Mieszkanie na parterze w kamienicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 10:58   #1
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128

Mieszkanie na parterze w kamienicy


Witam,
właśnie z narzeczonym szukamy naszego przyszłego mieszkania. Wpadła mi w ręce oferta wyremontowanego, ładnego mieszkania po atrakcyjnej cenie. Tylko pojawia się problem- mieszkanie jest na parterze w starej kamienicy. Boimy się, że po pierwszej zimie pojawi się grzyb, który znajduje się w piwnicach bezpośrednio pod lokalem. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Mieszkacie na parterze/oglądałyście takie mieszkania?

Druga kwestia to ogrzewanie gazowe zarówno pokoi jak i wody. Ile wynoszą Was w sezonie grzewczym opłaty?
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 19:05   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Cytat:
Napisane przez czarna_zmora Pokaż wiadomość
Witam,
właśnie z narzeczonym szukamy naszego przyszłego mieszkania. Wpadła mi w ręce oferta wyremontowanego, ładnego mieszkania po atrakcyjnej cenie. Tylko pojawia się problem- mieszkanie jest na parterze w starej kamienicy. Boimy się, że po pierwszej zimie pojawi się grzyb, który znajduje się w piwnicach bezpośrednio pod lokalem. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Mieszkacie na parterze/oglądałyście takie mieszkania?

Druga kwestia to ogrzewanie gazowe zarówno pokoi jak i wody. Ile wynoszą Was w sezonie grzewczym opłaty?
Mieszkałam w mieszkaniu na parterze przez rok i nie miałam grzyba ale powiem Ci, że w zimie było niesamowicie zimno. Tak bardzo, że w okresie gdy temperatura na zewnątrz była na minusie chodziłam po domu w zestawie - dres (spodnie i bluza), rajstopy, chustka a spałam pod kołdrą, kocem i dodatkowo w szlafroku. W mieszkaniu były zawsze gorące grzejniki ale tak ciagnęło od podłogi że nie można było chwilami wytrzymać.
Plusem było to że z kolei w miesiacach ciepłych w mieszkaniu panował przyjemny chłód.

O rachunkach nie mogę się wypowiedzieć bo miałam stałą opłatę za wynajem juz bez uwzględniania liczników.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 19:34   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

podpytaj sasiadow obok.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 16:28   #4
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Dzięki, tak zrobię.
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 19:57   #5
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Z tym czy zimno czy ciepło będzie to zależy od wielu czynników, czy budynek jest ocieplany, czy okna sa szczelne, jeżeli jest piwnica to czy również jest ocieplana czy jest to mieszkanie środkowe, czy skrajne wtedy też nik nie ogrzewa Cię z boku. Grzyb nie koniecznie musi wyjść równiez u Ciebie możesz zapytać czy podczas remontu było malowane specjalnym sirodkiem od grzeba.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 06:53   #6
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Ja mieszkałam na parterze w kamienicy i w dodatku na rogu,także żadna moja ściana nie była ogrzewana przez sąsiadów(obok mkieszkanie stało puste). Grzyb był,rozrastał się zimą szczególnie,bo nie wietrzeliśmy należycie. Ogrzewaliśmy olejakami na prąd.Rachunki oczywiście duże za energię elektryczną.
Moim zdaniem to,czy mieszkanie jest na parterze nie jest jednoznaczne z pojawieniem sę grzyba-ALE trzeba porządnie ogrzewać i wietrzyć zimą .Można zawczasu tez pomyśleć i np.pokryć ściany środkiem przeciwgrzybicznym.
Poza tym,większość fachowców odradza ogrzewanie kamienic gazem,ponieważ gaz dokłada sporo wilgoci,a w kamienicach jej więcej nie potrzeba.

Dobrym pomysłem jest popytanie sąsiadów zza ściany.
A czy to mieszkanie było np.przez zimę zamieszkane,czy ktoś je ogrzewał? Jeśli nie,a nie ma śladu grzyba,to jest szansa na jego uniknięcie. U mnie taki czarny nalot pojawiał się na nowo w każdym okresie zimowym najpierw naookoło okien,nawet gdy wszystko było usuwane i malowane (i pryskane środkiem zwalczającym grzyba) w lecie.

Nie wiem,co doradzić konkretnie,ciężko stwierdzić jednoznacznie,czy ten grzyb się pojawi,czy nie. Mieszkania w kamienicach kuszą metrażem i ceną,zresztą mają ten swój klimat.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:38   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Nie wzięłabym mieszkania pod którym jest grzyb. Wcześniej, czy później znajdzie drogę na górę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 10:34   #8
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie wzięłabym mieszkania pod którym jest grzyb. Wcześniej, czy później znajdzie drogę na górę.
To zależy,czy zagrzybiony jest tynk,czy też grzyb pochodzi z wewnątrz pomieszczenia-tzn,w wyniku złej wentylacji.
Przecież w piwnicach w blokach też jest grzyb,ale czy w takim razie wszyscy lokatorzy na parterze go mają w mieszkaniach?-nie
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:12   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
To zależy,czy zagrzybiony jest tynk,czy też grzyb pochodzi z wewnątrz pomieszczenia-tzn,w wyniku złej wentylacji.
Przecież w piwnicach w blokach też jest grzyb,ale czy w takim razie wszyscy lokatorzy na parterze go mają w mieszkaniach?-nie
Nie zgadzam się, że w każdym bloku w piwnicy jest grzyb. Poza tym blok, a kamienica to jednak co innego. Tutaj grzyb w razie czego podejrzewam, że stanie się ich problemem, a w bloku zawsze jednak można przycisnąć zarządcę i na ogół da się załatwić, aby coś zrobił. Myślę, że nikt im nie da gwarancji, że grzyb jest dlatego, a dlatego i że za jakiś czas nie będą mieć tego w mieszkaniu. Po moich doświadczeniach z grzybem w łazience mówię nie kupowaniu czegokolwiek, gdzie grzyb się rozgościł. Myślę, że kasę można zainwestować jednak dużo lepiej, bo to nie zakup na rok, tylko na co najmniej kilka lat.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:23   #10
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Pogadałam z sąsiadem i dowiedziałam się, że grzyb był, za ogrzewanie gazowe, tak jak u niego, rachunki są dość wysokie i ogólnie żebym się nie pchała w to, szczególnie, że dodatkową atrakcją są pijaczynki, którzy lubią wieczorami pukać w okna i ogólnie przeszkadzać :/ Więc zdecydowaliśmy się szukać czegoś innego
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 15:55   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie na parterze w kamienicy

Cytat:
Napisane przez czarna_zmora Pokaż wiadomość
Pogadałam z sąsiadem i dowiedziałam się, że grzyb był, za ogrzewanie gazowe, tak jak u niego, rachunki są dość wysokie i ogólnie żebym się nie pchała w to, szczególnie, że dodatkową atrakcją są pijaczynki, którzy lubią wieczorami pukać w okna i ogólnie przeszkadzać :/ Więc zdecydowaliśmy się szukać czegoś innego
Dobrze zrobiliście.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.