cerazette - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-26, 10:59   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

cerazette


drogie wizazanki. lekarz zapisal mi cerazette, boje sie jednak zaczac je przyjmowac. przede qwsyztskim nie kazal mi zbadac oznaczenia hormonow. to bylaby moja pierwsza tabletka antykoncepcyjna w zyciu. mam 23 i "niesamowita latowsc zachodzenia w ciaze" ( zdanie jednego ginekologa). przed ciaza mialm klopoty z tradzikiem 9 3 lata temu przeszlam kuracje roaccutanem, ale po roku tradzik i tak wrocil) wyleczyla go ciaza. teraz przeczytalam o tym ze cerazette moze powodowac tradzik. przerazilo mnie to bo juz raz w zyciu przeszlam przez pieklo walki z cera rpdem z horroru. czy ktos z was bral cerazette i jak sie po tym czulyscie? bardzo prosze o opinie. a tak by the way to chyba zmienie ginekologa bo nie moze on zroumiec ze mam opory psychiczne przed spiralka. pozdrowienia dla wszytskich ( szczegolnie gorace dla mlodych mam i ich dzieciatek) - moja 2miesieczna Krysiunia tez przesyla caluski.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-26, 19:11   #2
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
cerazette

dziewczyny prosze przeczytajcie post wyzej i pomozcie mi!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-27, 18:48   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cerazette

Po zwykłych dwuskładnikowych pigułkach też może się pojawic trądzik... Jeśli zaobserwujesz pogodrzenie cery zawsze możesz odstawić te tabletki (w przeciwieństwie do podobnego preparatu- zastrzyków depo-provera). Wybór padł na cerazette, bo karmisz dziecko?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-30, 06:44   #4
Luloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 63
Re: cerazette

Cerazzete jest tabletką stworzoną z myślą o kobietach karmiących oraz tych, w przypadku których istnieje przeciwskazanie do przyjmowania estrogenów. Przy przepisywaniu tabletek nie zawsze zleca się niestety oznaczenie hormonów, a bardzo często też prób wątrobowych (!), co dla mnie jest naprawdę conajmniej dziwne. Na podstwie wyglądu, owłosienia, wielkości piersi, koloru włosów,cery meszku na twarzy, budowy ciała i krótkiego wywiadu (długośc cyklu, bolesnośc miesiączek) lekarz jest w stanie zakwalifikować do odpowiedniej grupy kobieta (dwa typy – męski i kobiecy, które charakteryzuje bardzo dużo rozmaitych cech).
Jak wiadomo estrogeny poprawiaja w znacznym stopniu naszą cerę (w fazie płodnej poprawia nam sie jej wygląd prawda?Po to by uwieźć samca!).A takowych w cerazeete nie ma.
Podusmowując myśle, że powinnaś iść jeszcze raz do lekarza i zapytać czy czy są przeciwskazania do przyjmowania estrogenów.
Pozdrawiam
Luloo
Luloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:31   #5
DonkaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Newry
Wiadomości: 21
Dot.: cerazette

Zgadzam się z tym trądzikiem...zawsze miałam problemy z hormonami( tarczyca) a co za tym idzie z cerą ale nigdy nie miałam takich ropnych wyprysków. Oprócz tego mam silne bóle podbrzusza pod koniec opakowania więc muszę robić miesięczną przerwę w braniu pigułek.Teraz bolą mnie również jajniki ( ból że na nogach nie mogłam się utrzymać) i nie wiem czy to nie przez te pigułki.
DonkaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.