pic czy nie pic?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-24, 14:41   #1
Edaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 80

pic czy nie pic??


jak to własciwie jest? no bo tak wszezie mowie zeby duzo pic ale z kolei jak sie duzo pije to to rozpycha brzuch. jak jest wiec złoty srodek?? i tak apropos ja pije codzinnie około szkalnek roznych herbat z cytryna earl grey jakiejsc odchudzajacej i duzo wody? czy to dobrze??
Edaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 15:25   #2
platek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 37
Dot.: pic czy nie pic??

Niby picie duzo wody niegazowanej, czerwonej i zielonej herbaty pomaga w odchudzaniu, ale ja w to nie wierze. Ja pije przez dlugi czas herbaty,wode i zamias chudnac ostatnio jeszcze przytylam. Herbatki te lubie pic bo poprawiaja moje samopoczucie i sa zdrowe, a woda najlepiej gasi pragnienie. Oczywiscie na innych moga dzialac, ale na mnie to sie nie sprawdza Pozdrawiam
platek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 16:31   #3
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: pic czy nie pic??

ja pije bardzo duzo herbaty czerwonej, zielonej i wody i nie rozpycha mi to brzucha, a tym bardziej nie tyje. nie wydaje mi sie zeby czlowiek tyl od herbaty. to by bylo paranoją przeciez bez wody sie nie przezyje
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 16:46   #4
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: pic czy nie pic??

Moim zdaniem picie wszelkiego rodzaju herbat i wody niegazowanej jest jak najbardziej wskazane przy wszelkiego rodzaju dietach i nie tylko. Zapychają one żoładek, dzięki czemu nie chce sie tak bardzo jesc, za to ma sie wrazenie "wypchanego" brzucha,co wcale nie sprawia, ze jestesmy grube, bo woda w szybkim tempie zostanie usunięta z organizmu i naastepnęgo dnia, poczujemy sie o wiele lepiej - lekko. Wiec jestem za piciem wody i herbaty zielonej, czerwonej itd. tyle, ze musimy pamietac - bez cukru!
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:38   #5
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: pic czy nie pic??

pierwsze słysze, żeby od herbat i wody się tyło..... no chyba, że słodzi się je niewiarygodną ilością cukru zamiast szukać haczyków w wodzie lepiej sumiennie odstawić słodycze i inne grzeszki.... pomaga
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 15:29   #6
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: pic czy nie pic??

Tak to prawda o czym słyszałaś, ale tylko częściowo... Jasne, że należy pić dużo płynów w ciągu dnia, to dzięki nim nie czuje się głodu, mniej się zle, i ogólnie jest to bardzo ważne. Jeśli pijesz szklankę, czy dwie co jakiś czas to ok nie ma czym się martwić... A jeżeli wypijesz 1,5 litra czy nawet dwa naraz no to rozepchasz sobie żołądek. Lepiej mniej i częściej pić jeść itp...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 15:37   #7
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: pic czy nie pic??

Co to znaczy "rozepchac żołądek" i co to ma wspólnego z tyciem?
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 16:12   #8
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: pic czy nie pic??

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Co to znaczy "rozepchac żołądek" i co to ma wspólnego z tyciem?
Jeśli masz mały żołądek, to możesz zaspokoić się małą ilością



jedzenia, żołą

dek i nasycenie reaguje także na objętość. (wiadomo że nasycenia przychodzi po 20 minutach itp.) ale jedząc ziareka nie będziesz czuła nasycenia lepiej zjeść coś o podobnej kaloryczności ale mające pewną objętość...to jakby porównać batonika i obiad kaloryczność ta sama po jednym jest sie nasyconym na długo, po drugim no ...sprawa dyskusyjna.. Jeśli rozepchasz żołądek to będziesz musiała większą ilością jedzenia zaspokajać głód... To tak tłumacząc w uproszczeniu... Jeśli jesz dziennie po 5 obiadów to po pewnym czasie nie zaspokoisz głodu jednym, bo żołądek będzie rozepchany i nie "poczuje" nasycenia....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:43   #9
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: pic czy nie pic??

Bardziej mi chodziło o kwestię wody Bo wody mineralnej piję ok 3-4 litrów dziennie, przy czym czasem zdarza mi się wypić 1-1,5 litra w ciągu paru minut. Ale nie pochłaniam dużych porcji jedzenia Właściwie to jem wolno i mało ale często. I zaczęłam się zastanawiać czy ta woda może mieć jakiś niekorzystny wpływ na moją linię
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:29   #10
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: pic czy nie pic??

A jeżeli tak to nie ma niekorzystnego wpływu...jeśli mało jesz to spoko... ale staraj się nie wlewać tyle wody w siebie naraz....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:53   #11
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: pic czy nie pic??

zgadzam się z miiee...chociaż, z ręką na sercu, sama często piję duuużo naraz, choć niewielkie porcje jedzenia mnie satysfakcjonują ;-) ale dowiedziałąm się, że z piciem, jak i z jedzeniem, lepiej często, a po trochu wypicie 1l płynu na raz nie spowoduje lepszego "nawodnienia" organizmu, a co najwyżej przefiltruje nerki ;-) po prostu, organizm nie jest w stanie rozsądnie zagospodarować takiej ilości wody (czy jakiegokolwiek płynu) wypitej w ciągu paru chwil... więc czym prędzej pozbywa się nadmiaru ;-)
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 22:34   #12
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: pic czy nie pic??

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Bardziej mi chodziło o kwestię wody Bo wody mineralnej piję ok 3-4 litrów dziennie, przy czym czasem zdarza mi się wypić 1-1,5 litra w ciągu paru minut. Ale nie pochłaniam dużych porcji jedzenia Właściwie to jem wolno i mało ale często. I zaczęłam się zastanawiać czy ta woda może mieć jakiś niekorzystny wpływ na moją linię
1,5 litra wody za jednym zamachem ? ale masz spust !!!
piewrszy raz slysze cos na temat tycia od wody ?! z tego co wiem od wody sie nie tyje i co wiecej woda w czystej postaci jest bardziej korzysta od herbatek i soczkow !
czy woda rozpycha brzuch...gazowana tak i nawet niegazowana jesli pije sie po 1,5 litra na razgeneralnie kiedys uczono mnie(w ekstremalnych warunkach)ze pic duzo czyli siegac po butelke czesciej ale malymi lyczkami i bez przesady
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 08:05   #13
platek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 37
Dot.: pic czy nie pic??

Chyba zle to ujelam, nie tyje od wody i herbatki zreszta nie slodze herbaty. Ostanio przytylam dosc sporo i najgorsze jem tyle co zawsze. Probowalam tez diety i czwiczenia, ale na razie sie poddalam . Odpowiedzialam tylko na pytanie "pic czy nie pic?", na mnie poprostu to nie dziala . Pozdrawiam
platek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.