W którym momencie zaczyna się dla Was bieda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 19:01   #1
lyyli
Raczkowanie
 
Avatar lyyli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 347
Wink

W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?


Pytanie tak jak w tytule. Czy jeżeli ktoś ma tylko parę ciuchów, a resztę wydaje np. na swoje cele, marzenia, to według Was biedak? Czy uważacie, że są jakieś granice jak wydawać pieniądze? Generalnie luźna dyskusja nt. stosunku do pieniędzy, jak postrzegacie osoby, które np. nie lubią mieć całych szaf ciuchów, milion pierdółek w domu itd? Temat taki z przymrużeniem oka.
__________________

I'm sorry I don't have a photographic memory, but my brain is too busy being awesome.


lyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 19:24   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Każdy ma inne priorytety więc to, że wydaje na pasje nie na ciuchy to nie znaczy, że biedny - stać go przecież na pasję.

Bieda jest wtedy gdy chodzisz w dziurawych butach, nie kupiłaś sobie od dawna nowego ciucha, jesz same padło z biedry i nie wydasz 2 zł na batona bo masz ochotę, bo żal, bo odczujesz brak tych 2zł

W sumie nie wiem co to znaczy, w którym momencie- bieda to bieda, ubogość, brak bla bla bla a nie minimalizm czy pakowanie siana w coś czego nie widać bo nie leży w szafie.
Watek na śmieszno z biedą w roli głownej - no wow. tego się nie spodziewałam nawet na wizażu

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-08-02 o 19:26
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 19:25   #3
Annnia20
Raczkowanie
 
Avatar Annnia20
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 235
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Pytanie tak jak w tytule. Czy jeżeli ktoś ma tylko parę ciuchów, a resztę wydaje np. na swoje cele, marzenia, to według Was biedak? Czy uważacie, że są jakieś granice jak wydawać pieniądze? Generalnie luźna dyskusja nt. stosunku do pieniędzy, jak postrzegacie osoby, które np. nie lubią mieć całych szaf ciuchów, milion pierdółek w domu itd? Temat taki z przymrużeniem oka.
Każdy ma inne priorytety, jedna osoba będzie wydawała dużo kasy na ubrania/kosmetyki, a inna na swoje pasje, cele, marzenia i każda z tych osób ma do tego pełne prawo.
Bieda jest dla mnie wtedy gdy nie stać człowieka na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych.
Annnia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 19:29   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Pytanie tak jak w tytule. Czy jeżeli ktoś ma tylko parę ciuchów, a resztę wydaje np. na swoje cele, marzenia, to według Was biedak?
Bieda jest jak nie ma gdzie mieszkać i coś jeść. Ilość ubrań nie ma tu nic do rzeczy. Raczej ich stan może świadczyć o biedzie.
Cytat:
Czy uważacie, że są jakieś granice jak wydawać pieniądze?
Nie. Każdy powinien wydawać pieniądze jak chce.
Cytat:
Generalnie luźna dyskusja nt. stosunku do pieniędzy, jak postrzegacie osoby, które np. nie lubią mieć całych szaf ciuchów, milion pierdółek w domu itd? Temat taki z przymrużeniem oka.
Trochę dziwi mnie powiązanie braku gratów z biedą. To chyba nie jest miarodajny wyznacznik.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 19:29   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Bieda zaczyna się wtedy, gdy nie człowieka nie stać na zaspokojenie potrzeb podstawowych.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:40   #6
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Dla mnie to brud, smród i głód.
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:43   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

A co z osobami, które uprawiają życie na kredycie, pozornie dobre dochody, nakupowanych pełno bzdetów, ciuchów na kartę kredytową i długi, tak że nie ma na rachunki? To jest bieda czy nie?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 20:44   #8
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A co z osobami, które uprawiają życie na kredycie, pozornie dobre dochody, nakupowanych pełno bzdetów, ciuchów na kartę kredytową i długi, tak że nie ma na rachunki? To jest bieda czy nie?
to bieda przede wszystkim umysłowa
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 21:21   #9
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A co z osobami, które uprawiają życie na kredycie, pozornie dobre dochody, nakupowanych pełno bzdetów, ciuchów na kartę kredytową i długi, tak że nie ma na rachunki? To jest bieda czy nie?
O tak, to jest dobre pytanie. + podoba mi się odpowiedź powyżej.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 21:32   #10
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

jest Taki tekst, ze poki ma sie dach nad glowa, wode do picia i co(kolwiek)wlozyc kazdego dnia do ust to jest sie bogatszym od 70 procen tludzi na swiecie... Tak wiec ja nie wiem... Ale jak na takie zachodnie warunki to bieda oznacza dla mnie np ze wylacza mi prad i wode , bo nie mam z czego zaplacic.

skromne zycie tez mozna nazwac bieda. osmioro ludzi w malym zatechlym mieszkanku itd. Ale to raczej takie patologie.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 21:38   #11
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Pytanie tak jak w tytule. Czy jeżeli ktoś ma tylko parę ciuchów, a resztę wydaje np. na swoje cele, marzenia, to według Was biedak? Czy uważacie, że są jakieś granice jak wydawać pieniądze? Generalnie luźna dyskusja nt. stosunku do pieniędzy, jak postrzegacie osoby, które np. nie lubią mieć całych szaf ciuchów, milion pierdółek w domu itd? Temat taki z przymrużeniem oka.
jeśli kogoś stać na spełnianie marzeń, to nie jest biedny. Biedny jest wtedy, gdy wisi nad nim eksmisja, głód czy komornik za niepłacenie rachunków.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 22:11   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Taki watek juz istnieje bo sama go zakladalam tytul "co to oznacza dla was nie miec kasy"
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 22:12   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

bieda zaczyna się wtedy, gdy nie stać na podstawowe potrzeby- jedzenie (chleb i ziemniaki, a nie jakieś frykasy) i na rachunki. Przeglądałam kiedyś ogłoszenia ze szlachetnej paczki i niektórzy ludzie np. proszą o nowy tapczan, bo stary się popsuł albo dzieci z niego wyrosły. Albo o buty dla dzieci O_o
bo jak ktoś prosi o "stary komputer dla dziecka" no to sorrki, ale to nie jest dla mnie jeszcze jednak skrajna bieda.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 07:50   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Bieda zaczyna się wtedy, gdy wieczorem człowiek się zastanawia, co będzie jutro jeść.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 08:44   #15
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Pytanie tak jak w tytule. Czy jeżeli ktoś ma tylko parę ciuchów, a resztę wydaje np. na swoje cele, marzenia, to według Was biedak? Czy uważacie, że są jakieś granice jak wydawać pieniądze? Generalnie luźna dyskusja nt. stosunku do pieniędzy, jak postrzegacie osoby, które np. nie lubią mieć całych szaf ciuchów, milion pierdółek w domu itd? Temat taki z przymrużeniem oka.
Ja np. jestem minimalistką, im mniej posiadam tym czuję się bardziej uporządkowana, szczęśliwsza itd. Lubię minimalizm u innych, ale nikomu go nie narzucam. Tak samo mam zapędy ekologiczne, więc nie wyobrażam sobie kąpać się 3 razy dziennie jak niektórzy. A bieda zaczyna się dla mnie tam gdzie brakuje komuś na podstawowe rzeczy + nie ma co do garnka wrzucić.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:07   #16
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Bieda jest dla mnie wtedy, gdy nie ma się niczego. Gdy nie ma pieniędzy na jedzenie, na rachunki, na nic. Życie od 10 do 10 to trudne życie, ale nie w biedzie.
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:55   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Jest już taki wątek. Nawet niedawno był na 1 stronie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 10:47   #18
lyyli
Raczkowanie
 
Avatar lyyli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 347
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Okej, dzięki za odpowiedzi. Mogłam trochę inaczej sformułować pytanie, tzn. może coś w stylu bogactwo=ilość posiadanych rzeczy?
Bardzo mnie interesuje właśnie jak społeczeństwo postrzega minimalistów w tak konsumpcyjnym społeczeństwie, gdzie ludzie chomikują mnóstwo rzeczy itd. Nie mówię oczywiście, że to źle, każdy żyje jak chce i nic mi do tego, ale właśnie jak postrzegane są te minimalistyczne osoby.
__________________

I'm sorry I don't have a photographic memory, but my brain is too busy being awesome.


lyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 11:19   #19
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Ale jeśli lubisz być minimalistką, naprawdę potrzebujesz akceptacji z zewnątrz do takiego życia? Mnie przerażają ci, którzy mają w domu "miliony pierdółek", źle czujących się, jak nie pójdą do sklepu i nie wydadzą kasy, kupując kolejną, nie zawsze potrzebną rzecz; mających kilka kredytów na dziwne rzeczy (bo czym innym jest mieszkanie/dom na kredyt).
Mnie tam minimalizm podoba się.
Bieda jest, gdy brakuje pieniędzy do końca miesiąca na podstawowe rzeczy/opłaty, a jedzenie to wybór rzeczy najtańszych i o wyborze tylko to może decydować.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-04, 22:10   #20
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Bardzo mnie interesuje właśnie jak społeczeństwo postrzega minimalistów w tak konsumpcyjnym społeczeństwie, gdzie ludzie chomikują mnóstwo rzeczy itd. Nie mówię oczywiście, że to źle, każdy żyje jak chce i nic mi do tego, ale właśnie jak postrzegane są te minimalistyczne osoby.
To wlasnie teraz jest najgorsze, kupujemy i kupujemy, wrzucamy do szafy i nawet nie pamietamy o tym.
Nie lubie chomikowac i nie lubie chodzic do mieszkac ludzi ktorzy chomikuja, czuje sie przytloczona. Lepiej rozwijac swoje pasje, spelniac marzenia niz kupowac.
Bieda zaczyna sie, gdy nie ma co zjesc i za co zaplacic za mieszkanie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 10:59   #21
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Według mnie bieda zaczyna się wtedy kiedy brakuje pieniędzy na jedzenie, lekarstwa, opłacenie rachunków.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:26   #22
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lyyli Pokaż wiadomość
Pytanie tak jak w tytule. Czy jeżeli ktoś ma tylko parę ciuchów, a resztę wydaje np. na swoje cele, marzenia, to według Was biedak? Czy uważacie, że są jakieś granice jak wydawać pieniądze? Generalnie luźna dyskusja nt. stosunku do pieniędzy, jak postrzegacie osoby, które np. nie lubią mieć całych szaf ciuchów, milion pierdółek w domu itd? Temat taki z przymrużeniem oka.
Dla mnie bieda to może być tylko umysłowa..
Nie znam ludzi co chca coś zrobic i nie maja co do gara wlozyc. Jak sie chce to zazwyczaj sie to robi, tak z mojego doświadczenia.

Ale bieda jest w momencie jak naprawdę grozi mi głodówka przez parę dni..
Ciuch czy co innego- nie spowoduje,że nie przeżyję. Gorzej jak nie ma wody i jedzenia.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
To wlasnie teraz jest najgorsze, kupujemy i kupujemy, wrzucamy do szafy i nawet nie pamietamy o tym.
Nie lubie chomikowac i nie lubie chodzic do mieszkac ludzi ktorzy chomikuja, czuje sie przytloczona. Lepiej rozwijac swoje pasje, spelniac marzenia niz kupowac.
Bieda zaczyna sie, gdy nie ma co zjesc i za co zaplacic za mieszkanie.
A ja chomikuje. Wada modelu :P
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:35   #23
truskawianka
Raczkowanie
 
Avatar truskawianka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 141
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Dla mnie zaczyna się w momencie, kiedy dana osoba zaczyna zastanawiać się czy kupić chleb (ogólnie coś do jedzenia), czy lepiej kupić leki, a na dodatek niedługo wyrzucą go z mieszkania/wyłączają mu prąd, wodę.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Bieda jest, gdy brakuje pieniędzy do końca miesiąca na podstawowe rzeczy/opłaty, a jedzenie to wybór rzeczy najtańszych i o wyborze tylko to może decydować.
Zgadzam się.
truskawianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:36   #24
Gdzie jest Wally
Raczkowanie
 
Avatar Gdzie jest Wally
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 64
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Gdy nie masz stówki w portfelu by zapłacić za prąd, kombinujesz co zrobić dzieciom na obiad mając ziemniaka, ser topiony i ostatnie jajko. Wiesz, że już listopad, a twoje dziecko nadal nie ma ciepłej kurtki i od tygodnia zmagasz się z bólem górnej czwórki, a o wizycie u dentysty możesz jedynie pomarzyć. Do tego znów zabrakło 10 zł na doładowanie konta w komórce i nie możesz zadzwonić do przychodni by zapisać smyka do pediatry.
__________________
"Niedługo kupię dużo książek i będę je czytać. Wieczorami pójdę sobie do kina, a nocami będę słuchał deszczu spadającego na miasto. I tak będzie aż do wiosny. I aż do wiosny nie będę do nikogo mówił o miłości."
Marek Hłasko
Gdzie jest Wally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:45   #25
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
bieda zaczyna się wtedy, gdy nie stać na podstawowe potrzeby- jedzenie (chleb i ziemniaki, a nie jakieś frykasy) i na rachunki. Przeglądałam kiedyś ogłoszenia ze szlachetnej paczki i niektórzy ludzie np. proszą o nowy tapczan, bo stary się popsuł albo dzieci z niego wyrosły. Albo o buty dla dzieci O_o
bo jak ktoś prosi o "stary komputer dla dziecka" no to sorrki, ale to nie jest dla mnie jeszcze jednak skrajna bieda.
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam, ale brak możliwości kupienia butów czy podstawowego mebla dla dziecka to dla mnie jak najbardziej wyznacznik biedy...
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:16   #26
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam, ale brak możliwości kupienia butów czy podstawowego mebla dla dziecka to dla mnie jak najbardziej wyznacznik biedy...
właśnie o to mi chodziło byłam zaszokowana, jak wielu ludziom brakuje pieniędzy na tak podstawowe potrzeby (bo mają za dużo dzieci, ale to już inna historia)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:38   #27
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Bieda jest wtedy gdy strać nas tylko na jedzenie i rachunki. Wtedy gdy szukamy najtańszego produktu w sklepie, nie kupimy sobie nic ot tak- dla przyjemności bo np. to 5-10zł to dla nas dużo, gdy nie stać nas na nowe buty gdy poprzednie się rozpadają itd.

Cytat:
bieda zaczyna się wtedy, gdy nie stać na podstawowe potrzeby- jedzenie (chleb i ziemniaki, a nie jakieś frykasy) i na rachunki. Przeglądałam kiedyś ogłoszenia ze szlachetnej paczki i niektórzy ludzie np. proszą o nowy tapczan, bo stary się popsuł albo dzieci z niego wyrosły. Albo o buty dla dzieci O_o
bo jak ktoś prosi o "stary komputer dla dziecka" no to sorrki, ale to nie jest dla mnie jeszcze jednak skrajna bieda.
Nie zgadzam się. Gdy kogoś nie stać na chleb i ziemniaki to nie bieda, ale tragedia, nędza, życie poniżej jakiegokolwiek minimum. Nie wiem co rozumiesz poprzez frykasy, ale każdego powinno być stać na mięso, nabiał, owoce, warzywa, także kawę czy słodycze. Tak samo nie traktuję prośby o komputer we współczesnych czasach jako jaką ekstrawagancję. Dziecku często komputer może być potrzebny, aby zrobić pracę domową z płytki itd.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 14:33   #28
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
właśnie o to mi chodziło byłam zaszokowana, jak wielu ludziom brakuje pieniędzy na tak podstawowe potrzeby (bo mają za dużo dzieci, ale to już inna historia)
Nie koniecznie za dużo. W ubiegłym roku zbieraliśmy na Szlachetną Paczkę dla młodej kobiety, która samotnie wychowuje córkę. Miała wypadek samochodowy, po którym częściowy paraliż uniemożliwiał jej powrót do pracy. W między czasie dowiedziała się, że ma raka... Mieszka u swoich rodziców. Na życie dostaje zasiłek i alimenty, w sumie jakieś 800zł. O co prosiła? O środki czystości, farbę do ścian i buty na zimę dla dziecka. To jest dla mnie bieda.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:54   #29
mona1309
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Okolice najmilszego miasta w Polsce
Wiadomości: 150
Dot.: W którym momencie zaczyna się dla Was bieda?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A co z osobami, które uprawiają życie na kredycie, pozornie dobre dochody, nakupowanych pełno bzdetów, ciuchów na kartę kredytową i długi, tak że nie ma na rachunki? To jest bieda czy nie?

Mieszkam na wsi i znam kilku ludzi, którzy od banków wzięli kredyty na 3-5 milionów na modernizacje gospodarstw rolnych( budowę nowoczesnych obór, kupno maszyn itp.) a wszystko to pod zastaw hipoteki. Pozornie są bogaci, ale tak naprawdę bank nad nimi trzyma bicz i muszą zaiwaniać jak małe samochodziki żeby to wszystko jakoś grało i żeby w terminie spłacać raty... Biorąc pod uwagę to co się teraz dzieje a mianowicie obniżenie cen mleka, zakazy importu żywca, kaprysy pogodowe to śmiem twierdzić ze siedzą na tykającej bombie. Za takie ,,bogactwo" to ja dziękuję. Któraś z Was napisała, ze to bieda umysłowa i to jest prawda. Mając dużo i chcieć jeszcze więcej nie przewidując przeszkód które mogą stanąć na drodze... no comments
mona1309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-06 16:54:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.