Czy już zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-11, 10:23   #1
Olucha05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 37

Czy już zacząć?


Dziewczyny mam 27 lat, czy powinnam już używać kremów przeciwzmarszczkowych? Chciałam z tym czekać do trzydziestki, ale z drugiej strony może lepiej zapobiegać niż leczyć. Co Wy na to? Już?
Olucha05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 10:57   #2
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Smile Dot.: Czy już zacząć?

Uważam, że nie ma ścisle określonych ram czasowych, od kiedy można (trzeba, należy) używać kremów przeciwzmarszczkowych. Wszystko zależy od stanu Twojej cery, trybu życia, a również i od warunków genetycznych. Kremy przeciwzmarszczkowe istniejących zmarszczek juz nie usuną, co najwyzej wygładzą trochę, spłycą, ale za to mogą opóźnić powstawanie nowych. Starzenie skóry dotyczy każdego z nas i jest nieuchronne, ale przecież o wiele przyjemniej ładnie się starzeć. W tym wieku kremy przeznaczone, np. dla osób po 50-tce (np.seria Eris 45+, 50+) to chyba jeszcze za dużo, ale takie regenerujące, z retinolem, witaminami, minerałami myślę, ze są jak najbardziej wskazane. Na rynku jest bogata oferta dla każdej cery w każdym wieku. Poza tym lepiej przeciwdziałać niż leczyć, bo potem żadne, choćby najbardziej luksusowe kosmetyki nie pomogą. Liczy się tez systematyczność. Polecam lekturę cennych rad naszego wizażowego Eksperta:
http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php
http://www.wizaz.pl/basia_rozleniwianie_kosme tykami.php

Pozdrawiam ciepło
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 10:57   #3
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Czy już zacząć?

Oczywiście, że już czas! "Trzydziestkę" raczej odbieraj jako umowną granicę. Tak naprawdę wszystko zależy od kondycji skóry i trybu życia jaki prowadzisz (np. kawusia palenie, solarium itp., itd.). W każdym razie "antyzmarchy" raczej Ci nie zaszkodzą (chyba, że na jakiś składnik konkretnego kremu będziesz uczulona). W najgorszym wypadku po prostu Twoja skóra "wybierze sobie" co jest jej potrzebne.
Szkoda tylko, że nie napisałaś czegoś więcej nt. Twojej cery.
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 11:02   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czy już zacząć?

ze zmarszczkami jest jak z przestępczością - najlepsze efekty daje prewencja! dlatego ja od 2 lat (czyli od 24 roku życia0)używam tylko i wyłącznie kremów przeciwszmarszczkowych (zwłaszcza pod oczy). i cera wyglada ładnie i świeżo! zwłąszcza po kremach z retinolem.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 12:48   #5
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Question Dot.: Czy już zacząć?

Beliczku, a jakie byś mi poleciła kremy z retinolem? Mam 28 lat, mocno przetłuszczającą się, wrażliwą cerę skłonną do wyprysków . Chodzi mi głównie o ten mój nieszczęsny dekolt , choć na buźkę też by się przydało. Ja chyba jeszcze nie używałam kremu z retinolem... Wiem, że podczas ich używania należy szczególnie uważać na słońce...

demonik
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 12:53   #6
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czy już zacząć?

ja bardzo lubię revitalift na noc L'Oreal. Nie jest drogi a moje cerze bardzo dobrze służy. Moniko kochana, masz maila ode mnie
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 13:08   #7
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Question Dot.: Czy już zacząć?

Ewuś, dziękuję za radę i maila

Tak szczerze mówiąc to ja nie bardzo wiem, jak mam teraz pielęgnować moją skórę... Tzn. niby wiem, bo mam całą masę różnych mazideł, ale to są albo leki albo tzw. kosmetyki apteczne (np. Diacneal), przepisane przez dermatolożkę na trądzik, które nie mają żadnego innego działania poza odtłuszczaniem i odpryszczaniem (skutecznym na szczęście). Przez pięć dni stosuję na noc Diacneal, następnie Metronidazol i tak w kółko Macieju... No i kiedy mam te retinole wklepywać??

demonik...zasmucony troszkę...
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 13:16   #8
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czy już zacząć?

Diacneal to fantastyczny kosmetyk! Dermatolog powiedziałmi, że on jednocześnie działa i na zmarszczki i na trądzik i podobno prewencje anty zmarszczkową dobrze jest zcząc właśnie od tego kremu
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 13:51   #9
Olucha05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 37
Dot.: Czy już zacząć?

Dziekuję za tak szybkie odpowiedzi i juz dzis wypowiadam wojnę zmarszczom . Dobrze, ze tu jesteście, bo bym czekała jeszcze 3 lata
Olucha05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 14:03   #10
Olucha05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 37
Dot.: Czy już zacząć?

Beliczku, mozesz coś więcej napisać o tym Diacneal-u. Gdzie mozna go dostać, za jaką cenę i , to w sumie najważniejsze, do jakiego rodzaju cery się nadaje. Ja mam raczej suchą, ze skłonnością do "niespodzianek" i z rozszerzonymi porami - no nie zabrzmiało to apetycznie
Olucha05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 14:18   #11
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czy już zacząć?

Olucha. Diacneal firmy Avene kupisz w aptekach sprzedających produkty tej firmy. Cena koło 70zł.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 14:53   #12
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Czy już zacząć?

Olucha - Diacneal owszem to dobry krem, ale raczej jako środek na trądzik, owszem zawiera retinol i może działać przeciwzmarszczkowo, ale jest silnie działającym kremem -retinol + kwas glikolowy i nie polecam go do cery suchej i na pewno nie jako przeciwzmarszczowy bo może przesuszyć i podrażnić skórę a to raczej nie odmładza

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4283


Cytat:
Napisane przez Olucha05
Beliczku, mozesz coś więcej napisać o tym Diacneal-u.
Gdzie mozna go dostać, za jaką cenę i , to w sumie najważniejsze, do jakiego rodzaju cery się nadaje. Ja mam raczej suchą, ze skłonnością do "niespodzianek" i z rozszerzonymi porami - no nie zabrzmiało to apetycznie
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 16:47   #13
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Czy już zacząć?

Cytat:
Napisane przez Yola
Olucha - Diacneal owszem to dobry krem, ale raczej jako środek na trądzik, owszem zawiera retinol i może działać przeciwzmarszczkowo, ale jest silnie działającym kremem -retinol + kwas glikolowy i nie polecam go do cery suchej i na pewno nie jako przeciwzmarszczowy bo może przesuszyć i podrażnić skórę a to raczej nie odmładza

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4283
Oj Yolus, chyba ci sie cos pomieszalo Zalaczam ci fragment wypowiedzi Basi Kwiatkowskiej: " preparaty z kwasami AHA są bardziej polecane dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem" Caly artykul znajdziesz pod tym linkiem: http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_1.php

Poza tym na moje pytanie na Biochemii Urody, dotyczace preparatow przeciwzmarszczkowych przy skorze problematycznej (czyt. przetluszczajaca, sklonna do wypryskow), Basia odpowiedziala mi tak: "Jesli nie chcesz zaczynac od silnych retinoidow mozesz wyprobowac Diacneal firmy Avene, ktory zawiera retinaldehyd i kwas glikolowy, takze powinien pomoc na zanieczyszczone pory skory"
Wynika z tego, ze Diacneal jest kremem idealnym dla Oluchy05
Musisz Olucho pamietac o jednej waznej rzeczy, stosujac ten krem, jak zreszta i inne z kwasami i retinolem, koniecznie stosuj go na noc, a na dzien filtry, filtry i jeszcze raz filtry, oraz czapeczka z daszkiem Unikaj slonca, poniewaz na twojej twarzy moga powstac przebarwienia, z tym naprawde nie ma zartow.

Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 17:19   #14
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Czy już zacząć?

Poleciłam Diacneal, ponieważ deramtolog mi wprost powiedział, że ten krem odmładza (retinoidy) a także likwiduje szorstkośc przesuszonego naskórka (kwasy AHA). On nie wysusza skóry tylko reguluje proces produkcji sebum - to troszke inna alcja niz wysuszanie.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 08:11   #15
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Czy już zacząć?

Beata- nic mi się nie pomieszało Olucha pisze że ma cerę suchą - ja sama używam Diacnealu, uważam, że jest rewelacyjny na wypryski, ale mimo że mam cerę mieszaną krem ściąga mi skórę jeżeli nie nałóżę poźniej na noc czegoś bardziej odżywczego - teraz używam go tylko co trzeci dzień- uczulił też moją koleżankę tak, że rozumiem że można go polecać bo jest dobry, ale nie bezkrytycznie i nie każdemu!! Są różne kremy z kwasami silniej i słabiej działające... wypróbować można zawsze . Zresztą po to podałam linka do recenzji - tam są opinie że dla niektórych jest za silny, choć nie był dla mnie
Beliczku - Pani dermatolog doradzała konkretnie Tobie, nie mówię że Olucha będzie miała niamiłą przygopdę z tym kremem, ale powinna znać za i przeciw
Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:45   #16
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Czy już zacząć?

Cytat:
Napisane przez Yola
Beata- nic mi się nie pomieszało Olucha pisze że ma cerę suchą - ja sama używam Diacnealu, uważam, że jest rewelacyjny na wypryski, ale mimo że mam cerę mieszaną krem ściąga mi skórę jeżeli nie nałóżę poźniej na noc czegoś bardziej odżywczego - teraz używam go tylko co trzeci dzień- uczulił też moją koleżankę tak, że rozumiem że można go polecać bo jest dobry, ale nie bezkrytycznie i nie każdemu!! Są różne kremy z kwasami silniej i słabiej działające... wypróbować można zawsze . Zresztą po to podałam linka do recenzji - tam są opinie że dla niektórych jest za silny, choć nie był dla mnie
Beliczku - Pani dermatolog doradzała konkretnie Tobie, nie mówię że Olucha będzie miała niamiłą przygopdę z tym kremem, ale powinna znać za i przeciw
Yolu spierac sie nie bede, napisalas wyzej, ze nie polecasz go jako przeciwzmarszczkowego, a mnie wlasnie Basia Kwiatkowska polecila ten, na zmarszczki Olucha napisala ze ma skore sucha ale... ze skłonnością do "niespodzianek" i z rozszerzonymi porami. Na rozszerzone pory i niespodzianki ja rowniez narzekam, skore mam co prawda mieszana ale przesuszona w zwiazku wlasnie z tymi problemami (z polecenia Basi) uzywam ten krem. Dodam jeszcze, ze uzywam Diacnealu od okolo 3 tygodni i jestem naprawde zadowolona, nie zauwazylam nawet zluszczania, no moze troszeczke na nosie i zero podraznien.
Wiesz co, ja juz z tego nic nie kapuje
Mysle, ze powinna go wyprobowac i wtedy sama oceni, jak na niego reaguje jej skora.

__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 14:03   #17
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Czy już zacząć?

Basia poleca dobrze - tretinoina jest i na zmarszczki i na wypryski.
Osobiscie wole go nie uzywac na lato, mimo obowiazkowego wyskokiego filtra i czestej jego reaplikacji ale chyba sie skusze na jesieni.
Podaje link do kolezanek Amerykanek, ktore sa z obu dzialan tego kremu bardzo zadowolone:
http://www.makeupalley.com/product/s...e_/Treatments/
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 09:48   #18
silna1980
Raczkowanie
 
Avatar silna1980
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 83
Dot.: Czy już zacząć?

Mysle ze przyda Ci sie wizyta u kosmetyczki ta pomoze Ci dobrac rodzaj kosmetykow ktore dobrze by bylo bys uzywala.Lepiej trzymac sie rad fachowcow.Bylam z problemem cery u kosmetyczki trzy lata temu.Doradzila mi nawilzac cere i odzywiac.Teraz moja cera jest dosc dobrze nawilzona,gladka.Kosmetyc zka miala racje.Pozdro.
silna1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.