dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 11:49   #1
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833

dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(


Dziewczyny, błagam pomóżcie.
Chce schudnąć, muszę schudnąć bo zaczynam źle się ze sobą czuć.

Mam 160 cm wzrostu, zaczynałam od wagi 60kg, w tej chwili jest 58.
Nie mierzyłam się w tej chwili natomiast 1 kwietnia to było 92cm biodra i 71 cm talia. Mam 26 lat. W tej chwili zmieniłam pracę i pracuję od poniedziałku do piątku 9-17. Czyli powiedzmy do 8 mam czas i od 18.
Bardzo lubiłam biegać i do tego napewno wrócę chociażby po to by polepszyć kondycję. Od zawsze miałam problem z jedzeniem, bo nie nawidziłam warzyw, owoców. Mogłam żyć jedząc biały chleb z parówkami,żółtym serem i innym gównem że tak powiem. Od 1 kwietnia obrót w drugą stronę. Jem ciemne pieczywo, pije więcej niegazowanej wody, zero napojów gazowanych, zero słodyczy,praktycznie zero pieczonego. Więcej warzyw. Codziennie jakiś owoc. Liczę kalorie i waham się w granicach 1000-1200 dziennie.
Wiem, że sama dieta nie pomoże chociaż od 1 kwietnia spadło 2 kg i po prostu czuję się lepiej, nie jestem chyba taka nadęta wracam do biegania. i będzie to 5 dni w tygodniu 15-20 min, czyli jakieś 2-4km dziennie. Nie mam zielonego pojęcia jakie mam robić ćwiczenia i z jaką częstotliwością żeby zrzucić zbędny balast. Najbardziej zależy mi na brzuchu bo to największy problem. Chce wrócić do wagi sprzed kilku lat ale nie wiem czy dam radę wrócić do tych upragnionych 52kg...

pomóżcie
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:13   #2
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam pomóżcie.
Chce schudnąć, muszę schudnąć bo zaczynam źle się ze sobą czuć.

Mam 160 cm wzrostu, zaczynałam od wagi 60kg, w tej chwili jest 58.
Nie mierzyłam się w tej chwili natomiast 1 kwietnia to było 92cm biodra i 71 cm talia. Mam 26 lat. W tej chwili zmieniłam pracę i pracuję od poniedziałku do piątku 9-17. Czyli powiedzmy do 8 mam czas i od 18.
Bardzo lubiłam biegać i do tego napewno wrócę chociażby po to by polepszyć kondycję. Od zawsze miałam problem z jedzeniem, bo nie nawidziłam warzyw, owoców. Mogłam żyć jedząc biały chleb z parówkami,żółtym serem i innym gównem że tak powiem. Od 1 kwietnia obrót w drugą stronę. Jem ciemne pieczywo, pije więcej niegazowanej wody, zero napojów gazowanych, zero słodyczy,praktycznie zero pieczonego. Więcej warzyw. Codziennie jakiś owoc. Liczę kalorie i waham się w granicach 1000-1200 dziennie.
Wiem, że sama dieta nie pomoże chociaż od 1 kwietnia spadło 2 kg i po prostu czuję się lepiej, nie jestem chyba taka nadęta wracam do biegania. i będzie to 5 dni w tygodniu 15-20 min, czyli jakieś 2-4km dziennie. Nie mam zielonego pojęcia jakie mam robić ćwiczenia i z jaką częstotliwością żeby zrzucić zbędny balast. Najbardziej zależy mi na brzuchu bo to największy problem. Chce wrócić do wagi sprzed kilku lat ale nie wiem czy dam radę wrócić do tych upragnionych 52kg...

pomóżcie
Nie możesz jeść 1000 kalorii dziennie, przecież to jest głodówka! Wyliczałam Twoje BMR, wynosi 1378 kcal i poniżej tej wartości NIE WOLNO Ci schodzić! No chyba, że chcesz rozwalić sobie metabolizm i mieć w przyszłości jojo.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:24   #3
honey999
Rozeznanie
 
Avatar honey999
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: LBW
Wiadomości: 833
Dot.: dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(

ok, czyli 1300kcal jest do zrobienia

ale co z ćwiczeniami ? mam rower, mogę jeździć troszkę, czy do tego potrzebne będzie jeszcze cardio i aeroby ?
__________________
"Kiedy kłamstwo to za mało musi wystarczyć prawda..."
honey999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 14:59   #4
czarna_zmora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 128
Dot.: dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(

1300 kcal to ilość kalorii by leżeć i patrzeć się w sufit, a nie chodzić do pracy i biegać 5x w tygodniu. Myślę, że spokojnie z 1800 kcal powinnaś jeść, ale dokładnie ile to powinnaś sama sobie policzyć
czarna_zmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 18:50   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(

1.) Kalorii zdecydowanie za mało-to już nie sposób odżywiania-to już głodówka!

Btw z chleba radziłabym zrezygnować całkowicie-także tego ciemnego. Bardzo ciężko jest kupić naprawdę dobry ciemny chleb, o czystym składzie, właściwym ig a nie jako zwykły biały chleb barwiony na ciemno karmelem. Inna sprawa, że najlepiej sprawdzają się jak najprostsze i najmniej przetworzone produkty-chleb czy ciemny czy biały już należy do tych mocno przetworzonych. Bez chleba naprawdę da się żyć a już samo jego odstawienie w zupełności wiele daje-zastąp go płatkami owsianymi, otrębami, brązowym ryżem, kaszą gryczaną itd... Im prostszy węglowodan tym lepiej.

2.) Wracaj do biegania, to świetna forma aktywności ruchowej-ale z głową i powoli. Na początek marszo-biegi aż wrócisz do formy i złapiesz rytm. I nie porywałabym się na bieganie aż 5 razy w tygodniu-zdecyduj się narazie na 3 ale wydłuż dystans-20 minut to stanowczo za mało, aby można było coś spalać. Zanim popalisz cukry to mniej więcej tyle minie-organizm nie zdąży się jeszcze dobrać do tłuszczu. Więc lepiej będzie 3 razy w tyg ale po 30-45minut w tempie spalania.

3.) Samo cardio to mało-chcesz zachować jędrność dorzuć treningi siłowe
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 07:02   #6
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(

Lady Kala dobrze radzi Od siebie dodam tylko, że z produktami pełnoziarnistymi warto na początek ostrożnie, bo lubią powodować zaparcia, wzdęcia i tym podobne sensacje, szczególnie jeśli dotąd jadło się mało błonnika. Zielone warzywa to podstawa, a owoce i bogate w cukry warzywa warto ograniczyć. I nie bój się tłuszczu.
Aha, i nie patrz na wagę. Zdjęcia i pomiary to według mnie bardziej miarodajny sposób mierzenia progresu. Numerek na wadze informuje tylko i wyłącznie o tym, z jaką siłą działa na Ciebie grawitacja. Też mam 160 wzrostu i zawsze myślałam, że 52kg to moja optymalna waga, a z czasem okazało się, że ważąc 56kg wyglądam 3 razy lepiej. Ale to już kwestia gustu
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 17:16   #7
kingaa2407
Wtajemniczenie
 
Avatar kingaa2407
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 2 322
Dot.: dziewczyny pomożcie dobrać coś do mojego trybu życia :(

Cytat:
Napisane przez honey999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, błagam pomóżcie.
Chce schudnąć, muszę schudnąć bo zaczynam źle się ze sobą czuć.

Mam 160 cm wzrostu, zaczynałam od wagi 60kg, w tej chwili jest 58.
Nie mierzyłam się w tej chwili natomiast 1 kwietnia to było 92cm biodra i 71 cm talia. Mam 26 lat. W tej chwili zmieniłam pracę i pracuję od poniedziałku do piątku 9-17. Czyli powiedzmy do 8 mam czas i od 18.
Bardzo lubiłam biegać i do tego napewno wrócę chociażby po to by polepszyć kondycję. Od zawsze miałam problem z jedzeniem, bo nie nawidziłam warzyw, owoców. Mogłam żyć jedząc biały chleb z parówkami,żółtym serem i innym gównem że tak powiem. Od 1 kwietnia obrót w drugą stronę. Jem ciemne pieczywo, pije więcej niegazowanej wody, zero napojów gazowanych, zero słodyczy,praktycznie zero pieczonego. Więcej warzyw. Codziennie jakiś owoc. Liczę kalorie i waham się w granicach 1000-1200 dziennie.
Wiem, że sama dieta nie pomoże chociaż od 1 kwietnia spadło 2 kg i po prostu czuję się lepiej, nie jestem chyba taka nadęta wracam do biegania. i będzie to 5 dni w tygodniu 15-20 min, czyli jakieś 2-4km dziennie. Nie mam zielonego pojęcia jakie mam robić ćwiczenia i z jaką częstotliwością żeby zrzucić zbędny balast. Najbardziej zależy mi na brzuchu bo to największy problem. Chce wrócić do wagi sprzed kilku lat ale nie wiem czy dam radę wrócić do tych upragnionych 52kg...

pomóżcie

Cześć!

Przede wszystkim - jeśli chcesz zrzucić z brzucha to bieganie to bardzo dobry pomysł! Bo żeby pozbyc się tkani tłuszczowej trzeba wykonywać cardio i ogolnie ćwiczenia, ktore podniosą nam troszkę tętno. Im więcej się pocimy tym lepiej. Na początku nie radzę robić za dużo brzuszkow, bo wzmocnisz brzuch i mięsnie się pojawia, ale będą pod tkanką i nic nie bedzie i tak widać. Najpierw spalanie przede wszystkim!

A co do czasu ćwiczen to minimum to 3 razy w tygodniu po poł godzinki. 15-20min to troszkę za malo. 30-45 min to tak optymalnie.

Podziwiam za zmianę nawyków żywieniowych. Ja dalej z tym walczę..

Powodzenia!
__________________
"Nie oczekuj od dnia tego, co mogą dać jedynie lata.
Ale nie zapominaj, że lata składają się z wielu dni, dlatego nie zmarnuj ani jednego dnia."


Zrzucamy kilogramy...
Dążymy do 60 kg.

Edytowane przez kingaa2407
Czas edycji: 2014-04-24 o 17:17
kingaa2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-24 18:16:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.