Prześladująca babcia... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-09, 13:42   #1
Nothingness_
Przyczajenie
 
Avatar Nothingness_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 14

Prześladująca babcia...


Tylko błagam! Nie śmiejcie się, mam poważny problem.
Otóż niedaleko mnie mieszka moja babcia której najwyraźniej się nudzi. Chce kontrolowac moje życie poniewaz uważa, że jestem jeszcze dzieckiem i że "jestem niegrzeczna". Dodam iz mam 21 lat. Moja babcia chodzi do mnie na uczelnie, dodam, że regularnie, chodzi do wykładowców, do bab z dziekanatu i wypytuje się czy przychodze na uczelnie, jakie mam stopnie, co robie... Przychodzi do mojego ortodonty i wypytuje sie ile pieniędzy wydaję na leczenie, czy nie oszukuje i w jakie dni przychodzę. Przyszła nawet do matki mojego byłego zapytac się z kim byłam na studniówce. Mam tego dosyć ona rujnuje mi życie i sprawia, że psychicznie juz tego nie wytrzymuję. Nie wiem jak sobie z tym poradzić!!! Mówiłam to matce ale ona nie umie tego załatwić, moja babka ma za silny charakter i manipuluje równiez życiem mojej matki, jednak ja nie chce żeby to zdarzało się też i mi! Rozmawiałam z nią i powiedziałam jasno, że nie życze sobie żeby to robiła, a ona na to sie zaczęła śmiac i powiedziała: "a to nie jest ważne co ty sobie życzysz. jesteś na to zbyt smarkata". Smiała sie i stwierdziła że jeszcze wiele razy pójdzie na uczelnie. mam już tego dosyć. Ona jest podła, bezkarna i ma zbyt silny charakter, nie chce żeby to robiła! Nie chce żeby mnie przesladowała! Dajcie spokój! baby z dziekanatu już się ze mnie smieja czuje się jakbym była śledzona i obserowana to ni e jest normanle, błagam pomóżcie mi bo nie wiem gdzie to zgłosić i co z tym robić.
Nothingness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 21:15   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Prześladująca babcia...

Cytat:
Napisane przez Nothingness_ Pokaż wiadomość
Tylko błagam! Nie śmiejcie się, mam poważny problem.
Otóż niedaleko mnie mieszka moja babcia której najwyraźniej się nudzi. Chce kontrolowac moje życie poniewaz uważa, że jestem jeszcze dzieckiem i że "jestem niegrzeczna". Dodam iz mam 21 lat. Moja babcia chodzi do mnie na uczelnie, dodam, że regularnie, chodzi do wykładowców, do bab z dziekanatu i wypytuje się czy przychodze na uczelnie, jakie mam stopnie, co robie... Przychodzi do mojego ortodonty i wypytuje sie ile pieniędzy wydaję na leczenie, czy nie oszukuje i w jakie dni przychodzę. Przyszła nawet do matki mojego byłego zapytac się z kim byłam na studniówce. Mam tego dosyć ona rujnuje mi życie i sprawia, że psychicznie juz tego nie wytrzymuję. Nie wiem jak sobie z tym poradzić!!! Mówiłam to matce ale ona nie umie tego załatwić, moja babka ma za silny charakter i manipuluje równiez życiem mojej matki, jednak ja nie chce żeby to zdarzało się też i mi! Rozmawiałam z nią i powiedziałam jasno, że nie życze sobie żeby to robiła, a ona na to sie zaczęła śmiac i powiedziała: "a to nie jest ważne co ty sobie życzysz. jesteś na to zbyt smarkata". Smiała sie i stwierdziła że jeszcze wiele razy pójdzie na uczelnie. mam już tego dosyć. Ona jest podła, bezkarna i ma zbyt silny charakter, nie chce żeby to robiła! Nie chce żeby mnie przesladowała! Dajcie spokój! baby z dziekanatu już się ze mnie smieja czuje się jakbym była śledzona i obserowana to ni e jest normanle, błagam pomóżcie mi bo nie wiem gdzie to zgłosić i co z tym robić.
o matko współczuję.. niestety nie wiem co z babcią można zrobić. Normalnie w kwestii ustalania granic doradzam po prostu rozmowę, ale tutaj to nic nie da. Babcia jest chyba typem upierdliwej starszej pani zatruwającej życie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 21:22   #3
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Prześladująca babcia...

Idziesz do pań z dziekanatu, idziesz do lekarza, oświadczasz, że masz niestabilną emocjonalnie babcię, która Cię nachodzi i która ma problemy zdrowotne i że stanowczo nie życzysz sobie, by udzielano jej żadnych informacji (mówisz to z troską i uśmiechem). Lekarz NIE MA PRAWA udzielić Twojej babci żadnych informacji, zresztą panie z dziekanatu też.

Stanowczo oświadczasz babci, że nie życzysz sobie żadnych takich akcji i że będą konsekwencje. Zrywasz kontakt z babcią. Wszelki.

Dążysz do wyprowadzki z domu za wszelką cenę.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 21:28   #4
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Prześladująca babcia...

Współczuję Ci
W dziekanacie poproś, żeby stosowały się do ustawy o ochronie danych osobowych, uprzedź o tym co wyprawia Twoja babcia wykładowców, również przypomnij im ustawę o ochronie danych osobowych, bo właśnie tak to rozumiem. No chyba, że się mylę.
Zawsze możesz podkreślić, że Twoja babcia jest niezrównoważona psychicznie i takie tam, może Ci zrobić krzywdę. Jak się wszyscy dowiedzą, że nie życzysz sobie ujawniania czegokolwiek na swój temat, to może odpuści.
Jeśli mieszkasz sama to oczywiście nie wpuszczaj jej do domu, bo niby czemu i z jakiej paki...


widzę, że zdublowałam... aaa może by tak policją postraszyć... za nękanie, nachodzenie
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.

Edytowane przez malwi89
Czas edycji: 2012-10-13 o 21:30
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 21:33   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Prześladująca babcia...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 22:51   #6
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Prześladująca babcia...

Poszłabym do rektora lub dziekana/opiekuna roku, w skrócie przedstawiła swoją sytuację i powiedziała, że panie z dziekanatu, zamiast bronić Twoich danych osobowych i informacji poufnych się z Ciebie śmieją. W szkole jest ochrona? jak jest, to z pomocą kogoś z uczelni załatwiłabym, żeby babcia nie była wpuszczana na teren obiektu. W razie awantury wezwać policję albo pogotowie.
Podobnie u lekarza - jeśli udzielił jakichkolwiek informacji, to obsobaczyć i zapowiedzieć, że jeszcze raz taki numer się powtórzy, to zgłosisz naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych.
Zerwałabym też kontakt z babcią. Całkowicie.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 23:14   #7
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Prześladująca babcia...

Ona serio otrzymuje od lekarza i na uczelni te informacje, o które prosi??

Przerażające, a nie śmieszne. I jeszcze taka rada, żeby nie wtajemniczać w swoje sprawy babci. Nic nie mówić o studiach, że chodzisz do lekarza, że masz jakieś problemy, musisz coś załatwić. Nic.

A ogólnie co twoja matka na ta sytuację? Próbuje z nią rozmawiać, stawia się, jeśli babcia ingeruje też w jej sprawy? Widzi w ogóle, że coś z babcią nie halo? Może pogadaj z nią (mamą) szczerze, ale spokojnie, nie na zasadzie wykrzykiwania swoich żali, tylko wspólnie pogadajcie, co wam przeszkadza i opracujcie wspólny front, tzn. ograniczcie kontakty z babcią lub je ochłodźcie, nie rozmawiajcie na osobiste ani rodzinne tematy, tylko jakieś neutralne, wypytujcie, co u babci, ale unikajcie wdawania się w szczegóły z waszego życia, żeby przypadkiem nie znalazła nowego powodu do węszenia.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 11:57   #8
mazena111
Rozeznanie
 
Avatar mazena111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 989
Dot.: Prześladująca babcia...

Cytat:
Napisane przez allmode Pokaż wiadomość
Poszłabym do rektora lub dziekana/opiekuna roku, w skrócie przedstawiła swoją sytuację i powiedziała, że panie z dziekanatu, zamiast bronić Twoich danych osobowych i informacji poufnych się z Ciebie śmieją. W szkole jest ochrona? jak jest, to z pomocą kogoś z uczelni załatwiłabym, żeby babcia nie była wpuszczana na teren obiektu. W razie awantury wezwać policję albo pogotowie.
Podobnie u lekarza - jeśli udzielił jakichkolwiek informacji, to obsobaczyć i zapowiedzieć, że jeszcze raz taki numer się powtórzy, to zgłosisz naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych.
Zerwałabym też kontakt z babcią. Całkowicie.
Dokładnie tak.
__________________
maza

tkwi w każdym z nas...

"Nie sztuka mi się oprzeć,
sztuka zaakceptować"
mazena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:50   #9
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Prześladująca babcia...

To jest niedopuszczalne, aby na Uczelni podawano o Tobie informacje komukolwiek! Nieważne czy to babcia, mama, tata, skoro jesteś osobą dorosłą. To samo tyczy się lekarzy i innych instytucji.
Ponadto na Twoim miejscu ograniczyłabym informowanie babci o swoim prywatnym życiu.
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 14:02   #10
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Prześladująca babcia...

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Idziesz do pań z dziekanatu, idziesz do lekarza, oświadczasz, że masz niestabilną emocjonalnie babcię, która Cię nachodzi i która ma problemy zdrowotne i że stanowczo nie życzysz sobie, by udzielano jej żadnych informacji (mówisz to z troską i uśmiechem). Lekarz NIE MA PRAWA udzielić Twojej babci żadnych informacji, zresztą panie z dziekanatu też.

Stanowczo oświadczasz babci, że nie życzysz sobie żadnych takich akcji i że będą konsekwencje. Zrywasz kontakt z babcią. Wszelki.

Dążysz do wyprowadzki z domu za wszelką cenę.
Zgadzam się ze wszystkim poza pogrubionym. Czemu ma się wyprowadzać, to jej babcia ma chyba jakieś problemy psychiczne?
Zadbaj, żeby nikt z Twojej rodziny nie przekazywał babci żadnych informacji o Tobie. Jeśli matka ulega babci, zwłaszcza od niej wyciągnij obietnicę, że nie będzie z nią rozmawiać na Twój temat. Załatw na uczelni, żeby nie miała prawa wstępu do budynku. Za wszelkie udzielanie informacji np. o ocenach rób w dziekanacie gwiezdne wojny, to niezgodne z prawem.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 14:18   #11
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Prześladująca babcia...

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Idziesz do pań z dziekanatu, idziesz do lekarza, oświadczasz, że masz niestabilną emocjonalnie babcię, która Cię nachodzi i która ma problemy zdrowotne i że stanowczo nie życzysz sobie, by udzielano jej żadnych informacji (mówisz to z troską i uśmiechem). Lekarz NIE MA PRAWA udzielić Twojej babci żadnych informacji, zresztą panie z dziekanatu też.


Dążysz do wyprowadzki z domu za wszelką cenę.
ale ona nie mieszka z babcią o gdzie ma się wyprowadzać??

co do reszty się zgadzam - zapowiedz w miejscach, które babcia lubi nawiedzać, że mają jej nie udzielać informacji i tyle
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 16:52   #12
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Prześladująca babcia...

Zagroź babom z dziekanatu i lekarzowi sądem, to lamanie ustawy o ochronie danych osobowych. + Na baby skarga do rektora. Od razu im sie buzie zamkną. A babci zagrozić psychiatrykiem, moze to na nią podziala.
Każdy sie może podać za babcię, to niedopuszczalne, że udzielają takich informacji...
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 17:49   #13
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Prześladująca babcia...

Cytat:
Napisane przez Nothingness_ Pokaż wiadomość
Tylko błagam! Nie śmiejcie się, mam poważny problem.
Otóż niedaleko mnie mieszka moja babcia której najwyraźniej się nudzi. Chce kontrolowac moje życie poniewaz uważa, że jestem jeszcze dzieckiem i że "jestem niegrzeczna". Dodam iz mam 21 lat. Moja babcia chodzi do mnie na uczelnie, dodam, że regularnie, chodzi do wykładowców, do bab z dziekanatu i wypytuje się czy przychodze na uczelnie, jakie mam stopnie, co robie... Przychodzi do mojego ortodonty i wypytuje sie ile pieniędzy wydaję na leczenie, czy nie oszukuje i w jakie dni przychodzę. Przyszła nawet do matki mojego byłego zapytac się z kim byłam na studniówce. Mam tego dosyć ona rujnuje mi życie i sprawia, że psychicznie juz tego nie wytrzymuję. Nie wiem jak sobie z tym poradzić!!! Mówiłam to matce ale ona nie umie tego załatwić, moja babka ma za silny charakter i manipuluje równiez życiem mojej matki, jednak ja nie chce żeby to zdarzało się też i mi! Rozmawiałam z nią i powiedziałam jasno, że nie życze sobie żeby to robiła, a ona na to sie zaczęła śmiac i powiedziała: "a to nie jest ważne co ty sobie życzysz. jesteś na to zbyt smarkata". Smiała sie i stwierdziła że jeszcze wiele razy pójdzie na uczelnie. mam już tego dosyć. Ona jest podła, bezkarna i ma zbyt silny charakter, nie chce żeby to robiła! Nie chce żeby mnie przesladowała! Dajcie spokój! baby z dziekanatu już się ze mnie smieja czuje się jakbym była śledzona i obserowana to ni e jest normanle, błagam pomóżcie mi bo nie wiem gdzie to zgłosić i co z tym robić.
jedyna rada to jasno powstawić granice.
poprosić panie w dziekanacie,aby nic nie mówiły babci ,oraz w innych sytuacjach tak samo załatwic sprawę.możesz powiedziec prawdę,jednak ja skłamałabym mówiąc,że masz z nią problem. ty jako dorosła osoba możesz zabronić ujawniania informacji osobom trzecim.
poza tym zakladam,że babcia nie nosi tego samego nazwiska.możesz powiedzieć,że to psychicznie chora sasiadka,której wydaje się,że jest twoją rodziną
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:32   #14
Nothingness_
Przyczajenie
 
Avatar Nothingness_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 14
Dot.: Prześladująca babcia...

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi
Tak, macie rację- nie mają prawa udzielać informacji o mnie, jednak niestety często maja to prawo w 4 literach... Zresztą, wiecie jak to jest... Jak przyjdzie ktoś i zagada, powie że z rodziny, jeszcze naopowiada niestworzonych rzeczy jaka to ja okropna jestem to wiadomo... No nieważne.
Może macie rację z tym, że powinnam pójść i zastrzec sobie prawo do prywatności, ale z drugiej strony nie uśmiecha mi się latanie do kazdego po mieście i tłumaczenie sytuacji. Poza tym to wydarzyło się pół roku temu a ja dopiero teraz się o tym dowiedziałam. Myślałam o tym, żeby pójść do psychologa i nakłonić go do rozmowy z moja babka, albo ostrzej - na policję.
Jak na razie nie mam kontaktu z babką, a moja matka jest bardziej po jej stronie niż po mojej, gdyż moja babka to jedyna osoba jaka jej w życiu została. Smutne to i przykre, niemniej jednak ja nie zamierzam mieszkać z tymi osobami. Bardzo bym chciała się wyprowadzić i zerwać z nimi kontakt bo one działają na mnie destrukcyjnie. No nie wiem... zobaczymy co będzie, na razie jest cisza.
Nothingness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:23   #15
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Prześladująca babcia...

Wystrzel babcię w kosmos
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 21:17   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Prześladująca babcia...

Cytat:
Napisane przez Nothingness_ Pokaż wiadomość
Może macie rację z tym, że powinnam pójść i zastrzec sobie prawo do prywatności, ale z drugiej strony nie uśmiecha mi się latanie do kazdego po mieście i tłumaczenie sytuacji. Poza tym to wydarzyło się pół roku temu a ja dopiero teraz się o tym dowiedziałam. Myślałam o tym, żeby pójść do psychologa i nakłonić go do rozmowy z moja babka, albo ostrzej - na policję.
A dlaczego masz cokolwiek tłumaczyć?
Idziesz do dziekanatu i robisz babom o☠☠☠☠☠☠☠, że właśnie się dowiedziałaś, że ujawniły twoje dane osobie postronnej, przez co złamały przepisy ustawy. Nawet nie musisz tłumaczyć, kim dla ciebie ta osoba jest.
Możesz wystapić przeciwko nim z procesem cywilnym o naruszenie twojej prywatności i zażądać odszkodowania! Myślę, że taka groźba zetrze im głupie uśmieszki z gęby.
Podobnie z lekarzem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 23:02   #17
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: Prześladująca babcia...

O Boze. W szoku jestem, ze takie rzeczy sie zdarzaja.... przeciez to niedorzeczne!!! Dziewczyno, niewazne kiedy to sie zdarzylo, idz i zrob im afere!!! Ja bym tak zrobila bez dwoch zdan. Wiem, ze moze latwiej powiedziec niz zrobic bo moze nie jestes odwaznym typem osoby, a raczej niesmialym, ale musisz sie przemoc. Zrob to dla siebie!!! I aby na przyszlosc takie sytuacje nie mialy miejsca!!!
Babcie, popieram, w kosmos!!!!!!!!!
Dziekuje Bogu ze mi pozwolono byc zamknieta w sobie induwidualistka ( i dziwakiem przy okazji) hehehehe i ze nikt sie do mojego zycia zupelnie nie miesza
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 01:41   #18
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Prześladująca babcia...

strategia w sprawie bab, wykładowców i lekarzy zależy od Ciebie - można ich szczuć paragrafami, można próbować po dobroci. Nie mają prawa udzielać informacji i kropka. Gorzej z matką. Możesz próbować jej uświadomić, że póki co jeszcze ma i Ciebie i babkę. Za chwilę może mieć tylko babkę, bo przyparta do muru zerwiesz z nią kontakt.

Co zresztą bym radziła - nic dziwnego, że mama wychowana przez babkę nie widzi nic dziwnego i uważa, że przesadzasz. Pomóc może odizolowanie się. Wyprowadź się, złap jakieś dorywcze prace, wystąp o alimenty. Postaw granice
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.