Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 10:02   #1
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311

Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia


Drogie Mamy,
Mam prawie dwuletnia córkę i w niedługim czasie chce jej zamienić łóżeczko na łóżko. Powód? Zrobiło sie jej ciasno mam jednak obawy, ze mała będzie mi w nocy z niego wychodzić, ze wieczorem zacznie sie problem z zasypianiem itp.

W tej chwili córka zasypia sama, tzn, ja ja klade, czasami coś śpiewam, mówię dobranoc, ona mi odpowiada, buziaczek i wychodzę z pokoju. Mała zasypia po kilku chwilach sama. Śpi sama w pokoju, ja mam przy swoim łóżku elektroniczna nianie w której wszystko słyszę. Noce już raczej przesypia.

Dodam, ze ona NIGDY nie spała w dorosłym łóżku, od urodzenia śpi sama w lozeczku.

Jakie były Wasze doświadczenia przy zmianie lożeczka na łóżko.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:42   #2
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

ja zmienilam mlodej lozko jakies 2,5 tygodnia temu bodajrze - nie wiem dokladnie bo juz dawno stracilam rachube czasu przez siedzenie w domu a nasze corki sa chyba w tym samym wieku, bo twoja tez z sierpnia ?

na zmiane zdecydowalam sie dlatego bo mala w lozeczku czula sie jak w wiezieniu, nie bardzo chciala w nim spac od pewnego momentu, mimo ze od poczatku uczylam ja spania w lozeczku. no ale byl bunt i spala z nami co skutkowalo naszym wiecznym niewyspaniem wkurzylam sie i kupilam wyrko 160x70. zasypia w nim bez problemu, chociaz nie mamy tak fajnie jak wy ja musze przy niej siedziec, czekac az zasnie i dopiero wyjsc
nocki od dawna przesypia cale bez pobudek, zdarzaly sie tylko wtedy kiedy usypialam ja w lozeczku a nad ranem sie budzila, przychodzila do nas i dalej spala. w nowym lozeczku nie ma tego problemu, spi bez problemu do rana, podoba jej sie swoboda i brak wysokich szczebelkow

mamy takie http://allegro.pl/bialy-junior-barie...252005626.html ale nie polecam sprzedawca jest okej, ale wyrko zrobione z malo wytrzymalych materialow wiec sie z mloda na nim nie powyglupiam.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓

Edytowane przez bajka1807
Czas edycji: 2012-04-04 o 12:43
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 13:23   #3
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Ja zmienilam lozeczko na lozko gdy mloda miala ok 2,5 roku.Nie bylo zadnego problemu.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 22:08   #4
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Ja do przeprowadzenia synka do osobnego pokoju i dużego łóżeczka wykorzystałam fakt, że przeprowadzaliśmy się wtedy do nowego domu. Aleks miał równo 2 lata. Razem meblowaliśmy jego pokój, układaliśmy zabawki i kupiliśmy nowe łóżko. Był zachwycony zmianą i obyło się bez traumy.

Też miałam obawy, czy mi w nocy nie wypadnie (chociaż raczej sie nie rzuca w łóżku) i dokupiłam mniej więcej taki bok: http://www.ebay.co.uk/itm/wooden-bed...item2a1bcac6b0.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:38   #5
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Właśnie my tez mamy nowe mieszkanie od 6 miesięcy i mała ma swój pokój i mam miejsce na łóżko ale chce jej wstawić takie w wymiarach 160x70 mniej wiecej. Koniecznie z barierka i to dosc wysoka bo mała strasznie sie wierci w nocy. Obecnie łóżeczko ma wyłożone grubymi ochraniaczami bo wciąż sie uderzala w głowę i budziła w nocy z płaczem. Ochroniacze powedruja pewnie do łóżka

Oglądałam jakiś czas temu łóżka w ikea i podobało mi sie takie drewniane białe ze zwierzatkami w zaglowku ale niestety barierka jest za niska.

Dziś jadę do sklepu Flexa obejrzeć łóżka. Czy ktoś ma łóżko tej firmy?

Dziewczyny a jakie materace kupilyscie?

Bajka moja cora jest z maja

Edytowane przez julka910
Czas edycji: 2012-04-05 o 11:39
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 14:53   #6
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Julka, ja mam takie łóżeczko własnie z Ikei i też się obawiałam tej barierki.Niepotrzebnie-okazuje się,że barierka nie musi być wcale jakaś wysoka,nawet najmniejsza zapobiega sturlaniu się dziecka. Ciało napotka na opór i dalej się nie sturla. A od jakiegoś czasu w ogóle tej barierki nie zakłądam (duży plus,że można ją przenosić bez jakiegoś demontażu).

A kupiłąm to łóżeczko używane na allegro za 150 zł razem z materacem.Było troszkę porysowane od tej barierki,ale i tak miąłam zamiar przemalować i mam czyściutkie, bielutkie

Polecam kupować takie łóżeczka używane włąśnie, nawet takie, które nie są z litego drewna można bardzo łatwo przemalować,farby nie są drogie
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 19:47   #7
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość

Bajka moja cora jest z maja
nie wiem czemu ubzduralo mi sie ze z sierpnia

materac kupilam taki http://allegro.pl/show_item.php?item=2180799776
ale w tym wieku wystarczy z samym kokosem.

tez chcialam krittera kupic, ale nie doszukalam sie informacji jaka ma wysokosc no i ta barierka nie bardzo mi pasowala, chcialam taka z dwoch stron. ochraniacz do nowego lozeczka tez przesnioslam bo moja z kolei zawsze wedruje na sama gore lozka i wali glowa o szczyt
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 22:27   #8
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Oglądałam dziś łóżka ze sklepu Flexa, niestety mimo, że miałam nadzieję, że tam kupimy łóżko to muszę zrezygnować. Niestety łóżka w wymiarze 160x70 mają ale tylko sosnowe lub bielone a ja chcę po prostu BIAŁE. Koszt bielonego 1200 zł z kawałkiem.

Zajrzałam też po drodze do Ikea i niestety znów zatrzymałam się przed tym łóżkiem, które mi się podobało wcześniej. I znów myślę nad barierką, że jest za niska i mała spadnie Koszt 285 zł więc kusi a łóżko wydaje się ok.

Chcę zajrzeć jeszcze do sklepu gdzie jest ekspozycja mebli ze strony www.innabajka.pl pewnie ceny mają kosmiczne ale i tak pojadę

A czy któraś z Was zamówiła łóżko na allegro i może polecić jakieś modele?

Eh... dylemat jak przy wyborze wózka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kritter-rama-ozka-z-dnem-z-listew__0110179_PE260253_S4.jpg (12,8 KB, 31 załadowań)
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 01:07   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Ja zamawiałam łóżko na allegro, właśnie dlatego, że te z ikei (które również mi się podobają) mają za niskie, w zasadzie symboliczne wręcz barierki.

Ja mam dokładnie takie, tylko inny kolor, jasna sosna, białych niestety nie mają:
http://allegro.pl/lozko-lozka-pietro...226967005.html

Moja córka ma 1,5 roku, śpi w pokoju sama od 3 tygodni. Ja jej kupiłam łóżko dlatego, że wcześniej spała z nami i za nic nie chciała spać w swoim łóżeczku. Płakała, budziła się co chwilę i w sumie to spała z nami cały czas przez ostatnie właśnie pół roku. Zrezygnowałam z sypialni, przerobiłam ją na pokój dla dziecka, zrobiliśmy córce niespodziankę, wytłumaczyliśmy, że teraz będzie spała sama bo mama i tata nie zmieszczą się do jej nowego łóżeczka i zaakceptowała ten stan rzeczy. Nie łazi po nocy, bo śpi w ciemnościach, więc jak się obudzi to mnie woła lub płacze (to w sumie na jedno wychodzi) bo boi się sama chodzić w ciemnościach po domu, rano jak się zbudzi albo woła, albo sama do nas przychodzi z informacją, że jest np. głodna.

Zasypia w taki sam sposób jak dawniej, tego nie zmieniałam - kładziemy się razem, przytulamy, ja jej śpiewam/opowiadam bajkę i czekam aż zaśnie. Tyle, że wcześniej po prostu żądała abym spała z nią w naszym "małżeńskim" łóżku i jak chciałam się podnieść to się budziła i płakała, dosłownie wczepiała się we mnie i musiałam z nią chodzić spać o 20-stej... , a teraz odkąd ma swoje łóżko to jej zawsze powtarzam, że mama poczeka aż zaśnie i sobie pójdzie spać z tatą w drugim pokoju i to jest dla niej ok
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 09:42   #10
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Klarisso świetne łóżka ma ten sprzedawca. Wyslalam zapytanie o białe łóżka w wymiarze jaki mnie interesuje - moze coś maja

A co powiesz o wykonaniu łóżka? Jaki materace wybralas? Długo czekalas na przesyłkę? Montaż jest skomplikowany czy nie? przepraszam za ilośc pytań ale łóżko wydaje sie super, barierka wysoka, jest gdzie zamocowac dodatkowy ochraniacz, wzory tez ładne
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:40   #11
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Dziewczyny,nie bójcie się malować łóżeczek samodzielnie. Te farby, które są bezpieczne dla dzieci są bardzo tanie-nie śmierdzą,bo sa na bazie wody.Wystarczą 3 warstwy,żeby drewno pokryło się w 100 %
A tu macie białe http://allegro.pl/lozko-sosnowe-mart...235276433.html
I jeszcze takie znalazłąm: http://allegro.pl/lozko-lozeczko-z-m...230702443.html
To też jest solidne http://allegro.pl/lozko-barierki-mat...246193100.html
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 17:44   #12
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Ja mam łóżko własnie z Ikei, ale takie rosnace, drewniane. Najmniejszy rozmiar tego łóżka to 135x85 i ma dwa stopnie wydluzenia do ok 2m. Materac piankowy do tego, też z Ikei + ten bok, który wkleiłam wcześniej i jest ok.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 18:52   #13
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Ja mam łóżko własnie z Ikei, ale takie rosnace, drewniane. Najmniejszy rozmiar tego łóżka to 135x85 i ma dwa stopnie wydluzenia do ok 2m. Materac piankowy do tego, też z Ikei + ten bok, który wkleiłam wcześniej i jest ok.
A możesz zrobić zdjęcie tego łóżka z barierka? w jakim wieku Twoje dziecko zaczęło z niego korzystać ?
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 13:55   #14
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
A możesz zrobić zdjęcie tego łóżka z barierka? w jakim wieku Twoje dziecko zaczęło z niego korzystać ?
Proszę bardzo . Aleks miał wtedy dokładnie 2 lata bez 2 tygodni. Teraz ma 3 i jeszcze nie musimy powiększać łóżka. Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0772.jpg (127,5 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0773.jpg (134,4 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0774.jpg (122,4 KB, 48 załadowań)
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 23:09   #15
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Klarisso świetne łóżka ma ten sprzedawca. Wyslalam zapytanie o białe łóżka w wymiarze jaki mnie interesuje - moze coś maja

A co powiesz o wykonaniu łóżka? Jaki materace wybralas? Długo czekalas na przesyłkę? Montaż jest skomplikowany czy nie? przepraszam za ilośc pytań ale łóżko wydaje sie super, barierka wysoka, jest gdzie zamocowac dodatkowy ochraniacz, wzory tez ładne
Wykonanie ładne, ale stelaż jest przygotowany pod kilka modeli więc ma strasznie dużo różnych otworów nawierconych, niektóre w tym modelu niepotrzebne i denerwują mnie te dziurki...

Zamówiłam w jeden dzień, na drugi kurier dostarczył Montaż skomplikowany ponieważ dali instrukcję od innego modelu a śrubek i wkrętek tam było od groma. Materac zwykła pianka, dziadowski, muszę zmienić ale nie miałam jeszcze kasy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 11:57   #16
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez kotikaa Pokaż wiadomość
Proszę bardzo . Aleks miał wtedy dokładnie 2 lata bez 2 tygodni. Teraz ma 3 i jeszcze nie musimy powiększać łóżka. Pozdrawiam.
No to jest porządna barierka fajnie to wyglada chyba widziałam podobne białe łóżko w ikea ale nie wiem czy było rozsuwane czy nie.

Brakuje mi w Warszawie jednego wielkiego sklepu z meblami dla dzieci, mogliby producenci rożnych firm wystawić ekspozycje mebli dla dzieci, co innego pomacac ma żywo a co innego zamówić z obrazka.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 14:47   #17
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

watek dla mnie bo ja mam dylemat

mam 1,5 roczna corke... ktora juz nie chce spac w lozeczku.... dla niej to jak wiezienie i kara... ciagle pakuje sie do lozeczka starszej siostry i jest wojna ze to nie jej lozeczko...

nie wiem sama czy nie jest za mala na zmiane?

predzej czy pozniej bede musiala wymienic ale skoro juz teraz nie chce spac w lozeczku???? potrafi juz z niego wyjsc przewijajac sie na droga strone... wiec to mnie tez motywuje do wymiany bo strach ze kiedys zlamie sobie reke czy noge
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 15:23   #18
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Moja koleżanka przeniosła starszą córkę właśnie w wieku 1,5 roku bo była już w ciąży z drugą córką i ciężko jej było nurkować w łóżeczku.

Ja na Twoim miejscu bym spróbowała, zabierz małą do sklepu, niech sobie wybierze lóżko, może jakaś podusia? albo pościel, która się jej spodoba.

A ja dalej walczę z pomysłem na łóżko, jutro może pojedziemy gdzieś coś obejrzeć. Na allegro spodobało mi się takie w wersji białej:
http://allegro.pl/lozko-tapczanik-ma...260009567.html

Ale wolalabym pomacać, obejrzeć na żywo...

ehh czuję, że skończy sie na łózku z Ikea..
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 16:19   #19
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
watek dla mnie bo ja mam dylemat

mam 1,5 roczna corke... ktora juz nie chce spac w lozeczku.... dla niej to jak wiezienie i kara... ciagle pakuje sie do lozeczka starszej siostry i jest wojna ze to nie jej lozeczko...

nie wiem sama czy nie jest za mala na zmiane?

predzej czy pozniej bede musiala wymienic ale skoro juz teraz nie chce spac w lozeczku???? potrafi juz z niego wyjsc przewijajac sie na droga strone... wiec to mnie tez motywuje do wymiany bo strach ze kiedys zlamie sobie reke czy noge
Jeżeli sama chce spać w 'dużym' łóżeczku, to może już jest na to gotowa. Zwłaszcza, że codziennie obserwuje siostrę i pewnie też już chce być duża . Ja bym chyba zaryzykowała. Tylko koniecznie z dobrą barierką zabezpieczającą .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 20:14   #20
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

dzieki za odpowiedzi

no i kupilismy

pojechalismy dzis do ikei TYLKO obejrzec

maz meska szybka decyzja i lozko w domu tylko jutro to wszystko posklada....

my zdecydowalismy sie na pietrowe takie niskie... bo moje corki maja pokoj razem...

na gorze bedzie spala moja starsza corka na samym dole ta mala... gruby materac kupilismy by bylo jej wygodnie w razie co najwyzej sturla sie na podloge chodz maz jej zrobi jakas na noc barierke by mimo wszystko nie spadala...

ona doskonale wie jak sie spi w normalnym lozeczku.. bo juz od dawna wlasnie pakuje sie do starszej corki lozka

jak jej nie ma to sama potrafi sie usadowic i nawet przykryc posciela i lezy oglada bajki chwile

teraz jedynie sobie dorobilam problemu bo corka bedzie spac na gorze i bede sie stressowac zy nie spadnie w nocy na siusiu z drabinki, tak na pewno nie wypadnie bo nigdy jej sie z lozka nie zdarzylo spasc plus ma baldachim chroniony przed wypadnieciem

na szczescie lozeczko nie jest wysokie i upadek raczej nic zlego nie spowoduje, poki co stary materac na dol poloze

ale juz smigala u znajomych na takim lozku wiec mysle ze da rade
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2012-04-14 o 20:16
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 20:21   #21
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia



Ja tez ostatnio prawie wyszłam z Ikea z łóżkiem mimo, ze chciałam tylko obejrzeć i mam zastrzeżenia do wysokości barierki.

A moze udałoby sie dopasować jakaś inna barierke do tego łóżka,
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 11:19   #22
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość


Ja tez ostatnio prawie wyszłam z Ikea z łóżkiem mimo, ze chciałam tylko obejrzeć i mam zastrzeżenia do wysokości barierki.

A moze udałoby sie dopasować jakaś inna barierke do tego łóżka,
Do mojego się udało .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:36   #23
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

moj ma zlozyl wczoraj pietrowe lozeczko z ikei i dziei sa zachwycone

starsza spi bez problemu nawet ze wstawaniem w nocy na siusiu

mlodsza tez szczesliwa tylko musi przywyknac bo ma duuuuzo miejsca
ale ma poduszeczki, misie i jest ok

maz ze starego lozeczka zrobil zabezpieczajaca poki co barierke zeby nie sturlala sie na ziemie i jest ok

u nas strzal w 10
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 17:11   #24
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Ray a jak było u Ciebie ze spaniem w ciagu dnia i zasypianiem wieczorem po zmianie łóżka?
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:26   #25
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

starsza corka nie spi juz w dzien

a mlodsza nie ma problemu

tzn dzis akurat ja wlozylam do lozeczka turystycznego bo nie mialam czasu z nia w poludnie lezec

ale wczoraj wieczorem normalnie zasnela tak jak zawsze...

rano natomiast jak spalam ona wstala wyszla z lozka i przyszla do mnie do sypialni

teraz w ciagu dnia sama sie tam kladzie i lezy albo zabawki znosi

ogolnie widze pozytywna zmiane

w lozeczku jak ja tylko wlozylam byl wrzask i nie chciala mnie puscic... zreszta nauczyla sie przez to szybko je opuszczac do tego duzo sie kreci w nocy i obijala sie czesto o szczebelki

tu ma duzo miejsca wiec luzik
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2012-04-16 o 18:28
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:20   #26
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Uf dziękuje Ci za nadzieje, ze moze nie będzie tak złe jak mi sie wydaje
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 00:47   #27
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Niedawno zmieniłyśmy łóżeczko na "dorosłe łóżko"
Miałam obawy przed zmianą ale okazało się, że niepotrzebnie. Mała bardzo chętnie sama kładzie się w porze spania, jest dumna, że jest już taka dorosła i robi to sama. Nie wstaje w nocy, jeszcze nie zdarzyło jej się spaść, ale na wszelki wypadek ma jeszcze położony na podłodze materac ze starego łóżeczka.
Obawiałam się tego że mała to straszna wiercipięta i potrafiła w łóżeczku wędrować z jednego końca na drugi - teraz tego nie robi, więc wychodziłoby na to, że więcej miejsca jej służy.
Największą radość miała po pierwszej nocy kiedy wstała i sama mogła przyść do nas zaraz po przebudzeniu. Łóżeczko jakie mieliśmy nie miało wyjmowanych szczebelków (był to prezent, więc nie narzekaliśmy ), dlatego to był kolejny powód do zmiany - córa całkowicie odpieluchowana w dzień, w nocy musiała mieć pieluchę, bo nie zawsze zdążyliśmy rano ją wyciągnąć na pierwsze sikanie.
Nie kupowaliśmy nic specjalnego - wydaliśmy raptem 260 zł (łóżko z dołączonym materacem piankowym), ale w wymiarze 140x70, a to już ze względów powierzchniowych

Edytowane przez taka_sobie_jedna
Czas edycji: 2012-05-04 o 00:49
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 13:41   #28
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

A w jakim wieku masz córeczkę ?

My nadal w lozeczku, nie mogę męża namówić na zakupy
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:47   #29
redflower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Drogie Mamuśki!
kiedy jest najlepszy czas dla dziecka na zmianę łóżeczka na łóżko? Chodzi mi szczególnie o wiek malucha - w jakim wieku można dzieciaka przenieść do osobnego pokoju? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, będę wdzięczna
redflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:39   #30
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zmiana lożeczka na łóżko - Wasze doświadczenia

Ja swoją corke przenioslam do osobnego pokoju w listopadzie ubiegłego roku, w grudniu kończyła 1,5 roku. Nie było żadnego problemu, ona nigdy nie spała z Nami w łóżku. Wszystkim ta zmiana wyszła na dobre
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-29 12:40:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.