Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-25, 10:00   #31
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
autorka watku napisala ten post w 2008 roku...
Ups... nawet nie spojrzałam na datę ale temat nadal aktualny i wzbudza emocje.

Fajnie jest mieć przy sobie kogoś, kto będzie Cię wspierać jak jest ciężko i będzie traktować pasję poważnie a nie na zasadzie 'niech sobie dziabie'. Powodzenia z rzęskami .
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 16:37   #32
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą! Zauważ jednak, że nie każdy ma w sobie tyle samozaparcia i talentu żeby do wszystkiego dojsc samemu. Autorka tematu nawet nie zadała sobie trudu aby wyszukać filmików na YT...Ja też znam samouków, którzy do wszystkiego doszli samemu i to jest super. Kupowanie na starcie produktów nie wiedząc jak się ich używa jest lekkomyślne, chyba, że koleżanka uważa to za inwestycję, która już niebawem się zwróci i w tym wypadku nie uważam, że trzeba iść na kurs tylko wtedy kiedy chce się mieć zawód. Bo z obserwacji wiem, że domowe pazurkowanie nie kończy się na łapkach mamy i koleżanek.

Abra, Twój ten Kocurzasty z avka?
No dokłądnie :-D dlatego mówie ,że nie mozna wkłądac wszystkich samouków do jednego wora..ale prawdą jest ,że jeżeli ktoś idzie na łatwizne i nawet troche trudu nie włozy by znaleźć informacje to tego też nie popieram. Wiele pomagam początkującym, ale leni tez nie lubie. Zreszta uważam ,że to odrazu widac komu zalezy...ja szukałam po forach czytałam po nocach na początku... i zanimsie zabrałam za robienie pazurów to wiedziałam co to krzywa c czy wolny brzeg.A wiele osób tego nie wie a zabiera sie za prace. Wtedy to nie ma sensu.


a Kocurek to mój Harlej :-D ma dwa latka ale mam jeszcze Kicie i Kitke ;p

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
autorka watku napisala ten post w 2008 roku...
Ale wiecie co, ze mna tak bylo - po kursie bardzo szybko sie zniechecilam, moja mama na ktorej cwiczylam caly czas mowila, zebym sie nie poddawala i ze wprawy nabiore razem z paktyka i tak faktycznie bylo... teraz walcze z rzesami -na poczatku rzesy robilam 5 godzin pelna stylizacja.. teraz pelna stylizacje robie 2,5-3 godzin... chociaz paznokcie sa fajniejsze- bardziej kreatywne i w ogle jakos tak bardziej kolorowe

Wiesz ,niedawno miałam przypadek .dziewczyna z tego forum napisała do mnie na PW niedawno zrobiła kurs u jednej ze znanych instruktorek.Wydawałoby się ,że ...echh w ogóle nie mogłam uwierzyć ,że tak została potraktowana. Po kursie została zostawiona sama sobie. To przykre i smutne. Ma problem i bardzo sie zniecheciła...straciła pieniądze i jest zbywana. Doznałam szoku. I dlatego po raz kolejny utwierdziłam sie w przekonaniu ,że wiekszość tych szkoleń to kariera i i stawianie na zarabianie pieniędzy. często kosztem kursantek .Na palcach jednej ręki mogę policzyć szkoleniowców z powołania.Szkoda ,że tak malo sie o tym pisze. Staram sie dziewczynie pomóc ,wogóle została nauczona dziwnymi metodami...prosiłam by zwróciła sie do instruktora..ale ten zbywa ja jednym zdaniem.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

ja mam taki czas jak ty na robienie pazurków...wogóle nie lubie sie spieszyc 2 -25 h nawet do 3 h to jest czas juz dobry.
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-25 o 16:40
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 18:29   #33
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Cytat:
Napisane przez abra30 Pokaż wiadomość
No dokłądnie :-D dlatego mówie ,że nie mozna wkłądac wszystkich samouków do jednego wora..ale prawdą jest ,że jeżeli ktoś idzie na łatwizne i nawet troche trudu nie włozy by znaleźć informacje to tego też nie popieram. Wiele pomagam początkującym, ale leni tez nie lubie. Zreszta uważam ,że to odrazu widac komu zalezy...ja szukałam po forach czytałam po nocach na początku... i zanimsie zabrałam za robienie pazurów to wiedziałam co to krzywa c czy wolny brzeg.A wiele osób tego nie wie a zabiera sie za prace. Wtedy to nie ma sensu.


a Kocurek to mój Harlej :-D ma dwa latka ale mam jeszcze Kicie i Kitke ;p

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------




Wiesz ,niedawno miałam przypadek .dziewczyna z tego forum napisała do mnie na PW niedawno zrobiła kurs u jednej ze znanych instruktorek.Wydawałoby się ,że ...echh w ogóle nie mogłam uwierzyć ,że tak została potraktowana. Po kursie została zostawiona sama sobie. To przykre i smutne. Ma problem i bardzo sie zniecheciła...straciła pieniądze i jest zbywana. Doznałam szoku. I dlatego po raz kolejny utwierdziłam sie w przekonaniu ,że wiekszość tych szkoleń to kariera i i stawianie na zarabianie pieniędzy. często kosztem kursantek .Na palcach jednej ręki mogę policzyć szkoleniowców z powołania.Szkoda ,że tak malo sie o tym pisze. Staram sie dziewczynie pomóc ,wogóle została nauczona dziwnymi metodami...prosiłam by zwróciła sie do instruktora..ale ten zbywa ja jednym zdaniem.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

ja mam taki czas jak ty na robienie pazurków...wogóle nie lubie sie spieszyc 2 -25 h nawet do 3 h to jest czas juz dobry.
uwazam, ze ten czas na zrobienie stylizacji paznokciowej jest swietny-ja mam bardzo podobny Mam na nk dziewczyne, ktora pod kazdym zdjeciem paznokci pisze ile je robila- 1 godz.40min, 1 godz.20min. itd wkurza mnie to, bo to przeciez nie jest wyznacznik dobrze zrobionej pracy - ja nauczylam klientki, ze jestem slimak i wole zrobic dokladniej niz szybko i byle jak...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:05   #34
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

no własnie tez jestem slimak ja wole przyjąć mniej klientek ale nie wyobrażam sobie zrobienia paznokci w godzine..precyzyjnie.Nawe t jak sie ma doswiadczenie ,to nie zawody.Nie wyznaje czegoś takiego jak szybko i dobrze..chyba mija sie to z celem. odnowe robie w 2 h rzadko w 1,5
A za rzęski własnie dopiero sie zabieram....az sie boje co to będzie
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-25 o 21:07
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 23:53   #35
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

z rzesami byla jak z panokciami-jedno niepowodzenie i juz chcialam rzucac w kat caly zestaw...ale z kolei moj facet pogrozil mi palcem i powiedzial, ze we mnie wierzy i nawet nie mam co myslec, zeby sie tak szybko poddawac... teraz jest juz super, chociaz bardziej to traktuje jak cos dodatkowego niz zajecie z ktorego moglabym sie utrzymac-w mojej okolicy to badziej paznokcie
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 08:18   #36
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Ano mało jest instruktorek, które potrafią czegoś nauczyć. Możliwe, że albo są już wypalone, albo traktują szkolenia jak większy i szybszy zarobek. Dochodzi do tego niechęć w przekazywaniu swojej wiedzy innym - bo uważają, że robią sobie konkurencję
Zawsze można zareklamować kurs jeżeli nie zostały spełnione oczekiwania. Poza tym trzeba zapoznać się z opiniami na temat szkoleniowca, obejrzeć jego prace i nie żałować kasy (nie każdy kurs za 300zł jest tragiczny ale lepiej nie ryzykować bo można łatwo wtopić pieniążki).

@Abra:
Przepiękny i ze zdjęcia widać, że taki charakterny

@Sunniva:
Jeżeli nadal jesteś we Wrocku to u mnie w pracy są dziewczyny, które namiętnie robią sobie rzęski z gruponu, jeżeli chcesz to napisz mi proszę na PW koszt takiej przyjemności u Ciebie a jak masz to dołącz jakieś fotki.
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 11:40   #37
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Dochodzi do tego niechęć w przekazywaniu swojej wiedzy innym - bo uważają, że robią sobie konkurencję

Rzekłabym ,że na pewno większość z nich nie przekazuje wszystkich swoich tików.
Opinie na temat szkoleniowca i owszem ,ale co wtedy kiedy nawala znany i ceniony szkoleniowiec...ciekawost ka

Na grupon daja ogloszenia osoby ktore nie mają klientek..i na dodatek psuja rynek wykonuja usługe masowo. Nigdy nie skorzystałabym z gruponów
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-26 o 11:42
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 12:24   #38
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Nie zgadzam się, że wszyscy tak robią . U mnie dziewczyna z pracy miała idealnie zrobione rzęsy (z grupona). Wszystkie w tym samym kierunku, efekt naturalny, nic nie posklejane. Przyjrzałam się dokładnie bo mi się wierzyć nie chciało, że to z grupona. Stylistki, które mają taki przemiał na ofertach gruponowych też w pewnym sensie zdobywają praktykę i stają się coraz lepsze. Ale trzeba chcieć i podejść do tego jak profesjonalista a nie, że 'mam sto babek do wyrobienia to zrobie na szybko i niedbale' a to już zależy od człowieka.
Od kasy ważniejsza jest reklama. Klientka przyjdzie raz na rzęsy z gruponu a pozniej skusi się na inne zabiegi, opowie koleżankom itd.

A jeżeli już gadamy o gruponach to ostatnio znalazłam taką ofertę, że mi szczena opadła , może ją gdzieś jeszcze wygrzebię to Wam tutaj wstawię.

O, proszę. Ktoś chętny na takie pazurki? )) http://www.kuponik4you.home.pl/oferta.php?d=200
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!

Edytowane przez Aaerin
Czas edycji: 2012-02-26 o 12:30
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:17   #39
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

No być może...Moje klientki korzystały wiele razy z gruponów..i nie były zadowolone...byc może twoja koleżanka po prostu dobrze trafiła. Dla mnie taki przemiał.A właściwie każdy przemiał czy to w związku z paznokciami czy z innymi usługami odbija się na jakości.. Osobiście nie znam osoby która byłaby zadowolona w 100% Przepraszam mam jedna klientkę ktora była z mikrodermabrazji z grupona i była zadowolona ,ale to zupełnie inna bajka. Generalnie rzadko ktoś jest zadowolony z jakości takich usług. Masówka odbija się nie tylko na jakości ale na podejściu do sterylizacji it.. jestem zdania ,że osoba która dobrze wykonuje swój zawód NIE musi korzystać z takich miejsc.Nie musi zaniżać cen a i tak będzie mieć klientki.. Nie wierze w tego typu promocje.
Ale byc może tak jak piszesz niektorzy są zadowoleni..ale każdy ma też inne wymagania. Moja fryzjerka ostatnio nawet rozmawiałysmy..na ten temat . Powiedziała ,iż logicznym jest ,że gdy ktos musi robic promocje chce przyciagnąc klienta...Gdyby stylistka taka miała ful klientek na cały miesiąc nie zawracałaby sobie glowy gruponami..i zaniżaniem cen. Ceny zaniżają osoby ktore nie maja klientek.Albo nie wystarczająca ilosc w stosunku do swoich potrzeb. Jak ktos nie ma tego problemu nie korzysta z tego typu rzeczy.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Klientka przyjdzie raz na rzęsy z gruponu a pozniej skusi się na inne zabiegi

to rzadkość...zwłaszcza że cena za pierwszy zabieg jest bardzo niska..(a podejrzewam ,że normalne ceny salonu o wiele wyższe) np. jeżeli stylistka bierze normalnie za paznokcie 100zł a na gruponie wystawia się za 40 to nie ma szans że osoba którą stac robic paznokcie za max 50 zł znów skorzysta z tych usług po za promocją. Niektóre moje klientki np nie pytają sie o cenę gdy przychodzą.Wiem wtedy ,że stawiają na jakośc i są w stanie zapłacić każdą cene i rzeczywiście tak jest. Ale realia są takie ,że duzo osób szuka gdzie taniej. I rzadko kiedy po za niską promocją korzystaja z tego samego miejsca..
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-26 o 13:20
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:39   #40
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Ludzie szybko przyzwyczajają się do luksusu i jednoczesnie trudno im z niego zrezygnować. Jeżeli usługa z gruponu zostanie wykonana profesjonalnie a przy okazji klientka widzi wyższe, standardowe ceny to uwierz mi, że jest w stanie oszczędzać żeby wrócić ponownie albo zafunduje sobie tańszy zabieg np. manicure. Ważne jest oczywiście zadbanie o dobre samopoczucie klientki . Nie sprawdza się to w 100% przypadków ale nawet 2 lub 3 stałe klientki to już sukces. Szczególnie w pierwszych fazach istnienia salonu. Btw, ładny offtop )))
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 21:23   #41
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

Ludzie szybko przyzwyczajają się do luksusu i jednocześnie trudno im z niego zrezygnować.

Owszem Gdy ludzie maja pieniądze to jak najbardziej tak. Ale w większości ludzie wolą mieć usługi tanio a najlepiej za free ..a luksusu za małe pieniądze mieć nie można.

Więc podkreślam ,że jest to opcja..by zdobyć klienta. Jak dla mnie to zbyt duże ryzyko zwłaszcza ,że w takich przypadkach to 1 na 100 która masowo wykona usługę Profesjonalnie ,często bowiem usługa na większą skalę (masówka) nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem. I to nie są hipotetyczne rokowania tylko realistyczne. Na temat promowania nowego salonu w pierwszych miesiącach też mogłabym wiele napisać. Ale uciekanie się do promocji w portalach typu grupon zaniżając np z100 na 40 moim zdaniem brudzi rynek profesjonalnych usług. Co Nie znaczy ,że każdego to dotyczy bo np ze 100 - 70 jest do przyjęcia..ale mimo wszystko. I dobrze podkreśliłaś w ostatnim zdaniu ,że nie sprawdza się to w 100%, a moim zdaniem powinno.. bo jaki jest sens reklamy na taką skalę wielomiesięczną...kiedy zostają np po 100 usługach tylko 2 klientki .Dla mnie nie ma sensu . Wiem z doświadczenia ,że jak klientki przyzwyczaja się do niskich cen to choćby nie wiem jak było profesjonalnie zrobione to ich nie zatrzymasz...przy wysokich cenach , bo tu liczy się kasa .To zupełnie inna "półka" klientek. A sęk jest w tym by być stylistką nie dla wszystkich (jak powtarzała moja instruktor),tylko dla tych klientek które Cię cenią za twoją ciężką pracę i są w stanie zapłacić każdą cenę za twoją pracę. I nawet jakbyś zaśpiewała im 150 -200 zł to wiesz ,że wrócą... I nie jest do tego potrzebna żadna promocja .Nie wszyscy bowiem muszą być dla wszystkich. Zakładając salon każda stylistka powinna mieć już grono swoich stałych klientek na tzw rozruch ..jest wiele innych form reklamy które sprawdzają się o stokroć lepiej np listy z opiniami zadowolonych klientek ,albo dobra strona internetowa. dobry marketing to podstawa , ale ten grupon jest jakąś porażką.wg mnie. Może sprawdza się przy wiekszych usługach np rzędu 1000zł i więcej itp...implanty czy wycieczki do spa ..ale przy usługach typu paznokcie czy rzęsy jest to co najmniej śmieszne. bo 100 zł za usługę to śmieszne pieniądze a za 40 czy 50 zł szkoda nowego pilnika . Może jestem pesymistką w tym aspekcie ale tyle sie nasłuchałam o tym od różnych osób ,ktore maja różne branże ,że szkoda gadać. Ja np .nie chce być "dobrą masówką" dla każdego.. nie zalezy mi na każdej klientce, tylko na tej ktora doceni moja pracę,ktorej zależy na moich paznokciach . Wtedy jest swoistego rodzaju wspólpraca. I korzysc dla obu stron. Sełnienie najsmielszych oczekiwań wymagajacych klientek to podstawa i nie da sie tego kupic za 50 zł. a tym bardziej przez portal grupona gdzie robisz paznokcie a na kanapie obok czeka kolejna klientka..chyba nie tędy droga
to jest oczywiście moje podejscie do tematu

sory za off topa
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2012-02-26 o 21:45
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 22:05   #42
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

wiecie co -mnie ten groupon to sni sie po nocach - mam pare znajomych, ktore skorzystaly z jakis kuponow i powiedzialy, ze nigdy wiecej. W naszym kraju niestety nie ma tak, ze jesli ktos propnuje jakis luksusowy zabieg (za ktory normalnie trzeba zaplacic np.200zl) na grouponie za np. 49 zl, to nie spodziewajmy sie, ze bedzie on wykonany tak jakbysmy przyszy bez kuponu i normalnie za niego zaplacily. Najbardziej boli mnie obluda i zaklamanie- mam klientki, ktore np. na manicure hybrydowy ida z grouponu a do mnie tylko na sciagniecie przylaza i jeszcze kreca nosem jak im za to licze -niewazne , ze jezdzi mercedesem klasy S, ma trzy firmy, dom na Hawajach...sorry za off'a juz sie poparwiam..

p.s.Aerin -juz nie mieszkam we Wroclawiu
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 23:21   #43
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Jak samodzielnie zrobić tipsy akrylowe?

zgadzam się w 100% bo zadowolony klient może być jeden na sto a zrażonych cała reszta... i nie chce mi się też wierzyć ,że jeżeli np zabieg kosmetyczny na twarz jest robiony zwykle na bardzo drogich i sprawdzonych produktach i normalny zabieg kosztuje około 260 300 zł a oferta grupona na tych samych produktach to 50 zł. to jakaś masakra. Z tym hybrydowym to wogóle jazda
__________________

Mój Świat paznokci





abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.