Nasza CERA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-26, 14:19   #1
Birt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22

Nasza CERA


no dobra, problem ten spotka nas kiedys wiec ja juz obserwuje dziwne zmiany cery..

wczoraj zauwazylam ze duzo kobiet w wieku od 22 roku ma dziwna cere, ona robi sie taka "podziurawiona" niewiem czy dobrze wyjasnie, ale jak spojrzycie na kogos to zobaczycie taka cere na ktorej jest slad takich wkutych igielek. wezcie plasteline i poklujcie ja iglami - takie male dziureczki.

ale widizalam tez osoby ktore pomimo wieku nie maja takiego problemu w az tak zaawansowanym stadium... ja wiem ze to efekty czasu, ze to czas rzezbi nasze ciala... ale przeciez mozna zapobiec a przynajmniej opoznic takie efekty starosci... ale jak ? ja wiem ze mozna wszelkimi pudrami to zamaskowac ale ja nie uzywam takich kosmetykow.


aha- nie wiedzialam gdzie umiescic watek - przerpaszam.


Joanna
Birt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 16:21   #2
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Nasza CERA

Cytat:
Napisane przez Birt Pokaż wiadomość
no dobra, problem ten spotka nas kiedys wiec ja juz obserwuje dziwne zmiany cery..

wczoraj zauwazylam ze duzo kobiet w wieku od 22 roku ma dziwna cere, ona robi sie taka "podziurawiona" niewiem czy dobrze wyjasnie, ale jak spojrzycie na kogos to zobaczycie taka cere na ktorej jest slad takich wkutych igielek. wezcie plasteline i poklujcie ja iglami - takie male dziureczki.

ale widizalam tez osoby ktore pomimo wieku nie maja takiego problemu w az tak zaawansowanym stadium... ja wiem ze to efekty czasu, ze to czas rzezbi nasze ciala... ale przeciez mozna zapobiec a przynajmniej opoznic takie efekty starosci... ale jak ? ja wiem ze mozna wszelkimi pudrami to zamaskowac ale ja nie uzywam takich kosmetykow.


aha- nie wiedzialam gdzie umiescic watek - przerpaszam.


Joanna
Ten "efekt starosci" , o ktorym piszesz to nic innego tylko (moim zdaniem)rozszerzone pory.Zapewniem cie,ze to nie ma nic wspolnego ze starosciaKtos kto ma sucha cere raczej nie bedzie mial rozszerzonych porow-wtedy widzisz gladka skore.ktos z tlusta cera bedzie mial takie wlasnie dziurki.To zalezy od rodzaju skory,a nie od "starosci"
A zapobieganie efektom straosci pudrem to dosc glupi pomysl.Zapobiegac mozna kosmetykami(pielegnacyjny mi,a nie kolorowymi),zabiegami,die ta,stylem zycia...
A pudrem to mozna co najwyzej zakryc to i owo,ale nie wyleczyc czy naprawic.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 17:51   #3
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: Nasza CERA

hmm. duzo role w tym odgrywaja geny ale tez ogromne znaczenie ma pielegnacja. rozszerzone pory to cecha cer tłustej dlatego bardzo łatwo dopuscis do ich powstanei jesli cera jest niewłsciwie pielegnowana. napewno pomogłaby kuracja kwasami. pory deformuja sie chyba z wiekiem.
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:02   #4
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: Nasza CERA

popieram Little Angel, to są albo rozszerzone pory, albo wągry poprostu .... i może to mieć każdy, niekoniecznie w tym wieku co piszesz
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:07   #5
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Nasza CERA

hmmm... nie wiem... moja mama cos takiego ma i jak bylam mala to pytalam, co to jest. i zawsze mowila ze to rzadka skora... nie wiem czy to prawda, ale wagrow nie ma, cere ma raczej mieszana niz tlusta, nie uzywa czesto fluidu, pudru itp. tylko kremy rozne przeznaczone do jej wieku. mowila ze zawsze tak miala...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:07   #6
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Nasza CERA

tak wągry są faktyczne objawem starosci
Wiesz co najbardziej przyspiesza ten proces???papierosy i solarium.Zrezygnuj z tego to bedziesz dluzej mloda
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 07:59   #7
Birt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22
Dot.: Nasza CERA

o jej no to mnie pocieszylas
a jak wlaczyc z rozszerzonymi porami ? czy ja moge cos z tym zrobic ? od czego to sie bierze ?
Birt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-13, 21:48   #8
Birt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 22
Dot.: Nasza CERA

Od momentu wystawienia postu - a raczej od momentu udzielenia odpowiedzi przez Was - stosuje tonic zwezajace pory a do myscia twarzy - tez jakis tonic - jedno firmy NIVEA drugie Loreal - narazie przygladam sie uporczywie ale zmian nie widac.

po jakim czasie widac efekty ? kiedy to zniknie ? bo ja rozumiem ze to zniknie tylko trzeba cierpliwosci ?
a moze stosowanie tych preparatow nie cofnie juz tego a jedynie pomoze zwolnic proces rozszerzania sie por ?


wiem ze mam wiele szczegolowych pytan, ale jestem ciekawa !
Birt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 16:44   #9
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: Nasza CERA

jesli masz tłustą cerę to problem porów będzie Ci raczej zawsze towarzyszył. Widoczne pory nie są objawem starzenia skóry tylko produkowania przez nią nadmiaru sebum. Wpisz w wyszukiwarkę "rozszerzone pory" lub "pory" sporo już o tym było.
wyszukiwarka
Regularna odpowiednia pielęgnacja może zachamować poszerzanie porów, nawet powinna je odrobine zwęzić, ale raczej nie będą one wyglądać jak u osób z cerą suchą czy normalną. Ważne abyś nie przesuszała cery, bo będzie sie jeszcze bardziej przetłuszczać. Odnośnie pielęgnacji zapraszam do lektury, np. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52928
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.