Pielęgnacja i problemy skórne okolic oczu- WĄTEK GŁÓWNY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 10:26   #1
BWWT
Raczkowanie
 
Avatar BWWT
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 38

sucha skóra na powiekach


Witam

Bardzo proszę o pomoc w sprawie łuszczącej się skóry na powiekach. Moja mama od jakiegoś czasu walczy z tym problemem, stosując maści sterydowe, które wcale nie pomagają. Dermatolodzy, do których trafiła, w ciemno zapisują leki, nie wgłębiając się w przyczyny problemu.
Skóra na powiekach swędzi i piecze, jest zaczerwieniona i łuszczy się.
Może ktoś miał podobny problem, albo zna dobrego dermatologa w Katowicach.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
BWWT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:25   #2
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: sucha skóra na powiekach

Mialam podobny problem, skora na gornych powiekach ni stad ni zawad zaczerwienila sie, swedziala i bolala, nastepnie wyschla na wior i zaczela sie luszczyc, co trwalo ok. miesiaca. nigdy wczesniej a mam 24 lata mi sie to nie przytrafilo. na szczescie szybko doszlam, co bylo przyczyna, a mianowicie skore podraznil nowo zakupiony tusz do rzes rimmela, ten z twarda plastikowa szczoteczka, po dwoch zastosowaniach wyladowal w koszu, a tak dobrze sie zapowiadal. Moze ktoras z wizazanek miala podobny problem z tym kosmetykiem lub innym? dodam, ze nie mam wiekszych problemow z cera, AZS tym bardziej, tylko czasem zdazaja sie jakies drobne podraznienia po zle dobranym kosmetyku. A ta mascara uczulila mnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 11:11   #3
pluteus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: sucha skóra na powiekach

Witam!
Miałam podobne objawy - okolice oczu były zaczerwienione, łuszczyły się. Sterydy działały tylko doraźnie. Jak sie okazało - mam uczulenie na pewien składnik, który występuje we wszystkich farbach do włosów (szamponach koloryzujących i chnach TEŻ!!!. Musiałam więc zrezygnować z farbowania włosów, co jest dość przykre, bo mam już siwe włosy.... Ale zdrowa skóra jest dla mnie ważniejsza.
Pozdrawiam
pluteus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 11:55   #4
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: sucha skóra na powiekach

u kazdego przyczyna moze byc inna. ja mam taki sam ze skora na powiekach, u mnie ciagnie sie to 2 lata. tyle ze ja mam AZS i u mnie na pewno przyczyna jest alergia pokarmowa. najlepiej obserwowac siebie, rekacje skóry i z czasem dojdzie sie do tego, co moze byc przyczyna.niestety wymaga to cierpliwosci, wytrwalosci i czasami wielu wyrzeczeń.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 14:19   #5
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: sucha skóra na powiekach

nie smarujcie twarzy, zwłaszcza powiek sterydami - zniszczycie sobie skórę!!! ja mam AZS i w jego 'atakach' zmiany umiejscowione sa właśniie na powiekach oraz policzkach i szyi. moja dermatolożka przepisała mi maść Protopic i ona naprawdę pomaga!. zawarty w niej składnik można stosować właśnie na twarz i jest to alternatywa dla sterydów (one doprowadzają do ścieniania się skóry i tworzenia rozstepów) chociaż nie jest bez wad ale staram się używać tej maści tylko wtedy, gdy naprawdę muszę i stosuję nie dłużej niż kilka dni, ale to wystarcza, by skóra się zaleczyła. korah - mnie uczulił cień do powiek w sztyfcie, którego używałam ponad rok i w efekcie teraz w ogóle nie mogę się malować w okolicy oczu...
BWWT - radzę aby twoja mama spróbowała protopicu, myślę, że pomoże
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 08:23   #6
pluteus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: sucha skóra na powiekach

Zgadzam się z Lauri co do stosowania sterydów - nie powinno się tego robić. Tyle, że ja miałam te zmiany dobrych kilka lat temu, kiedy jeszcze nie było na rynku Protopicu czy Elidelu (podobny do tego pierwszego, tez niesterydowy). Co dziwne, żaden dermatolog, a chodziłam do takich "sprawdzonych" nie wpadł na to, że to wynik farbowania włosów..... Zasugerowała mi to dopiero fryzjerka.......
Jednak pomimo, że już nie farbuję włosów, skóra na powiekach jest bardzo wrażliwa, niestety. Uczula mnie większość kremów pod oczy, za wyjątkiem jednego: Avene do skóry nadwrażliwej (Creme pour peaux intolerantes).
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego wykrycia, co wywołuje uczulenie (mi zajęło to pół roku, niestety) i wyleczenia !
pluteus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 20:57   #7
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: sucha skóra na powiekach

U mnie ten sam problem pojawił się jakiś miesiąc temu, ale nie zmieniałam żadnych komsetyków. Jedynie zaczęłam używać mydła siarkowego jako mydła antybakteryjnego. Nakładam różne maseczki, nakupowałam tonę kremów i nic mi nie pomaga. Muszę spróbować zrezygnować z tego mydła.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 21:34   #8
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: sucha skóra na powiekach

Ja mialam podobny problem.
Okazalo sie, ze to AZS spowodowane alergia pokarmowa.
Osobiscie leczylam sie u dr Ciszewskiej.
Przyjmuje w Katowicach, chyba na ul. Ludowej.
Moge wytlumaczyc Ci dojazd, ale nazwy ul. nie pamietam dokladnie.
Tam przyjmuje prywatnie.
Pracuje tez w przychodni dermatologicznej lub alergologicznej na Powstancow, zaraz kolo Komendy Wojewodzkiej.
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:16   #9
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: sucha skóra na powiekach

Jak byłam młodsza to miałam specjalistyczna opiekę przychodni alergicznej, ale jakoś z tego wyrosłam. Miałam robione różne testu alergologiczne i nic mi nie wykazało z pokarmów, będę musiała chyba zrobić od nowa jak piszecie, że to może być AZS ;/
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 17:36   #10
anniemarie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 27
Dot.: sucha skóra na powiekach

Mam to samo na lewej powiece, pomaga mi zwykły krem z witaminą A. Nakładam go z reguły na noc grubszą warstwę. Stosowałam go ok. tydzień i przeszło, ale nie do końca, bo przestałam używać. Teraz zaczęłam ponownie, zaczyna schodzić... Polecam, ale nie obiecuje efektów, u każdego jest inaczej...
anniemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:22   #11
agata18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: sucha skóra na powiekach

mialam podobny problem i dermatolog powiedzial mi, ze to od uzywania toniku
agata18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-25, 12:08   #12
kasiazabrze
Raczkowanie
 
Avatar kasiazabrze
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 397
Dot.: sucha skóra na powiekach

Ja mam podobny problem, tylko mnie uczulają kolorowe kosmetyki. Pozostały mi tylko do wypróbowania te dla alergików co są do kupienia w aptekach , choć dla mnie są drogie. A co do testów to myśle że watro je powtórzyć, moja dermatolog twierdzi że co kilka lat warto je robić , bo mogły ulec zmianie i to co kiedyś było bezpieczne teraz uczuli. A ja mam uczulenie na pewnien składnik cieni w kolorach niebieski, szary fiolet moich ulubionych oczywiście, moge malować się rózami brązami jedynie
kasiazabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 20:50   #13
ZuOla
Raczkowanie
 
Avatar ZuOla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 274
Dot.: sucha skóra na powiekach

O jakiegoś tygodnia u siebie też zauważyłam - przesuszone , spierzchnięte wręcz powieki... A zaczęło się od słońca i cieni Revlona ... Na razie smaruję Aksodermem. Z maskary na razie nie zrezygnowałam. Zobacze jak przez weekend i jeśli nie przejdzie to wybiorę się do lekarza ... Ale to już w ostateczności
ZuOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 18:49   #14
eFFuNieCzka
Raczkowanie
 
Avatar eFFuNieCzka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: sucha skóra na powiekach

to na pewno uczulenie, ja stosuję na to Cutivate
eFFuNieCzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:40   #15
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: sucha skóra na powiekach

Hej, podnoszę temat
Od kilku miesięcy rano budziłam się z zapuchniętymi oczami. Od jakiegoś tygodnia pogorszyło się - opuchlizna nie schodzi w ciągu dnia, utrzymuje się cały czas. Jednak wczoraj myślałam, że dostanę zawału jak spojrzałam w lustro - oczy spuchnięte tak jak jeszcze nigdy, wyglądałam jak po opercaji plastycznej [za dużo telewizji...]
Troszkę opuchlizna schodzi w ciągu dnia, ale i tak wyglądam jak potwór Dzisiaj też obudziłam się z wielkimi worami i spuchniętymi powiekami.
Odwiedziłam lekarza - dostałam krem Cutivate, mam stosować przez 5-6 dni 2 razy dziennie. Tylko boję się posmarować tym powieki - na ulotce napisane jest, żeby omijać okolice oczu, gdy się do nich dostanie może spowodować jaskrę!
Dostałam też tabletki Flonidon i skierowanie na morfologię...
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 19:59   #16
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: sucha skóra na powiekach

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Hej, podnoszę temat
Od kilku miesięcy rano budziłam się z zapuchniętymi oczami. Od jakiegoś tygodnia pogorszyło się - opuchlizna nie schodzi w ciągu dnia, utrzymuje się cały czas. Jednak wczoraj myślałam, że dostanę zawału jak spojrzałam w lustro - oczy spuchnięte tak jak jeszcze nigdy, wyglądałam jak po opercaji plastycznej [za dużo telewizji...]
Troszkę opuchlizna schodzi w ciągu dnia, ale i tak wyglądam jak potwór Dzisiaj też obudziłam się z wielkimi worami i spuchniętymi powiekami.
Odwiedziłam lekarza - dostałam krem Cutivate, mam stosować przez 5-6 dni 2 razy dziennie. Tylko boję się posmarować tym powieki - na ulotce napisane jest, żeby omijać okolice oczu, gdy się do nich dostanie może spowodować jaskrę!
Dostałam też tabletki Flonidon i skierowanie na morfologię...


Oj, to rzeczywiscie, ostrożnie z tym kremem. Jezeli sie dowiesz, co spowodowalo tą opuchliznę, to pisz jak najszybciej. Ja też tak mialam raz w życiu, do dzis nie wiem po czym. Lekarz powiedzial, ze prawdopodobnie po jakichs chemikaliach, proszku do prania, albo kosmetykach, ale ja nie mialam innych objawow alergii, tylko na powiekach, wiec niewiem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 10:53   #17
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: sucha skóra na powiekach

Nie mam pojęcia od czego może być ta opuchlizna. Uczulenia pare razy mi się zdarzały, ale nigdy az takie i to tylko od kosmetyków. a ostatnio nic nowego nie używałam, stosuję tylko sprawdzone kosmetyki, nie pracuję, nie chodzę do szkoły.. Co prawda używam od miesiąca Duacu, ale już wcześniej zdarzały mi się spuchnięte oczy, poza tym używam go tylko na brodę. Na pyłki nie jestem uczulona..
Dzisiaj użyłam tego cutivate pod oczu i jakoś różnicy nie widzę. Krem błyskawicznie się wchłonął. I nic. A skóra zaczyna się sypać...
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:59   #18
malgorzata321654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: sucha skóra na powiekach

na wszelki wypadek używaj tylko najdelikatniejszych kosmetyków.w aptece dostaniesz serię dermokosmetyków do nawilżania (nie uczulajace)a może okłady z rumianku?
malgorzata321654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 14:29   #19
ZuOla
Raczkowanie
 
Avatar ZuOla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 274
Dot.: sucha skóra na powiekach

No właśnie, spróbuj jakichś kremików z apteki.
Po tym moim uczuleniu wymieniłam wszystkie kosmetyki (ech, jaki byl ich koszt ) Od mleczek do demakijażu po kremy, maskary, kredki, pudry, cienie... Teraz próbuję La Roche, pudry - mineralne. Zobaczymy jak to będdzie
ZuOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-02, 15:38   #20
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: sucha skóra na powiekach

Ehh już mi trochę lepiej na szczęście Ten krem Cutivate całkiem niezły, już mnie oczy nie szczypią, nie pieką, zaczerwienienie zniknęło Została tylko schodząca skóra...
Za każdym razem, jak mam się nim posmarować trzęsa mi się ręce - boję się, że krem wejdzie mi do oka i dostanę jaskry [tak jest na ulotce]. Panikara ze mnie
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 14:56   #21
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: sucha skóra na powiekach

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
Ehh już mi trochę lepiej na szczęście Ten krem Cutivate całkiem niezły, już mnie oczy nie szczypią, nie pieką, zaczerwienienie zniknęło Została tylko schodząca skóra...
Za każdym razem, jak mam się nim posmarować trzęsa mi się ręce - boję się, że krem wejdzie mi do oka i dostanę jaskry [tak jest na ulotce]. Panikara ze mnie

Nie musisz tego kremu wsmarowywac tuż przy krawędzi oka i powieki, bo kremy migrują. Posmaruj tylko pod oczodolem, pod workiem pod oczami
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 03:21   #22
aga298
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: sucha skóra na powiekach

Witam wszystkich
Mam taki sam problem, a raczej mialam, uzywalam masc PROTOPIC 0.03%. Moja dermatolog nie jest za przepisywaniem sterydow i antybiotykow,bo twierdzi,ze to pomaga na chwile i szkodzi skorze. Powiedziala tez, zeby uzywac ta masc az skora bedzie calkowicie wyleczona,bo w innym razie problem wroci i to szybko.Ryzyko jaskry moze wystapic u osob ktore maja historie jaskry w rodzinie. Mi pomoglo i polecam Protopic.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

zapomnialam dodac,ze moja dermatolog powiedziala,ze jak Protopic nie pomoze to trzeba bedzie zrobic testy ,polegajace na przyklejeniu plsstrow na 3 tygodnie ,ktore wykarza od czego jest to wstretne uczulenie. Na szczescie mi pomoglo
aga298 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 07:39   #23
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: sucha skóra na powiekach

Ktoś już pisał o maści ochronnej. Ja również polecam w takich przypadkach, żeby złagodzić łuszczenie. Ale wizytę u dermatologa też powinno się zaliczyć.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 18:17   #24
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: sucha skóra na powiekach

Z opisu wynika, ze mogloby to byc atopowe zapalenie skory. na powieki mozna spokojnie zastosowac krem Palberal firmy SVR. jest on przeznaczony do pielegnacji powiek wlasnie w przypadku AZS.
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 07:37   #25
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
krostka na gornej powiece pod rzęsami

Witam
Od wczoraj wieczorem mam małą krostkę, w kolorze ciała, zaraz pod rzęsami. Dotyka mi oka i to mnie strasznie drażni. Miałyscie może coś takiego? To moze byc od kosmetyków?
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 07:52   #26
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: krostka na gornej powiece pod rzęsami

Wydaje mi się, że to jęczmień, ale mogę się mylić. To może być wina np. dotknięcia oka brudną ręką.
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:34   #27
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: krostka na gornej powiece pod rzęsami

własnie to nie jest jęczmien mama miała duzo razy i mowi mi ze jeczmiec tak nie wygląda, no ale dermatologiem nie jest. Jak nie przejdzie przez kilka dni to pojde do lekarza, ale to jest strasznie denerwujące i piecze
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:38   #28
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: krostka na gornej powiece pod rzęsami

Leć szybko do okulisty, skoro bardzo Cię piecze i przeszkadza!!! Tu nie ma okulisty na forum
Jęczmień to raczej nie jest, bo wtedy powieka lekko puchnie i czerwienieje.
Nosisz soczewki?
Mi się czasem robią takie krostki, zazwyczaj na dolnej powiece, ale są całkowicie bezbolesne i szybko znikają i mam wrażenie, że mają związek właśnie z soczewkami. Z kosmetykami nie skojarzyłam.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:40   #29
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: krostka na gornej powiece pod rzęsami

Jeśli to nie jęczmień, przeszkadza Ci, to nie ma na co czekać, idź do okulisty
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 13:18   #30
niu_nia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: krostka na gornej powiece pod rzęsami

witam nie zawsze powieka przy jeczmieni musi byc obrzeknieta czaset tylko boli jesli to nie jeczmien to moze prosak ci sie tam wybił
niu_nia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-29 10:36:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.