Grudki na twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-08, 15:44   #31
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Grudki na twarzy

ja to nie wiem mam wrazenie ze mam pod skóra ziarenka piasku tosz to jakaś zmora okropieństwo i już nie wiem czy isc do kosmetyczki czy szukać kolejnego dermatologa (do tej pory byłam u 3 i gucio mi pomogli)........tragedia
lolika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 18:08   #32
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Talking Dot.: Grudki na twarzy

Witam ponownie, tym razem juz po wizycie u pani dermatolog. Po bliższym przyjrzeniu się moim grudkom pani lekarz stwierdziła iż jest to nic innego jak zaczopowane gruczoły łojowe ponieważ mam je głębiej pod skórą a poza tym rozwijają się nieco inaczej (w innym tempie) niż u wszystkich ludzi. I stąd właśnie mój problem z grudkami. Jako panaceum zaproponowała mi zabieg mikrodemabrazji oraz żel differin do stosowania miejscowego. Z powodu bardzo wrażliwej i naczyniowej skóry musiałam jeszcze się zaopatrzyć w serum na naczynka Avene i w sumie to wszystko narazie. Po pierwszym nałożeniu na noc differinu moja skóra zareagowała tak jak przypuszczałam czyli bardzo reaktywnie - dziś rano zrywałam jej płaty z policzka. A teraz, czyli wieczorem wylazły trzy okropne pryszcze na brodzie, które wcześniej były ukryte głęboko pod skórą. Ciekawe co się będzie działo dalej, heh, mam nadzieję że nie zamienię się w Królewnę Fionę. Podzielę się kolejnymi spostrzeżeniami już po zabiegu mikrodemabrazji. Pozdrawiam, Astra.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 22:34   #33
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Grudki na twarzy

u mnie tez napewno nie alergia. te grudki sa gleboko pod skora, sa bolesne i z trudnoscia ( a czesem wogole) nie da sie ich wysicisnac..
Trzeba by sprobowac tej tetracyklinki
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 22:36   #34
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Grudki na twarzy

Astra, napisz co z twej kuracji wyniklo!!
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 12:45   #35
anusia14
Raczkowanie
 
Avatar anusia14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 47
Wink Dot.: Grudki na twarzy

Hej dziewczyny!
Polecam DAVERCIN w postaci żelu, dostaniecie go w każdej aptece i jest tani. Kosztuje około 11 zł. Ja go używałam właśnie na takie grudki, które miałam na czole i na policzkach. Jest świetny! Zniknęły mi te paskudztwa na policzkach i część na czole. Minusem tego żelu jest to, że wysusza skórę, a na początku używania skóra piecze. Ale warto spróbować!!! Pozdrawiam
anusia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 14:17   #36
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Grudki na twarzy

Czesc ja tez mam z tym problem.To nie prawda ze po dwoch miesiacach to zniknie wlasnie ze nie ,a przeciwnie nasila sie to i przeksztalca sie w WAGRY (((Ja to staram sie wyciskac i potem przecieram buzie spirytusem lub woda utleniona. Zazywam witaminy A+ E.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 18:08   #37
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez kathja86 Pokaż wiadomość
Astra, napisz co z twej kuracji wyniklo!!
Cóż wyniknęło, tyle i aż tyle, że grudki zaczęły wychodzić powoli jako zaskórniki i można je nawet usunąć. Minusem stosowania kremu Differin w przypadku mojej skóry jest okropne wysuszenie , jej podrażnienie i łuszczenie się. Wieczorem piecze niesamowicie i musiałam na kilka dni zaprzestać używania tego żelu i mocno nawilżać skórę. Na mikrodemabrazję wybiorę się za jakieś dwa tygodnie a do tego czasu będę stosować differin i jednocześnie Diroseal na rozszerzone naczynka i rumień, które są moją zmorą na twarzy.
Pozdrawiam, Astra.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-18, 19:04   #38
kathja86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 179
Dot.: Grudki na twarzy

No to bez zadnych rewelacji.. :/ Myslalam, differin bedzie tym <zlotym srodkiem> i obudzisz sie z gladzidka buzia.. Bo wyciskanie zaskornikow to tez nie za fajnie.. :/
Kurcze, jednak nie ma tak latwo..
kathja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 23:32   #39
ole_sia
Przyczajenie
 
Avatar ole_sia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Grudki na twarzy

Może ja także ponownie odwiedzę dermatologa?

Mam zaleczony ropny trądzik, po latach walki wreszcie się udało , ale zostały grudki, otwarte zaskórniki, rozszerzone pory i tak w sumie to wolę walczyć z zaskórnikami niż grudkami. U mnie te grudki można wycisnać z duuuużym nakładem siły, ale pozostaje ranka, a czasem nawet pojawia się zmiana ropna. wyciskania grudek nie polecam

ile kosztuje mikrodermabrazja?
__________________
Miłość jak anioł, który podnosi mnie, gdy moje skrzydła zapominają jak latać
ole_sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 09:11   #40
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez ole_sia Pokaż wiadomość
Może ja także ponownie odwiedzę dermatologa?

Mam zaleczony ropny trądzik, po latach walki wreszcie się udało , ale zostały grudki, otwarte zaskórniki, rozszerzone pory i tak w sumie to wolę walczyć z zaskórnikami niż grudkami. U mnie te grudki można wycisnać z duuuużym nakładem siły, ale pozostaje ranka, a czasem nawet pojawia się zmiana ropna. wyciskania grudek nie polecam

ile kosztuje mikrodermabrazja?
Witaj Olesia, co do mikrodemabrazji to w Lublinie kosztuje około 100-120 złotych za jeden zabieg i z tego co usłyszałam pomaga przy bliznach po trądziku i rozszerzonych porach. Koleżanki siostra robiła go dwa razy i po zabiegu ma ponoć skórę jak niemowlę - gładziutką, bez widocznych porów a i blizny zagoiły się tak, że ja ich gołym okiem nie widziałam. Niestety pozostały tak zwane kaszaki, z którymi teraz walczy. Mimo tego warto chyba wydać te pieniądze, by pozbyć się starych blizn i odświeżyć skórę. Pozdrawiam, Astra.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 11:20   #41
anusia14
Raczkowanie
 
Avatar anusia14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 47
Exclamation Dot.: Grudki na twarzy

Dziewczyny! Polecam lek DAVERCIN w postaci żelu, kosztuje około 12 zł i dostępny jest tylko w aptekach, czasami da sie go kupic bez recepty, w niektórych aptekach mozna go dostać bez recepty. Mi się udało. Może wysuszac skórę, ale nie martwcie się, po skończonej kuracji mozna smarowac zwykłym kremikiem i będzie okJetem po kuracji Davercinem i jestem baardzo zadowolona, tez mialam takie grudki i zeszły mi w duzych ilosciachPozdrawiam
anusia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 16:41   #42
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Grudki na twarzy

Ja teraz mam trzy małe grudki... Na dolnej powiece, policzku i na skroni. Ale chyba wiem po czym - po oczyszczaniu u kosmetyczki
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:03   #43
ciapek
Przyczajenie
 
Avatar ciapek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Grudki na twarzy

dziewczyny przepraszam,ze sie wtracam,ale wydaje mi sie ze macie tradzik grudkowo-krostkowy
Mialam identyczne objawy.Teraz juz jestem po leczeniu i moja cera wyglada rewelacyjnie.Tylko nie wyciskajcie bo wam blizny zostana!
Wiecej o moim leczeniu pisalam w watku "tradzik grudkowo-krostkowy"
pozdrawiam
ciapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 11:48   #44
sava86
Raczkowanie
 
Avatar sava86
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 135
GG do sava86
Dot.: Grudki na twarzy

Ja też mam pełno jakiejś kaszy na całym czole. I nie wiem skóra zaczęła mi schodzić z twarzy (może to przez ogrzewanie mieszkania). Poczekam, zobaczę. Póki co stosuje dermosan-krem z wit. A i E. No i staram się ograniczać to co naprawdę lobię a mianowicie ostra pepperoni i czekoladę. Jak nie jem tych produktów to jest tego troszeczkę mniej. Tak czytam i chyba zdecyduje się na ten differin a może davercin bo chyba mają takie same właściwości.

Edytowane przez sava86
Czas edycji: 2011-12-16 o 10:20
sava86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 15:37   #45
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Grudki na twarzy

Rozumiem , że chodzi wam o takie podskórne grudki, Ja mam takie ale na policzkach , więcej na prawym , na lewym prawie nie mam, tego nie widac kiedy sie pomaluję, tylko dopiero jak "naciągne policzek" to odróżniaja sie kolorem , są to takie blade grudki, niekiedy mnie to korciło i wyciskałam , jednak reobiłam na buzi rany i dałam spokój, ostatnio byłam u dermatologa i przepisala mi na trądzik maśc, (na recepte około 25 zł) ACNE MAt, i powiem wam , że zauwazyłam zmiene tych moim okropnych grudek... być może wam tez pomoże, to jest maść wysuszająca.. może nawet za bardzo...
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 17:17   #46
sava86
Raczkowanie
 
Avatar sava86
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 135
GG do sava86
Dot.: Grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
ostatnio byłam u dermatologa i przepisala mi na trądzik maśc, (na recepte około 25 zł) ACNE MAt, i powiem wam , że zauwazyłam zmiene tych moim okropnych grudek... być może wam tez pomoże, to jest maść wysuszająca.. może nawet za bardzo...
Hmm też miałam to przepisane... Używałam przez tydzień, ale zalecenie miałam używać przez co najmniej pół roku, a to trochę długo. Różnicy nie zauważyłam Pzdr

Edytowane przez sava86
Czas edycji: 2011-12-16 o 10:18
sava86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 19:26   #47
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Grudki na twarzy

ja mam ten sam problem używam maści złuszzających ale jak byłam ostratnio u mojej derm. to kazała mi iśc do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy bo mówi że to tak głeboko siedzi że trzeba wycisnąc bo masciami nie darady do końca
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 16:38   #48
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Grudki na twarzy

Wydaje mi się tak jak napisała ciapek, że to jest trądzik grudkowo-krostkowy.
Też go mam
Zaraz poszukam sobie, ciapek, Twojego wątku na ten temat, bo ciekawa jestem co Tobie pomogło
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 10:36   #49
brokat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6
Dot.: Grudki na twarzy

A ja wiem co Wam wszystkim dolega! Jestem pewna,że wszystkie macie grzywki,prawda (ew.włosy na twarzy,pejsy itp.). Niektóre typy cery w połączeniu z grzywka dają własnie taki efekt-grudki! Spróbujcie zmienić fryzurę,bo grudki pojawiaja sie w miejscach,które mają kontakt z włosami!
brokat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-29, 15:36   #50
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Grudki na twarzy

Cytat:
Napisane przez brokat Pokaż wiadomość
A ja wiem co Wam wszystkim dolega! Jestem pewna,że wszystkie macie grzywki,prawda (ew.włosy na twarzy,pejsy itp.). Niektóre typy cery w połączeniu z grzywka dają własnie taki efekt-grudki! Spróbujcie zmienić fryzurę,bo grudki pojawiaja sie w miejscach,które mają kontakt z włosami!
Nie do końca prawda bo ja mam takie gródki na brodzie a tam włosów nie mam
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:13   #51
Senegalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Grudki na twarzy

Dołączam sie z takim samym problemem. ehh stosowałam kremy maśći i peelingi najpierw na własną rękę potem z przepisu dermatologa i...........nic;/ Jedyny efekt to mocno przesuszona skóra bez zadnej poprawy. Niedawno pewna znajoma poradziła mi zastosowac kozie mleko. moze to zabrzmi dziwnie ale poki co pomaga przede wszystkim nawilzylo mi skore wysuszona przez masci i kremy no powoli moja skora wygładza się. Nie wiem jak długo to potrwa i nie gwarantuje ze działa u kazdego. Ale mysle ze warto sprobowac bo to najtansza kuracja jaka do tej pory stosowałam. duży wpływ na zanikanie grudek u mnie mialo tez wyrzucenie z jadłospisu czekolady.
Senegalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 19:00   #52
asandra
Raczkowanie
 
Avatar asandra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 37
GG do asandra
Dot.: Grudki na twarzy

Cześć dziewuszki

te grudki to chyba skalanie boże to swinstwo utzrymuje sie na mojej buzi okolo 6 miesiecy poczatkowo zaniedbalam i wyciskalam (tak naprawde nic z tego nie wyszlo tylko taki bardzo boloncy babel)ale moja pani dermatolog przepisala mi na to masc ichtiolowa to jest masc na ropne stany i owrzodzenia i teoria jest taka ze trzeba ja stosowac aby te grudki wyszly na wierzch skory no i mozna je bylo jakims antybiotykiem wysuszyc na dzien dzisiejszy nie mam za duzo tych krostek wiekszosc mi wyszla ale dalej stosuje kuracje z masci mam nadzieje ze wyjdzie wszystko bo niekiedy jak patrze na buzie moich znajmomych to az mi sie siebie rozbi zal i dola lapie a ta masc kosztuje okolo 2 zl i smaruje sie nia na noc i uwaga zeby nie pobrudzic poscieli albo ubrania bo nie zejdzie
__________________
Chcesz ukryć twarz - wyjdź nago.
— Stanisław Jerzy Lec
asandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 00:07   #53
Beatriceee
Raczkowanie
 
Avatar Beatriceee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 45
Dot.: Grudki na twarzy

"NNKT są również obecne w sebum (ludzkim łoju) regulując jego skład. Sebum mające prawidłowy skład swobodnie wypływa z gruczołów. Niedobór NNKT w łoju prowadzi do wielu komplikacji i chorób. Zbyt gęsty łój może powodować zatykanie gruczołów oraz mieszków włosowych. W zatkanym mieszku mogą rozwinąć się bakterie acnes odpowiedzialne za trądzik. Nieprawidłowy skład łoju zwiększa transepidermalną utratę wody. Nieprawidłowy skład może również podrażniać naskórek doprowadzając do jego zgrubienia i zaburzenia prawidłowego funkcjonowania."
Źródło: http://www.ecospa.pl/niezbedne-niena...zowe-a-23.html

Moze to jest zródło naszych problemów z grudkami? Mi pozostało ich troche na czole. Po paru dniach stosowania benzacne, one ustepuja. Ale jak tylko przestane go stosowac to znowu sie pojawiaja. Tak myślałam, zeby zaczac stosować nienasycone kwasy tłuszczowe jako suplement diety, w jakis tabletkach. Co o tym sadzicie?
Beatriceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 07:47   #54
japan72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Grudki na twarzy

CZy któaz z was nie uzywała przypadkiem kosmeteyków w silikonem???U mnie pojawiło się to samo czyli grudki pod skóra i podejrzewam baze z silikonem której uzywałam namiętnie......A przeceiż teraz większośc kremów ma w skłądzie silikony.....
japan72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 04:39   #55
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Grudki na twarzy

podbijam temat, ponieważ ja też mam takie jakieś dziwne zaskórniki - jakieś takie grudki, to nie jest pryszcz, nie jest ciemne, nie jest to rozszerzony por i nie są to prosaki, a taki biały makaron (jak się wyciśnie) i to na dodatek mam to na suchych policzkach :/ peeling na to nie działa, maseczka również, nawet zaczęłam używać mydełka antybakteryjnego, ale też nie pomaga. Te grudki widać pod pewnym kątem, bo tak na wprost nie widać.
Wiecie co na to pomaga?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.