Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 19:11   #1
agiantkaa
Raczkowanie
 
Avatar agiantkaa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 237
Red face

Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)


Cześć kochani. Mam nadzieję, że choć ktoś tu napiszę. Postanowiłam założyć taki wątek, ponieważ borykam się z problemem nadciśnienia od jakiegoś czasu. Biorę codziennie leki i mam ciągłe skoki. Stosuję dietę, a dokładniej ograniczanie soli i wszystko co zdrowe, a także nie mogę ćwiczyć. Jeśli znajdzie się tu ktoś z taką przypadłością to odezwijcie się. Chętnie wymienię się doświadczeniem(niewielkim ) i poplotkuję na różne tematy Trzymajcie się ciepło i niskiego życzę
agiantkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:47   #2
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Też mam nadciśnienie, swego czasu narobiło mi sporo problemów. Przy dobrych lekach (moje były już zmieniane kilka razy) można funkcjonować U mnie wykryto je w 2009 roku.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:34   #3
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Hej, ja też leczę się na nadciśnienie, już ładnych parę lat. Jakiś czas temu trochę mi to ciśnienie się uspokoiło i sobie odpuściłam leczenie, przestałam chodzić do kardiologa , do czasu aż dopadła mnie inna choroba i lekarka mnie "przydybała" , opierdzieliła i znowu zaczęlo się leczenie i łażenie po lekarzach, ja dodatkowo mam arytmię i tachykardię
Ale nie słyszałam nic o tym że nie wolno mi ćwiczyć, owszem nie forsować się , nie stresować ( ciekawe jak, znacie sposób? )
No i u mnie to jest tak , że wystarczy że szybciej o domu pośmigam, np sprzątając a już serce wali jak szalone.
Też macie tak że w upały czujecie się kiepsko? Nie lubię zimy ale ma jeden plus- nie ma popuchniętych kończyn i napęczniałych żył .

__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:56   #4
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
Hej, ja też leczę się na nadciśnienie, już ładnych parę lat. Jakiś czas temu trochę mi to ciśnienie się uspokoiło i sobie odpuściłam leczenie, przestałam chodzić do kardiologa , do czasu aż dopadła mnie inna choroba i lekarka mnie "przydybała" , opierdzieliła i znowu zaczęlo się leczenie i łażenie po lekarzach, ja dodatkowo mam arytmię i tachykardię
Ale nie słyszałam nic o tym że nie wolno mi ćwiczyć, owszem nie forsować się , nie stresować ( ciekawe jak, znacie sposób? )
No i u mnie to jest tak , że wystarczy że szybciej o domu pośmigam, np sprzątając a już serce wali jak szalone.
Też macie tak że w upały czujecie się kiepsko? Nie lubię zimy ale ma jeden plus- nie ma popuchniętych kończyn i napęczniałych żył .
Co do pierwszego pogrubionego-witam w klubie Biorę na to Bisoratio 10, poza lekiem na ciśnienie.
Co do drugiego-w upały czuję się doskonale. Lekarz zawsze odradza mi moje wyjazdy do Grecji, ale ja zawsze jadę i wracam w pozycji pionowej a nie w takiej, w jakiej mi grozi, że wrócę
Poza tym, należy pamiętać, że nie wolno samemu sobie odstawiać leków, tylko być pod kontrolą lekarza.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:36   #5
agiantkaa
Raczkowanie
 
Avatar agiantkaa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 237
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Witam tachykardczyków ! Również ją mam i biorę na to Hydroxyzinum oraz na nerwicę Ja i nerwica Kocham Polskę za naszych lekarzy, po prostu kocham. Ja dopiero mam wykryte, a więc nie wiem jak będzie w upały. Powiedzcie mi szczerze... wyleczył się ktoś z tego dziadostwa??? Tak zupełnie? Macie jakąś określoną dietę? Co jest przyczyną Waszego nadciśnienia? Pozdrawiam.
agiantkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:44   #6
poziomkalol
Raczkowanie
 
Avatar poziomkalol
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Krynica/Strasbourg
Wiadomości: 267
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cześć dziewczyny; uważam, że pomysł na wątek super, sporo ludzi nawet bardzo młodych obecnie zmaga się z tą chorobą. Ja osobiście nie, ale moja mama (68 lat) od paru miesięcy obserwowała u siebie dziwne objawy (osłabienie, spadek wagi, zawroty głowy, ogromną nerwowość). Rozpoczęła za moją namową regularne pomiary ciśnienia i wartość skurczową ma w granicach 150- 180, momentami 190, 195, rozkurczową - w normie. Była u lekarza, który też ma nadciśnienie i nawet przeszedł udar mózgu w wyniku powikłań, rozmawiała z nim długo, ale nie zdecydowała się na branie leków chemicznych. Twierdzi kategorycznie, że są toksyczne i mają wiele działań ubocznych, a na razie ma dobre wyniki krwi, więc "będzie leczyć się naturalnie". Parzy całymi dniami zioła (nagietek, kwiatostan głogu, mniszek, kozłek), wyeliminowała sól z diety (całkowicie, więc np. nie je chleba, bo w nim zawsze sól się pojawia), codziennie gotuje na parze kawałek ryby, zażywa olej z wiesiołka, zabiega o spokój - na całe dnie wyłącza radio i telewizję; stara się spacerować raz dziennie, unika ojca, który ją nieodmiennie denerwuje, unika trudnych rozmów z kimkolwiek, aby się nie złościć, ucina sobie drzemkę po południu...
Wszystkie te zabiegi przynoszą bardzo skromne efekty, zawsze znajdzie się coś, co ją "zdenerwuje" (u niej nadciśnienie = większa pobudliwość) - po około dwóch miesiącach udało jej się obniżyć ciśnienie skurczowe średnio o około 10 jednostek (mmHg), jednak wciąż jest dość niestabilne.
Potwornie się o nią martwię. Jest niesłychanie uparta i nie daje się przekonać do leków. Prosiłam wszystkich członków rodziny i jej przyjaciół o dyskretny "lobbing" w sprawie leczenia. Niestety mama idzie w zaparte, wysłuchuje, po czym zmienia temat, czasem nawet kłamie, że "coś bierze". Ja sama niemal nie dostałam zawału(!) kiedy mamie raz ciśnienie skoczyło do 230. Jej nadciśnienie i ciągła obawa o jej zdrowie (jest najbliższą mi osobą) dosłownie spędza mi sen z powiek, zaczęłam mieć różne coraz poważniejsze zaburzenia związane ze stresem. Jednocześnie staram się nie zdradzić przed nią z tymi problemami (chociaż to trudne, bo teraz z nią mieszkam), żeby jej nie stresować i kontynuuje subtelne namowy, sugestie. Wciąż bezzskuteczne. Ja postrzegam "chemiczne" leki jako środek na stabilizację rozhuśtanego ciśnienia i zmniejszenie ryzyka powikłań ze strony nerek, oczu, serca. Tabletki wydają się potrzebne w tej sytuacji, ale z drugiej strony szanuję wolność mojej mamy i jej - było nie było - dużą wiedzę o zdrowiu, siebie samej.
Co byście doradziły?

Dodam, że ze względu na stan mamy przeszłam na pracę w domu i zawiesiłam wyjazd (powrót) do pracy za granicą.

Edytowane przez poziomkalol
Czas edycji: 2014-01-30 o 13:47
poziomkalol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:57   #7
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez agiantkaa Pokaż wiadomość
Witam tachykardczyków ! Również ją mam i biorę na to Hydroxyzinum oraz na nerwicę Ja i nerwica Kocham Polskę za naszych lekarzy, po prostu kocham. Ja dopiero mam wykryte, a więc nie wiem jak będzie w upały. Powiedzcie mi szczerze... wyleczył się ktoś z tego dziadostwa??? Tak zupełnie? Macie jakąś określoną dietę? Co jest przyczyną Waszego nadciśnienia? Pozdrawiam.
Chyba genetyka, tzw. nadciśnienie tętnicze pierwotne, czy samoistne, gdzie przyczyna nie została poznana. Z rodziców, mama ma nadciśnienie, tata nie, moi dziadkowie też mają. W ciągu pół roku (z innych powodów zdrowotnych oczywiście) schudłam ponad 20kg, a ciśnienie mi przez to nie spadło Trzeba pamiętać, że leki na nadciśnienie bierze się całe życie. Polecam ciekawy wywiad, jaki kiedyś czytałam, ale to bardziej dla tych, które w sumie mało wiedzą o nadciśnieniu http://krakow.naszemiasto.pl/serwisy...ycie,id,t.html

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez poziomkalol Pokaż wiadomość
Potwornie się o nią martwię. Jest niesłychanie uparta i nie daje się przekonać do leków. Prosiłam wszystkich członków rodziny i jej przyjaciół o dyskretny "lobbing" w sprawie leczenia.
I słusznie, że się o nią martwisz. Pamiętam, jak mnie wzięli do szpitala, bo mi skoczyło do 240/140, bicie serca ponad 150, myślałam, że już po mnie. Trzeba pamiętać, że to cichy zabójca. Porozmawiaj z nią, co jej może grozić, udar, zawał...Lekarz jej to wszystko powinien powiedzieć. Gorzej, jak ktoś jest właśnie taki uparty. Mój mąż też bierze jakieś "ziołowe" leki od wielu lat, które specjalnie nie działają, ale on niczym "truć" się nie będzie
__________________
All I Have To Do Is Dream...

Edytowane przez agniesiaa
Czas edycji: 2014-01-30 o 17:35
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 15:56   #8
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez agiantkaa Pokaż wiadomość
Witam tachykardczyków ! Również ją mam i biorę na to Hydroxyzinum oraz na nerwicę Ja i nerwica Kocham Polskę za naszych lekarzy, po prostu kocham. Ja dopiero mam wykryte, a więc nie wiem jak będzie w upały. Powiedzcie mi szczerze... wyleczył się ktoś z tego dziadostwa??? Tak zupełnie? Macie jakąś określoną dietę? Co jest przyczyną Waszego nadciśnienia? Pozdrawiam.
najczęściej trzeba się leczyć już zawsze

U mnie badano ale nie wiadomo , najprawdopodobniej odziedziczyłam i to z obydwu stron
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 15:57   #9
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Też mam problem z wysokim ciśnieniem. Nie biorę jeszcze leków, bo moja pani doktor zaleciła najpierw trochę badań porobić, a potem zdecydujemy co i jak.
Bardzo mnie to męczy, najczęściej moje ciśnienie jest w granicach koło 140 do 150 na 85 do 95, ale zdarzało się i 101 Puls też zawsze za wysoki. Myślę, że jak na 22 lata to stanowczo za dużo
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 16:00   #10
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

poziomkalol ciężka sytuacja moim zdaniem jeżeli mama nie zacznie się leczyć to mogą być kłopoty Trzeba ją jakoś zmusić do podjęcia leczenia, koniecznie, póki nie jest za późno .

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Też mam problem z wysokim ciśnieniem. Nie biorę jeszcze leków, bo moja pani doktor zaleciła najpierw trochę badań porobić, a potem zdecydujemy co i jak.
Bardzo mnie to męczy, najczęściej moje ciśnienie jest w granicach koło 140 do 150 na 85 do 95, ale zdarzało się i 101 Puls też zawsze za wysoki. Myślę, że jak na 22 lata to stanowczo za dużo
ale badania już robisz? i kiedy idziesz z wynikami?
bo w zasadzie powinnaś od razu dostać jakąś małą dawkę przynajmniej , w Twoim wieku takie ciśnienie to o dużo za dużo, w moim zresztą też
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 16:02   #11
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
No i u mnie to jest tak , że wystarczy że szybciej o domu pośmigam, np sprzątając a już serce wali jak szalone.
Mam tak samo Nie mogę mieszkania posprzątać, bo zaraz serce wali i cała 'chodzę'

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
ale badania już robisz? i kiedy idziesz z wynikami?
bo w zasadzie powinnaś od razu dostać jakąś małą dawkę przynajmniej , w Twoim wieku takie ciśnienie to o dużo za dużo, w moim zresztą też
Zostało mi jedno badanie do zrobienia w sumie. Zrobię w przyszłym tygodniu. Też myślę, że powinnam coś już dostać, bo z tym nie ma żartów z tego co się orientuję
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:59   #12
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

U mnie z kolei w drugą stronę - niskie ciśnienie od zawsze.
A dla Was Kobietki polecam sok z aronii, poza tym zestaw wg Klimuszki.
Fajnie jakby lekarz był ogarnięty i potrafił połączyć medycynę akademicką z ziołami.
Znam osoby, które dzięki takim praktykom zeszły z leków farmakologicznych.
Trzymam kciuki za Wasze leczenia.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 18:59   #13
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
U mnie z kolei w drugą stronę - niskie ciśnienie od zawsze.
A dla Was Kobietki polecam sok z aronii, poza tym zestaw wg Klimuszki.
Fajnie jakby lekarz był ogarnięty i potrafił połączyć medycynę akademicką z ziołami.
Znam osoby, które dzięki takim praktykom zeszły z leków farmakologicznych.
Trzymam kciuki za Wasze leczenia.
Ja jednak pozostanę przy moim zestawie.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:13   #14
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Dobry wieczór.
Dołączę i ja. Od 11 lat zmagam się z nadciśnieniem. Niestety mam uwarunkowane genetycznie i nic z nim nie zrobię, nie odstawię leków. Jedna próba była i skończyło się po tygodniu 178/124.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 15:40   #15
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór.
Dołączę i ja. Od 11 lat zmagam się z nadciśnieniem. Niestety mam uwarunkowane genetycznie i nic z nim nie zrobię, nie odstawię leków. Jedna próba była i skończyło się po tygodniu 178/124.
Ja raz odstawiłam na weekend i ledwo to przeżyłam, zimne poty mnie oblały i myślałam, że mi serce wyskoczy. Ale to było dawno temu Teraz mam pojemnik na leki i nad wszystkim już panuję
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 15:57   #16
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Mi aktualnie pojemnik nie jest potrzebny, bo rano biorę tylko 1/2 tabletki gdzie wcześniej brałam dwa rodzaje leków.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 18:16   #17
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Mi aktualnie pojemnik nie jest potrzebny, bo rano biorę tylko 1/2 tabletki gdzie wcześniej brałam dwa rodzaje leków.
A ja biorę różne leki, więc łatwiej mi mieć nad tym kontrolę.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 09:16   #18
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Ja też mam inne, ale to bardzo mało, jak na razie nie potrzebuje pudełka, jakbym brała po 5 albo więcej to bym miała pudełeczko.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 10:00   #19
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Ja też mam inne, ale to bardzo mało, jak na razie nie potrzebuje pudełka, jakbym brała po 5 albo więcej to bym miała pudełeczko.
Ty nie potrzebujesz, a ja tak.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:29   #20
agiantkaa
Raczkowanie
 
Avatar agiantkaa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 237
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Kochane.. też macie takie skoki po zjedzeniu rzeczy nam zabronionych? Czyli solonych - lekko itp. oraz po kilkugodzinnym spóźnieniu z wzięciem tabletki? Cholerka. Zastanawiam się czy nie zmienić
Przede wszystkim - co jecie? Jakieś specjalne diety? Pozdrawiam
agiantkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:57   #21
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Ja jeszcze leków nie biorę i jem też normalnie raczej chociaż to błąd na pewno. Fast food czasem też się zdarzy, a dania bez soli mi nie smakują Chociaż jak będzie mus to zrezygnuję. Aa, od jakiegoś czasu staram się codziennie pić minimum szklankę soku pomidorowego i to by było na tyle jeśli chodzi o moją 'dietę'
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 15:20   #22
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

U mnie przesunięcie o godzinę, dwie czy nawet trzy nie powodowało podwyższonego ciśnienia. U mnie ciśnienie skakało jak w krótkim czasie zjadłam za dużo fast foodów, czipsów, słodyczy, a tak to nie mam problemów. Minimum 2 razy w tygodniu pływam.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Ja jeszcze leków nie biorę i jem też normalnie raczej chociaż to błąd na pewno. Fast food czasem też się zdarzy, a dania bez soli mi nie smakują Chociaż jak będzie mus to zrezygnuję. Aa, od jakiegoś czasu staram się codziennie pić minimum szklankę soku pomidorowego i to by było na tyle jeśli chodzi o moją 'dietę'
Jak masz podwyższone to ja bym nie ryzykowała i przeszła się do lekarza żeby chociaż wykonać EKG. Mój kuzyn (miał 25 lat) zwlekał z pójściem do lekarza, skakało mu ciśnienie, ale twierdził że jest młody, nie ma powodów do chorowania. W niecały miesiąc dostał śmiertelnego zawału.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:41   #23
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez justka89 Pokaż wiadomość
Jak masz podwyższone to ja bym nie ryzykowała i przeszła się do lekarza żeby chociaż wykonać EKG. Mój kuzyn (miał 25 lat) zwlekał z pójściem do lekarza, skakało mu ciśnienie, ale twierdził że jest młody, nie ma powodów do chorowania. W niecały miesiąc dostał śmiertelnego zawału.
Robiłam EKG, wyszło w porządku. Ja wiem, że muszę to leczyć, bo to niebezpieczne
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 21:00   #24
agiantkaa
Raczkowanie
 
Avatar agiantkaa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 237
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Robiłam EKG, wyszło w porządku. Ja wiem, że muszę to leczyć, bo to niebezpieczne
Lecz, lecz dziewczyno! Jedna tabletka dziennie krzywdy Ci nie zrobi!
agiantkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 09:35   #25
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Cytat:
Napisane przez agiantkaa Pokaż wiadomość
Lecz, lecz dziewczyno! Jedna tabletka dziennie krzywdy Ci nie zrobi!
Ale czemu do mnie krzyczysz? I czy ja nie chcę się leczyć? Lekarka nie chciała jak na razie mi przepisać, a ja się zdałam na nią.
A Ty uważasz, że skoro bierzesz leki i trzymasz dietę, a mimo to masz ciągłe skoki to to jest normalne? Przecież możesz mieć źle dobrane.
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."

Edytowane przez Buzzerka
Czas edycji: 2014-02-07 o 09:39
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 14:09   #26
cotto
Przyczajenie
 
Avatar cotto
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Ja nie wiem w sumie, czy to już poważna sprawa - niedociśnienie. Ale dolne mam w granicach 60. Wiem, że niektórzy mają jeszcze niższe, ale ja jakoś wyjątkowo to odczuwam: częste zawroty głowy, poczucie osłabienia. Ale nie wiem czy to się już kwalifikuje do leczenia.
cotto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:38   #27
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Ciśnieniowe kobietki - łączmy się ! :)

Mi od kilku dni szwankuje ciśnienie, biorę całą tabletkę. Jak będzie takie wysokie to będę musiała pójść do lekarza.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 18:38:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.