Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-06, 08:48   #2791
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Hej,
na niedoczynność leczę się już ok 2 lata.
Aktualnie biorę euthyrox 75/50 na zmianę.
Jedna endokrynolog zaleciła mi branie cynku i selenu, kolejny lekarz mówił ze to pic na wodę i mam odstawic, co myslicie?
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 09:10   #2792
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

O czym świadczy kołatanie serca rano PRZED zażyciem tabletki? Jakieś 10 minut po Letroxie dolegliwości ustają. Powtarza się mi się to od kilku dni. Miała któraś podobne objawy?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Jedna endokrynolog zaleciła mi branie cynku i selenu, kolejny lekarz mówił ze to pic na wodę i mam odstawic, co myslicie?
Niech zgadnę - ten drugi lekarz to taki wiekowy?
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem suplementacji, ale na pewno dieta bogata w te mikroelementy mi pomogła. Zawsze na wiosnę mam gorszą konwersję, bo kończą mi się własne warzywa a te sklepowe są uboższe w selen.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

http://www.ptfarm.pl/pub/File/Bromat...%20117-127.pdf

Osobiście znam dziewczynę, która pisała 3 lata temu pracę magisterką na ten temat (jakieś granty były), w Instytucie Bromatologii CMUJ.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-06-06 o 09:12
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 09:35   #2793
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
O czym świadczy kołatanie serca rano PRZED zażyciem tabletki? Jakieś 10 minut po Letroxie dolegliwości ustają. Powtarza się mi się to od kilku dni. Miała któraś podobne objawy?

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------


Niech zgadnę - ten drugi lekarz to taki wiekowy?
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem suplementacji, ale na pewno dieta bogata w te mikroelementy mi pomogła. Zawsze na wiosnę mam gorszą konwersję, bo kończą mi się własne warzywa a te sklepowe są uboższe w selen.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

http://www.ptfarm.pl/pub/File/Bromat...%20117-127.pdf

Osobiście znam dziewczynę, która pisała 3 lata temu pracę magisterką na ten temat (jakieś granty były), w Instytucie Bromatologii CMUJ.
Tak, wiekowy
Ok dziękuję za odpowiedź Będę w taki razie dalej brała

Mam jeszcze jeden problem, odstawiam tabletki anty - myślicie, że będzie to miało jakis związek z wynikiem tarczycowym ?
Też co lekarz, to opinia...
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 09:39   #2794
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Tak, wiekowy
Ok dziękuję za odpowiedź Będę w taki razie dalej brała

Mam jeszcze jeden problem, odstawiam tabletki anty - myślicie, że będzie to miało jakis związek z wynikiem tarczycowym ?
Też co lekarz, to opinia...
Najprawdopodobniej będzie miało. Ja miałam zwiększoną dawkę letroxu, jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i podejrzewam, że przy postawieniu musiałabym te dawkę zmniejszyć. Więc kontroluj poziom TSH, bo może niebezpiecznie spaść.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 09:49   #2795
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej będzie miało. Ja miałam zwiększoną dawkę letroxu, jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i podejrzewam, że przy postawieniu musiałabym te dawkę zmniejszyć. Więc kontroluj poziom TSH, bo może niebezpiecznie spaść.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Tak własnie myślałam.
Odstawiłam wczoraj, więc kontrole zrobić za ile? miesiąc? czy za szybko?
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 10:25   #2796
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Tak własnie myślałam.
Odstawiłam wczoraj, więc kontrole zrobić za ile? miesiąc? czy za szybko?
Miesiąc jest ok. U mnie zawsze lekarz przy zmianach dawki każe badać po miesiącu.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 10:36   #2797
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Miesiąc jest ok. U mnie zawsze lekarz przy zmianach dawki każe badać po miesiącu.
dziękuję
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-06, 14:25   #2798
jxde
Raczkowanie
 
Avatar jxde
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 66
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cześć dziewuszki! To znowu ja

Oczywiście wątek śledzę cały czas, bo piszecie tutaj bardzo wiele ciekawych rzeczy, które zdecydowanie pomagają mi jakoś funkcjonować.

Dzisiaj byłam na pobraniu krwi. Lekarz zlecił mi oprócz badania TSH, morfologię krwi, cholesterol i glukozę. Dwa ostatnie - wszystko perfect. Nie ma się do czego przyczepić. Jednak...

TSH zmieniło się z ponad 4,5 na 0,087... Czuję się lepiej, owszem, ale wydaje mi się, że wynik jest trochę zaniżony. Czyżbym z niedoczynności przeszłam na nadczynność? I przy okazji powinnam zmienić forum? Nie chcę.

Oprócz tego zaniżone MCHC, zawyżone PDW, zaniżone MPV i neutrofile również zaniżone. Do tego limfocyty: 48%, a norma wynosi 40%.

Obawiam się, że pierwsze wyniki, które wymieniłam, mogą być objawem anemii z powodu niedoboru żelaza. Co sądzicie?

Obiło mi się też o uszy, że zawyżenie wyniku limfocytów może być związane z nadmierną produkcją hormonów tarczycy, jednak ile w tym prawdy - nie wiem. Jutro idę do lekarza i wszystko wam na pewno opiszę, żebyście na przyszłość mogły z moich informacji skorzystać.

Przyszłam tu, żeby się trochę uspokoić, bo jestem osobą, która "hipochondrycznie" podchodzi do tego typu zdarzeń i w mojej głowie pojawiają się setki myśli. I one wcale nie są dobre.

Liczę na wasz dobry, anielski głos, tarczycowe siostry!
jxde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 14:53   #2799
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez jxde Pokaż wiadomość
Cześć dziewuszki! To znowu ja

Oczywiście wątek śledzę cały czas, bo piszecie tutaj bardzo wiele ciekawych rzeczy, które zdecydowanie pomagają mi jakoś funkcjonować.

Dzisiaj byłam na pobraniu krwi. Lekarz zlecił mi oprócz badania TSH, morfologię krwi, cholesterol i glukozę. Dwa ostatnie - wszystko perfect. Nie ma się do czego przyczepić. Jednak...

TSH zmieniło się z ponad 4,5 na 0,087... Czuję się lepiej, owszem, ale wydaje mi się, że wynik jest trochę zaniżony. Czyżbym z niedoczynności przeszłam na nadczynność? I przy okazji powinnam zmienić forum? Nie chcę.

Oprócz tego zaniżone MCHC, zawyżone PDW, zaniżone MPV i neutrofile również zaniżone. Do tego limfocyty: 48%, a norma wynosi 40%.

Obawiam się, że pierwsze wyniki, które wymieniłam, mogą być objawem anemii z powodu niedoboru żelaza. Co sądzicie?

Obiło mi się też o uszy, że zawyżenie wyniku limfocytów może być związane z nadmierną produkcją hormonów tarczycy, jednak ile w tym prawdy - nie wiem. Jutro idę do lekarza i wszystko wam na pewno opiszę, żebyście na przyszłość mogły z moich informacji skorzystać.

Przyszłam tu, żeby się trochę uspokoić, bo jestem osobą, która "hipochondrycznie" podchodzi do tego typu zdarzeń i w mojej głowie pojawiają się setki myśli. I one wcale nie są dobre.

Liczę na wasz dobry, anielski głos, tarczycowe siostry!
Generalnie to tsh może niby takie być. Jeśli się dobrze czujesz - jest ok. Dzwoń do lekarza i konsultuj

A forum absolutnie nie zmieniaj Toć to tylko polekowe, wyjściowo masz niedoczynność
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 08:15   #2800
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Wkrótce idę na kontrolne badania hormonów tarczycy. Kiedy powinnam wziąć tabletkę euthyrox - przed badaniem czy po badaniu?
liven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 08:31   #2801
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez liven Pokaż wiadomość
Wkrótce idę na kontrolne badania hormonów tarczycy. Kiedy powinnam wziąć tabletkę euthyrox - przed badaniem czy po badaniu?
po badaniu
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-07, 08:49   #2802
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
po badaniu
Dziękuję
liven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 13:07   #2803
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

U mnie po zaledwie 3 miesiącach brania Eutyroxu 25 TSH spadło z 3,72 do 1,04. Biorę jeszcze Jodid.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 13:26   #2804
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
U mnie po zaledwie 3 miesiącach brania Eutyroxu 25 TSH spadło z 3,72 do 1,04. Biorę jeszcze Jodid.
No to super )
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 15:11   #2805
jxde
Raczkowanie
 
Avatar jxde
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 66
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Właśnie wróciłam od lekarza, który stwierdził, że wynik TSH (0,087) jest zdecydowanie za niski. Zostałam wysłana do endokrynolog, która ma mi zmniejszyć dawkę hormonów.

Dodatkowo (przez zaniżony wynik neutrofili) zostałam skierowana na rozmaz. Czy któraś z moich tarczycowych sióstr wie, jak takie badanie wygląda? Co oznacza taka niska liczba (w moim przypadku 1,71, a norma wynosi 2,00)?

Dostałam dziś miesiączkę, a wydaje mi się, że neutrofile to "są" krwinki białe. Możliwe jest, żeby okres wpłynął na nie, przez co zmienił trochę wyniki, powodując, że są one takie niskie? Czy to może być skutek nadczynności tarczycy, ze względu na tak niski wynik TSH?

Nie wiem sama, co o tym myśleć i zaczynam powoli dostawać na głowę. Jak czegoś nie za dużo, to później wszystkiego za mało i trzeba latać od lekarza do lekarza. Cóż, tak to już bywa. Muszę się przyzwyczaić, że nie zawsze wszystko pójdzie po mojej myśli
jxde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 16:59   #2806
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
U mnie po zaledwie 3 miesiącach brania Eutyroxu 25 TSH spadło z 3,72 do 1,04. Biorę jeszcze Jodid.

Nigdy nie miałam takiego wyniku a Euthyrox biorę już 6,5 roku. Zaczynałam od 25, teraz biorę na zmianę 50 i 75, a niedługo mam brać same 75. I że co, niby tak w nieskończoność ma ta dawka w górę isć?
Zastanawia mnie ten Jodid.
TSH na chwilę obecną 2.30. Najniższe miałam ok 1.9 a zaczynałam z 4.2. Więc TSH wzrosło, mimo tej samej dawki
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 22:43   #2807
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez jxde Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od lekarza, który stwierdził, że wynik TSH (0,087) jest zdecydowanie za niski. Zostałam wysłana do endokrynolog, która ma mi zmniejszyć dawkę hormonów.

Dodatkowo (przez zaniżony wynik neutrofili) zostałam skierowana na rozmaz. Czy któraś z moich tarczycowych sióstr wie, jak takie badanie wygląda? Co oznacza taka niska liczba (w moim przypadku 1,71, a norma wynosi 2,00)?

Dostałam dziś miesiączkę, a wydaje mi się, że neutrofile to "są" krwinki białe. Możliwe jest, żeby okres wpłynął na nie, przez co zmienił trochę wyniki, powodując, że są one takie niskie? Czy to może być skutek nadczynności tarczycy, ze względu na tak niski wynik TSH?

Nie wiem sama, co o tym myśleć i zaczynam powoli dostawać na głowę. Jak czegoś nie za dużo, to później wszystkiego za mało i trzeba latać od lekarza do lekarza. Cóż, tak to już bywa. Muszę się przyzwyczaić, że nie zawsze wszystko pójdzie po mojej myśli
miesiaczka cos tam zmienia ale chyba niewiele.raz mnie dr pytała czy nie robiłam badania w trakcie ale nie pamietam dokładnie jak to było.
ale nie przejmuj sie na zapas bo pamietam akurat jedna taka morfologię po której wrociłam do domu i tak mnie zaczeły bolec plecy ze myslałam ze sie skonczę- musiałam łyknac ketonal.poszłam za pare dni z wynikami a dr pierwsze pytanie czy mnie nerki nie bolą okazało sie ze w dzien badania byc moze rodziłam kamien za pare dni juz morfologia ok i usg tez.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

a zapomniałam Wam napisac ze biore castagnus od paru dni. nie wiem czy juz działa ale piersi mnie nie bolą, ani głowa no i cera tłusci sie ciut mniej
za to włosy przetłuszczaja sie dalej i sa suche jak wiór (tak głupio to brzmi ale nie wiem jak to opisac)
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 10:18   #2808
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
miesiaczka cos tam zmienia ale chyba niewiele.raz mnie dr pytała czy nie robiłam badania w trakcie ale nie pamietam dokładnie jak to było.
ale nie przejmuj sie na zapas bo pamietam akurat jedna taka morfologię po której wrociłam do domu i tak mnie zaczeły bolec plecy ze myslałam ze sie skonczę- musiałam łyknac ketonal.poszłam za pare dni z wynikami a dr pierwsze pytanie czy mnie nerki nie bolą okazało sie ze w dzien badania byc moze rodziłam kamien za pare dni juz morfologia ok i usg tez.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

a zapomniałam Wam napisac ze biore castagnus od paru dni. nie wiem czy juz działa ale piersi mnie nie bolą, ani głowa no i cera tłusci sie ciut mniej
za to włosy przetłuszczaja sie dalej i sa suche jak wiór (tak głupio to brzmi ale nie wiem jak to opisac)
Ja chyba wiem o co chodiz z tymi włosami - przetłuszczaja się a skore glowy mam sucha i wygladam jakbym miala placki łupiezu
wkurzajace...
u endo byłam w kwietniu, biorę dawke 75/50 i poki co kontrola za pol roku, ale z racji tego, że odstawiam tabletki anty zrobie sobie wyniki za miesiac dla porownania
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 17:12   #2809
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Klaudiad18 Pokaż wiadomość
Ja chyba wiem o co chodiz z tymi włosami - przetłuszczaja się a skore glowy mam sucha i wygladam jakbym miala placki łupiezu
wkurzajace...
u endo byłam w kwietniu, biorę dawke 75/50 i poki co kontrola za pol roku, ale z racji tego, że odstawiam tabletki anty zrobie sobie wyniki za miesiac dla porownania
nie mam dokładnie na odwrót-przetłuszczaja sie przy skórze bardzo bardzo a dalej jak wiór
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 17:26   #2810
cooone
Zakorzenienie
 
Avatar cooone
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 068
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
nie mam dokładnie na odwrót-przetłuszczaja sie przy skórze bardzo bardzo a dalej jak wiór
Wysoka piątka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja często myślę o świecie,
który dawno przestał istnieć.
Tęsknię za ludźmi, do których było jakoś bliżej,
prawdziwie i spontanicznie...
Gutek

cooone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 07:32   #2811
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
nie mam dokładnie na odwrót-przetłuszczaja sie przy skórze bardzo bardzo a dalej jak wiór
ehh... nie wiem co gorsze
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 11:04   #2812
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość

Nigdy nie miałam takiego wyniku a Euthyrox biorę już 6,5 roku. Zaczynałam od 25, teraz biorę na zmianę 50 i 75, a niedługo mam brać same 75. I że co, niby tak w nieskończoność ma ta dawka w górę isć?
Zastanawia mnie ten Jodid.
TSH na chwilę obecną 2.30. Najniższe miałam ok 1.9 a zaczynałam z 4.2. Więc TSH wzrosło, mimo tej samej dawki
Wczoraj byłam u lekarza z wynikiem, od razu na wejściu się mnie spytała jak ja to zrobiłam. że to rzadko spotykane, że tak dobrze i szybko zareagowałam na leczenie. Też się cieszę.

W jakim sensie zastanawia?
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 13:11   #2813
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam u lekarza z wynikiem, od razu na wejściu się mnie spytała jak ja to zrobiłam. że to rzadko spotykane, że tak dobrze i szybko zareagowałam na leczenie. Też się cieszę.

W jakim sensie zastanawia?
Czy ten Jodid pomógłby obniżać TSH bez ciągłego zwiększania dawki Euthyroxu.
A ten Jodid to poleciła Ci lekarka?
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 13:41   #2814
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Znam dziewczynę co po 15 latach brania eutyroxu rzuciła to cholerstwo i przeszła na protokół jodowy czyli przyjmuje płyn Lugola. Od roku ma idealne wyniki i czuje się najlepiej w całym życiu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 20:36   #2815
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Czy ten Jodid pomógłby obniżać TSH bez ciągłego zwiększania dawki Euthyroxu.
A ten Jodid to poleciła Ci lekarka?
Tak, dostałam receptę razem z Eutyroxem. Chyba bez recepty nie można go kupić.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-10, 14:21   #2816
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Tak, dostałam receptę razem z Eutyroxem. Chyba bez recepty nie można go kupić.
ja tak na szybko- chyba mozna kupic bo mnie lekarka kazała i mam go wpisanego na kartce od niej ale w koncu nie kupiłam bo w aptece był jodic 100 a ona kazała mi jodic 200 (albo na odwrót potem sprawdze)

mozecie sie smiac ale wypozyczyłam sobie dzisiaj ksiazke zięby. wiem ze jest zamieszanie z nim czesc ludzi go gnebi czes wychwala no to postanowiłam go przeczytac
na razie pobieznie go przejrzałam ale odnosnie jodu jest tam napisane :
"wiadomo ze jod jest potrzebny tarczycy do wytwarzania tyroksyny zwanej T4 . zamiast podawac jod i pozwolic tarczycy na wytworzenie tego hormonu zaczeto podawac gotowy hormon."
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 13:54   #2817
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

W końcu udało mi się dotrzeć do lekarza. Sama wizyta nie była jakaś zła, dostałam eutyrox w dawce 50mg, ale dawała mi go że nie jest przekonana co do tego i że dla mojego lepszego samopoczucia mogę brać Biorę już parę dni, i teraz mam pytanie czy mogę od tego utyć? Trochę się boję, a staram się schudnąć jednak idzie to jak krew z nosa, mam wrażenie że znów zaczynam tyć i czy to nie od tych tabletek...
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 14:19   #2818
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;7460216 6]W końcu udało mi się dotrzeć do lekarza. Sama wizyta nie była jakaś zła, dostałam eutyrox w dawce 50mg, ale dawała mi go że nie jest przekonana co do tego i że dla mojego lepszego samopoczucia mogę brać Biorę już parę dni, i teraz mam pytanie czy mogę od tego utyć? Trochę się boję, a staram się schudnąć jednak idzie to jak krew z nosa, mam wrażenie że znów zaczynam tyć i czy to nie od tych tabletek...[/QUOTE]
Od tych tabletek się nie tyje.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 15:08   #2819
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Hej dziewczyny!

postanowiłam napisać, bo już nie radzę sobie z objawami

na wyszperanych wynikach z 2006 mam ths 4.33(norma max 4)-nikt nie zwrócił wtedy na to uwagi
krucjatę tarczycową rozpoczęłam jesienią. we wrześniu tsh wynosiło 2,8(max 4,2) ft3 i 4 dość niskie ale w normie antyTPO 17(<34)
moja poznańska endo kazała mi powtórzyć badania i w listopadzie przedstawiały się tak: 4,8(norma max 4,2) a glukoza i insulina ok. przepisała wtedy euthyrox ale ostatecznie go nie wykupiłam - teraz żałuję, znowu planuję się do niej wybrać.

parę dni temu powtórzyłam badania :
tsh 3,14(norma max4,2)
ft3 3,7 (norma 3,9-6,70)
ft4 13,55(11,5-21)
anty Tpo 11 (<34)

wiem, że tsh nie jest bardzo wysokie, ale czuje się fatalnie. męczą mnie stany depresyjne, zmęczenie, ospałość, spowolniony metabolizm. Czy radzicie przy takich wynikach rozpocząć leczenie czy odpuścić ? Naprawdę czuję się źle, wiążę pewne nadzieje z lekiem, ale też nie chcę na całe życie się z nim związać, jeśli tego nie potrzebuję.

Pozdrawiam Was

dodam, że lekarka poznańska to dr Ochmańska - na pewno niekórym z Wam znana endo
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 15:33   #2820
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

postanowiłam napisać, bo już nie radzę sobie z objawami

na wyszperanych wynikach z 2006 mam ths 4.33(norma max 4)-nikt nie zwrócił wtedy na to uwagi
krucjatę tarczycową rozpoczęłam jesienią. we wrześniu tsh wynosiło 2,8(max 4,2) ft3 i 4 dość niskie ale w normie antyTPO 17(<34)
moja poznańska endo kazała mi powtórzyć badania i w listopadzie przedstawiały się tak: 4,8(norma max 4,2) a glukoza i insulina ok. przepisała wtedy euthyrox ale ostatecznie go nie wykupiłam - teraz żałuję, znowu planuję się do niej wybrać.

parę dni temu powtórzyłam badania :
tsh 3,14(norma max4,2)
ft3 3,7 (norma 3,9-6,70)
ft4 13,55(11,5-21)
anty Tpo 11 (<34)

wiem, że tsh nie jest bardzo wysokie, ale czuje się fatalnie. męczą mnie stany depresyjne, zmęczenie, ospałość, spowolniony metabolizm. Czy radzicie przy takich wynikach rozpocząć leczenie czy odpuścić ? Naprawdę czuję się źle, wiążę pewne nadzieje z lekiem, ale też nie chcę na całe życie się z nim związać, jeśli tego nie potrzebuję.

Pozdrawiam Was

dodam, że lekarka poznańska to dr Ochmańska - na pewno niekórym z Wam znana endo
Ja bym rozpoczęła leczenie. Już dawno chorujesz na Niedoczynność, więc czas coś z tym zrobić. Ponadto powinnaś się wybrać na usg tarczycy.

Ochmanska znam. Byłam u niej kilka razy, ale teraz chodzę do innej pani - jak chcesz namiary, to się odezwij. Złoty lekarz!

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.