Gdzie i jak przechowujecie perfumy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-22, 16:20   #1
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154

Gdzie i jak przechowujecie perfumy?


hello wszystkim
Zastanawiam się ,czy perfumki można trzymać w łazience?Zawsze tak robiłam,ale teraz na święta dostałam przecudne perfumy ,a do tego drogie jak cholerka i się boję.Niby nie można na słoneczku,no to łazienka w sam raz.W pudełeczku?Troszkę szkoda ,bo buteleczka taka piękna,że nie mogę jej chować w kartoniku.Pliss napiszcie co wiecie o przechowywaniu perfum.[img]icons/icon7.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 16:33   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: perfumy

powinno się je trzymać w suchym i ciemnym miejscu. tak mówili w fabryce perfum we Francji [img]icons/icon7.gif[/img].
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:12   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: perfumy

ale w łazience jest wilgotnoa, jak się zaparuje... A może na toaletce w zacienionym pokoju? Bo chyba chodzi o światło słoneczne, czy sztuczne też???
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:15   #4
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: perfumy

Ale przecież butelka jest szczelna i nie ma możliwości żeby zaparowała.To jak to jest w końcu? [img]icons/icon12.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:36   #5
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: perfumy

Myślę, że perfumy są na tyle szczelne, że można je spokojnie przechowywać w łazience, choć oczywiście ideałem byłoby suche, ocienione a najlepiej zamknięte miejsce.
Ale przecież na toaletce też się je trzyma, prawda?
A nie zawsze stoi w ocienionym miejscu (np. może stać pod oknem) lub właśnie wręcz w TOALECIE się znajduje (jak wskazuje sama jej nazwa).
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:39   #6
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: perfumy

Właśnie, butelka nie jest szczelna do końca, poza tym ciepło powoduące rozkład perfum właśnie przez parę idzie.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 17:58   #7
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: perfumy

Nie znam się, ale trzymam część perfum w łazience a część w szafie i jeszcze nigdy mi się z żadnymi nic nie stało.
Ale może to dlatego, że szybko je zużywam. [img]icons/icon12.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-22, 18:07   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: perfumy

Ja trzymam na pólce za zasłonką, sucho, ciemno, nie za ciepło... Ale wydaje mi się, że jak są dobre, to powinny wytrzymać nawet nie w idealnych warunkach...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:51   #9
julita104
Raczkowanie
 
Avatar julita104
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 326
Re: perfumy

Slyszalam ze perfumy powinno sie trzymac zamkniete w tym pudeleczku w ktorym sa sprzedawane. To zapewnia ze do buteleczi nie dostaje sie swiatlo i wogole to ponoc bardzo im sluzy.
Ja swoje trzymam w pudeleczkach. Niemniej jednak, gdy jest to prezent i chcemy sie nim cieszyc, albo gdy nadzwyczaj ladna buteleczka, sadze ze warto zaryzykowac i trzymac bez pudeleczka (przeciez dobrej jakosci to nie zepsuja sie szybko). A mniej piekne mozna trzymac w pudelkach (czesto tez ladnych)
__________________
Julita104
julita104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 19:11   #10
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: perfumy

Wiesz co,lepiej schowaj...z wlasnego doswiadczenia wiem ale dośw.innego rodzaju...koleżanki... każda która weszła do lazienki wychodzila wypachniona. Sknera nie jestem ale troche wkurzajace to jest zwłasza jeżeli chodzi o drogie perfumy...
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 22:08   #11
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: perfumy

a to dobre,to jest argument [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-23, 09:04   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: perfumy

trzeba mieć tupet, żeby sobie psikać w cudzej łazience nie swoimi perfumami. obrzydliwe!

a co do perfum - ja np. trzymam w szafce w pokoju, ale moja mama trzyma na półce w łazience i perfumy nie tracą ani koloru ani właściwości zapachowych.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 09:24   #13
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Miejsce na perfumy?

wydaje mi sie ze takiego wątku nie było, jesli był to sorry.

Mam pytanie gdzie stoją u was perfumy?
Włazience, przy łóżku na stoliku, w torebce, a może mają specejalne miejsce?
Czy wszystkie staja razem?
Czy może macie honorowe miejsca na najnowsze lub w danej chwili ulubione?
Co robicie z butelkami po perfumach i kartonokami, ląduja w koszu?
Napiszcie jak to jest u was?
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 09:31   #14
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Miejsce na perfumy?

U mnie wszystkie razem stoją w łazience, na swojej własnej półeczce, ale wiem, że to nie jest najlepszy pomysł (zmiany temperatury w łazience, wilgoć...) i myślę intesywnie nad nowym, bezpieczniejszym miejscem dla nich.Wkrótce będzie przeprowadzka.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:01   #15
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Miejsce na perfumy?

Ja mam wszystkie w szafie, jest tam ciemno, stoją jeszcze wkartonikach
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:03   #16
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Miejsce na perfumy?

Ja trzymam w swoim pokoju, mam szafkę. Zwykłą, pospolitą szafkę z kilkoma półeczkami. Tam też wszystko składuję - ponieważ zależy mi strasznie by jak najdłużej utrzymać żywotność moich perfum, trzymam większość w kartonikach. Niektóre kartoników nie posiadają i leżą sobie samopas problem mój polega na tym, że flakonów mam coraz więcej i robi się tam coraz ciaśniej. Niektóre pudła zajmują za dużo miejsca i wrzuciłam na regalik pod sufit, kurzą się tam w oczekiwaniu lepszych czasów.
Szafka to idealne miejsce, nie za ciepło, nie za zimno, sucho (wbrew temu co się czasem uważa, przechowywanie w lodówce perfumom wcale nie służy...). Dla mnie też istotne jest że nie leży to na widoku i niewzbudza głupich komentarzy innych
Honorowego miejsca nie mam, wszystko leży sobie skromnie, czasem jakiś flakon wystawiam na biurko żeby go mieć pod ręką (tak jak teraz Intrusion Oscara de la Renty), często też na wierzchu mam jakies próbki czy miniaturki.
Kiedyś lubiłam sobie zostawić pusty flakon z kilkoma kroplami perfum na dnie, tak by sobie niuchnąć raz na jakiś czas, ale niestety mam za mało miejsca i puste flakony wyrzucam bez zbędnych sentymantów
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:27   #17
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Miejsce na perfumy?

Ja w upalne lato trzymam w lodówce, bo niestety nasze mieszkanie przez cąły dzień jest bardzo nasłonecznione i temperatury sa potworne, a przecież nie będziemy siedzieć ze spuszczonymi roletami non stop

Kiedy robi się chłodniej przekładam wszystko do comandora, mam tam jedna półkę wydzieloną na perfumy i kolorówkę, która nie lubi zbytniego ciepła, a w lodówce dla niej za zimno
Perfumy trzymam pochowane w kartonikach, jesli nie mają własnych, to sa poukładane razem z miniaturkami w większych kartonikach kupionych w Ikea, w takim tez kartonie mam miniaturki i wszystkie próbki.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:37   #18
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Miejsce na perfumy?

Ja swoje perfumy trzymam w pudle, niestety kartoniki wyrzucam od razu po zakupie, wiec stoja sobie w tym pudlku "luzem". Pudelko natomiast lezy na podlodze w moim pokoju, bo lubie miec te moje perfumki pod reka Jesli chodzi o moje ulubione, czy tez obecnie uzywane zapachy, to jest ich najwyzej 2-3 i umieszczam je zawsze w szafce w lazience. Na polce kolo lustra rzadko cos stawiam, z reguly jest to jedna butelka, bo lubie, keidy to miejsce jest calkiem puste, ewentualnie zajete przez niewielka ilosc bibelotow. Wystawiam z reguly to, co uwazam za dzielo sztuki Raz tak mialam, kiedy uzywalam Coco Mademoiselle, ale milosc do tych perfum przeszla mi, kiedy cala ulica zaczela nimi pachniec. Nie lubie sie chwalic perfumami, czasem nawet uwazam, ze moje perfumy to moaj tajemnica:P He he Ale raz na jakis czas lubie sie pochwalic Obecnie na mojej poleczce przy lustrze stoja perfumy, ktore mam z mama do spolki - Folilflora Guerlaina - niezla na lato woda, ktora pryskam cale cialo. Co do restzy mojej kolekcji to tzrymam w kilku pudlach w szafie - tam najczesciej laduja puste juz flakoniki.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:52   #19
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Miejsce na perfumy?

U mnie perfumy stoją w tej chwili w trzech miejscach - kiedys wszystkie mieściły się w jednym, ale to już zamierzchła przeszłość
i tak, te których akurat używam najczęściej mają swój kącik w wiklinowym koszu w pokoju dziennym (który z uwagi na mierną ilośc pokoi w moim mieszkaniu nocą zamienia się w sypialnię). kosz stoi na jednej z półek regału, daleko od okna, więc jest w nim dość ciemno, słońce nie ma tam dostępu, więc miejsce ujdzie.
pozostałe perfumy pełnowymiarowe - czyli te, które akurat czekają na swój czas - stoją w szafce w pokoiku mojego synka. są zamknięte na głucho więc śpię z czystym sumieniem, że dbam o nie jak mogę. w tamtej części jest też dużo flakonów zamkniętych w kartonikach. kiedyś wszystie moje perfumy stały właśnie tam, ale po pierwsze - przestały się mieścić, po drugie - więszość doby śpi tam mój synek, a ja czasem mam nagłą zachciankę na coś, a przeciez nie mogę za każdym razem wchodzić do niego ryzykując obudzenie - więc część perfum, jak już pisałam została zesłana na wygnanie do drugiego pokoju.
trzecią lokalizację mają miniaturki, które ostatnio (oczywiście z powodu przyrostu objętości pełnowymiarowych flakonów) musiałam wyekspediować i zamknąć w specjalnym kuferku. w szafce na półce zajmowały za dużo miejsca, często się przewracały... a w kuferku (który jest niewielki) stoją równo jak żołnierzyki, nie mają miejsca na przewrotki, nie zawadzają, mają ciemno i sucho - same plusy.
sa jeszcze próbki zapachów - a te zasadniczo walają sie wszędzie
podobnie jak Smoczyca staram się nie wystawiać mojej kolekcji na widok publiczny, wiem, że może wywołać zdziwienie - w najlepszym przypadku...
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 11:15   #20
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Miejsce na perfumy?

szafka lazienkowa- zwykly stojacy slupek.Mam dosc dobra wentylacje w lazience , wiec nie ma mowy o wilgoci i zmianach temperatury.Na widoku stoi zazwyczaj pare moich nowych nabytkow.Ktore wedruja do szafki jak tylko pojawia sie nowe do tego trzymam kilka flakonow w biurku w pracy.I jeden zazwyczaj w torebce(uwielbiam spore torebki, wiec mieszcza sie spokojnie)a w tych malych tez..kosztem innych skarbow ktore zazwyczaj nosze.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 11:24   #21
katushka
Raczkowanie
 
Avatar katushka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 473
GG do katushka Wyślij wiadomość przez MSN do katushka
Dot.: Miejsce na perfumy?

Moje perfumy, tak jak i inne moje kosmetyki stoja na takiej malej komodzie z szufladami w moim pokoju. Nie lubie chowac kosmetykow gdzies gleboko. Wole je miec pod reka, a perfymy to szczegolnie. W razie jakiegos naglego wyjscia zawsze zdąrze sie spryskac. Pudelka po perfumach wyrzucam. Chociaz ostatnio moje perfumy sa w pudelku, bo caly czas jestem w podrozy. I mam je pod reka w torebce. A buteleczki, ktore maja ladny i ciekawy ksztalt zostawiam sobie.
__________________
Kocham A.

14. 07. 2012
katushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:10   #22
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Talking Dot.: Miejsce na perfumy?

U mnie stoją na toaletce w pokoju. To taka specjalna półka, na której trzymam większość swoich kosmetyków, w tym także perfumy
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:20   #23
ewena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 32
Dot.: Miejsce na perfumy?

Na swoje perfumy mam specjalnie do tego przeznaczoną, sporych rozmiarów szufladę. Leżą ściśle obok siebie, te mniejsze, trzydziestki, stoją. Trzymam je bez kartoników, to znacznie ułatwia codzienne obwąchiwanie. Ta szuflada to dla mnie bardzo osobiste, nie otwierane przy niewtajemniczonych miejsce. Próbki profilaktycznie trzymam w torebkach, gdybym przypadkiem zapomniała wyperfumować się do pracy.
ewena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:23   #24
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Miejsce na perfumy?

U mnie jak do tej pory stały najzwyczajniej w świecie na półce w segmencie, a że jutro powinny dotrzeć do mnie nowe meble, to perfumy będą miały również nowe miejsce W tym momencie zastanawiam sie między półką w przeszklonej witrynie, a odstąpieniem im części barku
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 14:40   #25
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Miejsce na perfumy?

Moje stoją na regale razem z kosmetykami do makijażu.Teraz mój zapachowy skarbiec() jest troszeczkę mniej zasobny ale po przypłytwie gotówki na półce,mimo,że jest duża i głęboka robi się niezły tłok
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 15:30   #26
ewis4
ewisek
 
Avatar ewis4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 232
Dot.: Miejsce na perfumy?

Kiedyś od razu wyrzucałam wszystkie pudełka po perfumach....... a teraz już nie!!! Pachnidełka z Avonu/które dostałam w prezencie /stoją sobie w łazience na specjalnej półeczce ze względu na ładne opakowania. Natomiast moje ulubione perfumki są zakamuflowane w bareczku zamiast napojów wyskokowych no i oczywiście w kartonikach. Puste flakoniki leża sobie w szafie z ubraniami, bo jakos szkoda mi ich wyrzucić.
ewis4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 16:58   #27
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Miejsce na perfumy?

Perfumy, jako jedyne kosmetyki, trzymam w pokoju w witrynie. Mają specjalną oddzielną półkę, znajdującą się pomiędzy stertami książek, a zbiorami płyt. Wynika to stąd, że słyszałam, że nie powinny przebywać w łazience, jakoby skracało to ich żywotność. Czy tak jest w istocie, nie wiem Ale przyzwyczaiłam się już do posiadania ich zawsze 'pod ręką'

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:31   #28
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Miejsce na perfumy?

W szafce z ubraniami- ciemno, w miarę chłodno, a jak się ubieram to mam je akurat pod ręką.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 19:08   #29
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Miejsce na perfumy?

Swoje skromne zbiory perfumiarskie trzymam na jednej półce w meblach. Jest taka średnia, w miarę wciśnięta w meble półka, zaciemniona [z dala od okna] i właśnie tam przesiadują moje flaszeczki. Owszem są na widoku, ale nie na zajmują panoramy pokoju i nie dlatego, że chcę się chwalić. Po prostu na półka w meblach jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. A, że zaciemniona i chłoda atmosfera tam panuję, to dodatkowo mnie przekonuję, że perfumy mi nie płowieją w słońcu [] Wszystkie flakony stoja sobie razem, ładnie ułożone.

NIE NA MOWY, aby wyniosła perfumy do łazienki. O nie. Daję głowę, że jakas niezdara życiowa mieszkająca ze mną, rozwalilaby mi połowe flakonów, a tego bym niezniEsła.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 20:00   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Miejsce na perfumy?

Cytat:
Napisane przez Pomadka
NIE NA MOWY, aby wyniosła perfumy do łazienki. O nie. Daję głowę, że jakas niezdara życiowa mieszkająca ze mną, rozwalilaby mi połowe flakonów, a tego bym niezniEsła.
Zgadzam się z Tobą Majka, ja też nie mogłabym trzymać flakonów w łazience, ale dam głowę, że tą niezdarą co by coś wytłukła byłabym ja sama... drzewiej już tak bywało
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-21 15:52:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.