takie same ubrania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-18, 08:18   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138

takie same ubrania


Czy macie tak, że np macie dokładnie takie same dwa i więcej ubrania, chodzi mi bardziej o bluzki/podkoszulki, że kupujecie jakieś ubranie bardziej hurtowo i naprawdę je nosicie?
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 10:08   #2
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: takie same ubrania

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że np macie dokładnie takie same dwa i więcej ubrania, chodzi mi bardziej o bluzki/podkoszulki, że kupujecie jakieś ubranie bardziej hurtowo i naprawdę je nosicie?
Ale chodzi o konkretny model w kilku egzemplarzach? Mam podwójne i potrójne topy i koszulki z długim rękawem basicowe i dwa zestawy podwójnych spodni ale w różnych kolorach. Jak mi pasuje fason to powielam ciuch, szczególnie właśnie basicowe góry bo przebieram je czasem dwa razy w ciągu dnia żeby czuć się świeżo.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 10:35   #3
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: takie same ubrania

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że np macie dokładnie takie same dwa i więcej ubrania, chodzi mi bardziej o bluzki/podkoszulki, że kupujecie jakieś ubranie bardziej hurtowo i naprawdę je nosicie?
Tak, jeansy i tiszerty - jak mi fason i materiał podpasuje to płynę. Kilka ciuchów, na przykład kurtka, bluzki, swetry, buty, sukienki - mam po dwie wersje kolorystyczne tego samego fasonu.

I nie mogę odżałować jednego sweterka, który był za bezcen i niby skład tyłka nie urywa - a ciuch w praktyce jest genialny, świetnie się nosi i cudnie pierze. Gdybym wtedy to wiedziała i miała obecne podejście, kupiłabym go chyba we wszystkich kolorach.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 10:57   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: takie same ubrania

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że np macie dokładnie takie same dwa i więcej ubrania, chodzi mi bardziej o bluzki/podkoszulki, że kupujecie jakieś ubranie bardziej hurtowo i naprawdę je nosicie?
Tak. Mam i noszę dokładne kopie po kilka egzemplarzy niektórych ubrań, np. t-shirtów, spodni. Dzięki temu ubieram się każdego dnia mniej więcej tak samo i nie zastanawiam się co założyć.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 11:55   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: takie same ubrania

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że np macie dokładnie takie same dwa i więcej ubrania, chodzi mi bardziej o bluzki/podkoszulki, że kupujecie jakieś ubranie bardziej hurtowo i naprawdę je nosicie?
Nie. Głównie dlatego, że większość mojej szafy pochodzi z second-handów oraz zakupów z drugiej ręki z różnych portali. Mam parę ciuchów, które chętnie kupiłabym po raz drugi albo w innej wersji kolorystycznej, no ale się nie da. Poza tym ja lubię ciuchy, sprawia mi frajdę kompletowanie różnych outfitów i nie czułabym się dobrze nosząc w kółko to samo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 15:48   #6
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: takie same ubrania

Tak - jeansy, t-shirty.
Co do reszty garderoby, bardzo często zdarzają mi się te same modele w różnych wersjach kolorystycznych (buty, torebki, swetry, bluzki, topy). Szczególnie, że dopasowując ubrania do figury i typu urody mamy okrojony wybór i sprawdzone kroje/kolory, w których jest nam korzystnie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 16:57   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: takie same ubrania

Tak, też tak miewam, szczególnie jak kupię coś dobrej jakości albo w czym bardzo dobrze wyglądam.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-18, 23:43   #8
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: takie same ubrania

Ten sam kardigan mam w baaardzo wielu kolorach, czesto tez kupuje ten sam model sukienki w kilku kolorach.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 08:47   #9
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: takie same ubrania

Tylko skarpetki mam kilka par takich samych, jakieś spodnie czy bluzki to nie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 14:13   #10
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: takie same ubrania

Z takich rzeczy mam tylko dwa golfy, które różnią się kolorem (bordowy i musztardowy) i dwa kardigany (czarny i szary), a tak, to zawsze kupuję rzeczy, które się różnią (majtek, skarpetek i staników nie liczę).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2020-10-19 o 14:14
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 22:59   #11
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: takie same ubrania

Tak, jak coś mi pasuje to zdarza się kupić to samo w 2-3 kolorach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 06:54   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: takie same ubrania

Nie mowie, ze mi sie nigdy nie zdarzylo. Jednak nie lubie tak robic. Nie lubie miec za duzo ubran w szafie. Wyjatek to skarpetki, jak sa wszystkie takie same to latwo sie paruje po praniu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 07:58   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: takie same ubrania

Mam kardigan i bluzkę z długim rękawem takie same, tylko w dwóch kolorach.
Proste topy na ramiączkach - kupiłam x sztuk takich samych w chyba 4 różnych kolorach, ale kolory też się powtarzają, w sensie dwa identyczne czerwone, trzy takie same, tylko białe, itd.
W czasach, gdy obowiązywał mnie w pracy ścisły dress code kupowałam koszule po kilka sztuk identycznych.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 14:21   #14
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: takie same ubrania

Tak, bardzo często kupuję w ten sposób basici.

Na ten moment mam tshirty od mamyginekolog i kupuję je we wszystkich kolorach (białe i granatowe/czarne noszę do pracy, te w pastelowych kolorach sparowałam ze spodenkami i mam do spania).
Latem trafiłam świetne boyfriendy w zarze, więc wzięłam granatowe, błękitne i białe (i to był świetny strzał, bo później się okazało, że jestem w ciąży i na ten moment to moje ostatnie "normalne" spodnie, w które się mieszczę). Zresztą inne modele tak samo kupuję podwójnie, bo niekażdy mi odpowiada - jak są odpowiednio długie i średnie w stanie to kupuję w każdym możliwym kolorze.
Gładkie golfy i sweterki wykończone na okrągło też mam obowiązkowo przynajmniej w białym/beżu, kamelu, granacie i czerni, bo to genialna baza pod marynarkę w sezonie jesiennym.
I koszule - hurtowo je kupuję jak trafię dobry model, w zasadzie mam w szafie 7 sztuk, ale to dwa modele w różnych kolorach.

Nie dubluję droższych ciuchów czyli marynarek, sukienek, spódnic, swetrów (chyba nawet buty zdarza mi się dublować, zwłaszcza te do pracy)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 08:26   #15
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: takie same ubrania

Kupuję po 2-3 wersje kolorystyczne tego samego ubrania- kardigany, jeansy, basicowe bluzki bawełniane z długim rękawem, tshirty, jeśli mają dobry krój i skład.
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 16:08   #16
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: takie same ubrania

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Z takich rzeczy mam tylko dwa golfy, które różnią się kolorem (bordowy i musztardowy) i dwa kardigany (czarny i szary), a tak, to zawsze kupuję rzeczy, które się różnią (majtek, skarpetek i staników nie liczę).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam jeszcze dwie gładkie bluzki z długim rękawem, z sercami na łokciach - czarną i brudny róż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 13:06   #17
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: takie same ubrania

Mamy Choć częściej to samo ale w różnych wersjach kolorystycznych, to zdarza się i dokładnie ten sam model+kolor jeansów (o bieliźnie nawet nie wspominam).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 11:30   #18
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: takie same ubrania

Tak, mam np po kilka sztuk takich samych t-shirtów albo spodni.

Koszulki są zwykłe, czarne a spodnie też zwykłe, proste. Mam jeden model jeansów chyba w 8 egzemplarzach. Bo tak fajnie leżą. A no i w tym roku na wyprzedaży w zarze kupiłam dwie pary takich samych męskich bojówek bo były tak tanie i tak dobrze leżały, że nie mogłam się powstrzymać.


Ja lubię proste ubrania, noszę głównie czerń i inne ciemne kolory, nie przepadam za wzorami więc jak coś jest proste i super leży to kupuję 2 takie same sztuki. Ale ja jestem nudna bo w rurkach i czarnym t-shircie mogłabym chodzić cały rok.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 11:36   #19
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: takie same ubrania

T-shirty, bluzki basic - mam po kilka sztuk dokładnie takich samych. Swetry, koszule, dżinsy, spodnie - ten sam model w różnych kolorach. Nie powielam marynarek, spódnic i sukienek, płaszczy ani kurtek. No dobra, mam jeden płaszcz w dwóch wersjach kolorystycznych ale kocham je i noszę od 7 lat
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-05 12:36:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.