Jak zostać stewardessą? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 08:24   #61
Pufra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hey ! Ja tez mam do was pytanko na temat tej pracy bo rowniez psotanowilam aplikowac bylam juz na jednym kursie w Irlandii, Ryanair ale zabraklo mi 2% wiec musialam zakonczyc kurs. Teraz postanawiam powtarzac kurs ale raczej w innych liniach. Nie wiecie moze czy kazda stewardessa musi miec zaswiadczenie o niekaralnosci/??? czekam na wasze odpowiedzi buziakiiii
Pufra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 15:16   #62
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez M42 Pokaż wiadomość
Czy byłabyś uprzejma wkleić link do tego forum dla stewardess, bo nie udało mi się takowego znaleźć. Z góry dziekuję.
Przepraszam ale to bylo 2 lata temu i juz nie pamietam jakie to bylo forum, szukalam w googlach i pamietam, ze znalazlam kilka takich stron.

Co do linii lotniczych RYANAIR To wlasnie o nich pisalam wczesniej odnosnie najwiekszych oszustów w tej branży. Ja osobiscie nie bylam na tym ich szkoleniu, o ktorym ktos tu juz pisal ale radze wpisac w google haslo stewardessa+forum+ryaniar albo pokombinowac podobnie, bo 2 lata temu znalazlam mase informacji od ludzi po tych szkoleniach i osob ktore tam potem pracowaly i to co przeczytalam skutecznie zniechecilo mnie do tego przewoznika. Nie wiem, moze teraz to sie zmienilo ale uwazam, ze jesli ktos chce tak pracowac na powaznie to powinien od razu uderzyć do konkretnego pracodawcy, polecam linie austriackie. I blagam, darujcie sobie te tanie linie lotnicze, bo tylko sie zniechecicie do tego pieknego zawodu.


A jednak znalazlam to forum
)) poszukalam i jest, dodatkowo na tej stronie jest kilka pomocnych linkow :

http://www.ang.pl/Ryanair_14379.html

Edytowane przez MacyRose
Czas edycji: 2008-02-10 o 17:15
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 15:40   #63
Dagi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Jedzie ktos pod koniec lutego 2008 na rozmowę do LOT-u??
Dagi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 23:07   #64
Nadine83
Przyczajenie
 
Avatar Nadine83
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Dagi83 Pokaż wiadomość
Jedzie ktos pod koniec lutego 2008 na rozmowę do LOT-u??
Mam jechać, ale wciąż się waham, czy aby na pewno spełniam warunki - im więcej czytam o tym w necie. Z Ryanaira też do mnie napisali, ale plotki mocno zniechęcają, więc rezygnuję.
Natasza
Nadine83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 07:23   #65
Dagi83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez Nadine83 Pokaż wiadomość
Mam jechać, ale wciąż się waham, czy aby na pewno spełniam warunki - im więcej czytam o tym w necie. Z Ryanaira też do mnie napisali, ale plotki mocno zniechęcają, więc rezygnuję.
Natasza

Dopóki nie pojedziesz i nie sprawdzisz się to nie będziesz wiedziała czy spełniasz warunki
A z jakiej części Polski jesteś i kiedy masz rozmowe?
Pozdrawiam
Dagi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 22:23   #66
Nadine83
Przyczajenie
 
Avatar Nadine83
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Kujawsko-pomorskie, a rozmowa w sobotę a Ty?
Nadine83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 12:31   #67
patrycja_1460
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
GG do patrycja_1460
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hmm no to życzę Ci Nadine83 powodzenia. Dasz radę
Jeśli nie byłoby to problemem, to mogłabyś podzielić się
z nami wrażeniami z rozmowy ? Jak było, o co pytali i takie tam
W prawdzie mam dopiero 16 lat, ale ostatnio zawód stewardessy mnie
bardzo zainteresował. Pozdrawiam
patrycja_1460 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 12:53   #68
extasy89
Raczkowanie
 
Avatar extasy89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 234
GG do extasy89
Dot.: Jak zostać stewardessą?

tez bym była wdzięczna jakby któraś z was co nieco napisała jak było na rozmowie, zawsze ten zawód wydawał mi się "atrakcyjny", no ale jak na razie to angielski nie idzie mi tak płynnie, z niemieckim daję radę
extasy89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 21:39   #69
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Któraś w Was, lub wasze koleżanki, studiuje dziennie i pracuje jako stewardessa?
To się da pogodzić?
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 09:18   #70
patrycja_1460
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
GG do patrycja_1460
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Wydaje mi się, że nie można pogodzić studiów dziennych i latania.. przeczytałam na jednej fajnej stronce, że : "Praca stewardesy ma charakter zmianowy, zarówno w dzień jak i w nocy. Godziny pracy są zmienne, a czas lotu bardzo często różny. Stewardesa musi być dyspozycyjna całą dobę, także w niedziele i święta." W sumie to 100% pewności nie mam, bo może są jakieś osoby, którym udało się to pogodzić..
patrycja_1460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 20:51   #71
extasy89
Raczkowanie
 
Avatar extasy89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 234
GG do extasy89
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
Któraś w Was, lub wasze koleżanki, studiuje dziennie i pracuje jako stewardessa?
To się da pogodzić?
nawet gdyby to było możliwe (a wątpie) to i tak nie chciałabym być aż tak DOSłOWNIE zalatana
extasy89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 13:03   #72
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Ja studiuje zaocznie i pracuje jako stew.Ciezko to pogodzic,wiec nie wyobrazam sobie jak byloby na dziennych..Chociaz znam jedna dziewczyne ktora studiuje dziennie i pracuje-niestety nie mam juz z nia kontaktu wiec nie wiem jak sobie radzi. Najgorzej jest z nieobecnosciami na zajeciach.
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 18:06   #73
xSweetGirlx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stewardessą?

hej!mam na imie Daria.Mam 16lat i niedługo kończę gimnazjum.Postanowiłam isc na profil turystyczno-krajoznawczy..chodze rónież na ang. z, którego po ukończeniu poziomu mam dokument....Mój wzrost 174cm.56kg,umiem pływać...jestem szczupła..kocham poznawać nowych ludzi i zawsze mam energie...językiem ang posługuje sie na co dzień gdyż mam dużo znajomych ,którzy nie mówią po polsku...co mi jesszcze potrzeba,żeby zostac stewardessa...<lubie pracować z ludzmi> <jestem wysportowana>..Myslicie,ż e jak bym duzo robiła w tym kierunku i zaczęła sie uczyc jeszcze jednego języka dała bym rade...Prosze o wypowiedz na ten temat..pozdrawiam
xSweetGirlx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 19:25   #74
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Jak zostać stewardessą?

xSweetGirlx - matura i pełnoletność...
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 21:13   #75
xSweetGirlx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać stewardessą?

nie no to to ja wiem,że matura i pełnoletnosć
xSweetGirlx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 13:54   #76
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Praca STEWARDESY :)

dziewczyny i jak tam? wiecie cos nowego?
Badziol0 i jak idzie?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 14:03   #77
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Dziewczyny, wy naprawde chcecie być tymi stewardessami?
Jak tak latam i obserwuję prace stewardess, to za nic nie chciałabym byc na ich miejscu...

Ja rozumiem chęc zwiedzania świata, ale za jaką cenę? Bycia kelnerką pokładową? Znoszenia niewygód podróży, bycia na skraju wyczerpania?

Nie wiem czy warto....a poza tym, po 30-tce już będziecie na emeryturze
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 09:16   #78
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wy naprawde chcecie być tymi stewardessami?
Jak tak latam i obserwuję prace stewardess, to za nic nie chciałabym byc na ich miejscu...

Ja rozumiem chęc zwiedzania świata, ale za jaką cenę? Bycia kelnerką pokładową? Znoszenia niewygód podróży, bycia na skraju wyczerpania?

Nie wiem czy warto....a poza tym, po 30-tce już będziecie na emeryturze
Leciałam jakiś tydzień temu , wszystkie stewardessy i stewwardzi były na oko dobrze po 30 -stece. Ci z którymi miałam kontakt znali biegle 3 języki obce . Wg mnie to bardzo ciężka i wymagająca praca ale z tego co z nimi rozmawaialam dobrze płatna.


To były linie Lufthansa .
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 10:48   #79
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Leciałam jakiś tydzień temu , wszystkie stewardessy i stewwardzi były na oko dobrze po 30 -stece. Ci z którymi miałam kontakt znali biegle 3 języki obce . Wg mnie to bardzo ciężka i wymagająca praca ale z tego co z nimi rozmawaialam dobrze płatna.


To były linie Lufthansa .

Były po 30-tce, albo wyglądały na takie: ciągłe przemęczenie, niedospanie, klima, suche powietrze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 11:00   #80
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Były po 30-tce, albo wyglądały na takie: ciągłe przemęczenie, niedospanie, klima, suche powietrze.

napewno były po 30 , sporo po 30.Ale za to ja jak wyszłam z samolotu to się nie poznałam . Cały makijaż mi dosłownie zszedła z twarzy , koszmar.


Na liniach Lufthansa pracują 4 dni w tygodniu (tak mi przynajmnie steward opowiadał)więc z odpoczynkiem nie jest bardzo zle. Niedospanie napewno ale do tego może można się przyzwyczaić?


Choć to napewno nie jest praca dla mnie.
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 12:20   #81
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Choć to napewno nie jest praca dla mnie.
Oj, dla mnie tez nie.

A tak mi coś przyszło na myśl. jakie ta praca stwarza możliwości awansu zawodowego? Można asansować ze stewardessy na pierwsza stewardesse, a potem?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 12:26   #82
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Nie mam pojęcia co z awansem to zupełnie nie moja branża. Może są stopnie i kończy się na czymś w rodzaju kierownika
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 01:08   #83
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hey

Ja jestem stewardessa, pracuje dla linii Wizzair, bardzo fajna praca, swietny klimat, dobre zarobki, sporo wolnego czasu, fajni pasazerowie, brak schematu.

Generalnie system tej pracy jest w 100% uzalezniony od danej firmy, ale przede wszystki odradzam Ryanair, sporo sie o nich mowi w swiecie cabin crew, same negatywy, przede wszystkim traktuja tam ludzi jak zwierzeta, wiele przypadkow moglabym tu wymieniac, najwazniejsze jest to,ze linie lotnicze sa odpowiedzialne za oplacenie swoim pracownikom kursu, Ryanair jako jedyna firma kaze placic i to spore pieniadze za zdobycie licencji.

Najlepsza metoda dotarcia do ofert pracy sa strony internetowe linii lotniczych, praktycznie na kazdej z nich jest zakladka z ofertami pracy

Jesli chodzi o zdrowie i noszenie okularow, to pracuje ze mna steward, ktory chodzi normalnie w okularach do pracy oraz sa dziewczyny noszace soczewki, pewne wady wzroku sa dopuszczalne, w koncu nie pracujemy jako piloci
Badania, ktore sa przeprowadzane mozna znalezc tutaj:

http://www.badanialotniczolekarskie....tion/?id=ready

Jezyk angielki musi byc plynny, poniewaz czesto go uzywamy na pokladzie.

Coz jeszcze......predyspozycj e wizualne, rowniez zalezne od firmy, u nas sa bardzo ladne dziewczyny, raczej szczuple i wysokie, ale nizsze tez sie zdarzaja. Nacisk na wyglad mamy spory, wszystko musi byc zapiete na ostatni guzik (nawet dlugosc kitki jest okreslona): wlosy. paznokcie, caly uniform (sa na niego specjalne regulacje), makijaz, w mojej bazie kladzie sie mocny nacisk na wyglad.

Coz jeszcze, praca nie jest stresujaca, pasazerowie sa bardzo mili, a jak marudza to nalezy to przyjac ze spokojem, zadnych nerwow, nalezy byc pomocnym i rozmownym.
Ja pracuje w miesiacu od 8-12 dni, po 8-12 godzin, takze czasem jestemy w pracy te 10/11 godzin, ale w powietrzu czas o wiele szybciej leci, szczegolnie,ze my zawsze wracamy do domu po locie, nie zwiedzamy miedzy jednym i drugim lotem, ale mi sie to podoba, bo zycie na walizkach specjalnie mnie nie bawi

Pzdr
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 12:57   #84
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
Wymagania:
* umiejętność pływania
?
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 13:11   #85
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

stewardessa musi umiec plywac, poniewaz podczas ewentualnego wodowania, ktos musi ratowac pasazerow
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 13:39   #86
patrycja_1460
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
GG do patrycja_1460
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Hmm jezyk angielski musi byc płynny, czyli wystarczy umiejetnosc poslugiwania sie jedym jezykiem obcym?
patrycja_1460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 14:02   #87
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Nie wiem, czy juz tu ktos o tym wspominal (nie czytalam), ale nie wiem czy ostatnio slyszalas co dzialo sie ze stewardessa z Łodzi, ktora dostala prace w Ryanair? Jesli nie, to przeczytaj to http://lodz.naszemiasto.pl/z_kraju/837376.html i badz ostrozna przy wyborze, to jest żenujące co teraz sie dzieje... pozdrawiam
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 14:15   #88
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Jak zostać stewardessą?

Cytat:
Napisane przez patrycja_1460 Pokaż wiadomość
Hmm jezyk angielski musi byc płynny, czyli wystarczy umiejetnosc poslugiwania sie jedym jezykiem obcym?
jest to zalezne od firmy, wymagane sa zazwyczaj dwa jezyki, ale tak naprawde 'naszym' jezykiem jest angielski
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 21:36   #89
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Praca STEWARDESY :)

oczywiscie,ze jest mozliwosc awansu, prace zaczyna sie jako junior cabin attn, nastepnie pracuje sie jakos cabin attn, po roku pracy oraz odpowiedniej ilosc wylatanych godzin i odpowiednim spelnaniu swoich obowiazkow awansuje sie na senior cabin attn.....kolejne mozliwosci to posada instruktora, szefa bazy itp
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-07, 21:52   #90
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Praca STEWARDESY :)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wy naprawde chcecie być tymi stewardessami?
Jak tak latam i obserwuję prace stewardess, to za nic nie chciałabym byc na ich miejscu...

Ja rozumiem chęc zwiedzania świata, ale za jaką cenę? Bycia kelnerką pokładową? Znoszenia niewygód podróży, bycia na skraju wyczerpania?

Nie wiem czy warto....a poza tym, po 30-tce już będziecie na emeryturze
ahh bez przesady....tak to jest jak wypowiadaja sie ludzie, ktorzy tak naprawde nie maja wielkiego pojecia o tej pracy...

Jakie przemeczenie i niewyspanie? Sa odpowiednie, wygodne dla nas przepisy, jesli chodzi o wypoczynek.
Ja pracuje 8-12 dni w miesiacu po 8-12 godzin, takze nie zdarzylo mi sie byc wielce wyczerpana, nawet jesli jestem w pracy 12 godzin, to mam kilka dni odpoczynku, reszte miesiaca mam dla siebie, chcialabym nawet wiecej pracowac, do tego jakie niewygodne warunki pracy? Owszem sztuczne powietrze byc moze zdrowe nie jest, powoduje wysuszenia skory, ale od czego sa kremy i woda mineralna

Bycie kelnerka to jedynie malutki kawaleczek tego co nalezy do naszych obowiazkow. Tak naprawde w naszych rekach lezy bezpieczenstwo pasazerow przez cala ich podroz,a uwierzcie mi, wiele rzeczy dzieje sie na pokladzie, nawet zwiekszony stres moze spowodowac hiperwentylacje i kto wtedy pomoze takiej osobie?Wlasnie ta kelnerka
Nim pasazerowie wejda na poklad musimy sprawdzic caly sprzet ewakuacyjny oraz pierwszej pomocy. Musimy wykonac safety i security check. W ogole nim zostajemy dopuszczeni do wykonywania obowiazkow, przed kazdym rozpoczetym dniem pracy mamy tzn briefing, czyli jestemy dokladnie przepytywani z prodecur, zasad pomocy medycznej, sprzetu, zasada-czegos nie wiesz->nie lecisz.
Wykonywanie serwisu na pokladzie, to jedyny obowiazek, ktory pasazerowie moga zaobserwowac.

Do tego tą prace mozna wykonywac bez problemu do 35 roku zycia, zdarzaja sie nawet starsze stewardessy.

Jest to bardzo fajna, ciekawa praca i do tego dobrze platna.
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 14:43:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.