Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-02, 21:27   #2431
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Na plamy z krwi działa woda utleniona.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 04:48   #2432
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ćwiczy ktoś tutaj regularnie aqua aerobik?

Jaki efektów można się spodziewać? Chodzi mi nie tylko o rzeźbienie sylwetki ale też samopoczucie i zdrowie. Wiem, że likwiduje stres i napięcie, wpływa pozytywnie na krążenie itd. itd. To wszystko teoria. Mam na myśli to, jak się przekłada na codzienne życie. Czy da się realnie odczuć jakieś pozytywy czy ot, fajna rozrywka?
Jak możesz to Idz nie ma nic lepszego niż basen ujędrnienie,odprężenie.. Do tego jak mi mój kręgosłup odpoczął cudo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 06:55   #2433
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Chce sie wybrać na weekend do Wrocławia, możecie polecic jakis tani nocleg, jedzenie i co warto zoabczyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 07:18   #2434
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Chce sie wybrać na weekend do Wrocławia, możecie polecic jakis tani nocleg, jedzenie i co warto zoabczyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uwielbiam knajpę Kres - ukraińskie jedzenie.

Polecam wjechać na katedrę św. Jana Chrzciciela, świetny widok z góry i przy okazji zobaczyć Ostów Tumski.
Panorama Racławicka też jest warta zobaczenia.
ZOO

Byłam raz na świetnej darmowej wycieczce po Cmentarzu Żydowskim (jednym z wielu we Wrocławawiu). Polecam ich: Free Walkative TOUR Wroclaw. Korzystałam również w innych miastach
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 07:34   #2435
herbata_moim_zyciem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 100
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Kupiłam ciastka francuskie takie robione w jakiejś cukierni, na tacce oklejone folia. W sobotę. Zjadłam kilka, siedziały w chlebaku. Data ważności to 27.10. Będą dziś jeszcze dobre? Z racji że były.otwarte.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
herbata_moim_zyciem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 07:37   #2436
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez herbata_moim_zyciem Pokaż wiadomość
Kupiłam ciastka francuskie takie robione w jakiejś cukierni, na tacce oklejone folia. W sobotę. Zjadłam kilka, siedziały w chlebaku. Data ważności to 27.10. Będą dziś jeszcze dobre? Z racji że były.otwarte.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
wg mnie tak. ja trzymam takie ciastka w szklanym słoju (nie zawsze dokładnie zamkniętym) czasem przez kilka tygodni i jedyne co im jest, to wysychają i są twarde
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:40   #2437
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Super, dzięki za opinię!
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak możesz to Idz nie ma nic lepszego niż basen ujędrnienie,odprężenie.. Do tego jak mi mój kręgosłup odpoczął cudo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 09:06   #2438
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Chce sie wybrać na weekend do Wrocławia, możecie polecic jakis tani nocleg, jedzenie i co warto zoabczyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam niedawno- zoo fantastyczne no i panorama raclawicka. Tyle widziałam.

Z noclegów polecam Stop hostel. Fantastycznie,schludnie,d o tego wlasvicielka, która powiedziała nam gdzie iść na rynek, jakie knajpy

http://www.stopwroclaw.pl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:19   #2439
LadyPank
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 822
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Chce sie wybrać na weekend do Wrocławia, możecie polecic jakis tani nocleg, jedzenie i co warto zoabczyc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tani nocleg polecam na booking sprawdzić. Swego czasu często bywałam w Warszawie i cena jaka płaciłam za noclegi była śmiesznie niska. We Wrocławiu nie byłam nigdy i nie wiem jak tam oscylują ceny ale może trafisz na jakąś okazję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyPank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:30   #2440
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Moon Hostel.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:37   #2441
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez LadyPank Pokaż wiadomość
Tani nocleg polecam na booking sprawdzić. Swego czasu często bywałam w Warszawie i cena jaka płaciłam za noclegi była śmiesznie niska. We Wrocławiu nie byłam nigdy i nie wiem jak tam oscylują ceny ale może trafisz na jakąś okazję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
znajomi polecali mi Pensjoinat Gogol.s - podobno ma konkurencyjne ceny, pyszne śniadania i wygląda bardzo przyzwoicie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 09:48   #2442
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Dziękuję za odpowiedzi w sprawie czyszczenia rusztu kuchenki, będę z nim walczyć w weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:54   #2443
kotoplazma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Mam trzy mocno rozbieżne tematycznie pytania

1. Bułki własnej roboty - robię zwykłe, pszenne bułki na drożdżach, problemem jest to, że bardzo szybko twardnieją. Czy mogę dodać coś do przepisu aby to wyeliminować? Odpada przechowywanie ich w lodówce, bo nienawidzę posmaku lodówki.



2. Deska do prasowania. Czym się kierować przy zakupie? Są takie za 30 i za 300 zł. i na drogą szkoda mi pieniędzy a na tanią obawiam się, że będę kląć. Prasuję mocno sporadycznie i to jest zwykle kwestia przejechania żelazkiem jakiejś koszulki/bluzy. Nie bawię się w prasowanie koszul i innych skomplikowanych ubrań



3. Garderoba. Niebawem się przeprowadzam i mam wydzielone pomieszczenie długie na 3m, szerokie na 1,8m. Chcę aby to pomieszczenie służyło mi jako szafa i taki za przeproszeniem pie*dolnik, czyli oprócz ubrań chcę tam wrzucić odkurzacz, mopa, jakieś szczotki, pierdotki i tym podobne. Pytanie odnośnie ubrań: warto inwestować w te systemy do garderoby, czy lepiej zainstalować sobie zwykłe półki, drążki, nakupować pudełek? Nie mam kompletnie pomysłu na to miejsce a chciałabym wykorzystać maksimum przestrzeni w jakiś mądry sposób. Dodam, że właśnie tę 3metrową ścianę chcę zagospodarować pod ubrania.
kotoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:00   #2444
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez kotoplazma Pokaż wiadomość
Mam trzy mocno rozbieżne tematycznie pytania

2. Deska do prasowania. Czym się kierować przy zakupie? Są takie za 30 i za 300 zł. i na drogą szkoda mi pieniędzy a na tanią obawiam się, że będę kląć. Prasuję mocno sporadycznie i to jest zwykle kwestia przejechania żelazkiem jakiejś koszulki/bluzy. Nie bawię się w prasowanie koszul i innych skomplikowanych ubrań
będą różnić się szerokością (generalnie szersza jest wygodniejsza), podstawką na żelazko, niektóre mają na sobie kontakt - wtedy łatwiej operowac żelazkiem, jeśli ma krótki kabel.
ja mam deskę kupioną za 30 zł w Auchan. jest średnio szeroka, ale to nie przeszkadza, trzeba tylko kilka razy więcej przełożyć ubranie, nie mam podstawki ani wtyczki na desce i nie odczuwam ich braku. prasuję całkiem sporo i uważam, ze jest w zupełności wystarczająca.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:22   #2445
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez kotoplazma Pokaż wiadomość

3. Garderoba. Niebawem się przeprowadzam i mam wydzielone pomieszczenie długie na 3m, szerokie na 1,8m. Chcę aby to pomieszczenie służyło mi jako szafa i taki za przeproszeniem pie*dolnik, czyli oprócz ubrań chcę tam wrzucić odkurzacz, mopa, jakieś szczotki, pierdotki i tym podobne. Pytanie odnośnie ubrań: warto inwestować w te systemy do garderoby, czy lepiej zainstalować sobie zwykłe półki, drążki, nakupować pudełek? Nie mam kompletnie pomysłu na to miejsce a chciałabym wykorzystać maksimum przestrzeni w jakiś mądry sposób. Dodam, że właśnie tę 3metrową ścianę chcę zagospodarować pod ubrania.
Jeśli to twoje docelowe miejsce zamieszkania i budżet na to pozwala to na pewno warto zainwestować w drążki i duża ilość szuflad o różnej pojemności, najgorsza opcja w takiej garderobie to moim zdaniem otwarte półki, ciężko utrzymać na tym porządek i wszystko się kurzy, mam tak teraz i pomimo pudełek jest tak sobie.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:27   #2446
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Dziewczyny czy była któraś z Was na szkoleniu (płacą za nie), a później stażu 3 miesięcznym z UE? Co jeśli nie znajdę tego stażu? Bo oczywiście oni nie zapewniają, trzeba znaleźć samej. Czy można odbyć aby samo szkolenie, bez stażu? Będę jutro dzwonić i pytać, ale może któraś z Was była i ma jakieś doświadczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:28   #2447
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Ja mam garderobę i polecam drążki i szuflady. Mam też kilka otwartych półek ale dla mnie wygodniej przechowywać ubrania na drazkach a do tego się nie gniota tak jak złożone. Zwróć też uwagę na wysokość drozkow, ja dałam za mało takich wysokich na sukienki, spodnie czy płaszcze bo chciałam właśnie zagospodarować każdy kąt i teraz trochę żałuję. Jeżeli masz ciężkie wełniane swetry to one powinny być złożone ale szuflady też w zupełności wystarcza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:38   #2448
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez kotoplazma Pokaż wiadomość
2. Deska do prasowania. Czym się kierować przy zakupie? Są takie za 30 i za 300 zł. i na drogą szkoda mi pieniędzy a na tanią obawiam się, że będę kląć. Prasuję mocno sporadycznie i to jest zwykle kwestia przejechania żelazkiem jakiejś koszulki/bluzy. Nie bawię się w prasowanie koszul i innych skomplikowanych ubrań
Również mam deskę do prasowania z Auchan, tę najtańszą, za ok. 30 zł. Jest wąska, ale dla mnie to nawet plus - łatwiej pomieścić w małych schowkach. Mogę szczerze polecić, prasuję na niej wszystko od koszul po pościel i daje radę

Jedynie nie bardzo mi się podoba to, że nie da się z niej ściągnąć pokrycia i wyprać. Niby można jakieś osobne pokrycie założyć, ale jakoś tak próbowałam z dwoma i się poddałam. Żadno nie pasuje dobrze, jest luz, przesuwają się, gorzej się prasuje.
Nawet zastanawiałam się, żeby wyczyścić pokrycie deski takim środkiem do czyszczenia tapicerki samochodowej, ale w sumie to później obawiałabym się na tym prasować. Skończyło się na zainwestowaniu kolejnych 30 zł w taką samą deskę, starą wywiozłam do domku letniskowego
Cytat:
Napisane przez kotoplazma Pokaż wiadomość
3. Garderoba. Niebawem się przeprowadzam i mam wydzielone pomieszczenie długie na 3m, szerokie na 1,8m. Chcę aby to pomieszczenie służyło mi jako szafa i taki za przeproszeniem pie*dolnik, czyli oprócz ubrań chcę tam wrzucić odkurzacz, mopa, jakieś szczotki, pierdotki i tym podobne. Pytanie odnośnie ubrań: warto inwestować w te systemy do garderoby, czy lepiej zainstalować sobie zwykłe półki, drążki, nakupować pudełek? Nie mam kompletnie pomysłu na to miejsce a chciałabym wykorzystać maksimum przestrzeni w jakiś mądry sposób. Dodam, że właśnie tę 3metrową ścianę chcę zagospodarować pod ubrania.
Ja miałam piecyk gazowy w garderobie i same drążki czy półki nie sprawdzały się, bo od tego piecyka zbierał się jakiś osad w pomieszczeniu. Ale jakby tego piecyka nie było, to pewnie nie byłoby na co narzekać
I też polecam bardziej drążki niż półki.

Edytowane przez 788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Czas edycji: 2018-10-03 o 10:39
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 11:47   #2449
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

TRĄDZIK: znacie metody co usuwają trądzik? używam Kremów i leków i nic ;/


od 14 - 19 r. życia miałam paskudny trądzik.
od 19 do 27 roku życia jak brałam antykoncepcję cera gładka i bez pryszczy. ani jednego pryszcza
27 rok życia: zrobiłam przerwę 3 mce bez antykoncepcji bo musiałam na rzecz badań tarzcycy - i po 3 mcach wróciłam do antykoncepcji. To już 7 mcy odkąd znów biorę leki i MAM TE PASKUDNE PRYSZCZE!


Może jakieś lasery? zabiegi? coś wiecie / słyszałyście moze?

Bezkustecznie używałąm:
1) lek tetrarysal 2 op.
2) benzacne - zero efektów
3) epiduo żel - zero efektów poza popaloną twarzą i czerwoną i piekącą, musiałam odstawić
4) tormentiol - zero efektów
5) maść cynkowa - zero efektów
6) przemywanie wodą z octem jabłkowym jak zmywam wieczorem makijaż
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2018-10-03 o 11:55
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 11:48   #2450
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
trądzik: znacie metody co usuwają trądzik? używam tony kremów i leków i nic ;/
przez 9 lat brałam antykoncepcję i musiałam zrobić 3 mce przerwy (grudzień - marzec 2018) i od tamtej pory (marzec 2018) trądzik mi się pojawia.. nie mam już siły ;/

może jakieś lasery? zabiegi? coś wiecie / słyszałyście moze?


już mam dość tych pryszczy
U mnie nic nie pomogło. To jest choroba prawie nieuleczalna.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 11:50   #2451
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
trądzik: znacie metody co usuwają trądzik? używam tony kremów i leków i nic ;/
przez 9 lat brałam antykoncepcję i musiałam zrobić 3 mce przerwy (grudzień - marzec 2018) i od tamtej pory (marzec 2018) trądzik mi się pojawia.. nie mam już siły ;/

może jakieś lasery? zabiegi? coś wiecie / słyszałyście moze?


już mam dość tych pryszczy
Próbowałaś octu jabłkowego?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 11:56   #2452
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
U mnie nic nie pomogło. To jest choroba prawie nieuleczalna.
nie poddam się :P

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85943820]Próbowałaś octu jabłkowego?[/QUOTE]

zero efektów
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 11:58   #2453
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez kotoplazma Pokaż wiadomość
1. Bułki własnej roboty - robię zwykłe, pszenne bułki na drożdżach, problemem jest to, że bardzo szybko twardnieją.
Aby bułki były dłużej wilgotne można dodać do nich: ziemniaków, zakwasu, zaparki (zaparzona mąka), namoczonych płatków owsianych lub siemienia lnianego wraz z wodą, w której się moczyły. Ja zwykle wyrabiam w maszynie do chleba i robię tak, że część mąki zalewam wrzątkiem i włączam na program "makaron". Jak to ostygnie to dodaję resztę składników i włączam program wyrabianie ciasta. Jeśli zostanie ziemniak z obiadu to dorzucam, jak mam aktywny zakwas żytni to też go daję, dobry jest też niewielki dodatek musu dyniowego, itd. Bułki piekę z funkcją pary - a to też dużo daje. Bułki przechowywane w worku lnianym włożonym do reklamówki wytrzymują w zjadliwym stanie do 3 dni. Zwykle kilka bułek zamrażam na zapas.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2018-10-03 o 12:04
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:06   #2454
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Friese, a jaka masz przyczyne tradziku? Hormony? Dieta? Zla pielegnacja cery? Moze jakas bakteria w organizmie? Albo slaba higiena (rzadko zmieniana poszewka poduszki, uzywanie brudnych pedzli do twarzy, wycieranie buzu brudnym recznikiem itd.)? Stres?

Ja sama walcze ostatnio (od stycznia) z mocno uciazliwym tradzikiem i wybieram sie do dermatologa - bede szukac go tak dlugo, az znajde takiego, ktory pochyli sie nade mna i zleci zrobienie jakiegos wymazu czy coś takiego - bo imo nie ma co strzelac na slepo i klasc na buzie wszytkiego, jak leci, nie diagnozujac prawdziwej przyczyny. U siebie hormony, diete, stres, higiene i pielegnacje wykluczylam, więc to ostatnie, co mi zostało.
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2018-10-03 o 12:11
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:08   #2455
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Czy kosmetyki typu rajstopy w sprayu zmywaja sie przy pierwszym myciu jak podklad, czy sa bardziej jak samoopalacz? Bo pora na gole nogi, a moja strasza bladoscia, a do pracy nosze tylko sukienki i spodnice. Nie chce, zeby moje piekne biale przescieradla zrobily sie bezowo-pomaranczowe
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:13   #2456
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Friese, a jaka masz przyczyne tradziku? Hormony? Dieta? Zla pielegnacja cery? Moze jakas bakteria w organizmie? Albo slaba higiena (rzadko zmieniana poszewka poduszki, uzywanie brudnych pedzli do twarzy, wycieranie buzu brudnym recznikiem itd.)? Stres?

Ja sama walcze ostatnio (od stycznia) z mocno uciazliwym tradzikiem i wybieram sie do dermatologa - bede szukac go tak dlugo, az znajde takiego, ktory pochyli sie nade mna i zleci zrobienie jakiegos wymazu czy coś takiego - bo imo nie ma co strzelac na slepo i klasc na buzie wszytkiego, jak leci, nie diagnozujac prawdziwej przyczyny. U siebie hormony, diete, stres, higiene i pielegnacje wykluczylam, więc to ostatnie, co mi zostało.
trądzik się pojawił jak zrobiłam 3 me przerwy w antykoncepcji
po odstawieniu antykoncepcji pojawiły się pryszcze.
mimo że biorę antykocencpję znów od marca 2018 to te wstrętne pryszcze nie znikają



dermatolodzy mnie leczyli
pytałam o wymaz - i lekarka (świetna wiedza) mówiła że nie potrzebują dermatolodzy robić wymazu trądziku bo dokładnie wiedzą jakie to bakterie czy co to tam w środku siedzi.

wiedzą co to trądzik i wiedzą co się w nim składa więc nie potrzebują wymazu

z pamięci mi powiedziała co jest w środku trądziku


jeśli to jakieś dziwne nieznane im zmiany skórne to tak, wtedy się robi wymaz.


ale nie na trądzik który jest im znany.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:16   #2457
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Skoro mimo to nie wyleczyla Ci trądziku, to jednak jego przyczyna nie jest jej znana.
Co z reszta prawdopodobnych powodow, ktore wymienilam?
W kwestii antykoncepcji - wrocilas do tych samych tabletek czy zmieniałaś je (generacja, skladniki)?
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2018-10-03 o 12:18
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:19   #2458
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
TRĄDZIK: znacie metody co usuwają trądzik? używam Kremów i leków i nic ;/


od 14 - 19 r. życia miałam paskudny trądzik.
od 19 do 27 roku życia jak brałam antykoncepcję cera gładka i bez pryszczy. ani jednego pryszcza
27 rok życia: zrobiłam przerwę 3 mce bez antykoncepcji bo musiałam na rzecz badań tarzcycy - i po 3 mcach wróciłam do antykoncepcji. To już 7 mcy odkąd znów biorę leki i MAM TE PASKUDNE PRYSZCZE!


Może jakieś lasery? zabiegi? coś wiecie / słyszałyście moze?

Bezkustecznie używałąm:
1) lek tetrarysal 2 op.
2) benzacne - zero efektów
3) epiduo żel - zero efektów poza popaloną twarzą i czerwoną i piekącą, musiałam odstawić
4) tormentiol - zero efektów
5) maść cynkowa - zero efektów
6) przemywanie wodą z octem jabłkowym jak zmywam wieczorem makijaż
Izotretynoina. Miejscowo albo doustnie jak potrzeba. Potrafi zdziałać cuda przy nieuleczalnych przypadkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:21   #2459
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Czy kosmetyki typu rajstopy w sprayu zmywaja sie przy pierwszym myciu jak podklad, czy sa bardziej jak samoopalacz? Bo pora na gole nogi, a moja strasza bladoscia, a do pracy nosze tylko sukienki i spodnice. Nie chce, zeby moje piekne biale przescieradla zrobily sie bezowo-pomaranczowe
Ty mieszkasz w Australii, prawda? Bo tak czytam, że sezon na gołe nogi i miałam niezły mindfuck


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:22   #2460
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 46

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
nie poddam się



zero efektów
A nie boisz się maści z Chin z Aliexpress? Siostra znalazła maść cud - począwszy od małych skaleczeń po trądzik i rozstępy a nawet egzemę. Tylko tam podobno jest przekroczona dawka sterydów w niej czy tam czegoś takiego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 23:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.