniki- szampony, odżywki, wzrost zaniewczyszczenia środowiska nie wpominajac już o hormonach.
Czyli jeśli myslisz tak samo, to zawsze istnieje szansa, że mylimy sie obie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
A co do Twojego pytania? Finloro to myślę, że mimo farbowania mogą być piękne. Tylko trzeba znaleść właściwą farbkę, która ich tak nie będzie niszczyć- i oczywiście odżywiać, odżywiać i jeszcze raz odżywiać i dbać na wiele sposobów. Sama widzę po sobie, że odkąd zwracam uwagę nawet na takie z pozoru "pierdoły", włosy są w lepszym stanie. Pisząc o pierdołach mam na myśli np. delikatne czesanie od końców, na sucho. No bo co z tego że kupię maskę za 200zł jak będę szarpać włosy przy czesaniu
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 11:26   #4398
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Czyli jeśli myslisz tak samo, to zawsze istnieje szansa, że mylimy sie obie
Szansa jest zawsze. Ale jeśli dwie osoby uważają tak samo to coś w tym musi być Poza tym, może się ktoś jeszcze do nas dołączy. Moża nawet stworzymy klub hmmm
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 11:28   #4399
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Szansa jest zawsze. Ale jeśli dwie osoby uważają tak samo to coś w tym musi być Poza tym, może się ktoś jeszcze do nas dołączy. Moża nawet stworzymy klub hmmm
Szansa jest, ale prawdopodobieństwo pomyłki maleje , z każdą nową osobą zgadzającą się z nami
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 12:02   #4400
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
No właśnie, też gdzieś się natknęłam na informację, że trzeba uważać z ilośćią olejku kokosowego...
Tzn. jak często i w jakich ilościach można go stosować???
Problem przetłuszczających włosów jest podobny jak na krótkich
Ja tez myję włosy codziennie (czasami co dwa dni), a włosy mam do pasa.
tzn nie wiem co ile mozna stosowac, jaka jest dawka zalecana, nawet nie wiem czy cos takiego istnieje wydaje mi sie ze to zalezy od stanu wlosow ja w zlym okresie moich wlosow, uzywalam przed kazdym myciem - co 2 dni. na noc nakladalam od polowy wlosow, na to folia i lulu. teraz juz mi sie nie chce i wlosy sa w lepszym stanie wiec raz w tygodniu albo rzadziej nigdy nie nakldalam od nasady - zeby nie przetluscic. a nie, klamie raz nalozylam jak robilam maseczke z roznymi innymi specyfikami i miedzy innymi byl tam olej kokosowy. ale nastepnego dnia byl tluszczyk wiec nie praktykuje go od skory.
co do przetluszczania wlosow - to ja mam taka dlugosc do stanika, moze za. pierwszego dnia wlosy sa ok, ale drugiego to juz tylko w kucyk. nie chce myc ich codziennie, ale mysle ze przetluszczaja sie tak jak kazde - czy dlugie czy krotkie nie ma roznicy. tylko chodzi o to ze ja moge zwiazac i az tak tego tluszczu nie widac. a osoby z krotkimi wlosami - niestety pod prysznic
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Szansa jest zawsze. Ale jeśli dwie osoby uważają tak samo to coś w tym musi być Poza tym, może się ktoś jeszcze do nas dołączy. Moża nawet stworzymy klub hmmm
no to jest nas 3
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 12:55   #4401
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
No właśnie, też gdzieś się natknęłam na informację, że trzeba uważać z ilośćią olejku kokosowego...
Tzn. jak często i w jakich ilościach można go stosować???.
Virko, tutaj chodzi raczej o to, żeby nie przesadzić z ilością olejku nakładanego na włosy po umyciu. W przeciwnym wypadku efekt wiadomy: smętne strąki.

Jeśli natomiast nałożysz go zbyt obficie przed myciem, to najwyżej będziesz musiała użyć więcej szamponu, żeby usunąć go z włosów.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 12:59   #4402
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
tzn nie wiem co ile mozna stosowac, jaka jest dawka zalecana, nawet nie wiem czy cos takiego istnieje wydaje mi sie ze to zalezy od stanu wlosow
no to klub się nam powiększa
A co do kokosa to też się nie spotkałam z informacją dotyczącą częstotliwości jego stosowania. Ja jako maskę używam raz w tygodniu (bo już podratowałam włosy) a na końce po kazdym myciu. Trzeba próbować i obserwować reakcję swoich włosiąt i na tej podstawie dobrać częstotliwość. Innego wyjścia nie ma- ogolnych zasad, które by sprawdzały się na kazdej głowie-też nie. A szkoda, życie było by prostsze
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:07   #4403
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Próbuję i w tym momencie mam w szafce kilka niepotrzebnych szamponów i odzywek, które okazały się niezbyt trafione
Ja tak mam z szamponami. Co tydzien przynosze nowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że przy comiesięcznym farbowaniu włosów jest to mozliwe...
Skoro farbujesz co miesiac to może od tego Ci sie szybciej przetluszczaja bo skora jest zabardzo wysuszona i w efekcie produkuje wiecej tłuszczu

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
no to jest nas 3
To i ja sie przyłącze Teraz prawdopodobienstwo pomyłki zmalalo czterokrotnie

A jesli chodzi o tego kokoska to też mi sie wydaje ze czeste stosowanie nie zaszkodzi pod warunkiem ze jest to naturalny, nierafinowany olej. Jesli można codziennie stosowac napakowane chemia odzywki to czemu jego by nie można.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:16   #4404
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Jak ja bym chciała mięc pięęęękne i błyszczące włosy
Moje są długie i gęste, ale mam problem z suchymi końcówkami i niestety są matowe
Nie stosuję jakiś profesjonalnych odżywek i szamponów, ale za to staram się nie prostować i nie farbuję.
Używam szamponów wzmacniających, regenerujących + odżywka + jedwab w płynie. Spłukuję zimną wodą, raczej nie suszę, ale i tak są sztywne...
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:22   #4405
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
tzn nie wiem co ile mozna stosowac, jaka jest dawka zalecana, nawet nie wiem czy cos takiego istnieje wydaje mi sie ze to zalezy od stanu wlosow ja w zlym okresie moich wlosow, uzywalam przed kazdym myciem - co 2 dni. na noc nakladalam od polowy wlosow, na to folia i lulu. teraz juz mi sie nie chce i wlosy sa w lepszym stanie wiec raz w tygodniu albo rzadziej nigdy nie nakldalam od nasady - zeby nie przetluscic. a nie, klamie raz nalozylam jak robilam maseczke z roznymi innymi specyfikami i miedzy innymi byl tam olej kokosowy. ale nastepnego dnia byl tluszczyk wiec nie praktykuje go od skory.
Dziękuję Tak myślałam, że od skóry nie będę go dawać.

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Virko, tutaj chodzi raczej o to, żeby nie przesadzić z ilością olejku nakładanego na włosy po umyciu. W przeciwnym wypadku efekt wiadomy: smętne strąki.

Jeśli natomiast nałożysz go zbyt obficie przed myciem, to najwyżej będziesz musiała użyć więcej szamponu, żeby usunąć go z włosów.
Dziękuję Ci bardzo , już teraz wszystko wiem

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
To i ja sie przyłącze Teraz prawdopodobienstwo pomyłki zmalalo czterokrotnie

A jesli chodzi o tego kokoska to też mi sie wydaje ze czeste stosowanie nie zaszkodzi pod warunkiem ze jest to naturalny, nierafinowany olej. Jesli można codziennie stosowac napakowane chemia odzywki to czemu jego by nie można.
Najlepsze rzeczy można przedawkować, więc wolałam się upewnić Dziękuję
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:23   #4406
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
no to jest nas 3
Ależ ja się również zgadzam
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:25   #4407
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ależ ja się również zgadzam
No to przy takiej ilości myślę, że już wszystkie mamy rację
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:38   #4408
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
A co do kokosa to też się nie spotkałam z informacją dotyczącą częstotliwości jego stosowania. Ja jako maskę używam raz w tygodniu (bo już podratowałam włosy) a na końce po kazdym myciu. Trzeba próbować i obserwować reakcję swoich włosiąt i na tej podstawie dobrać częstotliwość. Innego wyjścia nie ma- ogolnych zasad, które by sprawdzały się na kazdej głowie-też nie. A szkoda, życie było by prostsze
Ja tam zaobserwowałam pewną prawidłowość .

Im grubsze włosy, tym trudniej przesadzić z ilością oleju.
Włosom zniszczonym też można zaserwować większą porcję.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:39   #4409
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Dzisiaj byłam w sklepie ze zdrową żywnością i nie znalazłam olejku kokosowego, było tylko mleczko
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:40   #4410
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :)

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Ja tam zaobserwowałam pewną prawidłowość .

Im grubsze włosy, tym trudniej przesadzić z ilością oleju.
Włosom zniszczonym też można zaserwować większą porcję.
A włosom cienkim z kolei chyba niezbyt dużą ilośc?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.