Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 18:07   #1
90aagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11

Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg


Moim problemem jest to, że górna część nóg, uda i pośladki mam bardzo umięśnione. Ogólnie moje ciało składa się z samym mięśni. Co powinnam robić?jakie ćwiczenia wykonywać aby wyszczuplić nogi? Chodzi mi o ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni. Wiem, że nie mogę jeździć na rowerze, bo to rozbudowuje mięsnie. Więc co mam robić? pomóżcie
90aagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:17   #2
Versa
Raczkowanie
 
Avatar Versa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 346
GG do Versa
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Myśle że powinnaś rozciągać te mięśnie, by je wydłużyć, jakiś pilates, streching
Versa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:33   #3
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

no i na forum znajduje sie jeszcze trening na przepalenie miesni
ten termin brzmi dla mnie okrutnie
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:03   #4
Slonko7777777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 85
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Cytat:
Napisane przez 90aagness Pokaż wiadomość
Moim problemem jest to, że górna część nóg, uda i pośladki mam bardzo umięśnione. Ogólnie moje ciało składa się z samym mięśni. Co powinnam robić?jakie ćwiczenia wykonywać aby wyszczuplić nogi? Chodzi mi o ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni. Wiem, że nie mogę jeździć na rowerze, bo to rozbudowuje mięsnie. Więc co mam robić? pomóżcie

Jesteś pewna, że to mięśnie? ;> A jaki sport uprawiałaś?
Slonko7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:14   #5
90aagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Tańcze w zespole, jeżdze na rowerze. Poprzez właśnie ten rower mięśnie mi się rozbudowały przy czym stały bogi się grubsze i to o wiele. Nie mogę ćwiczyć ćwiczeń właśnie które działają na mięśnie, siłowych ćwiczeń.. Więc jakie mogę?
90aagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:59   #6
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Cytat:
Napisane przez 90aagness Pokaż wiadomość
Tańcze w zespole, jeżdze na rowerze. Poprzez właśnie ten rower mięśnie mi się rozbudowały przy czym stały bogi się grubsze i to o wiele. Nie mogę ćwiczyć ćwiczeń właśnie które działają na mięśnie, siłowych ćwiczeń.. Więc jakie mogę?
powtarzam,ze moze przepalenie miesni ?? albo bieganie
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:54   #7
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

uhh, mam niestety ten sam problem, szczegolnie dotkliwy w zimie, gdy czesc kozakow niestety znajduje sie poza moim zasiegiem
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 21:02   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Cytat:
Napisane przez 90aagness Pokaż wiadomość
Tańcze w zespole, jeżdze na rowerze. Poprzez właśnie ten rower mięśnie mi się rozbudowały przy czym stały bogi się grubsze i to o wiele. Nie mogę ćwiczyć ćwiczeń właśnie które działają na mięśnie, siłowych ćwiczeń.. Więc jakie mogę?
Dość zdumiewający efekt - nawet kolarze zawodowi rzadko mają rozbudowane mięśnie. Jesteś pewna, że to od roweru? Bo przeważnie przy treningach tego rodzaju efekt jest dokładnie odwrotny. I w dodatku jesteś kobietą, a rozbudowanie mięśni u kobiet jest niezmiernie trudnym zadaniem.
Bardzo Ci zazdroszczę - ja po prawie dwóch latach regularnych treningów siłowych nadal nie mam szczególnie rozbudowanych mięśni nóg
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 17:11   #9
90aagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Mam taką budowę ciała, ćwiczenia siłowe mi szkodzą. Zamiast wyszczuplać nogi stają się twarde i grube. Nie wiem czemu tak jest. I własnie w tym problem... Bo chce wrócic do starej budowy ciała gdzie nie miałam takich problemów... Tylko co mam robić? co to jest to przepalenie mięśni? Co się robi? Jakie ćwiczenia wykonuje? proszę o ten zestaw ćwiczeń...
90aagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 18:25   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Cytat:
Napisane przez 90aagness Pokaż wiadomość
Mam taką budowę ciała, ćwiczenia siłowe mi szkodzą. Zamiast wyszczuplać nogi stają się twarde i grube. Nie wiem czemu tak jest. I własnie w tym problem... Bo chce wrócic do starej budowy ciała gdzie nie miałam takich problemów... Tylko co mam robić? co to jest to przepalenie mięśni? Co się robi? Jakie ćwiczenia wykonuje? proszę o ten zestaw ćwiczeń...
Poczekaj, a jakie ćwiczenia siłowe wykonywałaś? Bo wcześniej piszesz tylko o rowerze i tańcu. Jeśli wykonujesz regularnie ćwiczenia siłowe, to po prostu przestań je wykonywać i z czasem masa mięśniowa się zmniejszy
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 18:41   #11
90aagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Wszystkie ćwiczenia siłowe, jakie wykonywałam rozbudowały mi mięśnie... Zamiast wyszczuplić nogi pogrubiłam je...
90aagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 06:10   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

To znaczy, że dieta i trening były źle dobrane. Ale nic o nich nie wspominasz, więc trudno ocenić, co miało większy wpływ.
Jeśli przestaniesz wykonywać trening siłowy w ogóle albo ułożysz plan na redukcję, a nie na masę, i jednocześnie zmienisz dietę, to bardzo szybko zobaczysz efekty
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 07:50   #13
90aagness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

ćwiczyłam różne przysiady, które były wykonywane w rozkroku i to rozbudowuje mięśnie, Ale przede wszystkim jeździłam dużo aż za dużo na rowerze. To jakie ćwiczenia powinnam wykonywać?Podobno chodzenie po schodach jest dobre? to prawda? Bo bieganie odpada to też źle wpływa na mnie...Na moje nogi
90aagness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:22   #14
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Czy wykonywanie przysiadów rozbuduje mięśnie, czy nie, to zależy od sposobu odżywiania, użytego obciążenia i ilości powtórzeń w serii. Na pewno je wzmocni, ale przyrost (zwiększenie masy mięśnia) nie zależy od samego przysiadu jako takiego
Z tym, żeby mięśnie się rozbudowały od jazdy na rowerze, jeszcze nigdy się nie zetknęłam
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 12:53   #15
kokomoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Z tym, żeby mięśnie się rozbudowały od jazdy na rowerze, jeszcze nigdy się nie zetknęłam
Obejrzyj sobie zawody w kolarstwie pod dachem, tam panie mają większe nóżki od mężczyzn. Wszystko zależy od intensywności jeżdżenia, dystansu, dynamiki.

Co do biegania to jedynie na dłuuuugie dystanse >10km proszę zobaczyć na nóżki maratończyków niby biegną 40km aż dziwne że mają się czym odpychać Idzie(wciąż idzie i nie może dojść ) wiosna więc nad bieganiem można pomyśleć.
I może trochę mniej białka w diecie...
kokomoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 08:49   #16
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Ale tu chyba była mowa o rekreacyjnej jeździe na rowerze, więc porównanie z paniami-sportsmenkami nie ma sensu. Nikt rekreacyjnie nie jeździ w ten sposób, żeby rozbudować mięśnie (chodzi mi o uwarunkowania fizjologiczne kobiet).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 10:10   #17
kokomoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Ale tu chyba była mowa o rekreacyjnej jeździe na rowerze.
Cytat:
Napisane przez 90aagness Pokaż wiadomość
Ale przede wszystkim jeździłam dużo aż za dużo na rowerze.
Jeśli 90aagness mocniej pedałowała niż rekreacyjnie to mięśnie szybko stają się widoczne, szczególnie jeśli ma się taką budowę jak 90aagness.
Jeśli chce się zmienić skutek należy pomyśleć o przyczynie. Wiec bez ograniczenia roweru nie da rady, a samo dokładanie dodatkowych ćwiczeń raczej nie przyniesie zadowolającego skutku.

Poza tym poszukaj odpowiedzi gdzieś na typowo sportowych forach może ktoś zbuduje Tobie ładny plan ćwiczeniowy lub po prostu udaj się do pożądnej siłowni czy jakiegoś centrum fitnesu i sportu i tam spytaj się jakiegoś trenera.

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
porównanie z paniami-sportsmenkami nie ma sensu.
Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Z tym, żeby mięśnie się rozbudowały od jazdy na rowerze, jeszcze nigdy się nie zetknęłam
Chciałem tylko pokazać, że jest to możliwe

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
chodzi mi o uwarunkowania fizjologiczne kobiet
No właśnie. Ogólnie są trochę niższe niż mężczyzn. Ale widocznie 90aagness ma troszkę lepsze i dla tego szybko widać jej zarysy mięśni.
kokomoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 20:54   #18
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Ćwiczenia nie rozbudowujące mięśni nóg

Mnie też to dziwi, kiedyś jeździłam dużo na rowerze (teraz trudno mi w to uwierzyć ) i miałam szczuplutkie nóżki. Co innego po siłowych - dość szybko przybieram. Zresztą to co ja kiedyś uważałam za mięśnie okazało się wykłym sadełkiem...
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.