Jak określić porowatość włosów? - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-24, 08:35   #811
karolajn91
Zadomowienie
 
Avatar karolajn91
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 029
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
4-5 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zaraz po umyciu i kilka godzin po umyciu są miękkie, gładkie, puszyste. Po nocy tracą objętość, niezbyt dobrze się układają i często są spuszone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Chodzę tylko w rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są chropowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Obecnie nie farbuję. Farbowałam 2,5 roku temu na troszke jaśniejszy kolor. Obecnie prawie całkiem odrosły, może tylko na końcówkach są jakieś pozostałości. Prostuje tylko na jakieś okazje dosłownie kilka razy w roku. Kilka lat temu prostowałam nałogowo. Ostatnio dosuszam chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie, chociaż zazwyczaj myje włosy 2 razy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szczerze mówiąc to nie ma takich kosmetyków które się w 100% nie sprawdziły albo w 100% sprawdziły. Niektóre raz zadziałają idealnie, włosy są miękkie gładkie, a innym razem spuszą. Obciążenia raczej nie zauważyłam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 lat
__________________

karolajn91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:25   #812
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
dość długo, koło 3 godzin na pewno. jeśli je zwiąże to nawet i całą noc/dzień są wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć?
trudno zmoczyć przy skórze, z końcówkami lepiej idzie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
zdecydowanie lepiej wyglądają 1-2 dni po myciu. końcówki nie są spuszone, układają się w ładne fale.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, coś tam się kręcą, po 2 dniach robią się piękne zawijasy na końcówkach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nie czeszę ich więc ciężko stwierdzić. ale im dalej od umycia to tracą, co akurat mi się podoba.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuję ulgę, nie lubię chodzić w rozpuszczonych, włsoy maja obiętość na dole, nie na górze i jak ja to mówię się robi fryzura na kopernika.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak i nie widać na nich przetłuszczenia.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są chropowate, szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
zrobiłam ombre rozjaśniaczem z joanny i dość mocno je zniszczyła. w miesiącach ciepłych suszą się naturalnie. wspomagam się suszarką jak szybko potrzebuję że wyschły, albo w zimie, suszę ciepłym nawiewem, na niskiej mocy.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie, myje włosy 2 razy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szczerze mówiąc to nie ma takich kosmetyków które się w 100% nie sprawdziły albo w 100% sprawdziły i wywołały tragedię, oklap czy przetłuszczenie. Co się sprawdziło: maska latte, biovax, odżywka z garniera z masłem karite, szampon z green pharmacy, olejek z migdałami i pomarańczą z alterry, serum na końcówki z marion, green pharmacy.
Mieszane uczucia mam do amli bo za każdym razem jak stosuję mnóstwo włosów mi wypada.
Nie sprawdził się olej kokosowy, kallos keratin, silk, ale tragedii wielkiej też po nim nie było.
Staram się unikać sls itp.
Obciążenia raczej nie zauważyłam, albo wynikało to z niedokładnego spłukania maski.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 lat

ciutkę skopiowałam od koleżanki powyżej, mam nadzieję że się nie obrazi

__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ

Edytowane przez whenee
Czas edycji: 2013-10-24 o 10:25
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:02   #813
mikeko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Wyślij wiadomość przez ICQ do mikeko GG do mikeko
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?

1,5 - 2h, spięte w kok lub zaplecione w warkocz nie chcą schnąć wcale

2. Czy trudno je zmoczyć?

nie mam porównania raczej średnio, czasami mam wrażenie, że stawiają pewien opór przed przyjmowaniem wody, muszę trochę pomiętosić włosy tuż przy skórze żeby wszystkie były mokre

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

wróci na swoją stronę, jak szybko - to zależy czy poruszam głową czy nie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

kilka godzin po umyciu, zaraz po tym jak wyschną wierzchnia warstwa żyje własnym życiem i widzę puszące się pojedyncze włosy, po kilku godzinach wszystkie razem ładnie się układają. na następny dzień (zawsze myję włosy rano) włosy są już lekko przetłuszczone, ale tragedii nie ma

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

lustro to to nie jest, ale wydaje mi się, że lekko się błyszczą

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

zostają fale po warkoczu i po koku ale nie są trwałe. ostatnio robiłam loki lokówką (wesele), bez użycia żadnych środków do stylizacji po 15 minutach (!!) wyglądałam, jakbym używała prostownicy, a nie lokówki. przy użyciu pianki, lakieru i kremu do loków efekt utrzymał się jakieś 4h. generalnie zanim skończyłam kręcić włosy to te partie, od których zaczęłam, były już do poprawki. wyślizgują się z warkocza, koka (fryzjerka miała łzy w oczach jak robiła mi koka kiedyś )

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

przy rozczesywaniu grzebieniem raczej nabierają objętości. po przejechaniu szeroką szczotką z naturalnego włosia włosy u nasady są ulizane, a końce się puszą

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

nie czuję żadnej różnicy

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

patrz pkt. 5

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

miękki pędzelek (mało mam naprawdę długich włosów, walczę z efektami "cieniowania" przez byłą fryzjerkę, która miażdżyła mi włosy nożyczkami do degażowania. teraz sama podcinam włosy i stopniowo dążę do wyrównania długości

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

przez około 10 lat mniej lub bardziej regularnie farbowałam włosy szamponami do 21/28 myć, zawsze na brązy, naturalnie jestem szatynką. kilka miesięcy temu rzuciłam taką koloryzację, obecnie jestem po drugiej hennie. prostownicy/lokówki/suszarki używam raz na ruski rok, na jakieś większe wyjście, więc chyba się nawet nie liczy. średnio raz na 4 miesiące

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

raczej nie, kiedyś miałam problem ze zmyciem nafty ale wylałam na głowę pół butelki więc chyba nie ma co się dziwić

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

balsam aloesowy mrs. potter's, wydaje mi się, że włosy bardziej się po nim puszą. używam wielu odżywek/masek z aloesem i takiego efektu nie ma włosy obciążyły mi mega beznadziejny szampon i odżywka syoss (bez silikonów) użyłam kilka razy i oddałam koleżance

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

kilka miesięcy, może trochę więcej jak pół roku. używam mydełka sesa, maski natur vital z aloesem i jałowcem, maski biovax do ciemnych włosów, odzywki alterra z granatem i aloesem, nieszczęsnego balsamu mrs. potter's, odżywek b/s joanna naturia, jedwabiu w płynie, odżywki gliss kurr w sprayu, szamponu babydream na zmianę z szamponami z sls, do tego olejowanie - olej kokosowy, olejki alterry, oliwka babydream fur mama, olejek łopianowy i jeszcze jakiś indyjski z amlą. nie zaobserwowałam dużej różnicy w działaniu poszczególnych olejów na moje włosy. na co dzień nawet nie muszę rozszesywać włosów, po wyschnięciu rosmarowuję na dłoniach trochę jedwabiu, spuszczam głowę na dół i przeczesuję palcami włosy, to wystarcza




Edytowane przez mikeko
Czas edycji: 2013-10-24 o 13:05
mikeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:44   #814
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
W domu 2-3 godziny, na świeżym powietrzu w lecie ok. 1, związane lub zaplecione w warkocz nawet po całej nicy nadal sa wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Wodę z prysznica nabierają średnio szybko, muszę trochę włosy poruszyć. Wodę z wilgotnego powietrza wydaje mi się ze szybko bo wystarczy chwilka i sie puszą i kręcą.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Po myciu bardzo szybko wraca na swoje miejsce, 2-3 dniowe wraca już wolniej.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po myciu sa miękkie i bardzo puszyste, 2 dnia wyglądają najlepiej bo ta zbytnia puszystość znika, 3 dni po myciu przy głowie sa klapniete z końcówki suche i napuszone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Słabo ale błyszcza.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak poddatne. Falki sie trzymają.
Na włosach pozostają ślady ich wiązania i jak długo nosiłam kucyk to na włosach pozostaja długo slady po gómce.
Włosy kręcone lokówka rozprostowują sie szybko i układają w swoje naturalne lekkie skręty.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą, staja się bardziej gładkie i znika napuszenie końcówek.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Jak mam upiete w koka czy kucyka to odczuwam ulgę przy rozpuszczaniu.
Na codzien lubię chodzić w rozpuszczonych lub luźnym upięciu (bez gumek tylko wsuwkami) czy związaniu (miękka gumka/frotka która przy energicznym kręceniu głową często się delikatnie zsuwa) albo luźnym warkoczu.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Cześć jest sucha i sterczy na rozne strony czesć jest miekka i gładka.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje raz na ok. 4-5 miesięcy.
Prostuję max. 2-3 razy w miesiącu.
Susze max 2-3 razy w miesiącu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów z myciem.
Nawet przy olejowaniu (olejami płynnymi jak np. łopianowy) wystarczy mi 1 mycie by zmyć olej.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie sprawdził sie olej kokosowy bo wpływ na włosy miał nikły ale trudno było mi go z włosów zmyć.
Nie sprawdziły sie również odzywki/maski:
Kallos z wyciągiem z łozysk roślinnych (włosy były ładne tylko przes kilka pierwszych uzyć a potem nie robiła juz nic),
Isana Liquid Silk (nic nie robiła poza obciążeniem włosów),

Nie zdobiły nic:
Joanna z Apteczki Babuni, Jajeczna,
Syoss Silicone Free (repair cośtam),

Dobrze działają:
Garnier fructis Nutri Gładki (gładkie, miekkie i mniej napuszone konce)
Aussie 3 Minute Reconstructor jak wyżej a nawet lepiej bo o 1 dzień włosy dłużnej wytrzymują bez mycia,
Organix, Mleczko kososowe w piance (bez spłukiwania) - robi mi bardzo delikatne i mieciutkie włosy

Z olei najlepiej się sprawdził łopianowy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ok. 1,5 roku.

PS. Włosy mam w strukturze bardzo podobne do mikeko (przepraszam za uzycie zdjecia do porównania ale od razu mi wpadły w oko jako baaaardzo podobne do moich). Moze tylko końcówki sa minimalnie bardziej napuszone po myciu(mam je prawie równe tylko bardzo delikatnie ścieniowane), a 2 dnia wyglądają identycznie (w strukturze gładkości).
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:13   #815
DreamsComeTrueX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
3-3.5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio, potrzebuję chwili by były mokre (2-3 min)
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Ostatnio prawie w ogóle nie wyglądają, odkąd odstawiłam silikony (wydaje mi się, że wszystkie w maskach/odżywkach/szamponach)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ten błysk jest taki (tak jakby) z głębi
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Przez pięć minut mam (kiedyś były super(!) podatne, ale jakieś 6 miesięcy temu je wycieniowałam i teraz sobie w spokoju odrastają już bez podatności)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Czesząc głową w dół- nabierają. To również zależy ile dni są po umyciu, ostatniego dnia nabierają tej puszystości tylko na chwilę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Chodzę prawie- tylko w rozpuszczonych. Jeżeli już mam jakąś fryzurę i ją rozwalam - delikatna ulga jest
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Ogólnie- tak. Dziwna sprawa- jeśli grzywkę mam spiętą do góry to u nasady się nie błyszczą, natomiast gdy jest rozpuszczona to czasami aż się świecą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Trochę czasu już nie widziały nożyczek, ale są dość miękkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Od niedawna eliminuję suszarkę. Nie zawsze się to udaje, ale się staram. Nie prostuję/ nie farbuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Myję je mocnymi szamponami (z SLeS), więc takiego problemu nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie trafiłam na takie produkty.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Nie pielęgnuję włosów jakoś szczególnie, po każdym myciu dobra odżywka, raz na tydzień maska (aktualnie: Alterra Granat i Aloes) i tyle
DreamsComeTrueX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:45   #816
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Około 40 minut
2. Raczej nie, ale nie są od razu mokre, chwilę nasiąkają wodą, w 10 sekund całe są zmoczone gdy polewam je wodą z prysznica.
3. Pasemko włosów nie wraca na swoje miejsce, jakby były krótsze to może by wracało, ale mam długie i miekkie włosy i nic prawie się nie rusza`
4. Najlepiej wyglądają od razu po umyciu.
5. Błyszczą się, szczególnie te spod spodu.
6. Są bardzo podatne na kręcenie.
7. Tracą objętość po rozczesaniu.
8. Obojętnie mi czy są w kitce czy rozpuszczone. Jak wysoko zrobię kitkę to wydaje się ich więcej po rozpuszczeniu.
9. Trochę się błyszczą
10. końcówki kojarzą mi się z wyłysiałymi piórami hehe są takie cienkie.
11.Nie farbuję nie prostuję i nie suszę włosów.
12.Nie mam problemów z myciem włosów.
13. Nie sprawdzają się kosmetyki do włosów cienkich i delikatnych, dużo szamponów jakby wysusza moje włosy i robią się matowe i wyglądają niezdrowo.
14. W sumie nigdy intensywnie nie pielęgnowałam włosów. Od czasu do czasu nakładam różne odżywki.
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 22:01   #817
bananooveloove
Przyczajenie
 
Avatar bananooveloove
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mogilno
Wiadomości: 8
GG do bananooveloove Send a message via Skype™ to bananooveloove
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


1. niecałą godzinę, gdyż mam cienkie włosy, ale codziennie suszę je suszarką jakieś 5-10 min.
2. nie trudno, wręcz bardzo łatwo.
3. wracają na swoje miejsce zwykle. niektóre od razu niektóre wolniej
4. kilka godzin po umyciu
5. nie błyszczą się
6. tak są podatne, nawet gdy zwiążę je w kucyk to zostaje fala w miejscu gdzie była gumka do włosów.
7. bardzo rzadko czeszę je w dzień, ale gdy to robię to tracą na objętości.
8. cały dzień mam rozpuszczone gdyż nie czuję się w związanych włosach, natomiast jak przychodzę do domu to związuję je w kucyk po to, żeby mi nie przeszkadzały.
9. nie błyszczą się, chyba że użyję jakiejś dobrej odżywki.
10. są bardzo chropowate, zniszczone i rozdwojone
11. farbuję mniej więcej raz na miesiąc-dwa miesiące, suszę codziennie i codziennie prostuję i dlatego są w opłakanym stanie :C
12. nie mam z tym problemu. są cienkie i myją się szybko i bez problemów.
13. nie stosuję wielu kosmetyków do włosów. myślę, że to z czystego lenistwa, ale wiem że powinnam to zmienić. używam jedynie szamponu i czasem ale rzadko odżywki.
14. moja zmora - nie robię tego :C

proszę o pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków do włosów. moje włosy są w opłakanym stanie i są bardzo zniszczone :C myję włosy codziennie rano przed szkołą, więc nie wyobrażam sobie ich nie wysuszyć lub nie wyprostować. proszę o pomoc. pozdrawiam : ))) .
bananooveloove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 19:14   #818
asomitamziom
Przyczajenie
 
Avatar asomitamziom
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej po umyciu, strasznie mi się przetłuszczają
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam delikatne fale ale po przeczesaniu ich palcami od razu się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? niestety tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię ich rozpuszczonych, kiepsko się układają
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. miękkie, gładkie, nie wiem do czego porównać
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie ale jak wieczorem kładę się w mokrych włosach spać to rano są przetłuszczone w miejscu gdzie leżałam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html <-- obciążył
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? intensywnie czyli jak? w sumie myję od 2 lat włosy codziennie a raz w tygodniu lub częściej o ile mi się przypomni to używam odżywki w spray'u lub do spłukania (od miesiąca) na większą objętość ale jak skończę to już jej nie kupię bo nic nie daje
asomitamziom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 21:29   #819
AudiaXyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 12
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej Dołączam się pod wątek Od razu zaznaczam że włosy mam falowane, grube ale rzadkie, długość delikatnie za stanik. Cienowane

1. Jak długo schną Twoje włosy?
3-4godziny, odsączam bawełnianą koszulką, nie czeszę, nie suszę
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie za bardzo, najgorzej dotrzeć do skóry głowy.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pasemko takie 'sterczy'. Mam długie włosy ale czasem zdarza się że część wróci na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są mocno podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą ale nieznacznie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Wykluczając komfort przy wykonywaniu róznych czynności nie ma to większego znaczenia.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Nowym, delikatnym pędzelkiem do malowania
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Od czasu do czasu farbuję, na olej, farbami bez amoniaku
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Żadnych problemów, mimo że używam delikatnych szamponów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy nie lubią kosmetyków z mocnymi silikonami.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 8m-cy stosuję świadomą pielęgnację. Stosuję metodę mycia OMO, używam odżywek b/s, serum zabezpieczające końcówki, olejuję włosy na odżywkę, odżywiam co jakiś czas, nie czeszę na mokro, śpię w włosach związanych w koka

Edytowane przez AudiaXyz
Czas edycji: 2013-10-29 o 19:18
AudiaXyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 22:02   #820
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Helenne Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Końcówki z 15 minut, reszta z dwie godziny (jak je chociaz raz rozczeszę) (są długie, za piersi)
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Tak, szybko wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej po samym umyciu, najgorzej przed następnym myciem.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Bardzo delikatnie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Trzeba całej dlugiej nocy aby tak się stało, ale i tak 3 godziny i są coraz bardziej proste. Np. jak robiłam papiloty na noc, mocno jest ściskając to ledwo co loczki mi się zrobiły i po przeczesaniu ich były o wiele prostsze włosy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? W sumie to się nie zmienia.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Tak, czuję zdecydowaną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z futerkiem z nowego pluszaka.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od paru lat, prostuję tylko grzywkę i to nie cały czas, suszę gdy naprawdę się spieszę czyli rzadko.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam takiego problemu. Jedynie szampon Bambino dla dzieci musiałam użyć 3 razy aby czuć czystość głowy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Amla Dabur, oliwa z oliwek, olej z orzechów.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od roku jednak nigdy nie wzięłam się za to poważnie.

A bardzo moim włosom służą szampony i odżywki Isany, tak samo Garnier Ultra Doux. Po jedwabie też wyglądają super i jedwab ich nie obciąża.

Do tego bardzo się plączą i szybko przetłuszczają.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez zamulasz Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Różnie, nieraz godzinę innego dnia nawet pół dnia...
2. Czy trudno je zmoczyć?
Szczerze mówiąc średnio trudno łatwiej końcówki niż resztę
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? prawdopodobnie będzie sztywno odstawał od reszty fryzury
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? chyba przed myciem, niestety
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak, zawsze błyszczą się bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam fale, zawsze bardzo łatwo się gniotą...
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości i się puszą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wygodniej mi w spiętych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.z nawilzonym siankiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę z dyfuzorem, farbowałam kiedyś i prostowałam
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? mam problemy jeżeli szampon ma w sobie olejki czy silikony
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
szampony z olejkami i silikonami, zbyt lekkie odżywki
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od roku
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez honey92 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Końcówki schną ekspresowo (ok. 5min), włosy przy skórze głowy nawet 4h.
2. Czy trudno je zmoczyć? W sumie tak. Czasem myślę, że już zmoczyłam całe, a nagle widzę suche pasma pod tymi już mokrymi.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje, ale po jakmiś czasie wróci na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu. Zaraz po umyciu puszą się, wyglądają na suche i szorstkie.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Chyba tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak. Wystarczy warkocz, koczek-ślimaczek i powstają falki, które utrzymują się do kolejnego mycia.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Chyba trochę tracą na objętości, ale wyglądają lepiej. Mniej spuszone, bez strączków.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, ale często je związuje ze względu na puszenie albo z drugiej strony totalny oklap u nasady.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są suche i trochę szorstkie. Często się rozdwajają i łamią.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Jedynie suszę od wielkiego dzwona, jak gdzieś wychodzę i muszę je umyć, a nie mam już czasu żeby wyschły naturalnie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywka z SLS (np. nowość Garnier Goodbye Damage) używana codziennie obciąża mi włosy. Szampon Babydream - włosy były szorstkie, oklapnięte. Facelle - wypadały (nadal wypadają) mi przez niego włosy. Nie myślałam, że jest jedną z przyczyn, ale jak go odstawiła to od razu leci ich mniej. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od niedawna. Intensywniej pielęgnowałam je na początku roku, później z różnych przyczyn przestałam. I teraz wracam to pieleęgnacji już na stałe.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Serena125 Pokaż wiadomość
proszę o pomoc w określeniu porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
dość szybko, koło 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
hmm, pośrednio, ale raczej łatwiej niż trudniej
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zdecydowanie zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu, jeśli były myte wieczorem to dopiero rano są znośne, wcześniej strasznie się puszą
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
bardzo szybko robią mi się fale, jednak równie szybko znikają, po całej nocy w wałkach cieszyłam się barankiem jakąś godzinę. natomiast same z siebie ślicznie falują, ale tylko od spodu z wierzchu są proste jak druty
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
cały czas są pełne objętości, ile bym ich nie czesała i tak nie oklapną
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
przy chodzeniu w kucyku ostatnimi czasy często boli mnie głowy, cebulki wręcz mnie ciągną, więc preferuję rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
zwykle tak, aczkolwiek nie zawsze
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są grube i mocne, ale trochę suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nie farbuję, nie prostuję, nie suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam takich problemów, wszystko domywam jednym myciem szamponem babydream
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
zdecydowanie laminowanie żelatyną, puch i przesusz jakich mało
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od końca lipa 2013 r.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Cuda działała w przypadku moich włosów wycofana odżywka z babassu z Isany. Moje włosy nie lubią szamponu BD - robi z nich straszne siano. Nie sprawdziło mi się mydło piwne do mycia włosów z Mydlarni Tuli - były bardzo tępe w dotyku. Odżywka Garniera z karite obciążała je tak, że po myciu wyglądały na niemyte tydzień. Klasyczny Wax oraz maska Bingo Spa z algami sprawiają, że włosy są mocno matowe. Zbawienny wpływ na me kłaki ma oliwka BD niebieska i olej konopny.
Moje włosy są mocno błyszczące, ale baaaardzo cienkie.
Nie mam łupieżu czy innych problemów ze skórą głowy. Włosy się nie przetłuszczają.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 22:20   #821
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez olusia92 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? grzywka ok 40 minut, całość ok 3 godzinki
2. Czy trudno je zmoczyć?średnio(czasem woda spływa i dopiero po chwili są mokre, a czasem szybko wchłaniają wodę)
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?gdy są świeżo umyte szybko wraca na drugą stronę, ale tak po upływie ok 14 godzin zostaje na miejscu przerzucenia
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od raz po umyciu wydają się strasznie przesuszone,najlepsze są na drugi dzień choć muszę myć średnio co 2-3 dni bo później bardzo przetłuszczają się od skóry (choć końce są suche)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? tak, czuję ulgę, wolę nawet mieć je rozpuszczone ale czasem łatwiej mi je po prostu spiąć
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem, mimo nakładania odżywek, jedwabiu, masek raz w tygodniu oraz regularnym ich podcinaniu są przesuszone, łamiące się
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? 3 razy TAK, suszę najczęściej wtedy gdy zostawiam loki, gdyż mam włosy kręcone i one najlepiej wyglądają po wysuszeniu ich dyfuzorem bo gdy zostawiam by same wyschły są oklapnięte. Gdy prostuje to wtedy ich nie suszę. Najczęściej jednak je prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). timotei-łupież, head &shoulders wysuszał i zrobiły się nie podatne, puszyły się; po nivei bardzo elektryzowały się.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? pielęgnuję caly czas, ale tak intensywniej od nie dawna. Chciała bym rozpocząć olejowanie, ale jeszcze niewiem który olej wybrać
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
To może i ja poproszę o określenie porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powolutku opadnie na z powrotem
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Głowę myję wieczorem, najlepiej wyglądają rano na następny dzień, nie są napuszone co wieczorem po myciu się zdarza
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak mam falki nawet do następnego mycia się utrzymują ale najładniej wyglądają zaraz po rozpleceniu
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają objętości ale tylko na jakiś czas
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wolę chodzić w spiętych włosach
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są gładkie i miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? 3 razy nie, ostatnim razem rozjaśniałam w marcu i więcej nie zamierzam tego robić
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). alterra granat i aloes nie podpasowała mi wg, biovax latte też średnio
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? pół roku
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Pimpinellanisum Pokaż wiadomość
witam,
ja tez poprosze o porade:
1. max 1h (tak na prawdę to ok. 30 minut, tylko jedno pasmo jest jakby oporniejsze)
2. bardzo trudno je zmoczyć
3. bardzo powoli będzie wracało na swoje miejsce
4. zaraz po umyciu
5. średnio
6. bardzo - chwilę po związaniu juz zostaje slad na wlosach
7. nabieraja objetosci ale na krotko
8. lubie nosic rozpuszczone ale niestety gorzej wtey wygladaja
9. sa lekko blyszczace
10. pedzelek z naturalnego wlosia
11. farbowalam wiele lat - najpier na ciemne a pozniej na prawie bialy blond (naturalny mam sredni blond) - wlosy zapuszczam od ponad roku i nie farbuje, ale koncowki sa tymi wlosami ktore jeszcze pamietaja farbowanie.
12. uzywam naturalnych szamponow (gl. bialy jelen) ale mam wrazenie, ze nie moge ich domyc z odyzwki w ten sposob)
13. nowa wersja henna wax bardzo obciazala wlosy, szampon timotey - zrobil je bardzo szorstkie
14. jedyna pielegnacja to codzienna (no prawie) odzywka), kiedy henna wax sie popsula - niestety nie mam zadnej maski.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez patrycia90 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? około 2,5-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? raczej powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu, lub rano, gdy myje je wieczorem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? wszyscy mi mówią, że są błyszczące, ale ja uważam, ze nie błyszczą się, raczej idą w kienunku matowcyh
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam, czasami fale utrzymują sie przez 2 dni
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości, ale głównie od pewnej odległosci od czubka włosów, przy skórze głowy są przyklapnięte i im częściej czesze je w dzień tym mocniej widać różnicę pomiędzy włosami na całej długości (które się puszą) a przy skórze głowy są gładkie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? zwykle chodzę w spiętych włosach, ale gdy mam np ciasny kucyk to zdecydowanie jak jestem w domu to je rozpuszczam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są sztywne i szorstkie, ale końcówki nie są rozdwojone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? mam rozjaśnione od połowy i powtarzam zabieg od 3-4 lat. raczej nie suszę i nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, czasami jak nakładałam naftę to musiałam użyć mocnego oczyszczającego szamponu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampony Dove obciążają mi włosy, nie mogę też używać fructis, a dobrze sprawdzają sie szampony dla dzieci
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 2 lat
Średnia porowatość

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Carmenek Pokaż wiadomość
Straciłam połowę włosów po odstawieniu hormonów, chcę teraz zawalczyć żeby odzyskać moje zdrowe, lśniące włosy :<
Nie wiem czy to istotna informacja, ale mam naturalnie włosy proste jak druty

1. Jak długo schną Twoje włosy? końcówki w ciągu 5min, przy głowie nawet do 2 godz
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? włosy zawsze pozostają 'w kształcie' nadanym im podczas suszenia, więc wszystko wraca na miejsce po potrząśnięciu głową
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? chyba tak?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są podatne, bardzo szybko przybierają różne kształty, ale za to równie szybko go tracą
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? zazwyczaj noszę rozpuszczone, w domu czasem związuję bo jest wygodniej
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? te z góry - tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z siankiem (*śmiechopłacz*)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? rozjaśniam, farbuję naturalnymi kolorowymi tonerami, suszę zimnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie używałam zbyt wielu więc nie umiem powiedzieć
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od nigdy...? zawsze używałam tylko szamponu, odżywki do spłukiwania i jedwabiu na końcówki
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez kasia_pasiak Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Bardzo długo, nawet suszone suszarką potrzebują dużo czasu, żeby wyschnąć.

2. Czy trudno je zmoczyć?
W miarę trudno, skropione wodą, krople pozostają na włosach, nie wchłaniają się.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pasmo raczej zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po myciu są bardzo napuszone, ale w miarę uniesione, przed myciem są już bardzo klapnięte, więc trudno powiedzieć, kiedy wyglądają dobrze.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą objętość

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Po rozpuszczeniu czuję ból,jeśli chodzi o to, wolę rozpuszczone włosy. Jednak zazwyczaj je spinam z powodu ich kondycji

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Po myciu i odpowiednim nawilżeniu są miękkie, jednak bez tego w dotyku są szorstkie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję na kolor jaśniejszy niż mój naturalny, dawniej prostowałam włosy regularnie, od pół roku nie robię tego w ogóle, sporadycznie suszę letnim nawiewem

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Zdarzały się takie problemy na czubku głowy, gdy użyłam zbyt małą ilość szamponu
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Annabel89 Pokaż wiadomość
1. ok.3h
2. Nie
3.Powoli wróci
4. Kilka godzin po umyciu
5. Nie
6. Tak
7. Nabierają
8. Czuję ulge
9. Tak
10. są dość gładkie
11. Farbuję - minimalne rozjaśniam (ombre)
12. Nie
13. Szampon Syoss obciążął mi włosy, po szamponach "dziecięcych" bardzo się puszyły
14.od 6mies
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 02:17   #822
emciu
Wtajemniczenie
 
Avatar emciu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 266
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
To może i mi pomożecie, cały czas nie wiem jaką mam porowatość włosów.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około 3h

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej prezentują się zaraz po umyciu, wysuszeniu i ogólnym wystylizowaniu. Myję włosy codziennie, z racji na to że u nasady rano są już tłuste.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Od roku nie farbuję włosów, odrost jest do połowy ucha, w słabo oświetlonym pomieszczeniu włosy u nasady się błyszczą, reszta od ucha w dół (tj. farbowana część włosów) nie...

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale po upływie czasu około 3 godzin włosy się rozprostowują (jeśli wcześniej nakręcę je i utrwalę lakierem), po koczku same się prostują w przeciągu godziny.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię włosy rozpuszczone, takie nosze na co dzień, jednak gdy je zwiąże w koczek lub kucyk, po ściągnięciu gumki, zdecydowanie czuję ulgę.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Jedynie u nasady.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Zdecydowanie są przesuszone, raczej szorstkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Wcześniej od 4 lat farbowałam włosy na brąz, później po 2 latach na ciemniejsze odcienie blondu. Od roku zaprzestałam farbowanie, włosy od ucha w dół są w średnim blondzie, od nasady do ucha naturalne - ciemny blond.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, nie mam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Mam wrażenie, że olej kokosowy niewiele robi z moimi włosami, tak samo bylo w przypadku migdałowego Vatiki, Oliwa z oliwy bardziej mi przypasowała, wygładziła nieco włosy. Po nafcie kosmetycznej Anny, włosy były sypkie i lepiej sie układały. Olejek Amli, lepiej sie u mnie sprawdził od kokosowego.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku, wtedy zaprzestałam farbowaniu i zakupiłam pierwsze oleje. Z systematycznością u mnie niestety nie jest za wesoło


Z góry serdecznie dziękuję
A ja, a ja?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones.
emciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 05:19   #823
Annabel89
Zakorzenienie
 
Avatar Annabel89
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Wiadomości: 5 754
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Kascysko, dzięki bardzo
__________________

Annabel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:49   #824
Lumisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? około 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? szybko wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? dzień po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, zawsze po warkoczu, a nawet po związaniu w kitkę robią się falki
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są trochę szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? od prawie 2 lat nie farbuję, prostuję średnio raz w miesiącu, suszę też średnio raz w miesiącu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam takich problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). wszelkie pianki powodują oklapnięcie włosów, nawet te, które miały niby dodawać objętości, serum znacznie obciąża mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? moja pielęgnacja cały czas polega na tym, że przy każdym myciu używam odżywki, a raz na tydzień albo dwa maska do włosów, zazwyczaj używam też odżywek w sprayu, czasami jedwab do włosów
Lumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 10:05   #825
lili_bo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak, bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?powoli tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję lekko ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.ciężko określić, są szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? rzadko kiedy suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). cieżko określic..raczej wszytkie się sprawdziły
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? miesiąc, dwa
lili_bo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 10:10   #826
paulina1347
Raczkowanie
 
Avatar paulina1347
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około 2-2,5 godziny

2. Czy trudno je zmoczyć?
nie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli wróci na swoją stronę

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
minimalnie

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
po rozpleceniu mam mega fale, które utrzymują się do następnego mycia

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
mam wrażenie, że nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
chodzę zawsze w rozpuszczonych, jednak gdy mam spięte i je rozpuszczę czuję ulgę. Nie lubię robić sobie koków i kitek, bo przy koku po rozpuszczeniu mam fale, a po kitce odciśnięcie na włosach..

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
raczej nie

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
różnią się od reszty włosów, są szorstkie i bardziej zniszczone, rozdwojone

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Prostowałam włosy około 2 lata, teraz ich nie prostuję, jedynie suszę codziennie chłodnym nawiewem

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam z tym problemu

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
jeszcze nie miałam takiego kosmetyku, mogę powiedzieć, że narazie żaden nie zaszkodził moim włosom i nie przetłuścił ich.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
rzuciłam prostownice i zaczęłam dbać o włosy 2,5 miesiąca temu, od tego czasu codziennie dbam o włosy i nakładam maski, oleje, odżywki, i jedwab na końcówki, jestem bardzo systematyczna
__________________
bez prostownicy od 21.08.2013r.

Edytowane przez paulina1347
Czas edycji: 2013-10-27 o 10:15
paulina1347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 13:49   #827
g3p4rdzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? - ok 2-3 h - zaznaczam, że mam krótką czuprynkę
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale szybko znikają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? obecnie włosy mam za krótkie na spinanie, (dawniej czułam ulgę po ich rozpuszczeniu)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? raczej nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są troszkę "ostrzejsze" niż reszta włosa
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje, suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? niezależnie od szamponu muszę myć min. 2 razy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) każdy kosmetyk sprawia, że mega-szybko się przetłuszczają, najlepiej u mnie się sprawdza najzwyklejszy szampon bez żadnych dodatków
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? w związku z 13. pytaniem - bardzo sporadycznie używam kosmetyków pielęgnujących
g3p4rdzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 18:12   #828
haniaem
Przyczajenie
 
Avatar haniaem
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja też poprosze o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? OKOŁO 3 GODZIN W TEMPERATURZE POKOJOWEJ

2. Czy trudno je zmoczyć? DOSYĆ SZYBKO CHŁONĄ WODĘ

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? POWOLI WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? NAJLEPIEJ WYGLĄDAJĄ TAK GODZINĘ PO WYSCHNIĘCIU, WTEDY JE ROZCZESUJĘ I ŁADNIE SIĘ UKŁADAJĄ

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? MAM BLOND WŁOSY, JAKIEKOLWIEK BŁYSZCZENIE ZAUWAŻAM JEDYNIE PO UŻYCIU SERUM Z SILIKONAMI

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? MOJE WŁOSY BARDZO ŁATWO ODKSZTAŁCAJĄ SIĘ OD WARKOCZA, GUMEK

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? NABIERAJĄ OBJĘTOŚCI

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? JA OGÓLNIE WOLĘ SIEBIE W ROZPUSZCZONYCH WŁOSACH, SPINAM TYLKO DO SPANIA, OGÓLNIE, TAK, CZUJĘ ULGĘ

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? TO ZALEŻY JAKICH AKURAT UŻYWAM KOSMETYKÓW, JEŻELI SĄ ONE Z SILIKONAMI TO ZAUWAŻAM BŁYSZCZENIE, PO NATURALNYCH KOSMETYKACH JEST ONOMINIMALNE

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. MOJE KOŃCÓWKI SĄ RACZEJ GŁADNIE, BARDZO CZĘSTO JE PODCINAM, SĄ RÓWNO ŚCIĘTE, OSTATNIO 3 TYG TEMU, OGÓLNIE MNIEJ WIĘCEJ 1 NA 50 WŁOSÓW JEST ROZDWOJONY, SĄ MIŁE W DOTYKU

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? FARBUJE NA JASNY BLOND, (NATURALNIE JESTEM SZATYNKĄ) NIE PROSTUJE, SUSZĘ JEDYNIE PRZY SKÓRZE GŁOWY LETNIM NAWIEWEM.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? NIE MAM Z TYM PROBLEMÓW

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). CORAZ LEPIEJ SPISUJĄ SIĘ NA MOICH WŁOSACH KOSMETYKI BEZ SILIKONÓW, RAZ NA TYDZIEŃ MYJE WŁOSY SZAMPONEM Z SLES, NP PO SZAMPONIE Z BABEDREAM KONIECZNIE MUSZĘ UŻYĆ BOGATSZEJ MASKI, INACZEJ MAM WRAŻENIE ZE BYM ICH NIE ROZCZESAŁA, BYŁYBY PRZESUSZONE.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? OD STYCZNIA, OKOŁO PÓŁ ROKU MINĘŁO ZANIM ZACZĘŁY ŁADNIE WYGLĄDAĆ, WCZEŚNIE BYŁY JAK SIANO, PRZESTAŁAM PROSTOWAĆ WŁOSY, OLEJUJE JE NAJCZĘŚCIEJ OLEJEM ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW, UŻYWAM SILIKONÓW NA KOŃCÓWKI BY JE ZABEZPIECZYĆ, CZUJE ŻE MOGŁYBY BYĆ BARDZIEJ NAWILŻONE, ALE OGÓLNIE NIE EJST ŹLE

Bardzo prosze o opinię na temat porowatości Moich włosków Z góry dziękuję
haniaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:02   #829
InoueVampire
Przyczajenie
 
Avatar InoueVampire
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
3-4 h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Trochę trudno.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Na drugi dzień po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak sobie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nie czeszę ich w dzień, ale jeśli już to się troszkę puszą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Nie umiem ich do niczego porównać.. ani szorstkie, ani miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, nie prostuję, nie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
InoueVampire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 09:09   #830
Neeva
Raczkowanie
 
Avatar Neeva
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 45
Wink Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok. 2h (rzadko jest tak, że schną same - mało czasu na to mam)
2. Czy trudno je zmoczyć?
Chyba normalnie, 10s moczenia włosów i są mokre (ale włosy w szklance z wodą pływają ładnych parę godzin to samo w wannie, muszę je przytrzymać rękoma i się zanurzyć).
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od umycia do następnego - myję niemal codziennie po treningu a gdy nie trenuję to co dwa dni, rzadko co trzeci.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak - nie rażą blaskiem ale są błyszczące.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, na jakąś godzinę.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tak jakby tracą, ale czeszę je tylko wieczorem po myciu więc to takie wrażenie po suszarkowym "sianie"
A dzień chyba bez zmian, ale ciężko powiedzieć.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię rozpuszczone, ale rzadko takie mam. A odpowiadając konkretnie na pytanie to ani nie jestem niezadowolona ani nie czuję ulgi, wieczorem zawsze mam rozpuszczone a w dzień najczęściej w koński ogon - z upiętymi mi chłodniej po prostu
Moje włosy są raczej cienkie, proste, jest ich dużo i są ciężkie (mam do pasa) więc po dobie/dwóch tracą na objętości (aktualnie poszukuję idealnej długości i fryzury dla siebie )

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Nie kojarzą mi się z niczym Nie są mięciutkie ani szorstkie (muszę je podciąć bo mija rok)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę, farbowałam kilka lat temu (aktualnie rozważam zmianę koloru), prostuję sporadycznie (gdy muszą być idealnie proste).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zauważyłam nic takiego ostatnio, ale z tego co pamiętam to ciężko się zmywa u mnie puder dodający objętości Got2B (rzadko stosuję).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ostatnio zawiodła mnie Farmona ze skrzypem (przeciwko wypadaniu włosów), mocno mocno je puszyła i plątała.
Obciążała seria Pantene Aqua Light.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od początku 2013, ale niekiedy brak mi systematyczności.
Niemal codziennie po myciu używam odżywki na same końcówki oraz wcierki Jantar na skórę głowy, raz w tygodniu nakładam odżywkę intensywnie nawilżającą. Staram się olejować włosy (przy nasadzie) 2x w tygodniu, najczęściej jest to 1x.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131203_141726-1[1].jpg (75,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131203_141908-1[1].jpg (80,0 KB, 0 załadowań)
__________________
Nie śpi się, gdy zaczyna się wojna, śpi się po jej zakończeniu snem wiecznym bądź sprawiedliwym...

Edytowane przez Neeva
Czas edycji: 2013-12-03 o 15:15 Powód: W końcu dodałam zdjęcia :)
Neeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 16:43   #831
bananooveloove
Przyczajenie
 
Avatar bananooveloove
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mogilno
Wiadomości: 8
GG do bananooveloove Send a message via Skype™ to bananooveloove
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
niecałą godzinę, gdyż mam cienkie włosy, ale codziennie suszę je suszarką jakieś 5-10 min.
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie trudno, wręcz bardzo łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
wracają na swoje miejsce zwykle. niektóre od razu niektóre wolniej
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie błyszczą się
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak są podatne, nawet gdy zwiążę je w kucyk to zostaje fala w miejscu gdzie była gumka do włosów.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
bardzo rzadko czeszę je w dzień, ale gdy to robię to tracą na objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
cały dzień mam rozpuszczone gdyż nie czuję się w związanych włosach, natomiast jak przychodzę do domu to związuję je w kucyk po to, żeby mi nie przeszkadzały.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
nie błyszczą się, chyba że użyję jakiejś dobrej odżywki.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są bardzo chropowate, zniszczone i rozdwojone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję mniej więcej raz na miesiąc-dwa miesiące, suszę codziennie i codziennie prostuję i dlatego są w opłakanym stanie :C
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam z tym problemu. są cienkie i myją się szybko i bez problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie stosuję wielu kosmetyków do włosów. myślę, że to z czystego lenistwa, ale wiem że powinnam to zmienić. używam jedynie szamponu i czasem ale rzadko odżywki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
moja zmora - nie robię tego :C

proszę o pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków do włosów. moje włosy są w opłakanym stanie i są bardzo zniszczone :C myję włosy codziennie rano przed szkołą, więc nie wyobrażam sobie ich nie wysuszyć lub nie wyprostować. proszę o pomoc. pozdrawiam : ))) .
bananooveloove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:57   #832
ofutrzona
Raczkowanie
 
Avatar ofutrzona
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 234
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
spłynie od razu na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu. Na następny dzień są przetłuszczone przy skórze głowy a reszta wygląda jak wymięte siano.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są bardzo podatne, nawet po zwykłym kucyku zostaje ślad, ale po krótkim czasie robią się z powrotem proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości i trochę się puszą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Ogromną ulgę, dlatego chodzę w rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
suche siano
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję nie częściej niż raz na 3 miesiące. Nigdy nie prostowałam, nie suszę chyba od 5 lat.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie ma chyba takich które by się wybitnie nie sprawdziły, oraz niestety nie ma takich, które by się sprawdziły
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku. Używałam już amli, oleju kokosowego, mieszanki olejów z Yves Rocher, Waxa, Biovaxa, serii granat z Alterry, Alverde, Joanny, różne nawilżające cuda, różne sera (tak to się odmienia? ) na końcówki a nawet i na długości włosów i masę innych. Olejuję włosy 2x w tygodniu, zawsze po myciu jakaś dobra odżywka + serum na końcówki i ostatnio na całą długość włosów. Raz w tygodniu maska. Nic nie pomogło moim włosom, cały czas są w takim samym stanie - raz odrobinę lepszym, raz tragicznym. Są cieniutkie, jest ich mało, są porozdwajane, czasem nawet poroztrajane na całej długości, połamane. Nawet mam problem ze zrobieniem zwykłego kucyka, bo układają się tak, że tworzą się łyse placki. I dziko odstają we wszystkie strony. Już nie wiem co mam z nimi robić

Edytowane przez ofutrzona
Czas edycji: 2013-10-28 o 19:12
ofutrzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:08   #833
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam, drogie Wizażanki.
Wydaje mi się, że na górze mam niskoporowatość, a na dole wysoką... Ale jeśli moge to poproszę Was, specjalistki o pomoc w interpretacji wyników testu.

1. Jak długo schną? Kilka godzin /5/, najczęściej myję na noc, wtedy nawet i rano bywają lekko wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć? Średnio, kilka sekund prysznicem i są zmoczone, ale muszę je trochę 'pomędlić' aby równomiernie chłonęły wodę
3. Czy pasemko włosów zostanie, wróci, spłynie szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Wyglądają najlepiej ...? Od razu po umyciu - puszą się końce cieniowane, najlepiej wyglądają gładkie po prostowaniu, lub rano , gdy wieczorem były myte - wtedy mam zdrowo wyglądające, delikatne fale
5. Czy błyszczą się w słabym świetle? U góry tak, im dalej ku dołowi - troche mat
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Falek nie mam, loki nigdy nie trzymały się długo, po zdjęciu gumki po całym dniu zostaje ślad 'wgniecenia', ale np. b. słabo sie nakręcają fryzjerce na okrągłą szczotkę
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości
8. Rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych: czuję ulgę, boli skóra po kucyku, czy koku / bardzo lubię rozpuszczone, najczęsciej tak chodzę
9. Czy w lustrze w łazience się błyszczą? U góry tak, dół - średnio matowe
10. Dotyk końcówek: jak b. miękki pędzelek , nic nie kłuje, przelewa się
11. Farbuję raz na 2 m-ce, od lat drogeryjnymi, od roku profesjonalnymi, prostuję co kilka dni, nie suszę suszarką. Miałam latem robione refleksy, ściągany lekko kolor. Fryzjerka cieniuje mi włosy, tam są największe zniszczenia
12. Problemy z domyciem? Raczej nie, mam po prostu dużo tych włosów, więc dlatego myję 2 razy szamponem,
1 raz nie domywa. Myję co 3-4 dni. Nie mam problemu z przetłuszczaniem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się ?
Obciążyły: olej kokosowy, olej MONOI
Wysuszyl:
np. Dove, Heat Defense, spray ochronny
W sam razt:
np.Yves Rocher Hair Repair Oil /jojoba, babas, makadamia/

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Od kilku m-cy: od wew. skrzyp, //od zew. od 3 m-cy, ww. olej Yver Rocher

Test ze szklanką: najpierw częściowo zatonęły: dół zatonął, "cebulki" pływały u góry, // a po dłuższym czasie całe wypłynęły na wierzch

Test dotykowy: przejeżdzając po włosie, końcówki i środek - nierówności, nic nie skrzypi,// bliżej cebulki praktycznie bez nierówności, włos skrzypi

Pozdrawiam

Ps . załączam zdjęcia robione do wątku dot. farbowania, mam nadzieje że widać 'problem'
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03850.jpg (177,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03858.jpg (200,2 KB, 14 załadowań)
__________________
WYMIANA


Edytowane przez czerwcowa_panna_mloda
Czas edycji: 2013-10-30 o 11:18 Powód: dołączam zdjęcia
czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:07   #834
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
A ja, a ja?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Emciu, odpowiadam po kolei na pytania dziewczyn, skończyłam zgłoszenia ze strony 26. Ty napisałaś na 27 dopiero, cierpliwości, dojdę tam

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez metafizysza Pokaż wiadomość
1. Około 40 minut.
2. Bardzo łatwo, po prysznicu kiedy są związane i tylko osadzają☠się☠na nich krople wody, sprawiają, że są☠bardziej niż wilgotne.
3. Zostaje na swoim miejscu.
4. Od razu po umyciu.
5. Błyszczą się.
6. Mam falki, ale szybko się rozprostowują.
7. Zdecydowanie tracą, bardzo często je czesze.
8. Czuję ulgę.
9. Widzę
10. Z lekko przesuszoną trawą
11. Na końcach są jeszcze farbowane, nie suszę
12. Ciężko zmywa mi się☠olej kokosowy
13. Olej kokosowy i odżywka BIOWAX do włosów farbowanych delikatnie je obciążały
14. Po każdym myciu używam 3 minutowej odżywki owsianej KLORANE, na końcówki używam olejku do włosów blond MATRIX i stosuje to od kiedy pamiętam

Będę wdzięczna za pomoc!
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Na końcach są suche w ciągu 1h, przy skórze głowy i poniżej (mniej więcej do 3/4 długości) schną do 2h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Podobnie jak powyżej - dół łatwo, natomiast górę muszę nieco przeczesać palcami by dobrze zmoczyć podczas mycia.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Czasem zostaje, a czasem powoli spływa na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Lubię je zaraz po umyciu jak wyschną, bo wtedy są mega miękkie i mają większą objętość. Po kilku godzinach objętość znacznie się zmniejsza i nie są już aż tak miękkie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Wg mnie tak, aczkolwiek blond włosy błyszczą się mniej efektownie niż ciemne.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są średnio podatne. Gdy noszę warkocza cały dzień to później mam delikatne fale. Gdy zapletę lekko mokre włosy w warkocz na noc, to następnego dnia przez 2-3 godz mam ładne fale, a potem się rozprostowują stopniowo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Najbardziej lubię włosy rozpuszczone. Spięte podobają mi się w wysokim końskim ogonie, ale w takiej fryzurze się męczę i czuję znaczną ulgę gdy rozpuszczę włosy. Natomiast jeśli mam zapleciony warkocz, to nie czuję żadnego dyskomfortu czy ulgi gdy już go rozplotę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale tylko pierwszego dnia po umyciu. Zwłaszcza zaraz po umyciu i wysuszeniu (najczęściej naturalnym, bez suszarki) błyszczą się ładnie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję na blond farbą z utleniaczem 6%, co 4-5 miesięcy tylko odrosty. Suszę sporadycznie, a jeśli już to chłodnym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Myję włosy najczęściej szamponami dla dzieci Hipp lub Babydream i zwykle na włosy przy skórze głowy aplikuję go dwukrotnie. Szamponami drogeryjnymi, z dużą ilośćią detergentów myłam włosy najczęściej raz. Moje włosy są nieco tłuste u nasady, a suche na końcach.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Niektóre szampony drogeryjne podrażniały mi skórę głowy i często po umyciu przy twarzy/ z przodu miałam bardzo napuszone włosy. Z kolei maska elseve czerwona obciążała moje włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku stosuję olej kokosowy 1-2 razy w tygodniu, zużyłam 2 butelki wcierki jantar, od 2 miesięcy biorę skrzyp w tabletkach. Ponadto ponad rok stosuję głównie szampony bez sls, parabenów itd oraz po każdym myciu maskę obecnie mleczną mila nakładaną od połowy włosów. Myję włosy letnią wodą, ostatnie płukanie wykonuję chłodną. Roszczesuję TT lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
Wykonałam test kubka i włosy nie idą na dno. Jutro zrobię test mąki i zdam relację.
Średnia porowatość, końcówki wyżej porowate
Cytat:
Napisane przez agatus84 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 30 min są cieniutki, lekko falujące
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci po chwili
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? przetłuszczają się codziennie u nasady, ale na długości wyglądają najlepiej na drugi dzień po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszkę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, puszą się (zwykle, czasem jest oklap)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? trudno powiedzieć, spięte są wygodne ale trochę ciągną
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. mięciutkie niteczki
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? już nie, do połowy ucha odrosty naturalne
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemów domyciem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie sprawdzają się lekkie odżywki, trudno je rozszesać bo lubią się plątać
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? pół roku
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, aczkolwiek Twój odrost może mieć porowatość niższą
Cytat:
Napisane przez zamulasz Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Różnie, nieraz godzinę dwie, a kiedy zwiążę włosy to mogą nie wyschnąc nawet przez całą noc. Zazwyczaj pierwsze schną końcówki. Kiedyś schły szybciej.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio trudno, łatwiej końcówki niż resztę. Kiedyś szybciej się moczyły.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? prawdopodobnie będzie sztywno odstawał od reszty fryzury
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? chyba przed myciem, niestety. po myciu w ogóle nie chcą się układac, nie chca sie nakrecic na lokowke (chociaz nie krece wlosow czesto za pomoca lokowki).
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak, zawsze błyszczą się bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam fale, zawsze bardzo łatwo się gniotą...
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości i się puszą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wygodniej mi w spiętych, ale faktycznie jak rozpuszczam to czuję ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie wiem, są miłe, nawilżone, ale troszke chropowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę z dyfuzorem, farbowałam kiedyś i prostowałam, ale dawno. Czasami zakręcę włosy na lokówkę. Ostatni raz farbowałam włosy henną i mam zamiar znowu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? mam problemy jeżeli szampon ma w sobie olejki czy silikony, ogólnie najlepiej sprawdza się szampon z SLS/SLES, ale od dawna już ich nie używam i dobrze sprawdzają się te dla dzieci jak np. BB
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
szampony z olejkami i silikonami, zbyt lekkie odżywki, zioła wysuszają mi włosy, jak również płukanki ziołowe, chociaż i tak od czasu do czasu je zrobie. Kosmetyki z alkoholem bardoz wysuszają mi włosy i są też bardzo wrażliwe na humekanty.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od półtora roku olejuje, od roku stosuję prawidłową pielęgnacje całkowicie.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, ale mocno przesunięte w stronę średniej
Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Dwie-Trzy godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nasadę włosów nie,ale końcówki tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? mega szybko spływa na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?Nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję mega ulgę gdy rozpuszczam włosy.Ale rozpuszczonych za bardzo nie lubię.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Lekko.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Ze świeżo wypranym ręcznikiem. Trochę suche i szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Tylko i wyłącznie farbuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Mam problem z domyciem z szamponem Baby Dream.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) Odżywka z Garniera avoado i masło karite,ale może za krótko jej używałam. Odżywka z MATRIXA nawilżająca fryzjerska .Z szamponów - Garnier,Timotei,Gliss Kur.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Nie pamiętam,ale chyba odkąd przestałam je prostować rok?Dwa?
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:11   #835
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Emciu, odpowiadam po kolei na pytania dziewczyn, skończyłam zgłoszenia ze strony 26. Ty napisałaś na 27 dopiero, cierpliwości, dojdę tam

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------


Średnia porowatość

Średnia porowatość, końcówki wyżej porowate

Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, aczkolwiek Twój odrost może mieć porowatość niższą

Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, ale mocno przesunięte w stronę średniej

Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Dziękuję Ci dobra kobieto byłam święcie przekonana,że mam wysoką albo tylko średnią Teraz czas znaleźć odpowiednią pielęgnację
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036

Edytowane przez Cos_
Czas edycji: 2013-10-29 o 14:22
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:17   #836
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
1. Około 40 minut
2. Raczej nie, ale nie są od razu mokre, chwilę nasiąkają wodą, w 10 sekund całe są zmoczone gdy polewam je wodą z prysznica.
3. Pasemko włosów nie wraca na swoje miejsce, jakby były krótsze to może by wracało, ale mam długie i miekkie włosy i nic prawie się nie rusza`
4. Najlepiej wyglądają od razu po umyciu.
5. Błyszczą się, szczególnie te spod spodu.
6. Można je łatwo zakręcić, ale są proste jak druty, szybko się rozprostowują. Takie cienkie i wiszące włoski.
7. Tracą objętość po rozczesaniu.
8. Obojętnie mi czy są w kitce czy rozpuszczone. Jak wysoko zrobię kitkę to wydaje się ich więcej po rozpuszczeniu.
9. Trochę się błyszczą
10. końcówki kojarzą mi się z wyłysiałymi piórami hehe są takie cienkie.
11.Nie farbuję nie prostuję i nie suszę włosów.
12.Nie mam problemów z myciem włosów.
13. Nie sprawdzają się kosmetyki do włosów cienkich i delikatnych, dużo szamponów jakby wysusza moje włosy i robią się matowe i wyglądają niezdrowo. Właściwie nie wiem co z nimi zrobić, żeby były zdrowe, ale nie płaskie.
14. W sumie nigdy intensywnie nie pielęgnowałam włosów. Od czasu do czasu nakładam różne odżywki. Czasami podcinam końcówki.
edytowane 29 październik 2013
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0201.jpg (64,0 KB, 24 załadowań)
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:52   #837
Auteczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Bardzo długo - jeśli zostawię je na noc lekko wilgotne to z takim się obudzę. W ciągu dnia jeśli nie użyję suszarki to ok 5-6 h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Chyba nie, w sumie to wystarczy większa wilgotność powietrza a już sie puszą, skręcają i wyglądają fatalnie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Elastycznie spłynie na swoją stronę ale tylko pierwszego dnia (w dniu umycia)
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają jakąś godzinę, dwie po suszeniu - wtedy jakby się uspokajają i nie są tak spuszone i w tym stanie trwają do wieczora
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak i to potwornie - jeśli pierwszego dnia po umyciu zwiążę kłaczki w kok to rano są jeszcze powykręcane. Wystarczy przypiąć je spinką podczas nakładania makijażu aby potem przez cały dzień było widać urocze wgniecenie od wsuwki :/
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Stają się świeże - jeśli ich nie czeszę co kilka godzin wyglądają jak niemyte
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie czuję ulgi za to co chwilę muszę poprawiać upięcie bo skubane szybko się z niego wyplątują
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Błyszczą ładnie z wyjątkiem 2-3 cm końcówek - te są zawsze spuszone, nawet świeżo po ścięciu..
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
W dotyku są gładkie, elastyczne
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję ani nie prostuję. Suszę każdego dnia bo inaczej z domu wyjść nie mogę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, wcale
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Oleje - sprawiają że włosy wyglądają na lekko nieświeże. Perfumowane szampony z drogerii - sprawiają że szybciej się przetłuszczają, potwornie ciężko je rozczesać i są sztywne
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 7 lat (łoo matko - kawał czasu

Z góry dziękuję i czekam na wskazówki co robię źle a co dobrze.
Aha, kiedyś je farbowałam - jakieś 4-5 lat temu i wtedy pięknie błyszczały
Auteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:34   #838
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Emciu, odpowiadam po kolei na pytania dziewczyn, skończyłam zgłoszenia ze strony 26. Ty napisałaś na 27 dopiero, cierpliwości, dojdę tam

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------


Średnia porowatość

Średnia porowatość, końcówki wyżej porowate

Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, aczkolwiek Twój odrost może mieć porowatość niższą

Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, ale mocno przesunięte w stronę średniej

Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Dziękuję
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:10   #839
honey92
Raczkowanie
 
Avatar honey92
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 288
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Kascysko, dziękuję bardzo
honey92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:30   #840
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Odpowiadam w imieniu koleżanki, która nie ma konta na wizaz, a bardzo jej zależy, by dowiedzieć się, jaką ma porowatość.
Ma włosy cieniowane , trochę za ramiona. Nie farbowane.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli, czasami zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czasami, zależy jak długo noszę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę i prostuję czasami
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie wiem sama, nie używam dużo kosmetyków
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Nie angażuję się w to
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.