Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 18:09   #1
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek

Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ


Za namową pewnych osób i pod wpływem pewnego wątku zakładam ten.
Jest tu miejsce dla osób bezrobotnych,które chętnie poszukają rad i sposobów na znalezienie pracy; jest tu miejsce dla osób pracujących,które udzielą cennych rad, a czasem konstruktywnej krytyki

NIE MA tu miejsca dla osób,które uważają,że praca jest tylko po znajomości,że wszystko jest ustawione,że nie ma potrzeby zwiększać swoich kwalifikacji itp.,bo pracy i tak się nie dostanie

Jako pozytywny przykład na rozpoczęcie wątku: spotkałam znajomego z pracy w call center.Chłopak po studiach zdecydował się iść na kurs spawania,dostał 2 tygodnie po ukończeniu kursu pracę (na normalną umowę),jest zadowolony,ponieważ dobrze zarabia.Nie bał się działać i zmienić swojego życia

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=1064

link z innego wątku dot. CV-może się przydać
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:09   #2
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Za namową pewnych osób i pod wpływem pewnego wątku zakładam ten.
Jest tu miejsce dla osób bezrobotnych,które chętnie poszukają rad i sposobów na znalezienie pracy; jest tu miejsce dla osób pracujących,które udzielą cennych rad, a czasem konstruktywnej krytyki

NIE MA tu miejsca dla osób,które uważają,że praca jest tylko po znajomości,że wszystko jest ustawione,że nie ma potrzeby zwiększać swoich kwalifikacji itp.,bo pracy i tak się nie dostanie

Jako pozytywny przykład na rozpoczęcie wątku: spotkałam znajomego z pracy w call center.Chłopak po studiach zdecydował się iść na kurs spawania,dostał 2 tygodnie po ukończeniu kursu pracę (na normalną umowę),jest zadowolony,ponieważ dobrze zarabia.Nie bał się działać i zmienić swojego życia
Fajnie ze nowy wątekPowodzonka
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:09   #3
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Fajnie ze nowy wątekPowodzonka
Nie dziękuję
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:10   #4
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Aninek, dziękuję. Wątek na pewno się przyda, dołożymy starań, by były w nim konkrety, pozytywna atmosfera i życiowe rady
Moja koleżanka została z dnia na dzień zwolniona po kilku latach bycia kierownikiem sklepu. Załamała się, bo nawet szef nie raczył wręczyć jej wypowiedzenia, tylko jakiś podrzędny pracownik.
Dałam jej namiary na kilka miejsc, w których szukali pracowników.
Schowała dumę do kieszeni, bo ze stanowiska kierownika, spadła na zwykłego sprzedawcę, ale powiedziała, że teraz najważniejsze to bycie w obiegu i jakiekolwiek pieniądze, a potem i tak się ułoży.
Wiecie, jaki był finał? Taki, że dziewczyna zarabia więcej niż w poprzedniej pracy i pracuje na o niebo lepszych warunkach socjalnych, a do tego jest doceniana, idzie z uśmiechem do pracy i (ja to wiem yhyy, ona jeszcze nie), szykuje się awans
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:12   #5
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Aninek, dziękuję. Wątek na pewno się przyda, dołożymy starań, by były w nim konkrety, pozytywna atmosfera i życiowe rady
Moja koleżanka została z dnia na dzień zwolniona po kilku latach bycia kierownikiem sklepu. Załamała się, bo nawet szef nie raczył wręczyć jej wypowiedzenia, tylko jakiś podrzędny pracownik.
Dałam jej namiary na kilka miejsc, w których szukali pracowników.
Schowała dumę do kieszeni, bo ze stanowiska kierownika, spadła na zwykłego sprzedawcę, ale powiedziała, że teraz najważniejsze to bycie w obiegu i jakiekolwiek pieniądze, a potem i tak się ułoży.
Wiecie, jaki był finał? Taki, że dziewczyna zarabia więcej niż w poprzedniej pracy i pracuje na o niebo lepszych warunkach socjalnych, a do tego jest doceniana, idzie z uśmiechem do pracy i (ja to wiem yhyy, ona jeszcze nie), szykuje się awans
Mój TŻ odszedł ze mną z call center-on był tam jako informatyk; teraz pracuje w świetnej firmie,zarabia dobrze,atmosfera jest o niebo lepsza,ma umowę o pracę-to dla mnie żywy dowód na to,że najważniejsze jest pasjonować się swoim zawodem,wtedy zawsze się uda. Dodam,że dopiero teraz zaczął studia,więc jakoś i bez nich się da.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:16   #6
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Pewnie, że bez studiów się da, jest wiele przykładów. Trzeba tylko mieć coś w głowie, chęci i trochę szczęścia
Będę tu wrzucać co jakiś czas informacje na temat miejsc pracy, na które nie ma ogłoszeń w internecie, nie tylko w małopolsce, ale i w całej Polsce, w miarę mojej "tajnej" wiedzy
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:21   #7
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Melduje sie i ja nieco zmeczona ale jestem i mam nadzieje ze bedzie mozna pogadac i o pracy i troche o mydle i powidle

Chcialam przytoczyc historie od siebie z pracy, optymistyczna. Wielekroc padalo stwierdzenie ze pomaga motywacja, umiejetnosc sprzedania sie na rozmowie i to oczywiscie prawda. Ale zeby nie bylo ze bez tego sie jest skreslonym....

Przyszla do mnie praktykantka, dziewczyna starala sie o prace ale raz ze brak doswiadczenia a dwa ze nie byla zbyt przebojowa. Nie ten typ ze wypada dobrze na rozmowach, bardziej bierna. Bierna ale jednak uparta skoro praca nie to starala sie o staz czy praktyki i kadry sie laskawie zgodzily

Widac ze nie byla super doswiadczona, ale tez bardzo chetna do pomocy, brala jakies zmudne zadania jak byla okazja. Oczywiscie dbalysmy o to zeby jej kierownicy o tym wiedzieli i efektem ze byla pod reka akurat, gdy na raz dwa potrzebna byla osoba na zastepstwo (to taka umowa ktora malo kto chce, a nieslusznie w sumie, choc rozumiem czemu) to dostala ja ona. Czemu? Bo juz byla pod reka i w strukturze. Tak, ze nawet osoba nieprzebojowa moze i cieszylam sie dla niej bo ja tez sie staralam zeby ja chwalic do przelozonych - bylo za co, chocby za chec.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2012-01-07 o 18:27
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 18:22   #8
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

ie
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Pewnie, że bez studiów się da, jest wiele przykładów. Trzeba tylko mieć coś w głowie, chęci i trochę szczęścia
Będę tu wrzucać co jakiś czas informacje na temat miejsc pracy, na które nie ma ogłoszeń w internecie, nie tylko w małopolsce, ale i w całej Polsce, w miarę mojej "tajnej" wiedzy
To super.

Ma ktoś pomysł,jak mogę pomóc koleżance znaleźć pracę?Ma 2letnie dziecko,mieszka w 90tysięcznym mieście,gdzie z pracą jest naprawdę niezbyt ciekawie, w razie potrzeby ma gdzie zostawić dziecko.Nie mogą wrócić tutaj, do Poznania,bo jej mąż ma dobrą pracę w okolicy.Staram się jej pomóc,ale kończą nam się pomysły,gdzie wysyłać CV: tutaj największym "problemem" dla pracodawców jest dziecko i 2letnia przerwa w pracy...

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Melduje sie i ja nieco zmeczona ale jestem i mam nadzieje ze bedzie mozna pogadac i o pracy i troche o mydle i powidle
Jestem za
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:23   #9
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Dopisuję się do wątku. Tamten drugi wątek (Bezrobotni łączmy się) trochę podczytywałam, ale było tam za dużo narzekania co mnie dołowało, tutaj mam nadzieję że poczytam o konstruktywnych radach.
Od trochę ponad 3 miesięcy szukam pracy w średniej wielkości mieście, liczę na wysyp ogłoszeń w tym roku i że znajdę niedługo pracę
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:25   #10
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Hej,
to i ja się dołączę Miło będzie coś miłego poczytać !
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:25   #11
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

super pomysł na wątek, liczę na poztywną atmosferą
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 18:27   #12
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Dopisuję się do wątku. Tamten drugi wątek (Bezrobotni łączmy się) trochę podczytywałam, ale było tam za dużo narzekania co mnie dołowało, tutaj mam nadzieję że poczytam o konstruktywnych radach.
Od trochę ponad 3 miesięcy szukam pracy w średniej wielkości mieście, liczę na wysyp ogłoszeń w tym roku i że znajdę niedługo pracę
Grunt to pozytywne nastawienie,podobno.

Mnie się udało znaleźć pracę w bibliotece,choć nie miałam nawet zerowej wiedzy na temat systemów bibliotecznych.Dostałam umowę-zastępstwo,uczono mnie wszystkiego (powiedzmy,ponieważ w trakcie okazało się,że dostaję celowo złe lub niepełne informacje),przeszłam jeszcze specjalistyczny kurs i choć sama z tej pracy zrezygnowałam,mam i doświadczenie, i certyfikat odnośnie tego specjalnego systemu.

Przy okazji-zgadzam się z Anką i Pumas o tym,ile znaczą języki,przeklinam siebie,że opuściłam się w angielskim,ale nadrabiam...i uczę się od postaw włoskiego,ale to do celów zawodowych już.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:29   #13
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
super pomysł na wątek, liczę na poztywną atmosferą
Przyznam szczerze ze natknelam sie na tamten watek gdy szukalam pracy, ale staralam sie go nie czytac bo balam sie ze sie zdoluje i to mi naprawde utrudni robienie czegokolwiek. Daltego nie zgadzam sie ze ktokolwiek komukolwiek pomaga wzajemnie sie uzalajac (a juz na pewno nie osobom w depresji) no ale to moje zdanie i nie kazdy sie musi z nim zgadzac.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:31   #14
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Aninek gratuluję wątku!

Cześć Pumas Pamiętasz jak kilka lat temu poprawiałaś moje CV? Czy Twój wątek umarł śmiercią naturalną, czy wciąż dostajesz jakieś maile z prośbą o zerknięcie na CV?

Ok - teraz moja historia a'propos tematyki wątku, a co

Studiuję i przez pięć ostatnich lat imałam się pracy typowo studenckich - gastronomia, praca w sklepie, infolinie itp. W Wwie o taką pracę nie jest zbyt trudno. Pomimo, że żadna praca nie hańbi, miałam już trochę dość takiej tymczasowości, braku elastyczności, ciągłego braku czasu na pracę, zaniedbywania studiów, marnej kasy i dziwnych wymagań pracodawców... Kryzys przyszedł gdy wzięłam drugi kierunek i... jak gdyby nigdy nic wywalili mnie z dnia na dzień z pracy (kolejny sklep) z powodu braku dyspozycyjności. Wbrew pozorom mogłam pracować sporo jak na dwukierunkowca, bo na pół etatu, ale trafiłam na mało przyjaznych pracodawców (wcześniej z tym wymiarem czasu nigdy nie miałam problemów). Oczywiście szukałam nowej pracy, ale wiedziałam, że i tak będę miała problem z dyspozycyjnością i przede wszystkim... z satysfakcją z wykonywanej pracy.

Całkiem niedawno znalazłam pracę zdalną (pisanie tekstów), która wydawała mi się niemożliwa do zdobycia, zwłaszcza dlatego, że ogłoszenia o takich pracach po prostu nigdzie się nie pojawiają. Zrobiłam akcję wysyłki maili "na farta" do różnych firm z danej branży - piękny mail + CV + LM, weszłam chyba na wyżyny własnej autoreklamy. Łącznie wysłałam ok. 40 takich maili! Odpowiedź nadeszła z kilku firm i po paru rozmowach kwalifikacyjnych oraz po wykonaniu kilku zleceń nawiązałam stałą współpracę z dwoma firmami. Od wysłania maili do rozpoczęcia pracy minęły dwa miesiące. W ciągu ostatniego tygodnia zarobiłam więcej niż przez miesiąc pracy na pół etatu w sklepie. Poza tym jest to praca, która mnie bardzo satysfakcjonuje i mam nadzieję, że utrzymam ją przynajmniej do końca studiów.

Podsumowując: polecam pchać się do pracy drzwiami i oknami na wszelkie sposoby (niekoniecznie z ogłoszenia), a nie czekać aż szczęście się do nas uśmiechnie i praca nam spłynie z nieba Dla chcącego nic trudnego!
__________________


Edytowane przez Coma_
Czas edycji: 2012-01-07 o 18:35
Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:34   #15
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze ze natknelam sie na tamten watek gdy szukalam pracy, ale staralam sie go nie czytac bo balam sie ze sie zdoluje i to mi naprawde utrudni robienie czegokolwiek. Daltego nie zgadzam sie ze ktokolwiek komukolwiek pomaga wzajemnie sie uzalajac (a juz na pewno nie osobom w depresji) no ale to moje zdanie i nie kazdy sie musi z nim zgadzac.
Ja tam napisałam 2-3 posty i przestałam czytać,coś mi nie pasowało...teraz wiem,że zareagowałam na to narzekanie i nakręcanie się.Mnie bardziej mobilizują przykłady ludzi,którym się udało, a nie powtarzanie po raz milionowy,że bez znajomości nie ma nic...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:35   #16
spacja_
Raczkowanie
 
Avatar spacja_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 297
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Melduję się i ja Obecnie szukam pracy w szkole (co mam nadzieję, nie jest do końca walką z wiatrakami) wpadłam na pomysł (tzn był to pomysł, którejś z dziewczyn z wątku dla bezrobotnych, a ja skorzystałam ) żeby papiery rozsyłać bezpośrednio do dyrektorów pocztą. To moim zdaniem daje szansę, że na nie spojrzą. W przypadku szkół w których byłam osobiście cv zwijały panie z sekretariatu i odkładały do segregatora (niektóre już przy mnie). Sądzicie, że to dobry pomysł?
spacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:37   #17
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Ja od siebie mogę dodać pomysł stworzenia elektronicznego CV Kiedyś mi chodził po głowie taki pomysł, ale nie miałam kompletnie pomysłu jak się zabrać. No i na studiach koleś kazał nam stworzyć na zaliczenie przedmiotu elektroniczne portfolio. Poczytało się trochę o tym, stworzyło się to na serwisie blogowym i jest. Dzięki temu zostałam kiedyś zaproszona na rozmowę, na którą nie spełniałam kompletnie wymagań. Ale prezes firmy był zafascynowany tą stroną. Może pomóc
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:39   #18
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez spacja_ Pokaż wiadomość
Melduję się i ja Obecnie szukam pracy w szkole (co mam nadzieję, nie jest do końca walką z wiatrakami) wpadłam na pomysł (tzn był to pomysł, którejś z dziewczyn z wątku dla bezrobotnych, a ja skorzystałam ) żeby papiery rozsyłać bezpośrednio do dyrektorów pocztą. To moim zdaniem daje szansę, że na nie spojrzą. W przypadku szkół w których byłam osobiście cv zwijały panie z sekretariatu i odkładały do segregatora (niektóre już przy mnie). Sądzicie, że to dobry pomysł?
Ja uważam, że bardzo dobry! Tracisz stosunkowo niewiele (ksero, opłaty pocztowe), a możesz zyskać bardzo dużo. Nawet gdyby się nie udało... to doświadczenie jest tym, co dostajesz, kiedy nie dostajesz tego czego chcesz
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:39   #19
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez spacja_ Pokaż wiadomość
Melduję się i ja Obecnie szukam pracy w szkole (co mam nadzieję, nie jest do końca walką z wiatrakami) wpadłam na pomysł (tzn był to pomysł, którejś z dziewczyn z wątku dla bezrobotnych, a ja skorzystałam ) żeby papiery rozsyłać bezpośrednio do dyrektorów pocztą. To moim zdaniem daje szansę, że na nie spojrzą. W przypadku szkół w których byłam osobiście cv zwijały panie z sekretariatu i odkładały do segregatora (niektóre już przy mnie). Sądzicie, że to dobry pomysł?
Ja tak kiedyś wysyłałam,ale na maile sekretariatów...jak znajdziesz mail bezpośrednio do dyrekcji,wysyłaji zawsze za potwierdzeniem Fakt,że na 200 maili dostałam 5 odpowiedzi,ale to było dobre 5 lat temu,powinno coś się zmienić w kulturze odpisywania

Jestem ślepa kura,myślałam,że pocztą elektroniczną...
Pomysł jeszcze bardziej popieram!
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 18:42   #20
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę dodać pomysł stworzenia elektronicznego CV Kiedyś mi chodził po głowie taki pomysł, ale nie miałam kompletnie pomysłu jak się zabrać. No i na studiach koleś kazał nam stworzyć na zaliczenie przedmiotu elektroniczne portfolio. Poczytało się trochę o tym, stworzyło się to na serwisie blogowym i jest. Dzięki temu zostałam kiedyś zaproszona na rozmowę, na którą nie spełniałam kompletnie wymagań. Ale prezes firmy był zafascynowany tą stroną. Może pomóc
Właśnie sobie wyobraziłam jak wszystkie pędzą nagle na blogspota czy inną stronę blogową i zaczynają skrobać
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:44   #21
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Aninek gratuluję wątku!

Cześć Pumas Pamiętasz jak kilka lat temu poprawiałaś moje CV? Czy Twój wątek umarł śmiercią naturalną, czy wciąż dostajesz jakieś maile z prośbą o zerknięcie na CV?
Pumas chyba będziemy Cię trochę męczyć, czy dalej jesteś w stanie w wolnym czasie zerknąć na kilka CV proszących Cię o rady ?

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę dodać pomysł stworzenia elektronicznego CV Kiedyś mi chodził po głowie taki pomysł, ale nie miałam kompletnie pomysłu jak się zabrać. No i na studiach koleś kazał nam stworzyć na zaliczenie przedmiotu elektroniczne portfolio. Poczytało się trochę o tym, stworzyło się to na serwisie blogowym i jest. Dzięki temu zostałam kiedyś zaproszona na rozmowę, na którą nie spełniałam kompletnie wymagań. Ale prezes firmy był zafascynowany tą stroną. Może pomóc
A możesz coś więcej na ten temat napisać ? Jestem zainteresowana

I bardzo się ciesze z tego wątku Tamten był pełny 'wrogości' a tu już widzę, że może być świetna atmosfera
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:53   #22
spacja_
Raczkowanie
 
Avatar spacja_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 297
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Ja uważam, że bardzo dobry! Tracisz stosunkowo niewiele (ksero, opłaty pocztowe), a możesz zyskać bardzo dużo. Nawet gdyby się nie udało... to doświadczenie jest tym, co dostajesz, kiedy nie dostajesz tego czego chcesz
No i koperty, trochę tego będzie bo każda szkoła w moim mieście (i innych w pobliżu) otrzyma moje papiery Mam nadzieję, że ktoś się na mnie skusi.

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Ja tak kiedyś wysyłałam,ale na maile sekretariatów...jak znajdziesz mail bezpośrednio do dyrekcji,wysyłaji zawsze za potwierdzeniem Fakt,że na 200 maili dostałam 5 odpowiedzi,ale to było dobre 5 lat temu,powinno coś się zmienić w kulturze odpisywania

Jestem ślepa kura,myślałam,że pocztą elektroniczną...
Pomysł jeszcze bardziej popieram!
Też kiedyś na maile wysyłałam do poradni PP, ale nikt się nie odezwał.
spacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:55   #23
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Jestem i ja

Cały czas podczytywałam Was na tamtym wątku, ale słabo się od wczoraj udzielam, bo chora jestem.
Sądzę, że wątek trafiony Nie dołujący, a pomagający będzie
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:57   #24
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze ze natknelam sie na tamten watek gdy szukalam pracy, ale staralam sie go nie czytac bo balam sie ze sie zdoluje i to mi naprawde utrudni robienie czegokolwiek. Daltego nie zgadzam sie ze ktokolwiek komukolwiek pomaga wzajemnie sie uzalajac (a juz na pewno nie osobom w depresji) no ale to moje zdanie i nie kazdy sie musi z nim zgadzac.
oj to prawda, szczerze powiedziawszy tamten wątek ostatnio tylko podczytywałam, od dłuższego czasu nie miałam już najmniejszej ochoty udzielać się w nim . Pamiętam jak kiedyś napisałam że planuje się przekwalifikować - w określoną branże, natychmiast dostałam odpowiedź po co jak nie ma po tym pracy

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Ja tam napisałam 2-3 posty i przestałam czytać,coś mi nie pasowało...teraz wiem,że zareagowałam na to narzekanie i nakręcanie się.Mnie bardziej mobilizują przykłady ludzi,którym się udało, a nie powtarzanie po raz milionowy,że bez znajomości nie ma nic...
dokładnie tak

jeśli ktoś mógłby zerknąć w moje CV czy też w LM byłabym wdzięczna
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 18:57   #25
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Spacja,a jakiego przedmiotu chcesz nauczać?
Myślę,że się uda taka samodzielna aktywność jest dobrze widziana,gdybym ja tak szukała rok temu pracy,myślę,że znalazłabym szybciej...ograniczałam się do sprawdzenia ogłoszeń i wysyłania 1-2CV w tygodniu...chyba też niezbyt paliłam się do pracy Grunt to nastawienie.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:03   #26
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez spacja_ Pokaż wiadomość
Melduję się i ja Obecnie szukam pracy w szkole (co mam nadzieję, nie jest do końca walką z wiatrakami) wpadłam na pomysł (tzn był to pomysł, którejś z dziewczyn z wątku dla bezrobotnych, a ja skorzystałam ) żeby papiery rozsyłać bezpośrednio do dyrektorów pocztą. To moim zdaniem daje szansę, że na nie spojrzą. W przypadku szkół w których byłam osobiście cv zwijały panie z sekretariatu i odkładały do segregatora (niektóre już przy mnie). Sądzicie, że to dobry pomysł?
Moja współlokatorka tak zrobiła z tym, że do dyrektorów poprawczaków i innych ośrodków bo była po resocjalizacji.
Udało się!

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Trzeba się tylko liczyć z tym, że w szkołach najwięcej osób przyjmują czerwiec-sierpień....
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:05   #27
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
Moja współlokatorka tak zrobiła z tym, że do dyrektorów poprawczaków i innych ośrodków bo była po resocjalizacji.
Udało się!

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Trzeba się tylko liczyć z tym, że w szkołach najwięcej osób przyjmują czerwiec-sierpień....
Ale rozmowy mogą już się odbywać...moja znajoma dostała pracę od listopada zdaje się,w szkole.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:07   #28
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Hej Wam,
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to chętnie pomogę przy pisaniu CV i LM, lub podeślę przykładowy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu pracy
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:10   #29
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
A możesz coś więcej na ten temat napisać ? Jestem zainteresowana
Po prostu elektroniczne CV. Stworzyłam sobie różne kategorie i wchodząc na daną zakładką jest wszystko opisane. O wiele bardziej szczegółowo niż w CV. Dodatkowo jakiś cel zawodowy, opis swojej osoby itp. itd. Trochę siedziałam nad tym No i musiałam przypilnować (bo robiłam na blogspocie), żeby każda notatka miała tę samą datę, żeby wszystko było w odpowiedniej kolejności.

Na internecie są jakieś przykłady, z których my też korzystaliśmy na studiach. Generalnie mało nam się udało znaleźć o tym e-portfolio. Ale jak wpiszesz takie hasło, to coś tam się wynajdzie.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 19:14   #30
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

jeśli chodzi o szkoły, to jest taka prawda że najwięcej zatrudniają nowych pracowników w okresie wakacyjnym, ale...ale... z powodu róznych przyczyn losowych, zdrowotnych pracę można też dostać w trakcie trwającego semestru. Pamiętam jak chodziłam do LO (jak dawno:b rzydal:), moja wychowawczyni i zarazem nauczycielka języka polskiego zaszła w ciąże i niestety trochę źle się czuła (nawet nie pamiętam czy nie była zagrożona ), dlatego w listopadzie, przyjeli nową nauczycielkę (podejrzewam że była to dziewczyna zaraz po studiach, młodziutka - dała jeszcze sobei wejśc na głowę). Dlatego nie jest niemożliwością dostać pracę w szkole w trawjącym roku szkolnym

Jeśli jeszcze chodzi o pracę w szkole, to chyba raz do roku (wydaje mi się że w wakacje) odpowiedni wydział urzędu miasta wysyła wszytskie cv do wszytskich szkół na danym terenie (nie wiem czasem czy nawet nie na terenie całego województwa).

Edytowane przez malina19
Czas edycji: 2012-01-07 o 19:20
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.