Smutna poczatkujaca:-((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-01, 12:33   #1
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33

Smutna poczatkujaca:-(((


Czesc dziewczyny, od jakiegos czasu sledze wasz forum-rewelacja, duzo podpwiedzi porad...prawie na kazde pytanie moze znalezc odpowiedz...Skonczylam kurs kompleksowy w maju w Warszawie, jestem zadowolona ale problem w tym, ze od tego czasu jak staram sie robic pazurki caly czas cos mi nie wychodzi:-((( a to dlazi a to odpryskuje-moze ja sie po prostu do tego nie nadaje?Czy moze to kwestia wprawy? Podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami..Dodam, ze pracuje na dobrych kosmetykach i uwielbiam dlubac przy pazurkach ale jakos tak mnie wiara w siebie opuszcza...
Z gory dziekuje...
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 14:16   #2
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, od jakiegos czasu sledze wasz forum-rewelacja, duzo podpwiedzi porad...prawie na kazde pytanie moze znalezc odpowiedz...Skonczylam kurs kompleksowy w maju w Warszawie, jestem zadowolona ale problem w tym, ze od tego czasu jak staram sie robic pazurki caly czas cos mi nie wychodzi:-((( a to dlazi a to odpryskuje-moze ja sie po prostu do tego nie nadaje?Czy moze to kwestia wprawy? Podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami..Dodam, ze pracuje na dobrych kosmetykach i uwielbiam dlubac przy pazurkach ale jakos tak mnie wiara w siebie opuszcza...
Z gory dziekuje...
gdzie konczylas kurs (indywidulany czy grupowy?)?Na jakich produktach pracujesz?? jezeli odlazi, to znaczy, ze albo kiepski mateial, abo ty cos zle robisz co nierowna sie, ze sie do tego nie nadajesz.. napisz jak przygotowujesz plytke, wrzuc jakies foto (zaloz watek w galeriach - tam dziewczyny chetnie ci podpowiedza)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 19:52   #3
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Ja bym tez chciala wiedziec jaki to kurs, na jakich produktach pracujesz i najlepiej bylo by jakbys napisala co po kolei robisz, moze znajdziemy luke najlepiej zaloz tez galerie.
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 12:14   #4
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Kurs skończyłam komleksowy 120 h,grupowy...wiec podstawy chyba mam planowaneNo wiec po kolei:rękawiczki,dezynfek cja dłoni klientki,opilowamie paznokci,odsunięcie skorek,zmatowienie płytki,usunięcie opilkow szczoteczka,dopasowuje rozmiar tipsow,preparat standard,przyklejenie tipsow,primer na naturana płytkę,opilowamie tipsow i delikatnie zrównuje tipsa z nat.płytka...potem pierwsza,cienka warstwa zelu(używam 3 fazowego),2min do lampy,druga warstw grubsza(staram się wyprodukować krzywa c),2min do lampy, biała końcówka-lampa i cover po całości,matowie i zel nablyszczajacy...od kiedy ukonczylam kurs robię sobie sama pazurku i praktycznie nic się nie dzieje a u kogoś zawsze coś odprysnie:-(((może to po prostu brak wprawy?:-( w dodatku nie mam chwilowo internetu wiec nie mogę umieścić fotek... Dziewczynki pomóżcie:-((((
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 13:33   #5
alisss07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

ja robię podobnie ale końcówkę daję na pierwszą warstwę, a potem budujący - i jest ok
alisss07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 15:46   #6
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Kurs skończyłam komleksowy 120 h,grupowy...wiec podstawy chyba mam planowaneNo wiec po kolei:rękawiczki,dezynfek cja dłoni klientki,opilowamie paznokci,odsunięcie skorek,zmatowienie płytki,usunięcie opilkow szczoteczka,dopasowuje rozmiar tipsow,preparat standard,przyklejenie tipsow,primer na naturana płytkę,opilowamie tipsow i delikatnie zrównuje tipsa z nat.płytka...potem pierwsza,cienka warstwa zelu(używam 3 fazowego),2min do lampy,druga warstw grubsza(staram się wyprodukować krzywa c),2min do lampy, biała końcówka-lampa i cover po całości,matowie i zel nablyszczajacy...od kiedy ukonczylam kurs robię sobie sama pazurku i praktycznie nic się nie dzieje a u kogoś zawsze coś odprysnie:-(((może to po prostu brak wprawy?:-( w dodatku nie mam chwilowo internetu wiec nie mogę umieścić fotek... Dziewczynki pomóżcie:-((((
przed nalozeniem rekawiczek dezynfekujemy swoje dlonie.
Co to jest preparat standard? I nadal nie napisalas na jekiej marce pracujesz. Napisz jescze co sie dzieje dokladnie z nimi, bo odpryskuje to mi malo mowi. Od wolnego brzegu Ci odpryskuje? Czy chodzi Ci o to, ze sie zapowietrza, czy o co?
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 17:26   #7
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Pracujsz na trojfazowych - tzn. najpierw dajaesz baze, pozniej budujacy a na koncu nablyszczasz?? i to sa trz rozne zele - czy wszsytkie warstwy robisz budujacym??
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 10:03   #8
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Wszystkie warstwy robię jednym zelem...po jednym lub dwóch dniach pojawiają się zapowietrzenia przy skorkach(staram się zostawić 1-2mm),chyba będzie najlepiej jak wrzuce pare zdjęć...preparat standard do odpylenia i odtluszczenia służy))bardzo wam dziękuje za odzew...
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:41   #9
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Wszystkie warstwy robię jednym zelem...po jednym lub dwóch dniach pojawiają się zapowietrzenia przy skorkach(staram się zostawić 1-2mm),chyba będzie najlepiej jak wrzuce pare zdjęć...preparat standard do odpylenia i odtluszczenia służy))bardzo wam dziękuje za odzew...

generalnie jest tak, ze zele trojfazowe to zele, ktore skladaja sie z trzech zeli (troche zamieszne) - bazowy (podkladowy), budujacy (najczesciej bardzo gesy) i nablyszczajacy (moze byc zastapionym jakims shinem w pedzelku).Gdy polozysz budujacy bezposrednio na plytke, to moga pojawic sie zapowietrzenia, dlatego potrzebny jest zel podkladowy. No chyba, ze ty pracujesz na zelu jednofazowym (wszystkie warstwy robi sie tym samym) a tylko firma na ktorej pracujesz sprzedaje go jako trzyfazowy - tak jest np. w Mistero Milano, ze zele jednofazowe nazywaja sie trzyfazowymi, a te drugie jednofazowym (ale sa trzy opakowania zelkow)... ufff.
Ja nadal chcialabym poznac nazwe firmy na ktorej pracujesz - szybciej mozna byloby cos powiedziec..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 15:08   #10
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Wszystkie warstwy robię jednym zelem...po jednym lub dwóch dniach pojawiają się zapowietrzenia przy skorkach(staram się zostawić 1-2mm),chyba będzie najlepiej jak wrzuce pare zdjęć...preparat standard do odpylenia i odtluszczenia służy))bardzo wam dziękuje za odzew...
Moim zdaniem problem tkwi w tym ,że żelem budującym-trójfazowym budujesz wszystkie warstwy Gdyby to była jednofazówka albo dana baza typu bonder twój problem by sie skończył.. więc kup bazę pod budujący baza -bonder

Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z żelami proponuje najpierw zacząć pracę na jednofazówkach..po prostu jest prościej , pod nią wystarczy tylko ,że odtłuścisz i dasz primer a czasem nawet i bez primera zależy od firmy.. (wystarczy odtłuścić)
Rzuciłaś się na głęboką wodę w każdym razie pod żele budujące dajemy najpierw bazę, jeżeli nie masz bazy to jako bazę możesz położyć ,żel jednofazowy (jako baze)...ale jeżeli wszystko robisz żelem budującym i nie dajesz bazy to nie ma się co dziwić ,że wszystko odpada czy zapowietrza się.. bazę dajesz na cały paznokieć.. uprzednio odtłuszczony jeżeli to jednofazówka zamiast bazy to odtłuszczacz, primer na naturalka i jednofazowy na cały paznokieć.
Nie możesz podać na jakich produktach byłaś szkolona? każda firma powinna nauczyć Cie pracowac zarówno na jednofazowych żelach jak i budujących-trójfazowych

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

żeby było Ci łatwiej rozpoznać różnicę napiszę tak..

Żele ze względu na technikę pracy zostały podzielone na dwa rodzaje: na żele jednofazowe i żele trójfazowe...
Żele jednofazowe to takie, która mają w JEDNYM ŻELU właściwości trzech żeli. Żelem jednofazowym możemy zbudować warstwę podkładową, budującą i nabłyszczającą.

Żele trójfazowe składają się z trzech żeli:

Żel podkładowy ( BONDER, BASE GEL), którym tworzymy pierwszą warstwę, nakłada się ją bardzo cienko.
Żel budujący (BUILDER), którym budujemy paznokcia, jedną grubszą warstwą, lub dwiema mniejszymi.
Żel nabłyszczający (GLOSS, QUICK FINISH) służy nam do nabłyszczania wykończonych paznokci.
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2011-09-03 o 15:19
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:42   #11
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Aj przez to wszystko rzeczywiście zapomniałem napisać,ze pracuje mistero milano i jest to zel jenofazowy czyli wszystkie warstwy robię jednym zelem... Szkoloma byłam na new nails ale w związku z tym,ze jest za granica łatwiej mi było zamawiać mistero milano...uważam,ze maja naprawdę rewelacyjne produkty i na te markę zdecydowałam się za namową znajomej, która robi pazurku od dłuższego czasu. Zrobiłam już zdjęcia ale czekam ażi podlacza internet bo z telefonu nie da rafy wysłać:-( wczoraj akryl próbowałam na sobie tzn.ma pazurkach)) i dziś rano patrzę a tu takie lekkie zapowietrzenia:-(((no coś ręki nie mam dziewczyny:-((( ale uwielbiam to robić i dzięki wam nie tracę nadziei! Coś tylko na te nidoskonalosci muszę poradzić...
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 14:51   #12
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez justa105 Pokaż wiadomość
Aj przez to wszystko rzeczywiście zapomniałem napisać,ze pracuje mistero milano i jest to zel jenofazowy czyli wszystkie warstwy robię jednym zelem... Szkoloma byłam na new nails ale w związku z tym,ze jest za granica łatwiej mi było zamawiać mistero milano...uważam,ze maja naprawdę rewelacyjne produkty i na te markę zdecydowałam się za namową znajomej, która robi pazurku od dłuższego czasu. Zrobiłam już zdjęcia ale czekam ażi podlacza internet bo z telefonu nie da rafy wysłać:-( wczoraj akryl próbowałam na sobie tzn.ma pazurkach)) i dziś rano patrzę a tu takie lekkie zapowietrzenia:-(((no coś ręki nie mam dziewczyny:-((( ale uwielbiam to robić i dzięki wam nie tracę nadziei! Coś tylko na te nidoskonalosci muszę poradzić...
znam produkty MM, bo na nich czesciowo pracuje - jak kazda firma maja swoje produkty swietne i godne polecenia jak i to, czego bym raczej nie polecala.. Przyznam, ze pare razy wykonalam paznokcie jednofazowkami (u nich to sa trzyfazowki) z MM i niestety tez zauwazylam zapowietrzenia, aczkolwiek ja mieszalam produkty -czyli odtluszczanie , primer byly z innej firmy a zel byl z MM.. Paznokcie wykonywalam na sobie a ja mam dosc ciezkie paznokcie do stylizacji i w zasadzie tylko blue celeste od DR nie zapowietrza sie na nich i u klientek tez doskonale sie nosi, ale MM juz na swoich klientkach balam sie testowac... moze napisz bezposrednio do nich, albo faktycznie jak wrzucisz fotke to bedzie "naocznie " widac co sie dzieje.. moze ty wykonujesz jakis blad w pracy
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 17:25   #13
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Hm, powiem wam, że dziwi mnie ta informacja o zapowietrzeniach w pazurkach wykonanych na MM. Sama używam ich produktów i nigdy mi się nic niepokojącego nie działo. A też mieszam produkty i nigdy nie robiłam całych pazurków na jednej firmie. Zwykle na każdy etapie tworzenia używam produktów z innej firmy, tak więc każdy mój set to megamix I słowo daję, "trójfazówki" MM (czyli w tradycyjnej nomenklaturze jednofazówki) nigdy mnie nie zawiodły, podobnie jak i ich covery Dlatego moim zdaniem problem jednak tkwi gdzieś w technice, a nie w produkcie...
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 18:42   #14
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez Naddel Pokaż wiadomość
Hm, powiem wam, że dziwi mnie ta informacja o zapowietrzeniach w pazurkach wykonanych na MM. Sama używam ich produktów i nigdy mi się nic niepokojącego nie działo. A też mieszam produkty i nigdy nie robiłam całych pazurków na jednej firmie. Zwykle na każdy etapie tworzenia używam produktów z innej firmy, tak więc każdy mój set to megamix I słowo daję, "trójfazówki" MM (czyli w tradycyjnej nomenklaturze jednofazówki) nigdy mnie nie zawiodły, podobnie jak i ich covery Dlatego moim zdaniem problem jednak tkwi gdzieś w technice, a nie w produkcie...
tak jak napisalam-MM zele uzywalam tylko na swoich paznokciach a na nich zapowietrz sie doslownie wszystko, poza blue celeste covera z MM uywam o jakiegos czasu i nie zamienie go jak narazie na zaden inny to samo jest z polerkami mylyrowymi, pedzlami do one stroke, plynem do usuwania skorek przed stylizacja i paroma innymi rzeczami wiem, ze zele MM maja bardzo dobra opinie, dlatego najprawdopodobnieblad tkwi w przygotowaiu plytki itd..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 21:33   #15
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Jeżeli jest problem . Zawsze tkwi błąd w przygotowaniu lub w ominięciu danej czynności bądź produktu . A nie w samym produkcie.
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2011-09-04 o 22:31
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 00:03   #16
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez abra30 Pokaż wiadomość
Jeżeli jest problem . Zawsze tkwi błąd w przygotowaniu lub w ominięciu danej czynności bądź produktu . A nie w samym produkcie.

Napisala co wiedziala..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 09:38   #17
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
Napisala co wiedziala..
Nie napisała co wiedziała tylko takie jest moje doświadczenie z branży ,więc piszę na WŁASNYM doświadczeniu oraz doświadczeniu moich kursantów
a twoje jest jakie?
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2011-09-05 o 09:42
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 11:25   #18
ewa1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Koniecznie trzeba stosować primer oraz żel gruntujący. Osobiście pracuję na żelach EM- Nail design. Ja zamawiam przez internet na stronie www.stylizacja.co , Używam budującego różowego, gdy pracuję na szablonie a jednofazowego gdy, pracuję na tipsie lub naturalnym paznokciu. Problem może leży w złym zmatowieniu paznokcia lub oczyszczeniu.
Głowa do góry pozdrawiam
ewa1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 12:21   #19
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Dzięki dziewczyny, tez mi się wydaje, ze coś w przygotowaniu płytki musi być nie tak...primer stosuje(a propo jak nakladam to muszę długo czekać aż wyschnie ?), zel gruntujacy?bardzo proszę o wyjaśnienie tego terminu?a dzis sprzedałem i odprysl mi prawie z połowy paznokcia mój piękny french:-(((no się pochlastam!!!może w tym przypadku za cienki polozylam zel?
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 12:35   #20
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

podejrzewam, ze zel gruntujacy to bonder po prostu inaczejh tez zel podkladowy, La Femme np kamulaz nazwalo zelem korygujacym. Z jednej strony niezly chwyt marketingowy, z drugiej niepotrzebne zamieszanie.
Przyczyn moze byc wiele. rozumiem "odpryskanie" tzn zapowietrzenia tak?
Moze byc za cienko, moze byc za grubo, moze byc zle przygotowana plytka, bo zakladam, ze wina zelu to nie jest z racji, ze MM jest raczej dobra firma. Ja sama mecze sie z zapowietrzeniami i ostatnio postanowilam zakupic bonder LF. MM tez ma jakis podkladowy, wiec moze sprobuj z nim. Niestety z zapowietrzeniami to tak jest, ze jest duzo ich przyczyn. Moze tez zapowietrzeac Ci sie gloss (nablyszczacz) jesli wyjezdzasz na naturalka. Musisz probowac metoda prob i bledow
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 13:22   #21
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Chociaz nie mam wielkiego doswiadczenia, wiem, ze produkty MM sa naprawde rewelacyjne i goraco polecam a to, ze mi sie zapowietrza i odpryskuje to chyba raczej wynik malo wprawnej raczki)) Zalaczam fotke mojego zapowietrzonego pazurka-mam nadzieje, ze dobrze bedzie widac...nie myslalam, ze gdy dotkne nablyszczaczem naturalka to od tego moga powstac zapowietrzenia a ja fakt jechalam az do skorek:-((( aha dziewczyny i co tym primerem-ile po jego nalozeniu musze czekac:chwilke czy od razu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie pazur.jpg (61,6 KB, 142 załadowań)
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 15:17   #22
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

malo widac, ale jak dla mnie wlasnie przyczyna moze byc wyjechanie za bardzo na naturalka gloseem. Nastepnym razem polog glossa bardzo dokladnie tak, zeby nie wyjechac,a nawet moze zeby sie troszke wczesniej konczyl, ja tak sprobowalam u siebie i niestety mimo wsyztsko sie zapowietrzylo, dlatego teraz planuje zakup bondera. Ja czekam chwile az primer odparuje. Jak na wsyztskich go ploze, to pod pierwszy wkaldam juz forme :P ale zobaczymy co reszta dziewczyn powie
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:06   #23
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Ewka z 5 postów, ktore napisałaś 4 to reklama...
jeszcze troszkę tak poszalejesz i bana dostaniesz, bo reklama jest płatna...
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:10   #24
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

No widzicie nawet zdjecia dobrej jakosci nie umiem zrobic)))) to zdjecie akurat akrylu i nie dawalam glosa tylko polerowalam...moze rzeczywiscie bonder mi potrzebny...sluchajcie a moze mi to po prostu odchodzi od skorek czy to to samo co zapowietrzenie?
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:14   #25
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

jak odchodzi od skorek? Jak zalewasz skorki to zawsze bedzie odchodzic!
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:49   #26
justa105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 33
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Nie zalewam:-((( staram sie tylko dokladnie przy skorkach docierac ale zawsze zostawiam 1-2 mm i nawet na egzaminie nie mialam z tym problemow...:-((( Sieciunia Ty to masz cierpliwosc do mnie))

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Misiu235 czy to do mnie byla ta wiadomosc?
justa105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 18:54   #27
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

wg mnie zel i akryl to zupelnie inne rzeczy i moga zapowietrzac Ci sie z innego powodu. Np w akrylu z powodu zlego "ugniecenia" przy skorkach, a w zelu dajmy na to od glossa. Tak wiec ja bym sie na Twoim miejscu skupila na jednym. Sama mam szkolenie z obu metod, a robie tylko jedna jak narazie.
Ale tak jak Abra pierwsza rzecz, ktora bym podejrzewala do zle przygotowanie plytki. Musisz probowac kazdego po kolei. Za cienko, za grubo, zle przygotowanie, gloss, moze rzeczywiscie bonder by Ci pomogl. Moze zle pilujesz lub zbyt mocno przy skorkach.
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:28   #28
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Sieciunia bardzo ladnie ci to napisala przyczyny zapowietrzen moga byc rozne - niedokladnie zmatowiona plytka, za duzo lub za malo materialu przy skorkach, zbyt mocne wypilowanie materialu, w przypadku glossa z MM najechanie nim na naturalka spowoduje podchodzenie powietrza itp. (ze znanych mi glossow tylko mega shine z PB i z Indigo nie zapowietrzaja sie ). Co do primera -MM ma standard (kwasowy) i delikate (bezkwasowy), ten pierwszy nakladasz punktowo (najlepiej dac krople na srodku pazurka i wtedy ladnie sie rozplywa) , ale UWAGA - nie powinien nalac ci sie na skorki, bo moze spowodowac liftowanie zelu.. jak juz go nalozysz czekasz az pazurek zrobi sie calkiem suchy, matowy i lekko bialawy i wtedy mozna nakladac zel .. primerem delikate malujesz jak lakierem i on pozostawia lepka wartswe - powinno sie odczeka ok 30 sekund zanim nalozy sie zel.. mozna stosowac oba primery

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2011-09-05 o 23:01
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 07:38   #29
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

Nie kochana, do ewa1001

Jeżeli chodzi o te zapowietrzenia, to spróbuj frezarą koło skórek przejechać, a gdy jej nie masz, to delikatnie tą skrobiącą stroną z kopytka, lub gdy jej nie masz cążkami delikatnie zeskrobać błonki przy wale paznokciowym - zdziwisz się ile tego tam jeszcze mimo odsuwania i matowienia jest
(poza tym w ten sposów 'wyciągniesz' wszystkie pyłki z matowienia, które też mogą być przyczyną zapowietrzeń)
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 08:03   #30
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Smutna poczatkujaca:-(((

misiu ty jej nie ucz takich rzeczy bo zaraz zacznie wszystko cążkami jechać kopytko ale tylko metalowe bezpieczniejsze .... dla niektórych słowo DELIKATNIE to wiesz...szczególnie w tym zawodzie na początku wygląda trochę inaczej.
__________________

Mój Świat paznokci






Edytowane przez abra30
Czas edycji: 2011-09-06 o 08:05
abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.