Co wolno a czego nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 22:25   #1
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108

Co wolno a czego nie?


W miarę swojego 'stażu' na wizażu (ładnie mi się zrymowało ) staję się coraz odważniejsza i łaknę wiedzy. Nie znalazłam podobnego tematu, zaznaczam, że szperałam w wyszukiwarce, jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Jeżeli podobny wątek już powstał bardzo proszę o podanie linku i z góry przepraszam.

Jakie zabiegi można przeprowadzać bez kursu? Mam na myśli różne odmiany manicure, np. czy osoba po odbytym szkoleniu z manicure cążkowego czy innego może wprowadzić i wykonywać LEGALNIE zabieg manicure japońskiego bez wcześniejszego szkolenia z tej metody?

I czy osoba po kursie kosmetycznym z np. kwasów (przeważnie trwają takie od 1 do 3 dni) także może bez ukończenia żadnego studium czy studiów w kierunku kosmetycznym/kosmetologii przeprowadzać takie zabiegi? Zauważyłam, że jest mnóstwo takich kursów i nie wiem co myśleć o takim 'przeszkoleniu'. Ja bym troszkę się bała. Może zmienicie mój punkt widzenia .

Czyli temat o tym co wolno wykonywać a czego nie bez wcześniejszego przeszkolenia.

Edytowane przez Aaerin
Czas edycji: 2012-01-31 o 22:26
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 23:08   #2
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
W miarę swojego 'stażu' na wizażu (ładnie mi się zrymowało ) staję się coraz odważniejsza i łaknę wiedzy. Nie znalazłam podobnego tematu, zaznaczam, że szperałam w wyszukiwarce, jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Jeżeli podobny wątek już powstał bardzo proszę o podanie linku i z góry przepraszam.

Jakie zabiegi można przeprowadzać bez kursu? Mam na myśli różne odmiany manicure, np. czy osoba po odbytym szkoleniu z manicure cążkowego czy innego może wprowadzić i wykonywać LEGALNIE zabieg manicure japońskiego bez wcześniejszego szkolenia z tej metody?

I czy osoba po kursie kosmetycznym z np. kwasów (przeważnie trwają takie od 1 do 3 dni) także może bez ukończenia żadnego studium czy studiów w kierunku kosmetycznym/kosmetologii przeprowadzać takie zabiegi? Zauważyłam, że jest mnóstwo takich kursów i nie wiem co myśleć o takim 'przeszkoleniu'. Ja bym troszkę się bała. Może zmienicie mój punkt widzenia .

Czyli temat o tym co wolno wykonywać a czego nie bez wcześniejszego przeszkolenia.
wiesz co-generalnie jest tak, ze wszystko mozesz wykonywac bez kursow - od manicure po mikrodermabrazje.. pozostaje jednak pytanie czy twoje sumienie ci na to pozwoli... jest wiele takich zabiegow, ktore z pozoru wydaja sie banalnie proste -sa filmiki You Tube, rozne fora itp miejsca gdzie mozna zdobyc wiedze,.. Wtedy wydaje nam sie, ze mozemy i wiemy jak robic pewne rzeczy i ze nie zrobimy krzywdy klientce i nie musimy konczyc specjalnych kursow, bo pieniadze, bo czas, bo po co.. problem polega na tym, ze jak juz nam sie wydaje, ze wiemy i umiemy robic wszystko, to gdy nadarza sie okazja odbycia jakis warsztatow lub jakis pokazow i my w nich uczestniczymy, to dopiero wtedy okazuje sie jak wiele bledow wykonywalysmy podczas zabiegow.. Moim zdaniem warto miec przynajmniej kursy podstawowe, brac udzial w warsztatach doszkalajcych, pokazach (najczesciej bezplatnych), duzo czytac..Nie jestem za tym, zeby szkolic sie z byle ☠☠☠☠☠☠☠y-np.kompletnie nie rozumiem specjalnych szkolen z manicure hybrydowego, albo szkolen z zelowania paznokci u stop gdy ma sie kurs ze stylizacji paznokci ogolnie , ale gdyby pojawil sie taki pokaz w okolicy to pewnie znalazlabym czas, zeby w nim uczestniczyc, bo na takich pokazach mozna dowiedziec sie wielu ciekawych rzeczy..)
jezeli chodzi o zabiegi bardziej specjalistyczne, zwiazane z lecznictwem lub dermatologia to niewyobrazam sobie wykonywania zabiegow bez przeszkolenia..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 16:38   #3
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
jezeli chodzi o zabiegi bardziej specjalistyczne, zwiazane z lecznictwem lub dermatologia to niewyobrazam sobie wykonywania zabiegow bez przeszkolenia..
Oczywiście, ale czy zaufałabyś dziewczynie, która odbyła jednodniowy kurs? Mam na myśli zabiegi po trosze 'inwazyjne' jak np. kwasy.

Kurde, jak tak wszystko można robić bez specjalnych 'zezwoleń' typu certyfikat z odbytego szkolenia i pozytywnie zdanego egzaminu to strach się bać .
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:15   #4
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Co wolno a czego nie?

Aaerin, powiem Ci coś z innej strony - znam sporo dziewczyn z ukończonym studium kosmetycznym (nie, nie w jednej słabej placówce, mówię o kilku różnych szkołach w różnych miastach) i pięknym dyplomem w garści, które nie umieją robić kwasów czy mikro, gdyż w szkole...zostały w ramach zajęć wysłane na pokaz dot. owych zabiegów, otrzymały certyfikat uczestnictwa i tyle w temacie. I znam też osoby, które uczyły się tych zabiegów na kursach, nastawionych wyłącznie na dany typ zabiegu, i śmigają je teraz elegancko wiedzą teoretyczną mogłyby zagiąć niejedną taką "wykwalifikowaną inaczej" kosmetyczkę z dyplomem
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:44   #5
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Oczywiście, ale czy zaufałabyś dziewczynie, która odbyła jednodniowy kurs? Mam na myśli zabiegi po trosze 'inwazyjne' jak np. kwasy.

Kurde, jak tak wszystko można robić bez specjalnych 'zezwoleń' typu certyfikat z odbytego szkolenia i pozytywnie zdanego egzaminu to strach się bać .
wiesz co-sama mam kolezanke,ktora ukonczyla kurs kosmetyczny-co prawda miesieczny, ale codzinnie robily inny material i bardzo dobrze ona sobie radzi w tym fachu(ma wyksztalcenie ekonomiczne).. nie jest wazne ile kurs bedzie trwal-mozna pojsc do szkoly kosmetycznej, miec mgr przed nazwiskiem a byc ciemnym jak tabaka w rogu.. mozna skonczyc kurs jedniodniowy, ktora skupia sie wylacznie na danej metodzie,jestes tylko ty i twoj instruktor i mozesz byc lepsza niz nie jedna kosmetyczka po studiach (mam na mysli dobre i polecane kursy).. ale moim zdaniem dla wlasnego lepszego samopoczucia jest warto zrobic kurs niz polegac na wiedzy zdobytej tylko i wylacznie np. tylko z internetu..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 14:41   #6
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Co wolno a czego nie?

Oj tam w tym kraju wszystko wolno...dzisiaj fryzjerka nie musi być fryzjerką by otworzyć salon fryzjerski..takie realia z tego co wiem nie ma przepisu ,że trzeba mieć kwalifikacje by wykonywać zawód kosmetyczki... To raczej same Profesjonalistki walczą z tym "czarnym" rynkiem niż Państwo.
Człowiek człowiekowi nie równy talent talentowi również... można skończyć studia i być kiepską kosmetyczką albo iść na kurs i bezbłędnie wykonywać zabiegi.. Oczywiście szkoła jest ważna ,ale warto też szukać informacji w internecie...jest to kopalnia wiedzy .
__________________

Mój Świat paznokci





abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:51   #7
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez abra30 Pokaż wiadomość
Oj tam w tym kraju wszystko wolno...dzisiaj fryzjerka nie musi być fryzjerką by otworzyć salon fryzjerski..takie realia z tego co wiem nie ma przepisu ,że trzeba mieć kwalifikacje by wykonywać zawód kosmetyczki... To raczej same Profesjonalistki walczą z tym "czarnym" rynkiem niż Państwo.
Człowiek człowiekowi nie równy talent talentowi również... można skończyć studia i być kiepską kosmetyczką albo iść na kurs i bezbłędnie wykonywać zabiegi.. Oczywiście szkoła jest ważna ,ale warto też szukać informacji w internecie...jest to kopalnia wiedzy .
........
no tak,rynek i tak zweryfikuje Twoje umiejetności....
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 21:40   #8
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Co wolno a czego nie?

Tutaj nawet nie chodzi o rynek ale o krzywdę jaką może zrobić osoba nieprzygotowana. Włosy odrosną...ze skórą np. na twarzy może być już problem. Myślałam, że ktoś to kontroluje
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:42   #9
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Tutaj nawet nie chodzi o rynek ale o krzywdę jaką może zrobić osoba nieprzygotowana. Włosy odrosną...ze skórą np. na twarzy może być już problem. Myślałam, że ktoś to kontroluje
.....
Nie wspomnę nawet o ''szarej strefie'' i umiłowaniu klientek do robienia usług po tak zwanych''domach'' noo tego nie skontroluje juz nikt,nawet sanepid.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 02:34   #10
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Tutaj nawet nie chodzi o rynek ale o krzywdę jaką może zrobić osoba nieprzygotowana. Włosy odrosną...ze skórą np. na twarzy może być już problem. Myślałam, że ktoś to kontroluje
Lekarzem nie można być po Kursie..heh ale kosmetyczka i owszem być i Bez...u nas w Gdyni znam stylistki ktore są zatrudnione na umową o pracę jako stylistka paznokci pracuja juz kupę lat ..a gdy zapytałam jaki ma kurs..to odpowiedziała ,że nie ma bo jej nie potrzebny... a gdy zapytałam ją czy są w sprzedaży pilniki o gradacji 100/100 nie wiedziała o czym mówie więc jej mówie ,że chodzi o ziarnistość to poprosiła żebym sama sobie z pólki wybrała...ja nie omieszkałam się spytać a jakim ona pracuje wiesz jaka była jej odpowiedź..."biorę jaki mi pasuje pierwszy z brzegu" najbardziej renomowany salon w Gdyni..
Nie w tym kraju kwestia sumienia?...kto ma dzis sumienie...każdy tylko kase liczy ;/
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-03 o 02:37
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 08:39   #11
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
Nie wspomnę nawet o ''szarej strefie'' i umiłowaniu klientek do robienia usług po tak zwanych''domach'' noo tego nie skontroluje juz nikt,nawet sanepid.
Skontroluje jak dostanie sygnał. Ja po kursie chcę robić pazurki sobie i koleżankom też w domu bo nie wystartuję od razu z wynajęciem własnego stanowiska w salonie. Druga sprawa jest taka, że na pewno dowiem się tego co powinnam wiedzieć o dezynfekcji i sterylizacji (tutaj już trudniej w warunkach domowych) po przeszkoleniu .

Abra, nawet nie umiem sobie tego wyobrazić. Znam wielu samouków, którzy bez kursów doskonale potrafią 'zrobić' piękne i dobrze zbudowane pazurki ale jestem zdania, że startując poziom wyżej, czyli starając się o pracę w salonie, czy też otwierając własny dla swojego sumienia powinno się przejść przez szkolenie.
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 23:10   #12
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Skontroluje jak dostanie sygnał. Ja po kursie chcę robić pazurki sobie i koleżankom też w domu bo nie wystartuję od razu z wynajęciem własnego stanowiska w salonie. Druga sprawa jest taka, że na pewno dowiem się tego co powinnam wiedzieć o dezynfekcji i sterylizacji (tutaj już trudniej w warunkach domowych) po przeszkoleniu .

Abra, nawet nie umiem sobie tego wyobrazić. Znam wielu samouków, którzy bez kursów doskonale potrafią 'zrobić' piękne i dobrze zbudowane pazurki ale jestem zdania, że startując poziom wyżej, czyli starając się o pracę w salonie, czy też otwierając własny dla swojego sumienia powinno się przejść przez szkolenie.
z kontrola sanepidu to roznie bywa ( w odroznieniu do US). Czesciej kontroluja salony niz uslugi prowadzone w domu (i nie ma znaczenia czy zarejestrowana dzialanosc czy nie), wystarczy miec firme jako dojazdowa i sanepid nie ma jak ciebie skontrolowac, a mozesz dzialac sobie w domu...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 00:07   #13
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Co wolno a czego nie?

mnie kiedyś klientka powiedziała (jej mąż pracuje w US jako własnie ten z kontroli ) ,że takie cos jak Stylizacja paznokci , czy kosmetyczka czy fryzjerka pracująca na czarno w domu to jak to ujęła"za mała szkodliwość społeczna" US skupia sie głównie kradzieżą na większą skale. Ludzie maja olbrzymie firmy albo nie firmy i okradają US na miliony.
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-06 o 00:09
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:00   #14
kasiaczek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: Co wolno a czego nie?

Mnie na kursie kobieta powiedziała, że do robienia paznokci w salonie trzeba mieć tylko dowód, że się sterylizuje sprzęt (np. kody z zabezpieczonych narzędzi po odebraniu z autoklawu) i podpisaną na to umowę i umowę na odbiór odpadków biologicznych. Powiedziała, że większość salonów w moim mieście ma tylko umowę, a w rzeczywistości nie sterylizuje wcale sprzętu a już na pewno nie po każdej klientce, bo tego sanepid nie jest w stanie sprawdzić... Dopiero się załamałam!
kasiaczek888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 12:09   #15
skolopendra7
Przyczajenie
 
Avatar skolopendra7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 2
Dot.: Co wolno a czego nie?

Chciałabym dodać jeszcze, że prowadząc salon, gabinet czy cokolwiek innego gdzie wykonuje się przedłużanie paznokci, używa cążek, pęsety do regulacji brwi i ostrych narzędzi należy (wynika to z ustawy) posiadać i wdrożyć procedury higieniczne zapobiegające zakażeniom i chorobom zakaźnym.
skolopendra7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 21:20   #16
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez skolopendra7 Pokaż wiadomość
Chciałabym dodać jeszcze, że prowadząc salon, gabinet czy cokolwiek innego gdzie wykonuje się przedłużanie paznokci, używa cążek, pęsety do regulacji brwi i ostrych narzędzi należy (wynika to z ustawy) posiadać i wdrożyć procedury higieniczne zapobiegające zakażeniom i chorobom zakaźnym.
ustawa sobie, zycie sobie
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 13:01   #17
skolopendra7
Przyczajenie
 
Avatar skolopendra7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 2
Dot.: Co wolno a czego nie?

To wybór każdego z nas. Sterylizować, czy nie, wdrażać procedury, czy nie. U mnie w salonie są procedury i sterylizowane narzędzia. Klientki są już dobrze wyedukowane i bardzo zwracają uwagę na higienę. Dmuchanie na pilniczek już nie wystarczy.
Każdy sam szacuje ryzyko, czy nie spełniać wymagań sanepidu i narażać klientki na zakażenia.
skolopendra7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 20:55   #18
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Co wolno a czego nie?

Bo ludzie nie rozumieją, że bezpieczeństwo to podstawa. Nie oszczędza się na bezpieczeństwie. Najmniejszy problem to 'znikające' klientki.
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 22:38   #19
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Bo ludzie nie rozumieją, że bezpieczeństwo to podstawa. Nie oszczędza się na bezpieczeństwie. Najmniejszy problem to 'znikające' klientki.
Kurs stylizacji paznokci NIE gwarantuje bezpieczeństwa-to mylne stwierdzenie. Jasne pomaga zdobyć wiedzę ale nie oznacza to ,że ktoś bedzie tego przestrzegał. a propo sterylizacji i zachowania higieny bez trudu mozna dowiedziec sie w internecie. Zreszta jak cała teoria dot SP. praktyka to wyższa szkoła jazdy ale ..da się. Zalezy od osoby.
Po za tym moim zdaniem kurs nie gwarantuje przestrzegania zasad itp...jest na rynku wiele instruktorów którzy moim zdaniem w ogóle nie umieją robic paznokci.. To smutne i naiwne.Naprawdę jest garstka tych do ktorych warto sie udać na szkolenie.
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-24 o 22:40
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-25, 08:59   #20
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez abra30 Pokaż wiadomość
Kurs stylizacji paznokci NIE gwarantuje bezpieczeństwa-to mylne stwierdzenie. Jasne pomaga zdobyć wiedzę ale nie oznacza to ,że ktoś bedzie tego przestrzegał. a propo sterylizacji i zachowania higieny bez trudu mozna dowiedziec sie w internecie. Zreszta jak cała teoria dot SP. praktyka to wyższa szkoła jazdy ale ..da się. Zalezy od osoby.
Po za tym moim zdaniem kurs nie gwarantuje przestrzegania zasad itp...jest na rynku wiele instruktorów którzy moim zdaniem w ogóle nie umieją robic paznokci.. To smutne i naiwne.Naprawdę jest garstka tych do ktorych warto sie udać na szkolenie.
Nie napisałam, że kurs to gwarantuje :3. Chodzi o przestrzeganie zasad, nie o wiedzę.
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:09   #21
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Co wolno a czego nie?

To jest wyczucie i kwestia indywidualna nas każdej z osobna. Tego nie da się nauczyć, wkuć na kursie. Poczucie estetyki i higieny powinnyśmy mieć we krwi
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 22:05   #22
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Co wolno a czego nie?

jak to mowila moja byla szefowa - tak, jak masz w miejscu pracy, tak samo masz w majtkach Dbanie o higiene i czystosc miejsca w ktorym pracujesz - nie ma znaczenia czy jest to salon kosmetyczny czy okienko w banku - powinno byc naturalnym zachowaniem kazdego z nas. wystarczy nam samym postawic sie w sytuacji, kiedy mialybysmy korzystac z uslug kosmetyczki-brudasa - chcialybysmy??
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:32   #23
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Co wolno a czego nie?

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
jak to mowila moja byla szefowa - tak, jak masz w miejscu pracy, tak samo masz w majtkach
O rany, trafne porównanie haha
Ja jak mamie manicure ostatnio robiłam to się dziwiła czym i dlaczego jej łapki psikam przed zabiegiem . Była w różnych salonach ale nie przypominała sobie żeby jakaś pani odprawiała z nią taki 'rytuał'.
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:46   #24
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Co wolno a czego nie?

sunniva2007 - dobre
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.