rozjaśnianie włosów rumiankiem :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 14:30   #1
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Smile

rumianek


podobno napar z rumianku delikatnie rozjaśnia wlosy czy to prawda? jesli tak to jak go przygotowac? sa jakies szampony rozjasniajace wlosy? (nie chodzi mi o koloryzujące)
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:41   #2
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: rumianek

przygotowac? zioła <rumianek> zalac wrzątkiem poczekac az ostygnie i płukac tym naparem włosy
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:10   #3
olutek
Raczkowanie
 
Avatar olutek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 128
Dot.: rumianek

Szampon rumiankowy dla dzieci stosowany razem z plukanką z rumianku tez troszke rozjaśnia wloski. Ale to "kuracja" dla cierpliwych
olutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:45   #4
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: rumianek

Rumianek nieco wysusza włosy i nadaje im żółtawy kolor. Możesz stosować szampon Lorealu SoBlonde. Nie pielęgnuje może rewelacyjnie, ale przy regularnym stosowaniu nieco rozjasnia włosy, a właściwie nadaje im ładne refleksy. Posiada dwie wersje - do chłodnego i ciepłego blondu.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 06:47   #5
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

jak użyć cytryny do rozjaśnienia włosów?jestem szatynką z takim jasnym brązem czy uda mi sie je troszke rozjaśnić tym sposobem?a może jakiś inny domowy sposób?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 08:26   #6
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

ja tez sie do tego podlaczam.... Słyszałem, że trzeba w ostatnim spłłukiwaniu dodać sok z całej cytryny... i podobno po 3 tygodniach włosy sa jasne..
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 08:32   #7
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

No nie wiem... Moze jakies refleksy sie pojawią, ale żeby po 3 tygodniach całe były rozjaśnione? Coś mi się nie chce wierzyć...
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-17, 07:08   #8
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Niektóre domowe specyfiki naprawdę działają - np. dają refleksy w jakimś kolorze, które widać w słońcu.
Kiedyś miałam tak słabe włosy, że sobie robiłam kurację z pokrzywy. Naprawdę zdziałało cuda - zaczęło mi rosnąć mnóstwo nowych włosów przy skórze. Zabiegi pokrzywowe skończyłam wraz z nadejściem wiosny. Gdy słońce porządnie zaświeciło mój eks, (wtedy jeszcze nie eks i nawet jeszcze nie mój ) krzyknął: Beata, Ty masz zielone włosy!"
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 18:33   #9
(:Weroniczka:)
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar (:Weroniczka:)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 331
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

podbijam,może ktos jeszce się wypowie,jestem ciekawa czy to cos daje,
(:Weroniczka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 03:17   #10
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Jestem ciemną blondynką i w ten spoób rozjasliłam sobie włosy prawie na platyne
tylko ze ja dawałm sok z cytryny na cale włsoy dwie godziny pzred prznicem a potem myłam wlsoy i tak codzień <rolleyes> tylko ze mam bardzo gróbe włosy i trodno im jaks krzywde zrobić ale płukanie cytryną i tak rozjaśni pozdrawiam
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 08:48   #11
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

podbijam z zapytaniem czy aby to nie niszczyło ich za bardzo... chciałabym rozjaśnić mój blondzik ale mam cienkie włoski nie chiłabym żeby były jeszcze ciensze...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-01, 12:54   #12
asiczka191
Przyczajenie
 
Avatar asiczka191
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 5
Dot.: rumianek

Cytat:
Napisane przez Sonika Pokaż wiadomość
Rumianek nieco wysusza włosy i nadaje im żółtawy kolor. Możesz stosować szampon Lorealu SoBlonde. Nie pielęgnuje może rewelacyjnie, ale przy regularnym stosowaniu nieco rozjasnia włosy, a właściwie nadaje im ładne refleksy. Posiada dwie wersje - do chłodnego i ciepłego blondu.
a ile ten szampon kosztuje? plis o odp lol
__________________
... 2b or not 2b...
asiczka191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 18:53   #13
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: rumianek

Cytat:
Napisane przez Sonika Pokaż wiadomość
Rumianek nieco wysusza włosy i nadaje im żółtawy kolor. Możesz stosować szampon Lorealu SoBlonde. Nie pielęgnuje może rewelacyjnie, ale przy regularnym stosowaniu nieco rozjasnia włosy, a właściwie nadaje im ładne refleksy. Posiada dwie wersje - do chłodnego i ciepłego blondu.
mi wysuszył włosy rumianek
Cytat:
Napisane przez ma-li-na Pokaż wiadomość
przygotowac? zioła <rumianek> zalac wrzątkiem poczekac az ostygnie i płukac tym naparem włosy
dokładnie,ja tak robiłam
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 13:11   #14
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

podbijam wątek - czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie rozjaśniania włosów sokiem z cytryny? Słyszałam, że po takiej płukance dobrze jest wyjść na słońce
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 14:27   #15
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

własnie tego tematu szukałam! przegrzebałam wątki i posty i nic, a tu prosze, jedna z wizażanek podała link do własnie interesującego mnie tematu ! ;] szkoda że jednak tak mało jest tu o tym rozjaśnianiu, może jak reaktywuję go troszkę to ktoś napisze coś mądrego
Pół roku temu obciełam dlugie wlosy na boba ;] krótkiego teraz mam wlosy przed ramiona. Ogolnie są moim zdaniem zdrowe, nie mam z nimi problemów, jedynie że troszke za szybko się przetłuszczają.
Chciałabym je lekko rozjaśnić domowymi sposobami. Czasami robię płukanke z rumianku(nie z torebki, tylko z paczki taki) i do szamponu dodaje troche cytryny..
Zastanawiam się czy moża bardziej jakos je potraktowac "rozjasniająco" na przykład czy jest jakas maseczka, że dajemy duuużo cytryny i na głowe kładziemy na godzine czy coś takiego wolę zapytać, bo przecież cytryna to jakiś kwasik chyba, więc nie chciałabym zniszczyć wlosów, które mi tak ładnie odżyły po ścięciu...
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:30   #16
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

To ja się też podłączam. Mam sok z cytryny w lodówce i powstrzymuje się przed wlewaniem do herbaty, bo chciałam zrobić sobie płukankę, ale nie wiedziałam jak. Mam włosy brązowe, chcę nadać im trochę jaśniejsze refleksy. Słyszałam, że aby rozjaśnić włosy najleży przepłukać włosy sokiem z cytryny, zostawić go i wyjść na słońce na jakiś czas. Ale uważam, że to trochę drastyczne, nie zniszczą się od tego włosy? I jak zrobić zwykłą płukankę z cytryny? Sam sok z cytryny, czy rozcieńczyć, w jakich proporcjach?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 18:19   #17
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

widzę że wszystkie mamy ten sam dylemat ;] może ktoś w końcu napisze jak to się robi :P
ja znalazłam parę takich porad :

*Na włosy przetłuszczające się - maseczka cytrynowa - wyciśnij sok z 2 cytryn i wmasuj go we włosy i skórę. Po 20 minutach umyj głowę. Sok działa antyseptycznie i ściągająco, reguluje także mikrokrążenie. Włosy stają się błyszczące i łatwe w układaniu.

*Rumianek + cytryna - Płukankę rumiankową robimy jak herbatkę rumiankową — 1 łyżeczka rumianku na filiżankę wody. Kwiatki zalewamy wrzątkiem i pozwalamy im naciągać aż do wystudzenia. Po schłodzeniu odcedzamy przez sitko.
Działanie: Używanie płukanki rumiankowej sprawia, że włosy stają się jedwabiste i lśniące. Prócz tego posiada ona właściwości rozjaśniania ściemniałych włosów. Mając jasne włosy, możemy zamiast wody, użyć herbatki rumiankowej i do ostatniego płukania dodać sok z połowy cytryny. W efekcie nasze włosy otrzymają piękny naturalny połysk.

*Płukanka cytrynowa
Składniki:
1szklanka soku z cytryn,
1szklanka wody destylowanej
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie wypłukać w nich włosy, po umyciu.

można spróbować ;]

Edytowane przez dragonfly123
Czas edycji: 2009-04-06 o 18:32 Powód: dopisanie znalezionych przepisów
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 14:28   #18
muszkaowocowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szkoła/Dom
Wiadomości: 157
GG do muszkaowocowka
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Ja stosowalam cytryne na poczatku robilam pasemka wiec po umyciu wlosow szklanka wody i sok z jednej cytryny ) ta mikstura plukalam ilosc wlosow ktora chcialam rozjasnic po 20 min splukiwalam ciepla woda i nie uzywalam suszarki wlosy schly same z siebie i po tygodniu juz mam jasno brazowe pasemka a mam czarne farbowane wlosy z natury jestem blondynka i strasznie zaluje ze zaczelam farbowac wlosy ;(( a mialam geste blond wlosy ohh ;D
muszkaowocowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 15:18   #19
gyhyryty
Przyczajenie
 
Avatar gyhyryty
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Ja mam pytanie co rozumiecie pod słowami "sok z cytryny"? Bezpośrednio wycisnąć cytrynę czy chodzi o taką gotową "zaprawę cytrynową" w butelkach (z tego co wiem nie ma ona tylko soku z cytryny ale jeszcze dodatkowe konserwanty i nie wiem czy coś takiego można nałożyć na włosy ;-) ).
gyhyryty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 15:37   #20
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez gyhyryty Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie co rozumiecie pod słowami "sok z cytryny"? Bezpośrednio wycisnąć cytrynę czy chodzi o taką gotową "zaprawę cytrynową" w butelkach (z tego co wiem nie ma ona tylko soku z cytryny ale jeszcze dodatkowe konserwanty i nie wiem czy coś takiego można nałożyć na włosy ;-) ).
Sok wyciśnięty z cytryny. Ten gotowy produkt raczej nie będzie odpowiedni dla włosów i nie radziłabym zapoznawać go ze skórą głowy (;
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:02   #21
gyhyryty
Przyczajenie
 
Avatar gyhyryty
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 19
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Sok wyciśnięty z cytryny. Ten gotowy produkt raczej nie będzie odpowiedni dla włosów i nie radziłabym zapoznawać go ze skórą głowy (;
Ale jeśli na 1/2 litra wody to chyba tylko parę kropel? Słyszałam o dziewczynie, która nałożyła na glowę sok z całej cytryny i nadawały się po tym jedynie do obcięcia. Po prostu je sobie wysuszyła.
gyhyryty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 16:19   #22
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez gyhyryty Pokaż wiadomość
Ale jeśli na 1/2 litra wody to chyba tylko parę kropel? Słyszałam o dziewczynie, która nałożyła na glowę sok z całej cytryny i nadawały się po tym jedynie do obcięcia. Po prostu je sobie wysuszyła.
No ale pare kropel w 500 ml. wody Ci na pewno włosów nie rozjaśni.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:59   #23
DarkLilly
Raczkowanie
 
Avatar DarkLilly
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 319
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Od paru lat miałam czarne włosy. Wczoraj zrobiłam sobie dekoloryzacje elgonem w domu. Od czubka głowy do mniej wiecej polowy sa ciemno rude. Wiekszosc wlosow od spodu tez jest brazowa. Tylko pare pasemek z wierzchu nadal jest czarnych,przez co cale wlosy sie takie wydaja,mimo,ze pod tymi paroma pasmami reszta wlosow jest brazowa. Nie chce juz katowac moich wlosow. Myslicie,ze sok z cytryny zdola rozjasnic mi te pare nieudanych kosmykow?
__________________
Moje życiowe plany?...

KOCHAć I BYć KOCHANYM!


DarkLilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 20:58   #24
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

tak jak sama widzisz, wątek jest raczej uśpiony, nikt nic wiecej nie znalazł na ten temat. Powiem tyle od siebie ze czasem biore cytryne i jak juz mam tluste wlosy- weekend w domu np, zawsze je troche przetrzymuje- to wyciskam sobie we włosy i takl sobie chodze z 30 min i potem normalnie myje.
Pamietaj że to jest tylko cytrynka, nie rozjaśni ci włosów jak rozjaśniacz, jednak mozesz spróbowac, co Ci szkodzi ;] moze po paru razach zobaczysz jakies delikatne efekty
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 15:54   #25
ARLET
Raczkowanie
 
Avatar ARLET
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 152
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Podłączam się do tematu. Może zacznę od swojej historii Z natury mam włosy koloru ciemnego blondu-jasnego brązu coś w ten deseń. Jednak od kilku lat farbowałam na średni brąz co w efekcie dawało prawie czarny. W marcu zdecydowałam się na delikatnie rozjaśnienie. Najpierw dekolaryzacja, a potem an to farba jasny brąz plus jasne refleksy. Efekt był taki sobie, jednak po upływie miesiąca czy dwóch kiedy pojawiły się odrosty, a farba trochę spłukała naprawdę byłam zadowolona. No, ale odrosty były coraz bardziej widoczne, więc postanowiłam wybrać sie do fryzjera. Poprosiłam o jasne pasemka na całej głowie plus jakiś jaśniutki brąz... Aczkolwiek moje oczekiwnaia nie zostały spełnione. Pasemka są fakt, ale ten braz wyszedł zdecydowanie za ciemny... I co teraz zrobić ?? Chciałabym aby ten braz sie trochę rozjaśnił i też myślę o eksperymencie z cytryną... Jak myślicie czy w moim wypadku zda to egzamin ? Bardzo prosze o jakieś podpowiedzi
__________________

ARLET jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 11:35   #26
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez ARLET Pokaż wiadomość
Podłączam się do tematu. Może zacznę od swojej historii Z natury mam włosy koloru ciemnego blondu-jasnego brązu coś w ten deseń. Jednak od kilku lat farbowałam na średni brąz co w efekcie dawało prawie czarny. W marcu zdecydowałam się na delikatnie rozjaśnienie. Najpierw dekolaryzacja, a potem an to farba jasny brąz plus jasne refleksy. Efekt był taki sobie, jednak po upływie miesiąca czy dwóch kiedy pojawiły się odrosty, a farba trochę spłukała naprawdę byłam zadowolona. No, ale odrosty były coraz bardziej widoczne, więc postanowiłam wybrać sie do fryzjera. Poprosiłam o jasne pasemka na całej głowie plus jakiś jaśniutki brąz... Aczkolwiek moje oczekiwnaia nie zostały spełnione. Pasemka są fakt, ale ten braz wyszedł zdecydowanie za ciemny... I co teraz zrobić ?? Chciałabym aby ten braz sie trochę rozjaśnił i też myślę o eksperymencie z cytryną... Jak myślicie czy w moim wypadku zda to egzamin ? Bardzo prosze o jakieś podpowiedzi
mialam niemal to samo:P tzn mam obecnie mialam jasne blond wosy traktowane od czasu do czasu castingiem by mi je rozswietlal efekt cudowny ednak jak to mi znudzil sie i chcialam lekko je podrasowac tzn rozswietic refleksami i dodac gdzieniegdzie ciemne blond pasemko by byly bardziej wielowymiarowe.czyli stosunek 2 jasne na jedno ciemne + moje wlosy efekt? bialo czarne pasma na naturalnych zlotawych z tylu a z przodzy tak zaszalala z gestoscia ich ze malo co zostalo z naturalnych a jest bialo czarno;/do tego tutaj tez kolor najbardziej zlapal. walcze z nimi szamponem przeciwlupierzowym ,i plukanka mam nadzieje ze z tych najjasniejszych troche sie spiera jak na 3 pirtojne mycie dzis 1 az z plukanka. zobaczymy jak to bedzie
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 15:42   #27
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
mialam jasne blond wosy traktowane od czasu do czasu castingiem by mi je rozswietlal efekt cudowny
Używałaś Castinga Świetlisty blond? Masz jakieś zdjęcia? Ja mam ciemny blond naturalny i zastanawiam się nad nim . Ale mam wątpliwości czy wyjdzie, tzn. nie zależy mi na rozjaśnieniu tylko bardziej rozświetleniu właśnie - u Ciebie wyszło to ładnie, ale masz jasny blond naturalny a nie ciemny.
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 19:57   #28
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

włosy i cytryna?
często to robiłam i wychodziło fajnie. poszukam fotki.
radze tylko na naturalny kolor włosów, bo jako rozjaśnianie może dać jakieś nieprzewidywalne efekty.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:43   #29
SchokoBons
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 39
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Od roku rozjaśniałam włosy.. teraz chciałam wrócić do mojego naturalnego koloru i przefarbowałam się na ciemny blond.. niestety, farba wyszła o wiele wiele za ciemna.. moje włosy są ciemnobrązowe..!
Chciałabym aby ten kollor był choć trochę mniej intensywny.. czy polewanie sokiem z cytryny+woda da jakiś efekt?? warto?? czy lepiej poczekać aż farba sama się zmyje.....?
SchokoBons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 21:01   #30
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: cytryna na rozjaśnienie włosów?jak użyć

Witam, nigdy rozjaśniania włosów nie praktykowałam niemniej jednak nieco się orientuję w tym temacie. Słyszałam, że cytryna rozjaśnia włosy ale też wysusza, co więcej miód także rozjaśnia włosy i przy tym nawilża więc może warto byłoby spróbować połączyć miód z cyrtryną na bazie jakiejś odżywki czy maski (np glorii) i potrzymać 2-3h. Spłukać wodą i potem np naparem z rumianku. Myślę, że gdyby tak wszystkim włosy zaatakować to by się rozjaśniły. Jeśli nie wszystkim to np zamiast rumianku jeszcze je spłukać na koniec wodą z cytryną ale raczej w małym stężeniu bo ja bałabym się wysuszenia
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 17:42:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.